CT 4x2, stále vo vývoji

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
olin
Příspěvky: 990
Registrován: ned črc 08, 2007 11:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: CT 4x2, stále vo vývoji

#16 Nový příspěvek od olin »

jean píše: ned kvě 22, 2022 9:54 pm Tak bedničky s ovocím vozíček ešte nevozil, ale debniace tvárnice a cement už niekoľko krát. 400 kilo tvárnic sa mu vôbec nepáčilo, dostáva pekne zabrať. To je záťaž tak na pekný asfalt.
Tak to já bych vozík takhle nikdy nepřetěžoval. Udělal jsem ho sice trochu větší (na 4 bedýnky, ⅓ kubíku), ale hlínu max s bočnicemi a víc bych už nedal... 🤣

Obrázek
Dejte mi na to pár lidí a já to udělám.....
PRSKAVEC

jean
Příspěvky: 3013
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: CT 4x2, stále vo vývoji

#17 Nový příspěvek od jean »

Olin, to víš, bývam blízko Oco13, asi máme niečo vo vode :D Podľa mňa preťažený nebol, ked vydržal.

jean
Příspěvky: 3013
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: CT 4x2, stále vo vývoji

#18 Nový příspěvek od jean »

Nové gumky vpredu, júúú

Obrázek Obrázek

Už to zatáča aj na mokrej tráve. A ak mi to nebude robiť problémy pri oraní, tak tú nápravu vpredu nechám širšiu. Má to parádnu stabilitu.

jean
Příspěvky: 3013
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: CT 4x2, stále vo vývoji

#19 Nový příspěvek od jean »

Dnes som namontoval dalsi motor, cinsku kopiu gx390. Nemilo ma prekvapilo, ze kluka ma axialnu volu asi milimeter. Mam doma este ine cinske motory, aj tie maju axialnu volu. Je to normalne? Remenicu som na motor nalisoval cez zavit v kluke, takze ziadne rany kladivom :typek: namontoval som ten motor cez silenbloky, naprazdno super, ram v klude, triasol sa len motor. Akurat tie silentbloky nedavaju radialne sily pri zabere. Musia prec.
Takze momentalne mam bimotor. Este to musim vyskusat, ci to bude fungovat aj spolu.

jean
Příspěvky: 3013
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: CT 4x2, stále vo vývoji

#20 Nový příspěvek od jean »

Bimotor už nemám, starý motor som dal preč. Chcel som ho nechať na plazivé rýchlosti, druhý by bol na zadný vývod, ale aj tak nemám žiadne náradie, ku ktorému by to bolo treba. Predám ho nejakému veteránistovi, nech si spraví radosť s prasaťom. Tomu motoru nič nie je. Akurát nejaký debil odpílil kúsok pravého kartra pri vývodovom kolečku. Nie je to prakticky vidno, ale kto to pozná, ten si to všimne.

Nový motor robí radosť, objem je poznať. 25 pluh potiahne pri malých aj maximálnych otáčkach, prevod som trafil dobre. Silentbloky som musel dať preč.

Zistil som, že ten pluh, čo k tomu mám pripojený, je nahovno. Viac hrnie, ako orie. Má nízku stlpicu, tak hlina narazí do nej a už sa nešmykne. A navyše mám kvôli tomu ramená moc zohnuté dolu. To je možno dobre pre doťaženie zadnej nápravy, ale inak je to úplne nakeket. Pluh musí trošku na špičku, aby ho ťahalo do zeme. Je to domorob, zjavne má geometriu naprd. Mám ešte jeden pluh (továrenský), bez stlpice. Tú musím dorobiť. Potrebujem to trafiť tak, aby boli ramená menej sklonené.

jean
Příspěvky: 3013
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: CT 4x2, stále vo vývoji

#21 Nový příspěvek od jean »

Ja si idem svoj monolog :D . Navaril som stlpicu na ten továrenský pluh, nabrúsil som ho, ako som vedel a je to úplne iný šport. Tento sa bere do zeme jak sprostý, akurát to v tej mojej žltej zemi nepotiahnem. Motor vládze, ale pneu to nedávajú. Chýbajú kilá. Tak 22 cm hlboko ešte ide, ale na 24 cm sa už trápim a často postojím. A super je, že tento pluh sa drží krásne rovno, vôbec nemusím kormidlovať jak na lodi.

Mám k tomu pluhu aj rotačné krojidlo, alebo ako sa to volá, to je dobré k čomu? Má zmysel to namontovať? Momentálne mi to k mojmu držiaku nepasuje, ale ak to je na niečo dobré, tak to upravím...

