Pracant m24 4x4

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
artemio
Příspěvky: 2398
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:06 am
Bydliště: Severní Čechy

Re: Pracant m24 4x4

#16 Nový příspěvek od artemio »

Tenhle určitě :nene: , je hliníkový a vypadá menší. Nejspíš je z Š 1203. Tamten byl klasický Zetor s přírubou na 3 šrouby. Ale neměl jsem ho sundaný, takže klidně mohu mít zavádějící informace a třeba byl z avie :-/ . Ber to radši jako podnět pro diskuzi, třeba to někdo řešil a bude to vědět na 100%. Stejně tak nezávazně jsem slyšel, že při použití vstřikovacího čerpadla ze zetora se musí prohodit trubičky ke vstřikům 2 a 3 :-/
Když dohledám fotky toho motoru, pošlu ti je do SZ :)
Žádný experiment nelze považovat za naprostý nezdar - vždy může totiž posloužit jako varovný příklad.

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Pracant m24 4x4

#17 Nový příspěvek od Fizz »

harijaro píše:...
Jo ale to je m25, ...

Mno mrknu na to musim to nejak vymyslet, menuzu kupovat startéry na zkoušku...

I tak dikes, ... Zkusím pátrat tímto směrem.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Pracant m24 4x4

#18 Nový příspěvek od Fizz »

Tak startér uz je skoro na cestě k poště. Příští týden snad dorazí.

Blikl jsem tu napravu:

Obrázek

Obrázek
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pracant m24 4x4

#19 Nový příspěvek od Ondras83 »

ja bych rekl, ze je to aro

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Pracant m24 4x4

#20 Nový příspěvek od Fizz »

Jo vypadá to tak...

Zvláštní je že takto konfigurovanych aut se pár najde. Možná nahoda.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Pracant m24 4x4

#21 Nový příspěvek od Fizz »

Tak nevím, koupil už jsem nato startér a pár blbin, ale podařilo se mi toto:

Obrázek

Takže heblo M24 4x4 bude nejspíš na prodej kdyby nekdo měl zájem mužem se domluvit.

Elektrika není, baterka taky ne, kola drží vzduch 15ky, koupil jsem na to redukční startér, kabina shnilá není jen orezla, ko ke jen asi 15cm sirokej pasek pod svetlama to nekdo vyvaril, zbytek kabiny je ok, motor 3vvalec perkins 2.5d, napravy teda asi aro. Cenu zkusim vypotit.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Pracant m24 4x4

#22 Nový příspěvek od Veteranista! »

Jsem zvědavý na cenu, ale asi mi to žena zakáže :'(
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Pracant m24 4x4

#23 Nový příspěvek od Fizz »

Ted to po sobě čtu, shnilý je jen ten "vyvařený" pruh. Zbytek překvapivě cajk.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pracant m24 4x4

#24 Nový příspěvek od Ondras83 »

No a co to nový! Vypadá to parádně, tak nějaký info, foto, video...tyhl malý náklaďáky se mi strašně líbí, kontejnery obzvlášť!

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Pracant m24 4x4

#25 Nový příspěvek od Fizz »

Hele ausa dv17 3valec Isuzu origo kontenjerka ofiko užitná cca 2t, 4kvalty vpred 4vzad, rezavy dveře a lemy jinak v celku cajk, okopany světla, celkově kosmetika špatná ale chytá to pěkně kontejneruje to, zatim se velky pruzkum nekonal. Pouze předkupní prohlidka a par set metrů na zbytek nafty v nadrzi. Pak dostane novej thread.

Trochu me mrzí že to nema hydropohon ale nemůžu mit všechno
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pracant m24 4x4

#26 Nový příspěvek od Ondras83 »

Já jezdím na obci s Hako citymaster 600, je to hydro, ale že by to bylo to nejlepší do nakladacku typu Multicar, to se mě nezdá. Párkrát do roka s tím jezdím sekat a zametat areál 16km tam a zpět a cesta s tím není nic moc. Nemá to teda tempomat. Na manévrování kolem stromů je to dobrý (je to kloubak, ale bunkr na trávu je vysoko jak kabina a tak se to docela kymácí).
Iveco kontas je klasika a na jízdu paráda.

