Stavba traktoru

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Drtikol1
Příspěvky: 8
Registrován: sob říj 27, 2007 5:56 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Stavba traktoru

#1 Nový příspěvek od Drtikol1 »

Ahoj.Chtìl bych jsi postavit traktor ale nevím jak zaèít.Mohly byste mi prosím poradit a popøípadì poslat výkres a nebo nìco podobného? Všem dìkuji

Uživatelský avatar
Mikro
Příspěvky: 2318
Registrován: stř črc 04, 2007 11:36 am
Bydliště: Dětmarovice
Kontaktovat uživatele:

#2 Nový příspěvek od Mikro »

Zaèal bych zmapovaním a soupiskou dílù, které máš k dispozici a ze kterých bys chtìl stavìt :)

Drtikol1
Příspěvky: 8
Registrován: sob říj 27, 2007 5:56 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#3 Nový příspěvek od Drtikol1 »

Mikro píše:Zaèal bych zmapovaním a soupiskou dílù, které máš k dispozici a ze kterých bys chtìl stavìt :)
Komplet LADA Niva a pøevodovka Škoda Octavia stará .

Uživatelský avatar
Tata
Příspěvky: 2943
Registrován: sob črc 07, 2007 9:42 pm
Bydliště: Ostrava Nová Bělá
Kontaktovat uživatele:

#4 Nový příspěvek od Tata »

Jáký motor chceš použit, ta Niva asi nebude to pravé.

pøímlouvám se za naftu, nejaká 1,8 od peugeot, nebo nìjaký stabilák malý.

Uživatelský avatar
Mikro
Příspěvky: 2318
Registrován: stř črc 04, 2007 11:36 am
Bydliště: Dětmarovice
Kontaktovat uživatele:

#5 Nový příspěvek od Mikro »

Já bych byl pro nìjaký diesel z auta naroubovaný na tu pøevodku z nivy a míto toho kardanu co jde u nivy na rozvodovku bych vložil pøevodovku napøíklad z žuka je taková malá a robusní :) mìl by si to krátké a i dost pomalých rychlostí :) Jen zbývá doøešit ta pøední náprava

Drtikol1
Příspěvky: 8
Registrován: sob říj 27, 2007 5:56 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#6 Nový příspěvek od Drtikol1 »

Mikro píše:Já bych byl pro nìjaký diesel z auta naroubovaný na tu pøevodku z nivy a míto toho kardanu co jde u nivy na rozvodovku bych vložil pøevodovku napøíklad z žuka je taková malá a robusní :) mìl by si to krátké a i dost pomalých rychlostí :) Jen zbývá doøešit ta pøední náprava
No našel jsem ještì jednu zadní nápravu tak co dát jí dopøedu a øídit kloubem?

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#7 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Drtikol1 píše:
Mikro píše:Já bych byl pro nìjaký diesel z auta naroubovaný na tu pøevodku z nivy a míto toho kardanu co jde u nivy na rozvodovku bych vložil pøevodovku napøíklad z žuka je taková malá a robusní :) mìl by si to krátké a i dost pomalých rychlostí :) Jen zbývá doøešit ta pøední náprava
No našel jsem ještì jednu zadní nápravu tak co dát jí dopøedu a øídit kloubem?
Drtikole1 co máš ještì spoleèného s Drtikolem 0 ??
Tady kromì toho, že jsi také ze západních Èech jako on i já ??
A vítám tì tu :friends:
Bublava - to je na Sokolovsku ne ? Takk se podívej co staví bratøi Orságové v Bukovanech - Kousek od Habartova
ooooooooooooo

Drtikol1
Příspěvky: 8
Registrován: sob říj 27, 2007 5:56 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#8 Nový příspěvek od Drtikol1 »

bastardtraktor píše:
Drtikol1 píše:
Mikro píše:Já bych byl pro nìjaký diesel z auta naroubovaný na tu pøevodku z nivy a míto toho kardanu co jde u nivy na rozvodovku bych vložil pøevodovku napøíklad z žuka je taková malá a robusní :) mìl by si to krátké a i dost pomalých rychlostí :) Jen zbývá doøešit ta pøední náprava
No našel jsem ještì jednu zadní nápravu tak co dát jí dopøedu a øídit kloubem?
Drtikole1 co máš ještì spoleèného s Drtikolem 0 ??
Tady kromì toho, že jsi také ze západních Èech jako on i já ??
A vítám tì tu :friends:
Bublava - to je na Sokolovsku ne ? Takk se podívej co staví bratøi Orságové v Bukovanech - Kousek od Habartova
S Drtikolem Nic spoleèného nemám.
Jo je to až za Kraslicema na hranicích.
Hele našel jsem ještì jednu redukèku takže mám dvì.Takže pøevodovek dost.Ještì doøešit rám a je to.

Uživatelský avatar
Standa
Příspěvky: 231
Registrován: ned črc 08, 2007 12:41 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#9 Nový příspěvek od Standa »

Tak hledej dál a najdeš hotovej traktor :) a nebo se posuò do PRODÁM -myslím že za tyto díly ti nikdo nadávat nebude :smich: :smich: :smich: .ÈÁGOS!!!
Jednou měř,třikrát řež!
Loc: 50°17'38.348"N, 12°48'54.89"E

Drtikol1
Příspěvky: 8
Registrován: sob říj 27, 2007 5:56 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#10 Nový příspěvek od Drtikol1 »

Standa píše:Tak hledej dál a najdeš hotovej traktor :) a nebo se posuò do PRODÁM -myslím že za tyto díly ti nikdo nadávat nebude :smich: :smich: :smich: .ÈÁGOS!!!
Nene nic se prodávat nebude mám to už ujasnìné motor VAZ 1600 pøevodovka VAZ 4 kvalt druhá pøevodovka Octavia a nakonec redukce z uzávìrou z nivi. Tak ještì doøešit rám a je to .

