Fungování celku - trabant 4x4

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Levi
Příspěvky: 554
Registrován: stř čer 20, 2012 8:20 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Fungování celku - trabant 4x4

#1 Nový příspěvek od Levi »

Zdravím vespolek, mám možnost koupit za 10 tisíc již pojizdnou stavbu traktoru, který je potřeba oživit po delším odstavení a dodělat elektriku, která je hotová jen na zapalování. Mám do toho jít? Potřebuji něco vyloženě do malého vleku, na zahradu pro odvoz trávy, hlíny apod. Ovšem svah místy velký. Motor a přední náprava trabant, zadní náprava volha, rozvodovka žuk. Případně co může být brzký kámen úrazu, čemu se vyhnout a čemu předejít. Díky :driver:
Zetor 6718
A všelijaký herberk za traktor.. :)

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 34&t=53481 Něco o naší 6718 A naší farmičce. :)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Fungování celku - trabant 4x4

#2 Nový příspěvek od oco13 »

Levi píše: stř led 05, 2022 1:50 pm čemu se vyhnout :driver:
motoru Trabant. :-/

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Fungování celku - trabant 4x4

#3 Nový příspěvek od Atlan »

8) oco trafil
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

JardaCNC
Příspěvky: 2354
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Fungování celku - trabant 4x4

#4 Nový příspěvek od JardaCNC »

Levi píše: stř led 05, 2022 1:50 pm Motor a přední náprava trabant, zadní náprava volha, rozvodovka žuk. :driver:
No mě spíše zaujal ta kombinace : motor a náprava trabant - to jako nějak vykuchat diferak z Trabanta a ještě z převodovky Žuk dokázal vytáhnout 4x4 ?
To musí být kombinace :vztek:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Fungování celku - trabant 4x4

#5 Nový příspěvek od oco13 »

Jardo, po slovenskom bazoši blúdi traktor zložený z dvoch predkov Wartburga hnaných jedným motorom. Toto bude asi niečo podobné.

Uživatelský avatar
Levi
Příspěvky: 554
Registrován: stř čer 20, 2012 8:20 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Fungování celku - trabant 4x4

#6 Nový příspěvek od Levi »

Tak to vypadá, že z toho opět strach vyvázne nejlíp a peněženka zase začne přemýšlet spíš o zahradním sekacím traktůrku a Italka půjde do světa. Kdyby byl malotraktor tak asi už 4x4, aby na tom bylo co vymýšlet. Ale tím co jste napsali jsem se dost zalekl. :D Motoru jako takového bych se nebál tolik jako dalších dílů v souvislosti s ním. :D
Zetor 6718
A všelijaký herberk za traktor.. :)

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 34&t=53481 Něco o naší 6718 A naší farmičce. :)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Fungování celku - trabant 4x4

#7 Nový příspěvek od oco13 »

Je to práve o motore - polož si otázku prečo všetci upúšťajú od dvojtaktných motorov? A ďalšia vec, momentalne je cena benzínu na slovensku cca 1.5 eura. Kolko by mi ten traktor musel vyprodukovať, aby som do neho lieval kvantá benzínu. Za mňa - zahradná technika v benzíne? ano, ale max do velkosti Variny, všetko väčšie v benzíne ťi zožerie aj hlavu. :-/

ceratio1
Příspěvky: 803
Registrován: ned říj 14, 2012 12:58 pm
Bydliště: bílovec

Re: Fungování celku - trabant 4x4

#8 Nový příspěvek od ceratio1 »

Nemáš foto? já bych to tak nehanil, motor vydrží dost, spotřeba, na nějaký ten odvoz... no musí vědět sám kolik mth najede...

JardaCNC
Příspěvky: 2354
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Fungování celku - trabant 4x4

#9 Nový příspěvek od JardaCNC »

oco13 píše: stř led 05, 2022 5:11 pm Jardo, po slovenskom bazoši blúdi traktor zložený z dvoch predkov Wartburga hnaných jedným motorom. Toto bude asi niečo podobné.
Měl jsem přední nápravu z Wartburga a to na tu dobu byli snad nejlepší předohraby. Kdo jinší měl dvakrát lomené klouby?
Homokinetak pár automobilů mělo. Jen ne tu. :vztek: :vztek:
Foto snad napoví....

Děda měl DKV a to byl taky předohrab. Jen moc nedokonalý.
Trabant to převzal. A to že motor neměl takový výkon - tak to tak nějak fungovalo...