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Pracant m24 4x4

#27 Nový příspěvek od Fizz »

Na delší trasy a prevozy mam cabstar, tohle by mělo vyloženě být na "vnitrozavodni" dopravunebo v ramci stavby. Tam se parádně osvedcila m22, ale vysoká korba třeba na najíždění kolečkama. Tam bude vyhoda kontiku, hydropojezd je dobrej, couvání a pozicovani bez spojky, nafutrovanej rozjezd do kopce a pod.... Destu se spojkou taky nechceš. No kuchat to nebudu alespoň prozatím, blbá je ta maximalka 25... Tam se bude koumat.

Priorita je trosku to pomazlit a odrezit, zbytek ukáže provoz.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Pracant m24 4x4

#28 Nový příspěvek od Fizz »

"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Pracant m24 4x4

#29 Nový příspěvek od jirik610 »

MultiMiloš píše:S tím odhadem převodovky a náprav jsem se splet v předchozí odpovědi ... Aro 461 sem tam měl napsat

Tipuju že to tak bude .. trochu sem goglil obrázky a zdá se mi to totožný
Je to tak, obojí poznám na první pohled , nápravy i převodovka aro M461
kladem náprav je opravdu dobrá výdrž, jako zápory bych uvedl ne zrovna moc rejdu přední nápravy , nemají uzávěrky a malá světlá výška.
převodovka no nevim, jedni ji chválí, já asi neměl kliku na třech kusech co mi prošly rukama vždycky vypadával nějakej qvalt, na jedny dvojka,na jedny čtyrka a na jedny jednička , tu jednu s vypadávací 4kou jsem opravil měla v řiti ložisko na spoji hlavní hřídele a mrkve u ostatních jsem zjevnou závadu nenalezl , schodně na všech třech převodovkách se sralo vyřazování předního náhonu - plyne to z toho že jsou tam kolíky co zapadají do děr - ty se uvolní a pak to jde tak těžko vyřadit že spíš nejde - za mě vyměnit za převodovku aro 240 ,nebo líp sehnat redukční u uazu popřípadě gazu 69 a spojit s 5q avijou a je to na věky. motor perkins sedí, zkontrolovat tlaky zejména pak první válec - je tam blbě řešená vodní pumpa a ku podivu se špatně chladí první válec , bejvá propálenej píst většinou až na stírák , další je čerpadlo, v přívodu topliva je sítko musí bejt jak z alabastru jinak to ani neškytne - pokud motor dlouho stál bude problém ho vzbudit - nachystat nejmíň tři pořádné baterky ,to čerpadlo CAV hodně na hovno nasává naftu, takže nádrž nahoru , dál koupit ten pumpovací balonek , pumpovat a pumpovat dokud nepřestanou jít ze zpátečky bubliny , pak startovat a točit a točit a točit a ještě dlouho točit a odvzdušňovat na tryskách pokud se dílo povede a čerpadlo není po smrti bude motor makat dobře , pokud je čerpadlo mrtvola jedinej kdo vim že ho dá do kupy je v Měříně - pokud pojede tam tak i vstřikovače sebou! motor je pracant netočí zásadně moc otáček a papírově tuším 35koní ,ale zase má krouťák jezdí skoro na vzduch no prostě atmosféra - motor je původně z rodiny lodních motorů perkins je hodně podobnej čtyrválcům co měly kombajny claas evropa nebo columbus rozvod je řešenej kolama klika je matroš asi jako 50tka zetor na klice ty motory moc neodcházely, oproti zetoru se mi na nich vždycky líbilo to že z nich prakticky nekápnul olej všecko se na něj dá sehnat ale ceny nejsou zrovna lidové některy díly jako třeba díly čerpadla se furt vyrábí dělá to lucas

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“