KubaŠův Ludvík

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: KubaŠův Ludvík

#91 Nový příspěvek od oco13 »

Prečo dozadu , kosačka vzadu za traktorom? prečo? najskôr si všetko pošlapeš a potom to chceš kosiť. Ja mám výkonný mulčer a nadávam kade chodím, nič iné mi nevrtá v hlave len ako ho dostať dopredu. Všade za sebou vidím kolaje zo zatlačenej trávy čo už mulčer nezobral. :typek:
Navyše ťa bude bolieť krk, čo sa budeš stále obzerať.

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: KubaŠův Ludvík

#92 Nový příspěvek od JardaCNC »

Oco protože to tak napsal o 3 příspěvky dozadu. Stačí si to přečíst.

Převod mám v plánu umístit vzadu pod sedačku/sedačky. Hřídel zepředu dozadu asi bude mít trochu otáčky, no snad se to nebude moc klepat.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: KubaŠův Ludvík

#93 Nový příspěvek od oco13 »

Veď to sa mu snažím vysvetliť- že ak má byť prevod na kosačku tak je nezmysel to ťahať dozadu- to je moja skúsenosť po 2och sezonach. Na kosačku máš vidieť a kosiť nepošlapanú trávu. :-/

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: KubaŠův Ludvík

#94 Nový příspěvek od JardaCNC »

Oco on tu sekačku zmínil v tom smyslu že jeden z uživatelů fóra má vývod z přední řemenice a pohání s tím sekačku.

Jarda-K tím pohání sekačku, a drží mu to, tak nevím. 1.3ky mohly mít i posilovač a klimu, a taky to bylo z této řemenice.

Zas si to stačí přečíst. Jestli jsem dobře pochopil tak to chce mít až na konci traktorku.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: KubaŠův Ludvík

#95 Nový příspěvek od oco13 »

ok :-/

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: KubaŠův Ludvík

#96 Nový příspěvek od JardaCNC »

Ještě dotaz na Kubu: motor víme jaký tam bude - bude tam i originální převodovka? Bude tam další nějaký převod či převodovka? Co tam bude za diferenciál? Kola?
To PTO se musí točit i když bude traktor stát na místě? Či se může otáčet až se rozjede traktor?
Položil jsem 6 otázek. Chtěl bych 6 odpovědi.

Uživatelský avatar
KubaŠ
Příspěvky: 53
Registrován: pát kvě 01, 2020 10:56 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: KubaŠův Ludvík

#97 Nový příspěvek od KubaŠ »

Ano, taky to mám tak rád, když se odpovídá na každou otázku jednou odpovědí.
1. Origo převodovka 5q+R. Převody 14,26 8,06 5,4 4,02 3,11 + 12,04
2. Další převod/ovku v plánu nemám, pokud to nebude nutné dodělat dodatečně. Rozsah rychlostí (otáčky 900-3500min-1) je 2,0 až 35,5km/h
3. Diferenciál a náprava z Nivy, stálý převod 4,1. Ano, asi je to trochu slabé. Až se rozsype, dám tam něco silnějšího.
4. Kola 6/r16
5. Nevím. Toto je můj první zemědělský krok (když nepočítám manuální pěstování brambor na malém políčku), takže přesně nevím co potřebuju. Ale myslím že bude lepší když se bude moci točit i když bude traktor stát. Pokud chceš navrhnout vyvést pto od hřídele mezi převodovkou a nápravou - tam by při otáčkách motoru 3000min-1 bylo 210min-1, to mi přijde málo.
6. Otázek je vpodstatě jen 5 :) poslední dvě beru jako jednu otázku.


Obrázek
V jednoduchosti je krása
Felicie ´96 1.3mpi - na prodej
Babeta 210 - expediční stroj
Traktorek Niva - felicie 1.3mpi - prodáno
( jednoosý traktorek - uvažuju )

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: KubaŠův Ludvík

#98 Nový příspěvek od JardaCNC »

To jsem si nějak neuvědomil 5 a 6 otázka. :idea:
Vrátím se k motoru a origo převodovce.
Určitě bude zavařený diferenciál. A tak tam máš vlastně dva vývody - v předu a vzadu ( počítám že motor bude otočený o 90° podélně - origo příčně) nešel by ten další převod - třeba řetěz vést z "předního" vyvodu? No a ten "zadní" použít na PTO? Získal bys možnost 5 různých otáček jedním směrem a zároveň i 1 opačným. Jen by se to točilo až by se traktor pohl z místa. Pokud bys tam dal ještě jednu převodovku tak pak po zařazení neutrálů na té druhé převodovce - točil by se i při stání traktorku.
A nebo to vzít z přední strany vyvodu z diferaku a třeba řetězem dolů a pod traktorem to dotáhnout až na jeho konec.
Jen by to chtělo vyřešit jak ho PTO vypnout. Nejspíš nějaká zubová spojka. Ale to platí u obou variant.
Naposledy upravil(a) JardaCNC dne sob úno 20, 2021 10:57 am, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
KubaŠ
Příspěvky: 53
Registrován: pát kvě 01, 2020 10:56 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: KubaŠův Ludvík