Uživatelský avatar
Levi
Příspěvky: 554
Registrován: stř čer 20, 2012 8:20 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Fungování celku - trabant 4x4

#10 Nový příspěvek od Levi »

Obrázek

Obrázek

Obrázek

fotky hír. Vidět toho tam mnoho není, další fotky snad přistanou. Spotřebu tak nějak mnoho neřeším. Mám krávy (podnikání) a navíc jsem 2 km od hranic s Poláky, takže tam nakupuji benzín momentálně za 31,40, ale to vem čert. I kdyby se to mělo posrat do výšin, tak těch pár nádrží mě asi nepoloží a jiným svět neušetřím. Prostě tráva ze 3134m zahrady musí pryč a velkej traktor tam nepojede. Po čem se mám tedy dívat? Čtyřkola není podmínka, spíš bych chtěl funkčnost, a ani ne nic do pole. Prostě jen na odvozy, převozy. Moje kritérium je tedy funkčnost (kupu si dodělám i opravím sám, ale aby byl ten dobrý základ), ne nijak vysoká cena a skladnost (nic obřího), aby se mi to vešlo do garáže k ostatním strojům. Díky :)
Zetor 6718
A všelijaký herberk za traktor.. :)

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 34&t=53481 Něco o naší 6718 A naší farmičce. :)

fikejz
Příspěvky: 6111
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Fungování celku - trabant 4x4

#11 Nový příspěvek od fikejz »

Není motor z Trabanta jako motor z Trabanta! U těch motorů jsou obrovský rezervy. Když jsem jako študák chodil na brigády, dělal jsem kolik roků po sobě i závozníka na kamionu v masně. Jednou jsme jeli do Roudnice a na tý panelový dálnici mě vzbudilo (asi mě musela někdy v mládí kousnout moucha Tse-Tse, protože bych prospal i vlastní narozeniny, kdybych mohl) jak šofér opakoval: "kurva to není možný". Otevřu oči a ptám se co není možný? A on na to - podívej se před sebe. Koukám a před námi na vleku jachta, ale docela velká. Říkám no někdo táhne plachetnici a co? Jo táhne plachetnici, ale za TRABANTEM a já mám na tacháku přes devadesát a pořád ho ani nedojíždíme!

Edit: tohle vypadá přinejmenším zajímavě. Jestli to má hnanej předek tedy, alespoň z těch fotek to tak vypadá. Chtělo by to lepší. A zjistit, jestli se nekouše rychlost přední a zadní nápravy.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Fungování celku - trabant 4x4

#12 Nový příspěvek od oco13 »

Tá konštrukcia by mala byť starším povedomá, bola v Urob si sám tu je jej slovenská verzia na predaj https://dom.bazos.sk/inzerat/132806359/ ... or-4x4.php
Na to čo sa požaduje by som bol za niečo "blbuvzdornejšie"
Obrázek
mal som to doma 1202 +vajíčko = nezničitelný otrok, ja som ho poslal preč a teraz si občas spomeniem :'(
Edit: ale mal by si sa realne pozrieť na ceny. Ja osobne si myslím, že stroje od ktorých sa aj realne dá niečo očakávať - teda sadnem a robím, začínajú niekde na 50t Kč.

Uživatelský avatar
Levi
Příspěvky: 554
Registrován: stř čer 20, 2012 8:20 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Fungování celku - trabant 4x4

#13 Nový příspěvek od Levi »

Čím je to zajímavější, tím mě to více baví. Když se sem tam něco pokazí, nemám problém asi cokoliv opravit, ale spíš mi jde o kompatibilitu, aby se právě nepraly převody apod. Nicméně pán má na něj nyní zájemce, tak uvidíme poté. 50k za to nedám, to raději koupím nový zahradní traktor a neřeším nic. Hydraulika není potřeba, tu si kdyžtak časem udělám, ale stejně vůči váze traktoru mi to přijde jako nesmysl, když mám velký traktor. Fakt nejlépe něco do odvozu. Radite mi tedy náhon na jednu nápravu a motor 1202 apod.? Díky
Zetor 6718
A všelijaký herberk za traktor.. :)

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 34&t=53481 Něco o naší 6718 A naší farmičce. :)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Fungování celku - trabant 4x4

#14 Nový příspěvek od oco13 »

Čítaj s porozumením - traktory, ktoré môžu bez nejakého dorábania a prerábania ihneď pracovať sú cca od 50 vyššie. Ak máš na zahradný traktor (nie kosačkuu) tak neváhaj a domadelmi sa nezaoberaj. Za ďalšie velký traktor a malý nemôžeš porovnávať, lebo každý má iné určenie. Ja som asi po 6tich domadeloch kúpil japonca za 150k a aj tak do dvoch mesiacov je doma ďalší domadel.
Preto si treba ujasniť čo vlastne chceš - či len traktor na robotu, alebo traktor na zábavu ktorý sem tam niečo aj urobí. :typek:

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Fungování celku - trabant 4x4

#15 Nový příspěvek od Atlan »

Mile ze si niekto mysli ze kupi zahradny traktor za 50k res kosacku) a nato ani nesahne :D ale za 3 roky z toho bude srot :Dto musi priebezne vylepsovat :D
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“