Pracant m24 4x4

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Pracant m24 4x4

#1 Nový příspěvek od Fizz »

Uvidíme co se z toho vyloupne....
Je to 4x4, motor 3valec balkancar, nějaká redukčka... Vybliknu za světla a dam fotos...

Obrázek

Přes tak cosi...

Obrázek

Nejdřív bude treba zkusiti co to umí az se to pohne, a buďto to bude sklopka/dempr, nebo podvozek pro krámy co tu mám (plošina?... Kontik)
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Pracant m24 4x4

#2 Nový příspěvek od Fizz »

Takže, po kratším dumání a základní obhlidce bych to viděl takto:

Motor tam je balkancar nějaký 3val, chybí starter, a nejaky drobnosti, nejspíš půjde ven nahradil by ho feli 1.9d, který bych v ideálním případě osadil hydromenicem z desty a dvourychlostní reverzovatelnou prevodovkou. Se zachováním původní převodovky s osazeným mezipřevodem tak, aby 1,2 byly do pomala a 3,4 do rychla.

Podvozek s nápravy původní jen nějaká ta "travní" kola, hydrauliku na sklápění, řízení s posilovačem, a udělat z té plechové tragédie kabinu, aspoň vyzkouším novou ohýbačku.

Je to na dlouho casem by měl nahradit m22, hlavně treba u rozšíření rybníčku, kde prostupnost a stabilita dvaadvacitky snadno sahá na své limity.

Pokud nekdo neco z toho jmenovaného máte budu rád za nabídku. Budu se teď nějakých přebytků zbavovat takze je možný i barterový obchod.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
artemio
Příspěvky: 2398
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:06 am
Bydliště: Severní Čechy

Re: Pracant m24 4x4

#3 Nový příspěvek od artemio »

Motor felicie 1,9 D mám od Borina, tady z fora, ale zapomněl mi k němu dát startér :( , mám tu z 1,3, snad by to nouzově šlo aspoň na předvedení. Ale nevím, felicie neznám :-/
Hydroměnič s dvourychlostní převodovkou bych asi taky obětoval. Kupoval jsem předek z Destarolky na stavbu menší terénky, ale pak jsem sehnal nakladač 4x4, tak to asi nepoužiji.
Travní kola nemám, max bych našel pláště Alliance 31x15,50-15, najeto 2km jen na převoz, než se koupily terénní. Ty bych radši vyměnil za šípové 11,50-15,3, klidně i s mým doplatkem.
Ale máš to kus cesty :rally:
Barterový obchod není problém :)
Žádný experiment nelze považovat za naprostý nezdar - vždy může totiž posloužit jako varovný příklad.

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Pracant m24 4x4

#4 Nový příspěvek od Fizz »

Musel jsrm to číst 4x... :D 8)

Dik za nabidku, sz.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Pracant m24 4x4

#5 Nový příspěvek od Fizz »

Nějaký kola jsem vyhrabal:

Obrázek neměl by někdo dva kusy do sady?
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Pracant m24 4x4

#6 Nový příspěvek od Fizz »

Na žádost přidávám foto M22:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Já jsem to nekonstruoval, jen to opravuju a držím při životě. Asi bych mel některé veci problem udělat tak jak jsou (neřemeslně), ale funguje to, takže možná bych mel přehodnotit svůj pohled. Jinyk celková spokojenost, má to i topení z feldy, takze i v treskutem mrazu se v kabině bez těsnění a izolací da byt v tričku. Silný je to dost, maximalka si 60 dle gps, uzávěrka, 3s sklopka, kola volha, gumy dodávkový cčka, prevodovka orig m22 4q s hydr cerpadlem, zadni náprava zúžená m25 s navarenyma koncama m22. Má i originální betonový závaží na zádi.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Pracant m24 4x4

#7 Nový příspěvek od Fizz »

Nejvic pobavil majitel, prý to je v podstatě hotový, dáš baterku, naftu akorbu a můžeš jezdit :smich:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

MultiMiloš
Příspěvky: 84
Registrován: ned zář 05, 2010 9:14 am
Bydliště: u Havl Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Pracant m24 4x4

#8 Nový příspěvek od MultiMiloš »

ten motor je PERKINS D 2500 ?? možná nebude tak živej jak felicie ale mě by se líbil víc kdyby šel zprovoznit
nápravy a převodovka je aro 240 ??

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Pracant m24 4x4

#9 Nový příspěvek od Fizz »

Motor nevím to je z nějaký zdvizky, nemá startér, pokud bych ho sehnal, dam mu šanci.

Napravy by měly být originální m24 4x4...

Jako třeba tady:

https://auto.bazos.cz/inzerat/115152281 ... 25-4x4.php

Docela rarita, moc jich nebude, jezdilo to nekde na šachtě.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

MultiMiloš
Příspěvky: 84
Registrován: ned zář 05, 2010 9:14 am
Bydliště: u Havl Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Pracant m24 4x4

#10 Nový příspěvek od MultiMiloš »

S tím odhadem převodovky a náprav jsem se splet v předchozí odpovědi ... Aro 461 sem tam měl napsat

Tipuju že to tak bude .. trochu sem goglil obrázky a zdá se mi to totožný

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Pracant m24 4x4

#11 Nový příspěvek od Fizz »

Jo vypadá to jako aro m461, ale nevypadá to na předělávku kromě zesílení zadní napravy, třeba nějaká spolupráce v rámci RVHP.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Pracant m24 4x4

#12 Nový příspěvek od Fizz »

Taky, imho, stejný napravy:

Obrázek
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
artemio
Příspěvky: 2398
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:06 am
Bydliště: Severní Čechy

Re: Pracant m24 4x4

#13 Nový příspěvek od artemio »

V létě jsem měl na dílně traktor, kde byl také tříválec Perkins. Pohledově stejný motor a byl na něm startér a vstřikovací čerpadlo ze zetoru 5201. Prý to tam dávali při GO:)
Žádný experiment nelze považovat za naprostý nezdar - vždy může totiž posloužit jako varovný příklad.

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Pracant m24 4x4

#14 Nový příspěvek od Fizz »

Diky za info, takovej?

Obrázek
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3451
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Pracant m24 4x4

#15 Nový příspěvek od harijaro »

Tvoja multikára určite nemá origoš nápravy a takisto.ani tie dve ďalšie čo si tu dal na porovnanie.
Všimni si v nasledujúcom odkaze náboje prednej nápravy a dif zadnej nápravy.
https://auto.bazos.cz/inzerat/113732019 ... ternou.php

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“