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CT 4x2, stále vo vývoji

#22 Nový příspěvek od Britt »

Vladimírek na něj přísahá. Obrať se na něho.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

JardaCNC
Příspěvky: 2354
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: CT 4x2, stále vo vývoji

#23 Nový příspěvek od JardaCNC »

jean píše: stř zář 21, 2022 8:30 pm Nové gumky vpredu, júúú

Obrázek Obrázek

Už to zatáča aj na mokrej tráve. A ak mi to nebude robiť problémy pri oraní, tak tú nápravu vpredu nechám širšiu. Má to parádnu stabilitu.
Jak jsi došel k "parádní" stabilitě tím že dáš přední nápravu širší?
Pokud je to kyvná náprava - nemá na stabilitu vliv. Je kyvná....
Už staré traktory mívaly jen dvě kola ve středu předku

https://www.google.com/search?q=farmal+ ... zudGwJexEM

A fungují do dnes.

jean
Příspěvky: 3013
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: CT 4x2, stále vo vývoji

#24 Nový příspěvek od jean »

Tak tú stabilitu som nemyslel kvôli predným kolesám, ale kvôli tej celkovej šírke. Bol som lenivý zužovať obe poloosi, tak mám takého rozčapeného pavúka - 120 cm šírka a asi 120 cm medzi prednými a zadnými kolesami. Predné náboje budem meniť za balcancar, či to je od Chobotka, lebo tie z octavie sú vysoké. Na disky si dám vypáliť nové stredy a prevarím ich.

JardaCNC
Příspěvky: 2354
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: CT 4x2, stále vo vývoji

#25 Nový příspěvek od JardaCNC »

To jako myslíš rozchod a rozvor?

https://www.google.com/search?q=rozchod ... e&ie=UTF-8

Či ako?

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7883
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: CT 4x2, stále vo vývoji

#26 Nový příspěvek od Chose11 »

Nechci být rejpal, ale pokud to nezatáčelo předtím, až na těhle gumách, tak je tam špatná geometrie nápravy, akorát se to přepírá.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

jean
Příspěvky: 3013
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: CT 4x2, stále vo vývoji

#27 Nový příspěvek od jean »

Hej, šírka na kraje zadných pneu je okolo 120 a nejaké drobné cm. A rázvor kolies je tie 120cm. Predná náprava bude posunutá asi o 10 cm dopredu, aby som získal miesto pre kolesá. Teraz to ide otočiť len asi o 40-45 stupňov, alebo koľko mala stará octávia. Viac nedovolia dorazy na nábojoch a momentálne ani rám traktorčeka.

Chose11, je to možné, ale letné gumy z auta nefungujú ani na aute, ked si v tráve :) V tom kopci, v ktorom mávam problém, ide predná náprava do vzduchu, kolesá strácajú kontakt s povrchom a potom sa len zľahka dotknú. S týmito šípovými mi to vtedy zatočí, s letnými nie. A kedže to už prerábať nebudem, tak je mi jedno, že tam nie je ok geometria :typek: Hlavne, že na rovine to zabočí, kam potrebujem.

JardaCNC
Příspěvky: 2354
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: CT 4x2, stále vo vývoji

#28 Nový příspěvek od JardaCNC »

Přesně. Změna pneu neznamená vždy cestu k úspěchu.
Prvotně by řízení mělo splňovat určité požadavky.
Viz toto:

https://www.google.com/search?q=p%C5%99 ... s-wiz-serp

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7883
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: CT 4x2, stále vo vývoji

#29 Nový příspěvek od Chose11 »

spíš bych uvedl toto, pokud chceš posouvat nápravu, zkus tohle vzít v úvahu a věř mi že pokud to dokážeš, zatočí ti to samo na jakýkoliv pneumatikách

https://www.google.com/search?q=ackerma ... e&ie=UTF-8

já si tím prošel, měl jsem kdysi stejný problém jako ty
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

jean
Příspěvky: 3013
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: CT 4x2, stále vo vývoji

#30 Nový příspěvek od jean »

JardaCNC, ja teoriu poznám, len ked človek robí z prdu guličku, tak nie všetko ide spraviť ideálne. Ja napr. musím mať na predku rozbiehavosť, aby mi pri vytočení kolies vnútorné kolesá zatočili viac, ako predné. Mám to teraz nastavené +- tak, aby zadok nepretláčal predok, v rámci možností. Pre mňa je podstatné, že s týmito kolesami to chodí, kade potrebujem ... Ešte skúsim do zadných kolies naliat nemrznúcu zmes, to by malo pridať nejaké kilá, možno sa zvýší trakcia. Je to jednoducho ľahký strojček. dvihnem to vzadu aj vpredu bez väčšej námahy. Predok zdvihnem dokonca jednou rukou a to je na náprave 50 kilový agregát...

Chose11, poznám Ackermanovo pravidlo, trochu som sa snažil tie kolá k tomu naladiť, preto má miernu rozbiehavosť. Ideálne to nie je, ale je mi to jedno :)
Naposledy upravil(a) jean dne sob říj 08, 2022 7:11 pm, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“