KubaŠův Ludvík

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
cenda.t
Příspěvky: 1548
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: KubaŠův Ludvík

#16 Nový příspěvek od cenda.t »

JardaCNC píše:Az cichnes k nafte - tak nebudes chtit nic jineho.
.
Off topic: donedávna jsem se vším fungoval na benál, přešel jsem na naftu - nedá se to porovnávat - traktor jednoznačně ano, u auta bych to tak jednoznačně neviděl - úspora ano, ale... u nafty dražší servis (ano, dnešní nové benzíny taky... :-/ ) a jedna věc, která s naftou nejde - zvuk motoru od 5500 ot. nahoru.... Zátah u turbonafty je taky kouzelný - ale ještě že si můžu občas od kámoše půjčit neoturbeného benzínového Focuse na vyvětrání... A co se týče traktoru, tak pro začátek Fav/Fel s karbecem a zavařit dif - zvládnul jsem to podle Jardových fotek i já, tak to musí zvládnout snad každý... 8)

Uživatelský avatar
KubaŠ
Příspěvky: 53
Registrován: pát kvě 01, 2020 10:56 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: KubaŠův Ludvík

#17 Nový příspěvek od KubaŠ »

Cenda.t: "zvládnul jsem to podle Jardových fotek i já, tak to musí zvládnout snad každý... 8)"

Přesně to mám v plánu :pc: říká se to celkem jednoduše :)
V jednoduchosti je krása
Felicie ´96 1.3mpi - na prodej
Babeta 210 - expediční stroj
Traktorek Niva - felicie 1.3mpi - prodáno
( jednoosý traktorek - uvažuju )

cenda.t
Příspěvky: 1548
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: KubaŠův Ludvík

#18 Nový příspěvek od cenda.t »

Motivace: zkus se zeptat v servisu (a nemusí to být zrovna autorizák...), co chtějí za rozborku a sborku převodovky na Feldu - mě řekli, že bych se MOŽNÁ dostal pod 15000 :pistol: - že podle Škodovky na to má 6+6 hodin - tak jsem to sfouknul i se zavařením za tři. :prace: . Podle těch fotek je to fakt v pohodě, bez záludností - uděláš jednu a další už budeš dělat naslepo... 8)

Uživatelský avatar
KubaŠ
Příspěvky: 53
Registrován: pát kvě 01, 2020 10:56 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: KubaŠův Ludvík

#19 Nový příspěvek od KubaŠ »

Cenda.t: Jednu převodovku z feldy jsem už rozebíral, (ale už jsem ji neměl v plánu složit). Smolil jsem se s tím taky dlouho, protože se mi zaseklo řazení nebo něco. Zavaření difu se nebojím. Uvažuju že bych přivařil jen kolečko z poloosy na tělo dif., a satelity si schoval.

Jarda-K: Jak jsi zkracoval nápravu Ty - jen tak, nebo s čepem? Jaké byly výsledky?

Ještě mě napadlo - kdybych tu nápravu dělal přes čep, tak mám méně místa na svár, než kdybych to zavařil celé, tudíž bez čepu to bude pevnější, ne? Ale ten 8mm čep je jen asi 10% průřezu, tak to asi nebude takový rozdíl.

Kdesi jsem tady zahlédl myšlenku zastavit jednu poloosu a honit satelity -> vyšší rychlost. Z mého pohledu je to prasárna (Omlouvám se těm, které to napadlo a nebo kteří s tím jezdí). Nevím jestli bude potřeba jezdit více jak 30km/h @ 3000ot/min, ale kdyby ano, možná by šlo to udělat přepínatelné - buď zablokovaný dif., nebo zablokovaná jedna poloosa (jen na rychlé přesuny, po silnici a tak).
Každopádně to je jen taková myšlenka, možná je to blbost.
V jednoduchosti je krása
Felicie ´96 1.3mpi - na prodej
Babeta 210 - expediční stroj
Traktorek Niva - felicie 1.3mpi - prodáno
( jednoosý traktorek - uvažuju )

lavida
Příspěvky: 337
Registrován: pát zář 28, 2012 10:39 pm
Bydliště: nováky-SR

Re: KubaŠův Ludvík

#20 Nový příspěvek od lavida »

Zdravím.Viackrát sa tu už spomínalo zavarenie diferenciálu.Prosím o odpoveď o čo v takom prípade vlastne ide a ako sa to robí.Najlepšie aj s fotkami.Vďaka.

Uživatelský avatar
KubaŠ
Příspěvky: 53
Registrován: pát kvě 01, 2020 10:56 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: KubaŠův Ludvík

#21 Nový příspěvek od KubaŠ »

Tak nedělal jsem to, ale více méně stačí udělat sváry mezi každé zabírající kola vevnitř v diferenciálu (ne na věnci :D ). Obrázek není můj, někde z googlu :) . Není to moc vidět
https://i.postimg.cc/SxWDYzww/diff.jpg
V jednoduchosti je krása
Felicie ´96 1.3mpi - na prodej
Babeta 210 - expediční stroj
Traktorek Niva - felicie 1.3mpi - prodáno
( jednoosý traktorek - uvažuju )

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: KubaŠův Ludvík

#22 Nový příspěvek od Jarda-k »

Já jsem vařil poloosu tak, že jsem stočil konce poloosy do kuželu a ty dal k sobě. Bez čepu. Vařil jsem to elektrodami na pevnostní oceli a každou vrstvu jsem flexou vybrousil do hladka aby ve sváru nebyly zbytky strusky. Zatím jsem žádnou neukroutil.