Uživatelský avatar
Standa
Příspěvky: 231
Registrován: ned črc 08, 2007 12:41 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#11 Nový příspěvek od Standa »

Proèti si poøádnì forum,tam už se nìkolikrát probíralo proè nedávat pøevodovku z Oktávky jako druhou,já osobnì jsem si proèítáním tìchto stránek ušetøil mnoho práce.A ten motor z nivy-ten tì asi sežere,on totiž papá jako :prase: ÈÁGOS!!!
Jednou měř,třikrát řež!
Loc: 50°17'38.348"N, 12°48'54.89"E

Uživatelský avatar
Mikro
Příspěvky: 2318
Registrován: stř črc 04, 2007 11:36 am
Bydliště: Dětmarovice
Kontaktovat uživatele:

#12 Nový příspěvek od Mikro »

Drtikol1 píše:
Standa píše:Tak hledej dál a najdeš hotovej traktor :) a nebo se posuò do PRODÁM -myslím že za tyto díly ti nikdo nadávat nebude :smich: :smich: :smich: .ÈÁGOS!!!
Nene nic se prodávat nebude mám to už ujasnìné motor VAZ 1600 pøevodovka VAZ 4 kvalt druhá pøevodovka Octavia a nakonec redukce z uzávìrou z nivi. Tak ještì doøešit rám a je to .
Pøevodka z oktávky jako druhá se rozskoèí jen co uvidí ten motor :D krom toho to bude docela dlouhé :( Ale ten motor bych zase tak
tragicky nevidìl, jestlim máš závodní ambice :) nechcete tady radìji nìkdo poradit co stou pøední nápravou ?

Drtikol1
Příspěvky: 8
Registrován: sob říj 27, 2007 5:56 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#13 Nový příspěvek od Drtikol1 »

Mikro píše:
Drtikol1 píše:
Standa píše:Tak hledej dál a najdeš hotovej traktor :) a nebo se posuò do PRODÁM -myslím že za tyto díly ti nikdo nadávat nebude :smich: :smich: :smich: .ÈÁGOS!!!
Nene nic se prodávat nebude mám to už ujasnìné motor VAZ 1600 pøevodovka VAZ 4 kvalt druhá pøevodovka Octavia a nakonec redukce z uzávìrou z nivi. Tak ještì doøešit rám a je to .
Pøevodka z oktávky jako druhá se rozskoèí jen co uvidí ten motor :D krom toho to bude docela dlouhé :( Ale ten motor bych zase tak
tragicky nevidìl, jestlim máš závodní ambice :) nechcete tady radìji nìkdo poradit co stou pøední nápravou ?
No tak proè rozkoèit kdyt to nepojede závod. No tak motor z Nivi je asi lepší a výkonejší než z Octavie a má nabìháno jenom 50tisíc takže jako novej a ta výtrž. No tak pøedek by mìl jít asi tak že hodím celej z nivky akorát zmenším rozchod. A nebo tád na obì strany tu zadní nápravu a øídit kloubem.

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

#14 Nový příspěvek od Johny1490 »

No do klbaku sa radsej nepustaj je to zbytocne vela roboty naviac... :obchod:

Uživatelský avatar
Lars
Příspěvky: 1095
Registrován: úte črc 03, 2007 10:58 pm
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

#15 Nový příspěvek od Lars »

Drtikol1 píše:
Mikro píše:
Drtikol1 píše:
Standa píše:Tak hledej dál a najdeš hotovej traktor :) a nebo se posuò do PRODÁM -myslím že za tyto díly ti nikdo nadávat nebude :smich: :smich: :smich: .ÈÁGOS!!!
Nene nic se prodávat nebude mám to už ujasnìné motor VAZ 1600 pøevodovka VAZ 4 kvalt druhá pøevodovka Octavia a nakonec redukce z uzávìrou z nivi. Tak ještì doøešit rám a je to .
Pøevodka z oktávky jako druhá se rozskoèí jen co uvidí ten motor :D krom toho to bude docela dlouhé :( Ale ten motor bych zase tak
tragicky nevidìl, jestlim máš závodní ambice :) nechcete tady radìji nìkdo poradit co stou pøední nápravou ?
No tak proè rozkoèit kdyt to nepojede závod. No tak motor z Nivi je asi lepší a výkonejší než z Octavie a má nabìháno jenom 50tisíc takže jako novej a ta výtrž. No tak pøedek by mìl jít asi tak že hodím celej z nivky akorát zmenším rozchod. A nebo tád na obì strany tu zadní nápravu a øídit kloubem.
no myslim že zrovna na ten závod by ti jako druhá pøevodovka z octavky staèila. ale jestli to budeš mít na práci, tak ji èasem na 100% vykucháš. chlapik u nas to tak má a mìni je jak na bìžícím pásu. 2. pøevodovku to chce betelnìjsí. nech si poradit
kurva už dvakrát jsem to uřizl a furt je to krátký!!!!!

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“