Malý traktůrek

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Malý traktůrek

#31 Nový příspěvek od Vladimír2 »

Zetor2011 píše:Práce na traktůrku pomalu pokračuje. Je venku motor a půjde na opravu. Nová ložiska na klice a spojkové lamely. Ostatní je snad v pořádku.
Usadil jsem přední nápravu a čekám na výstružník na čepy. Předělávám současně volant, aby byl v ose traktůrku.
Docela jsem si pohrál s montáží předních kol. Mezikruží z 10mm plech jsem dělal na soustruhu. Nakonec to dopadlo dobře.
Dlouho jsem váhal jakou použít sedačku. Byla připravená z auta, ale nakonec jsem namontoval klasiku - laminát. Může zmoknout a neušpiní se. Sedačku jsem udělal odklápěcí a pod ní je bedna na nářadí.
Udělal jsem nějaké fotky a poprosil Vladimíra2 o pomoc s jejich vložením.
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Malý traktůrek

#32 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Zdar ! Ta zadní náprava rozhodně nebude z elektrického vozíku. Tu nápravu s převodem, s přírubou na motor / notor nemam/ ale asi i s originálním rámem celého stroje z trubek a přední nápravou tady mam. Ten rám a přední náprava vypadá, že k tomu stroji patří a je udělaná tak dokonale, že to nevypadá na kutilství, ale že to k sobě patří z továrny. Na soustavě zadní nápravy a převodovky je vepředu i zvon spojky s přírubou, ma kterou přesně pasuje motor BD, jako měly třeba jednoosé zahradní frézy PF 62. Ten zvon je odlitek přesně na to pasující, takže to nikdo nedokutil, ale je to celek.
Přesně na to pasuje tenhle motor. http://www.pf62.wz.cz/navod_motor.html
Dodnes je mi záhadou z čeho to je, mam to tady asi 10 let a bodělo to spousta lidí, kteří strojů, toho druhu rozumí a nikdo to nezná. Asi to byl nějaký transportní vozík pro vnitropodnikovou dopravu
Já jsem na tom žádný štítek nenašel, Napiš mi prosím, kde na tom ten štítek je, vafoť ho v detailu, aby byl čitelný a fyfoť i celkový pohleda, aby balo vidět, kde ten štítek je a pošli mi to na e-mail, poslal jsem ti soukromou zprávu s mailovou adesou.
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Malý traktůrek

#33 Nový příspěvek od bastardtraktor »

jo a ta úhlová převodovka je 1 ku 1 ,nebo je ještě do pomala, či do rychla ? Jakej má převodověj poměr?

No protože když máš na štítku ty pojezdové rychlosti , tak ty platily pro ten motor připojenej přímo na tu převodovku, jak píšu výše a ten motor točí tak 3000@min. Neboli když zařadíš na té motorce jedničku, tak to musí jet strašně pomalu
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Malý traktůrek

#34 Nový příspěvek od Veteranista! »

To nebude uplně platit, protože předtím byl motor přímo, motorka má ještě promární převod(ale zase trochu více točí), kola jsou stejné velikosti?
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Malý traktůrek

#35 Nový příspěvek od jirik610 »

Ahoj , v první řadě chci říct že nesouhlasím s Vladimírovým výrokem že toho asi nepude moc vymyslet - no to snad ne ?
Za mě bych asi necpal peníze do toho motorkového motoru , ale asi máš důvod proč ho chceš použít , tak ti to vymlouvat nechci.
Osobně bych radši zvolil malej čtyrtakt cca od šesti koníků nahoru, když nic jinyho tak spotřeba.

Uživatelský avatar
Zetor2011
Příspěvky: 307
Registrován: pát úno 08, 2008 10:33 am
Bydliště: Beroun

Re: Malý traktůrek

#36 Nový příspěvek od Zetor2011 »

Čas běží a práce na traktůrku pomalu pokračují. Trochu tomu i pomáhá situace kolem nás. Chtěl bych říct, že neuvažuju o výměně té zadní nápravy. Byl to možná hlavní důvod, proč jsem traktůrek koupil. Náprava umožňuje silniční a polní rychlosti a hlavně také zpátečku. Přitom malé rozměry.
Od posledně jsem usadil motor, je po výměně ložisek, spojky...atd. Tak snad něco vydrží. Trochu byl problém s řetězem.otor i převodovka jsou totiž napevno. Nechtělo se mi to předělávat a tak jsem použil napínací kladku.
Zjistil jsem, že budu muset předělat výfukové potrubí. Starý motor měl vývod na výfuk trochu do strany, současný motor má vývod dopředu. Nevím, asi byly různé varianty (oba motory jsou cz 502)
Řízení je hotové, rejd myslím je dobrý a volat jde volně, bez větší vůle. Přece jenom převodovka řízení už asi něco pamatuje.).
Abych mohl usadit nádrž, tak jsem svařil rám na kapotu, ještě nemám úplně jasnou představu, jak bude vypadat. Nádrž je namontovaná, ale zase malý problém. Vývod je na kohout s převlečnou maticí. Našel jsem doma převlečnou matici, která tam pasuje a do ní našrouboval kohout. Drží je na pár závitech a nejde utěsnit. Snad existuje nějaké lepidlo, nebo tmel. Jestli máte zkušenosti, prosím o radu.
Dneska jsem na chvíli v dílně vystříhal a vyvrtal plech na palubní desku a plechy pod sedačku a nad pedály.
Teď mám problém s elektrikou. Chybí mi relé na dynamostartér. Na internetu jsem našel nový, asi za 1200,- Kč. Je na připojení mínusu na kostru. Skutry měly, jako snad všechny starý motorky na kostře plus. Píšou, že při nastartování se dynamo samo přebudí, že se nic nestane. Nemáte s tím někdo zkušenost?
Abych jenom nepsal, posla jsem Vladimírovi nějaké foto a porosil ho o vložení na fórum.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Malý traktůrek

