Stavba traktoru

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1408
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

#16 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, skuteènì ta pøevodovka nevydrží, vìø chlapùm, radí ti dobøe. Mìl jsem na stroji druhou pøevodovku z medvìda a vyzubyli se kola, dal jsem druhou a to samí, dal jsem tøetí no a tý se roztrhnul obal. Teï si pøipravuju pøídavnou z veesky.

Uživatelský avatar
Mikro
Příspěvky: 2318
Registrován: stř črc 04, 2007 11:36 am
Bydliště: Dětmarovice
Kontaktovat uživatele:

#17 Nový příspěvek od Mikro »

Mì jako druhá pøevodovka na traktoøen úspìšnì ta ze žigula :) Teï se mi do ruk dostala jedna z žuka a je dostateènì masivní a nádhernì malá 8)

Uživatelský avatar
smetana
Příspěvky: 6426
Registrován: stř črc 04, 2007 11:02 pm
Bydliště: Příbramsko

#18 Nový příspěvek od smetana »

jako druhou mužu nabídnout pøevodovku z avie a pøední nápravu jestli nebude hnaná mam taky

Uživatelský avatar
Tata
Příspěvky: 2943
Registrován: sob črc 07, 2007 9:42 pm
Bydliště: Ostrava Nová Bělá
Kontaktovat uživatele:

#19 Nový příspěvek od Tata »

smetana píše:jako druhou mužu nabídnout pøevodovku z avie a pøední nápravu jestli nebude hnaná mam taky
Mužes dát fotky tech pøevodovek? mì by jajimalo jak vypadá avia 4x4

Uživatelský avatar
smetana
Příspěvky: 6426
Registrován: stř črc 04, 2007 11:02 pm
Bydliště: Příbramsko

#20 Nový příspěvek od smetana »

Tata píše:
smetana píše:jako druhou mužu nabídnout pøevodovku z avie a pøední nápravu jestli nebude hnaná mam taky
Mužes dát fotky tech pøevodovek? mì by jajimalo jak vypadá avia 4x4
omlouvám se ta náprava neni z avie jen ta pøevodovka náprava je dìlaná zejtra to nafotím

Uživatelský avatar
zetkamz
Příspěvky: 555
Registrován: stř črc 04, 2007 9:33 am
Bydliště: Uh.Hradiště

stavba stroje

#21 Nový příspěvek od zetkamz »

já se taky pøikláním nato, dát jinou druhou jak z oktávky-na 99procent ju ti,co ju mìli mìnili a kteøí ještì nemìnili,tak budou.Je to jen otázka èasu a toho,jak s tím kdo co dìlá.Teï jsem vidìl z avie,o malinko vìtší jak žuk,ta bude urèitì lepší.Na té oktávácké vìtšinou to odnese stromeèek.I když jsem prodal traktorek do Jalubí a po èase po mì chtìl taky pøevodovku,protože mu ta moje odešla - pak se pøiznal,že tam narval pøi šturmu z kopce s nákladem jednièku - co k tomu øíct- nic.
Host do domu - čagan do ruky

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

#22 Nový příspěvek od rezis »

