Přestavba malotraktoru

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
ludek.p
Příspěvky: 2
Registrován: úte úno 02, 2021 10:35 am
Bydliště: Vyškov

Přestavba malotraktoru

#1 Nový příspěvek od ludek.p »

Zdravím pánové, uvažuji o přestavbě našeho malotraktoru domácí výroby a potřebuji poradit kterým směrem se vydat.

Stávající stav:
motor : 1202
převodovky : první 1203 napojená na převodovku z UAZ
zadní náprava zkrácená PV3S , přední náprava pevná ( výkyvná na středovém čepu) dělaná doma
přední kola 6,00-16
zadní kola 8,25-20 originál PV3S

První úvaha je nechat přední nápravu tak jak je a sehnat větší zadní kola se šípovým vzorem11.2-24. Ty stávající zadní jsou na prd. Traktůrek používám 2x za rok na dovoz dřeva z lesa a v lese vytažení části kmenů blíže k cestě. Abych dodržel rovinu rámu tak zřejmě 9,5-20 .

Druhá úvaha : doma mi leží přední náprava z UAZ 469 a na ní šípová kola 7,50-16 ( kola jsou protektory a není tam vidět přesný rozměr). Měl bych i originál kardan z UAZE.
Převodovka na traktůrku již je . Zřejmě bych musel pořešit nová zadní kola i s disky kvůli správnému převodu? Když bych koupil nová zadní kola 9,5-20 ( využil stávající disky )a předek zapnul jen na vytažení z bahna bude to problém?

A když bych šel do montáže přední nápravy a musel sehnat vetší zadní kola , jaké bych měl dozadu dát a z čeho sehnat disky. Co vy na to ?? Dík za názory. Luděk

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba malotraktoru

#2 Nový příspěvek od Ondras83 »

Čti a pak piš, těch traktorů je tady mrtě...

Co tě šlechtí, že nemáš a neshanis info na japonce... :jazyk:

Tak tedy: 6.00/16 předek+UAZ, 24" (přesný rozměr nevím) zadek V3S a sedí to.
Čti více fórum, téhle koncepce je tady opravdu hodně.

Co motor?

ludek.p
Příspěvky: 2
Registrován: úte úno 02, 2021 10:35 am
Bydliště: Vyškov

Re: Přestavba malotraktoru

#3 Nový příspěvek od ludek.p »

Četl jsem a přemýšlel . Těch názorů je na fóru plno jen si vybrat . Motor šlape jak hodinky ten bych nechal .

Když dám předek UAZ a vetší zadní kola tam mě napadá jestli to nebude na ten motor moc. Někdo říká vykašlat se na přední náhon a raději pořádná zadní kola . Zase mi doma leží náprava s koly tak si říkám proč ji nevyužít.
Případně jestli to tak někdo má poblíž Vyškova , Blanska , Brna rád přijedu osobně okouknout co a jak , a chytnout nějakou radu.

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“