Minitraktůrek pro děti

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Minitraktůrek pro děti

#16 Nový příspěvek od Milhauss »

Tak hlásím že to jezdí :rally: Narychlo přidělán motor a frčí to. Uvidíme až to posvářím a pořádně přidělám,zda to uveze 20kg. Oříšek bude udělat řízení a nápravičku

Pajik_CZ
Příspěvky: 441
Registrován: čtv říj 19, 2017 10:06 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Minitraktůrek pro děti

#17 Nový příspěvek od Pajik_CZ »

foto a video ! :)

pixell
Příspěvky: 5
Registrován: sob říj 05, 2019 9:41 pm
Bydliště: Dolný Kubin

Re: Minitraktůrek pro děti

#18 Nový příspěvek od pixell »

Ahoj no čo chodi to?

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Minitraktůrek pro děti

#19 Nový příspěvek od Milhauss »

Trochu pokrok,nekoukejte na technickou stránku,dělám to zatím provizorně,co kde najdu,takže vše svařené,či bodované,když se to osvědčí,bude se vylepšovat

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

pixell
Příspěvky: 5
Registrován: sob říj 05, 2019 9:41 pm
Bydliště: Dolný Kubin

Re: Minitraktůrek pro děti

#20 Nový příspěvek od pixell »

Dobre to máš tešim sa video 8)

lavida
Příspěvky: 337
Registrován: pát zář 28, 2012 10:39 pm
Bydliště: nováky-SR

Re: Minitraktůrek pro děti

#21 Nový příspěvek od lavida »

Píšeš,že "to jezdí",ale ja tam nevidím žiaden náhon na zadnú nápravu.Tomu že "to jezdí"je treba rozumieť tak,že motor ide?

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Minitraktůrek pro děti

#22 Nový příspěvek od Milhauss »

Né jezdí to,na fotkách není jen řemen pohonu. Svářel jsem,tak jsem ho raději vyndal,abych ho nezničil,ale normálně to jede.

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Minitraktůrek pro děti

#23 Nový příspěvek od Milhauss »

Někdo nějaký nápad,jak udělat nejjednodušeji řízení,jde mi o volantovou tyč a přepákování k nápravě. Něco jednoduchého,žádné pževodky,kloubky a tak. Jen páky

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Minitraktůrek pro děti

#24 Nový příspěvek od Ondras83 »

tyc od volantu az na napravu dopredu, na ni trojuhelnik a ze dvou vrcholu trojuhelniku privest spojovacky ke kolum, M8 faudi kloubky by meli bohate stacit (myslim stejne, jako to maji motokary)


Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Minitraktůrek pro děti

#26 Nový příspěvek od jirik610 »

Hodím ti sem fotky co páchám svejm holkám , je teda na elekriku chodí mi to na motory z el. Invalidního vizíku, má to dvě baterky, protože je potřeba 24V , nicméně vše dal kovošrot a pořídil jsem za cca 1000 korun a gumy tuším 500 baterky mám staré ale v pohodě vydrží 4 hodiny , pokud se někomu zdá že výkon není dostadečný tak se plete , vozejk byl postavenej na 250 kg a já jsem při pvrním testíku zkoušel co to urve v tahu , osobák to utáhlo v pohodě, rychlost je 9km/h na pný ceres , motory jsou rízené střídou a při zatáčení se mění otáčky vnitřního kola , takže se to otočí na pětníku při rovné jízdě jedou oba motory stejně . zrovna pracuju na řídící jednotce komunikuje po sběrnici can tak se trochu trápím s programem , ještě to mápár mušek , například plynulé rozjezdy ladím už po několikáté, dál taky brzdné účinky protože když pustíš plin tak se motory v podstatě zakousnou a to je fakt peklo, mám to tak že jsem nastavil různé rampy pro plin i brzdu puštěním plinu brzsí motory po velni pozvolné rampě , sešlápnutím brzdy je v závyslosti na progresu tlakovýho snímače rampa upravovaná na strmější v několika bodech křivky odpor brzdy je řízenej tlačnejma pružinama jsou tam tři různy ventilovy pružiny za sebou tím pedál tvrdne jako u klasické brzdy a exponenciální tlakovej snímač mění rampu, kurva je to složity jak orloj hlavně donutit počítač komunikovat s tiu origo jednotkou naprogramovat do ní potenciometr pro plin , a tlakocku pro brzdy no prostě sranda. Navíc pro každej motor je tam korekce aby to jelo rovně .

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Minitraktůrek pro děti

#27 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...ta karoserie je boží !


Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Minitraktůrek pro děti

#28 Nový příspěvek od Milhauss »

Já jsem na to teď ani nešáhnul,nějak není čas. Ta felicie je boží,ale 18500kč je taky boží. Elektrický máme origo traktor,ale ty baterie nic moc a nebaví mě to furt nabíjet,proto jsem šel touto cestou,ale zda to někdy dodělám,toť otázka

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“