Ono ani ta pøídavná pøevodovka z nivy toho moc nevydrží. Vím že známý má nivu a v ní už dvì ty pøídavné roztrhal. U tebe by možná nebyl špatný náhon øetìzem. Ono taky záleží na co to máš. Jestli nebudeš jezdit po asfaltu tak bych udìlal tvrdou 4X4 bez vypínání.
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#23 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Drtikol1 píše:
Mikro píše:
Drtikol1 píše:
Standa píše:Tak hledej dál a najdeš hotovej traktor :) a nebo se posuò do PRODÁM -myslím že za tyto díly ti nikdo nadávat nebude :smich: :smich: :smich: .ÈÁGOS!!!
Nene nic se prodávat nebude mám to už ujasnìné motor VAZ 1600 pøevodovka VAZ 4 kvalt druhá pøevodovka Octavia a nakonec redukce z uzávìrou z nivi. Tak ještì doøešit rám a je to .
Pøevodka z oktávky jako druhá se rozskoèí jen co uvidí ten motor :D krom toho to bude docela dlouhé :( Ale ten motor bych zase tak
tragicky nevidìl, jestlim máš závodní ambice :) nechcete tady radìji nìkdo poradit co stou pøední nápravou ?
No tak proè rozkoèit kdyt to nepojede závod. No tak motor z Nivi je asi lepší a výkonejší než z Octavie a má nabìháno jenom 50tisíc takže jako novej a ta výtrž. No tak pøedek by mìl jít asi tak že hodím celej z nivky akorát zmenším rozchod. A nebo tád na obì strany tu zadní nápravu a øídit kloubem.
Jako druhou pøevodovku si kup tøeba zde na foru tu, která je inzerována v PRODEJ jako pøevodovka z ereny , a nebo jinou, ale nic menšího, jak ŽUK bych tam nedával.
Oktávkovou jako druhou mùžeš dát tak za motorkový motor s motorkovými pøevody, nebo dve oktávkové za sebe za nìjaký stabiláèek s výkonem 7 HP.
Celé to vidím od zaèátku špatnì. Ten LADA motor se dvìma pøevody udìlá zase moc velký krouák i na ty NIVA nápravy.
Ty vìci z nivy by šlo tøeba maximálne zkrátit a zùžit nápravy jako druhou nechat tu NIVÁCKOU pøevodovku s vývodem na pøedek a dát tam tøeba vynikající ètyøtakt vzduchem chlazený stabiláèek 12kW dvouválec Slavia diesel, s napasovanou první pøevodovkou z octavie a dostaneš velice schopného malého šikulu.

Ten motor z NIVY tøeba na plyn pøez dva pøevody bych vidìl tak na nápravu z Avie
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
Pepino
Příspěvky: 1404
Registrován: čtv črc 05, 2007 12:08 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

#24 Nový příspěvek od Pepino »

bastardtraktor píše:
Drtikol1 píše:
Mikro píše:
Drtikol1 píše:
Standa píše:Tak hledej dál a najdeš hotovej traktor :) a nebo se posuò do PRODÁM -myslím že za tyto díly ti nikdo nadávat nebude :smich: :smich: :smich: .ÈÁGOS!!!
Nene nic se prodávat nebude mám to už ujasnìné motor VAZ 1600 pøevodovka VAZ 4 kvalt druhá pøevodovka Octavia a nakonec redukce z uzávìrou z nivi. Tak ještì doøešit rám a je to .
Pøevodka z oktávky jako druhá se rozskoèí jen co uvidí ten motor :D krom toho to bude docela dlouhé :( Ale ten motor bych zase tak
tragicky nevidìl, jestlim máš závodní ambice :) nechcete tady radìji nìkdo poradit co stou pøední nápravou ?
No tak proè rozkoèit kdyt to nepojede závod. No tak motor z Nivi je asi lepší a výkonejší než z Octavie a má nabìháno jenom 50tisíc takže jako novej a ta výtrž. No tak pøedek by mìl jít asi tak že hodím celej z nivky akorát zmenším rozchod. A nebo tád na obì strany tu zadní nápravu a øídit kloubem.
Jako druhou pøevodovku si kup tøeba zde na foru tu, která je inzerována v PRODEJ jako pøevodovka z ereny , a nebo jinou, ale nic menšího, jak ŽUK bych tam nedával.
Oktávkovou jako druhou mùžeš dát tak za motorkový motor s motorkovými pøevody, nebo dve oktávkové za sebe za nìjaký stabiláèek s výkonem 7 HP.
Celé to vidím od zaèátku špatnì. Ten LADA motor se dvìma pøevody udìlá zase moc velký krouák i na ty NIVA nápravy.
Ty vìci z nivy by šlo tøeba maximálne zkrátit a zùžit nápravy jako druhou nechat tu NIVÁCKOU pøevodovku s vývodem na pøedek a dát tam tøeba vynikající ètyøtakt vzduchem chlazený stabiláèek 12kW dvouválec Slavia diesel, s napasovanou první pøevodovkou z octavie a dostaneš velice schopného malého šikulu.

Ten motor z NIVY tøeba na plyn pøez dva pøevody bych vidìl tak na nápravu z Avie
jakej vykon pri jakejch otackach ma ta niva motor ?