#99 Nový příspěvek od KubaŠ »

To máš pravdu, takhle mě to nenapadlo. Ale přijde mi to dost složitější. Navíc bych se rád vyhnul řetězu. Nebylo by to moc pomalé? 200min-1 ?
V jednoduchosti je krása
Felicie ´96 1.3mpi - na prodej
Babeta 210 - expediční stroj
Traktorek Niva - felicie 1.3mpi - prodáno
( jednoosý traktorek - uvažuju )

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: KubaŠův Ludvík

#100 Nový příspěvek od JardaCNC »

No já to tak měl u předchozího domadelu. Motor stará Octavia + převodovka , na ní převod 3 ozub. koly dolů. Z druhého kola jsem měl vývod - PTO. Ze spodního kola jsem měl staly pohon zadní nápravy + přiřaditelna přední náprava ze š 1203. Kola 6.50-16. dobře to fungovalo. Pak jsem k tomu připojil doma vyrobeny rotavator ale ta origo převodovka na to moc neměla.
Nakonec šel z domova. Nahradil ho origo Japonec.

cenda.t
Příspěvky: 1548
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: KubaŠův Ludvík

#101 Nový příspěvek od cenda.t »

No a s těmi rázy - doufat sice můžeš, ale vypeče tě to tehdy když to budeš potřebovat nejmíň.... :pistol: - napadla mě nějaká přetěžovací spojka/volnoběžka? Na výstupu sice snížíš otáčky, ale zároveň naroste krouťák.....

Uživatelský avatar
KubaŠ
Příspěvky: 53
Registrován: pát kvě 01, 2020 10:56 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: KubaŠův Ludvík

#102 Nový příspěvek od KubaŠ »

JardaCNC píše: sob úno 20, 2021 11:10 am No já to tak měl u předchozího domadelu. Motor stará Octavia + převodovka , na ní převod 3 ozub. koly dolů. Z druhého kola jsem měl vývod - PTO....
Felice má v převodovce ještě stálý převod na diferenciálu. Takže jsi to měl rychlejší.
cenda.t píše: sob úno 20, 2021 12:06 pm Napadla mě nějaká přetěžovací spojka/volnoběžka? Na výstupu sice snížíš otáčky, ale zároveň naroste krouťák.....
Ano, spojka by se hodila... něco vymyslím.
V jednoduchosti je krása
Felicie ´96 1.3mpi - na prodej
Babeta 210 - expediční stroj
Traktorek Niva - felicie 1.3mpi - prodáno
( jednoosý traktorek - uvažuju )

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: KubaŠův Ludvík

#103 Nový příspěvek od JardaCNC »

No pokud bys měl ještě tu druhou převodovku tak na 5 to bude cca 4 pomalejší PTO - cca. 1000 ot. Na 3 cca.550ot. Prakticky ideál.

mourke
Příspěvky: 445
Registrován: stř říj 31, 2012 9:55 pm
Bydliště: Praha-východ

Re: KubaŠův Ludvík

#104 Nový příspěvek od mourke »

Chose11 píše: pát úno 19, 2021 9:38 pm Klimu a posilovač měl motor 1,3 MPi až u posledních modelů, já mám doma verzi bez klimy s posilovačem
1.3 MPI neměla klimu a posilovač originál z výroby nikdy. Člověk mohl mít buď jedno nebo druhé. Pár exemplářů mělo oboje ale byla to individuál montáž třeba někde u prodejce. (venku)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: KubaŠův Ludvík

#105 Nový příspěvek od oco13 »

KubaŠ píše: pát úno 19, 2021 9:36 pm Aha, to jsem nevěděl. Tak možná až 1.6tky. I když myslím že známý má 1.3BMM s klimou a posilovačem.
Nicméně díval jsem se - je tam pero 6x6x35mm. Myslím že na průměru 30mm. Což by přeneslo moment asi 300Nm, jsou-li mé výpočty správné. To by mohlo stačit, ne? Vzhledem k tomu, že ten motor dělá kolem 100Nm max.
Chlapci neriešte čo mala alebo nemala filcka , zadávatel prepočítal, že to prenesie taký a taký moment 8) (300nm)
Teraz či si výpočet sadne aj v praxi :-/

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“