Zavaření diferenciálu je zrušení jeho funkce - trvalá obdoba klasický uzávěrky. Dělá se to zejména u převodovek z aut s předním náhonem které se pak použijí spolu s motorem pro podélnou zástavbu a levou poloosou se pak pohání zadní náprava. Je to v podstatě geniální řešení jak využít stálý převod v převodovce z předohrabu k potřebnýmu zpomalení rychlosti a není pak nutno používat další redukční převodovku, nebo různý řetězový převody.

Obrázek

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: KubaŠův Ludvík

#23 Nový příspěvek od Ondras83 »

Když budešit traktor široký metr, budeš brambory sázet na 50cm, jako my.

Jinak to moc neres. Předek bez soustruhu neuděláš (nebo já bych to bez něj neudělal), respektive uděláš, ale ne z nábojů feldy. Hledej na fóru, dá se použít tehlice s dva čepy bez soustruhu, popisovat to nechci, hledej.

Na to, co to chceš používat tu poloosu neukroutis ať je zavařená jakkoli.

Motor jednoznačně karbec, z MPIcka musíš udělat mazání na komínek rozdělovače nebo použít starší motor. Rozdělovač POUZE ORIGINÁLNÍ!

Rám 80tku ucko nebo jekl, zvládne to v pohodě i slabší ucko (vlastní zkušenost).

Zadní kola 16" z nivy, není co řešit.

Na rajčeti mám přes tisíc fotek, na YouTube 65 videí, tak studuj studente. :)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: KubaŠův Ludvík

#24 Nový příspěvek od Ondras83 »

P.S. 4x4 je při použití správných komponentů mnohem jednodušší na stavbu než konstruovat DOBROU přední nápravu.

Ale každej jak chce, už to tady píšu po vícekrát.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: KubaŠův Ludvík

#25 Nový příspěvek od oco13 »

Ondras83 píše:Rám 80tku ucko nebo jekl, zvládne to v pohodě i slabší ucko (vlastní zkušenost).
Ondro - moj Klbak má rám z 80ky jokla a je doslova roztrhaný :pistol: niekde má už tretiu záplatu. Ak to budem raz prerábať tak si jokel zvarím z dvoch 80tok Učiek. 8)

Uživatelský avatar
KubaŠ
Příspěvky: 53
Registrován: pát kvě 01, 2020 10:56 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: KubaŠův Ludvík

#26 Nový příspěvek od KubaŠ »

Ondras83:
Jo, tak změnit "rozchod" brambor je dobré řešení :smich:
Těhlice ale asi z nějakého zadohrabu, že? š120 atd. Zkusím sehnat.
Díky, to jsi mě uklidnil s tou poloosou, i Jarda-K. Tak to teda udělám metodou Kužel & Vinkl
Ten motor teď až tak neřeším, ale každopádně díky za rady. Feldě (potenciální dárce motoru) končí stk až asi za rok, třeba se mi na ni nebude chtít čekat a koupím rovnou favorit :)
Dobře, tak tam dám Učko (Oco13, díky). Je sice válcované, masivnější, ale očividně se to vyplatí.
Kola z nivy už mám vyhlédnuté, prodávající je až z čech, ale á v plánu za nějaké dva týdny jet (skoro) kolem, tak mi to vezme. 900,- za obě je přijatelná cena, ne? Jsou pěkné. Možná ještě seženu levnější.
A nebo jsem teď našl šípáky, 1000 za kus (což je dost, ale prý jsou nové) https://auto.bazos.cz/inzerat/118548586 ... a-nivu.php Co myslíte? Mám zainvestovat? :)

Oco13:
Na tom malém traktorku jsi zlomil 80ku jekl???? :shock:


Ano ano, budu studovat.
To ještě bude trvat než se začne stavět, musím tady u pramene natankovat zkušenosti :pc:
V jednoduchosti je krása
Felicie ´96 1.3mpi - na prodej
Babeta 210 - expediční stroj
Traktorek Niva - felicie 1.3mpi - prodáno
( jednoosý traktorek - uvažuju )

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: KubaŠův Ludvík

#27 Nový příspěvek od Ondras83 »

Oco je ras, z něj si příklad neber. Nadimenzovat je to dobrý, ale rozumně. Na takhle malý traktor je 100 jekl až moc. Já mám 80tku ucko na čelak, podkop, 4x4 2x1m velikost.
Tohle má rám z 60tky Učka, predelavame ho s tátou a rám ohnutý není, traktor je z roku někde 1985-90.
https://ondras83.rajce.idnes.cz/john_deere/

cenda.t
Příspěvky: 1548
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: KubaŠův Ludvík

#28 Nový příspěvek od cenda.t »

No vidíš, a já se před nedávnem zbavil osmi kompletních niváckých koleček po stovce za kus... :-/

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: KubaŠův Ludvík

#29 Nový příspěvek od pinkygsx »

já mám třeba rám z 60 jeklu a taky drží :)

Uživatelský avatar
KubaŠ
Příspěvky: 53
Registrován: pát kvě 01, 2020 10:56 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: KubaŠův Ludvík

#30 Nový příspěvek od KubaŠ »

Mě se ti šípáky líbí, ale 2000 za kola je dost. (Zatím mě traktor nic nestál, ale vydělal mi 500kč :) )
Teď ksem ještě našel jen pneu, použité, po 500kč
https://auto.bazos.cz/inzerat/118118840 ... -75x16.php
Za jak dlouho se to sjezdí - má smysl kupovat nové?
Ale já si počkám, časem se něco najde.
V jednoduchosti je krása
Felicie ´96 1.3mpi - na prodej
Babeta 210 - expediční stroj
Traktorek Niva - felicie 1.3mpi - prodáno
( jednoosý traktorek - uvažuju )

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“