Drtikol1
Příspěvky: 8
Registrován: sob říj 27, 2007 5:56 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#25 Nový příspěvek od Drtikol1 »

[/quote]jakej vykon pri jakejch otackach ma ta niva motor ?[/quote]
54/5200

Uživatelský avatar
Pepino
Příspěvky: 1404
Registrován: čtv črc 05, 2007 12:08 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

#26 Nový příspěvek od Pepino »

a ten stabilak co myslel bastard traktor ?

Drtikol1
Příspěvky: 8
Registrován: sob říj 27, 2007 5:56 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#27 Nový příspěvek od Drtikol1 »

pepino píše:a ten stabilak co myslel bastard traktor ?
12kW

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#28 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Drtikol1 píše:
pepino píše:a ten stabilak co myslel bastard traktor ?
12kW
Jasnì to je výkon, ale je potøeba poøi posuzování podovnat kroutící moment a ten nebude i té Slavie pìtinový oproti Ladì, tak jak je to u Výkonu, ale vyšší , tak cca 1/3 až 1/2 nìž ta Lada.
Navíc otáèky té Slavie budou asi tak 3500.
A z toho je tøeba vycházet.
Lada s její pøevodovkou jezdí maximálnì tøeba 140 km/h a ty budš navrhovat stroj aby jel max tak 45 Km/h - víc už se bez per moc jezdit nedá, takže cca 1/3 rychlost.když dáš do obou pøevodù za 4.

Vše necháš z Lady pøed její pøevodovku dáš tu Slavii s rychlostkou z Octavie.
Když dáš do Oktávky jednièku, do Nivy jednièku a redukci - jestli to ta tvá má, tak s tím mužeš jet pomalu na orbu, trhání paøezù a tahání døeva a nemìlo by to nápravy poškodit - silnìjší motor takto zpøevodovaný by to poškodit mohl.
Vidìl jsem traktorek udìlaný z 2 PØEDNÍCH náprav a pøevodovky z UAZE a tímto motorem Slavie s 1. pøevodovkou Octavie. Byl zkrácený a zùžený na minimum. Mìl naviják a tahal slabší døevo v úzkých prostorech mezi stromam jak vzeklej.Mìl to chlap jako mini vìrzi k Lakatoší, který mìl jako hlavní práci a živil se tím.
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

#29 Nový příspěvek od rezis »

bastardtraktor píše:
Drtikol1 píše:
pepino píše:a ten stabilak co myslel bastard traktor ?
12kW
Jasnì to je výkon, ale je potøeba poøi posuzování podovnat kroutící moment a ten nebude i té Slavie pìtinový oproti Ladì, tak jak je to u Výkonu, ale vyšší , tak cca 1/3 až 1/2 nìž ta Lada.
Navíc otáèky té Slavie budou asi tak 3500.
A z toho je tøeba vycházet.
Lada s její pøevodovkou jezdí maximálnì tøeba 140 km/h a ty budš navrhovat stroj aby jel max tak 45 Km/h - víc už se bez per moc jezdit nedá, takže cca 1/3 rychlost.když dáš do obou pøevodù za 4.

Vše necháš z Lady pøed její pøevodovku dáš tu Slavii s rychlostkou z Octavie.
Když dáš do Oktávky jednièku, do Nivy jednièku a redukci - jestli to ta tvá má, tak s tím mužeš jet pomalu na orbu, trhání paøezù a tahání døeva a nemìlo by to nápravy poškodit - silnìjší motor takto zpøevodovaný by to poškodit mohl.
Vidìl jsem traktorek udìlaný z 2 PØEDNÍCH náprav a pøevodovky z UAZE a tímto motorem Slavie s 1. pøevodovkou Octavie. Byl zkrácený a zùžený na minimum. Mìl naviják a tahal slabší døevo v úzkých prostorech mezi stromam jak vzeklej.Mìl to chlap jako mini vìrzi k Lakatoší, který mìl jako hlavní práci a živil se tím.
Tak ono je tu jeste jedna podstatna vec.
Zalezi na cem stojis. Jestli v mekkem tak ti klouznou kola a mas jedno jaky mas motor. Pokud mas zaryte sipy ve tvrdem tak ti to znici jakykoli motor.
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“