#37 Nový příspěvek od Vladimír2 »

Obrázek Obrázek Obrázek

:friends: ...už se to nauč . Vždyť na tom nic není .

Uživatelský avatar
Zetor2011
Příspěvky: 307
Registrován: pát úno 08, 2008 10:33 am
Bydliště: Beroun

Re: Malý traktůrek

#38 Nový příspěvek od Zetor2011 »

Dneska mi kamarád přinesl varná kolena. Chci z nich svařit výfukové potrubí. Mám tlumič s vývodem do strany. Původní výfuk byl vedený pod rámem a tlumič byl u zadní nápravy. Chtěl bych ten tlumič použít, ale chci ho dát nahoru nad kapotu (jako opravdový traktor). Výfuk bude s potrubím asi docela těžký a nevím, jak ho uchytit. Mám uvažovat s tepelnou roztažností, nebo ho přišroubovat napevno? Ten původní výfuk byl pod rámem, visel dolů a držel na slabých páskách plechu, které umožňovaly pohyb. Tím, že bude výfuk nahoru, musí pevně držet, jinak se bojím, že se vylomí ten šroub na hlavě motoru. Jak to řešíte Vy? Díky za radu.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Malý traktůrek

#39 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...výfuk bych nahoru nedával . Tvoří se v něm kondenzát a při správném větru budeš pihovatý jako Vincek . :smich:

Uživatelský avatar
Zetor2011
Příspěvky: 307
Registrován: pát úno 08, 2008 10:33 am
Bydliště: Beroun

Re: Malý traktůrek

#40 Nový příspěvek od Zetor2011 »

Vím, máš pravdu. Už jsem to na jednom traktůrku předělával. Lepší by to vypadalo, ale ............ Mě ale pořád zajímá to upevnění. Kdysi jsem stavěl traktůrek s motorem 1203. Celý výfuk i motor s převodovkou, všechno bylo natvrdo přišroubované. Nic se nestalo a traktůrek možná jezdí dodnes. U motoru z motorky mám strach, aby to uchycení na válci neprasklo.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15755
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Malý traktůrek

#41 Nový příspěvek od oco13 »

Aha takto Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Zetor2011
Příspěvky: 307
Registrován: pát úno 08, 2008 10:33 am
Bydliště: Beroun

Re: Malý traktůrek

#42 Nový příspěvek od Zetor2011 »

Díky za fotky. Jako inspirace je to to jasný. Bylo by to nejjednodušší. Ale mám motor CZ 502. A to je problém. Výfuk je zastrčený do otvoru ve válci a přichycený na straně jedním šroubkem M5. Kdyby to byla kývačka, nebo panelka, tak by to bylo jednoduchý. Tady to uchycení výfuku musím řešit.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Malý traktůrek

#43 Nový příspěvek od Atlan »

Pouzi vlnovec z auta. A vyfuk na pevno.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15755
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Malý traktůrek

#44 Nový příspěvek od oco13 »

Nemám to nafotené , ale v tom traktorčeku sa vystriedalo asi 6 motorov, aj taký ako píšeš ty. Ide o to aby ten výfuk bol krátky a lahký potom ti ho v pohode udrží aj ten jeden šroub. Original je tam tuším M6 to som prerezával na M8. A dokonca si pamätám že raz som zaprel a celé som to odvalil. Tak som na valec privaril dve matky M8 a do nich som výfuk chytil.
Alebo tam dať ten vlnovexc ako píše Atlan.

Uživatelský avatar
Tom-Tom
Příspěvky: 286
Registrován: úte led 24, 2012 4:08 pm
Bydliště: Čadca

Re: Malý traktůrek

#45 Nový příspěvek od Tom-Tom »

Čau tiež som chcel mať výfuk umiestnený ako na ozajstnom traktore (od motora dohora), ale keď som ho musel prevárať 3x lebo mi otrasami praskal tak dúfam že konečne som našiel finálnu variantu...Od motora dodola cez "vonovec" dozadu za traktor a tam dohora...Aj keď som ho mal dohora pri motore tak som nepostrehol že by som bol čiernejší ako "naší" spoluobčania.Aj keď mám 4 valec... :smich: Video s výfukom mám na YT. Traktor M25

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“