Pajikův prcek 2x1m

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3448
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Pajikův prcek 2x1m

#46 Nový příspěvek od harijaro »

S tým rámom nad napravou to konečne vyzerá ako traktor. Akurát sprav nejaký kompromis medzi tími dvoma fotkami a bude to pekná mašinka

Pajik_CZ
Příspěvky: 441
Registrován: čtv říj 19, 2017 10:06 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Pajikův prcek 2x1m

#47 Nový příspěvek od Pajik_CZ »

Harijaro: Možná vyzerá, ale je to naprosto zbytečně vysoký - vysoko těžiště, vysoko podlaha, sedačka.... proč? :) Výhody z toho pro mě žádný :)

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Pajikův prcek 2x1m

#48 Nový příspěvek od Atlan »

Aka vzdialenost medzi napravami je ked je ram hore, a ked je ram dole a naprava v predu.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Pajik_CZ
Příspěvky: 441
Registrován: čtv říj 19, 2017 10:06 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Pajikův prcek 2x1m

#49 Nový příspěvek od Pajik_CZ »

vzdalenost se nemeni, na stredy kol je to cca 160cm bez ohledu na ram nad, nebo pod napravou

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Pajikův prcek 2x1m

#50 Nový příspěvek od Atlan »

To je vela, nevies to potlaci na aspon 140cm?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Pajikův prcek 2x1m

#51 Nový příspěvek od Veteranista! »

Nějak nechápu jaktože se nemění rozvor, však zadní náprava je pořád stejně a přední šoupeš dopředu, dozadu :-/
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Pajik_CZ
Příspěvky: 441
Registrován: čtv říj 19, 2017 10:06 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Pajikův prcek 2x1m

#52 Nový příspěvek od Pajik_CZ »

Veteranista > no moc nešoupu - rám je širší aby sedl celý motor do něj, a pak se nevejde náprava s rejdem. Šlo by, ale vyžádalo by si to radikální přestavbu - on ten motor je vyosený kvůli sání a převodovce k levé straně, aby mohl být uprostřed, musel bych překopat sání, nebo se smířit s jeho vyboulením doprava ve směru jízdy a zrovna tak vývod z převodovky by se dostal osově dost daleko od diferenciálu a pro homokinetiku je lepší užít menší úhly. Takhle mám aspoň místo na umístění serva řízení, hydraulického čerpadla apod.

Atlan > víc to nestáhnu. Neměl bych kam dát nohy ani volant.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Pajikův prcek 2x1m

#53 Nový příspěvek od Atlan »

No vidis to je to co sme ti vraveli, preto ma mimi male kolesa v predu, aby vosla naprava pod motor. A koli vykyvu musi ist ram nad napravu. A tym adom kratky razvor, a potom sa stakym strojom otocis na sirke cesty aj s 2m vozikom.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Pajik_CZ
Příspěvky: 441
Registrován: čtv říj 19, 2017 10:06 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Pajikův prcek 2x1m

#54 Nový příspěvek od Pajik_CZ »

Atlan - s tím souhlasím, ale... :)
Kdybych dal menší kola, musel bych použít jiné těhlice, které bych musel kupovat / vyrábět, kola bych musel zase kupovat, nemohl bych mít bržděný i předek a malá kola rády zakopávají o sebemenší díru. Chtěl jsem do nejvíce zrecyklovat dárce orgánů.
Nevýhody rámu nad nápravou, které mi vadí jsem popsal dříve. Přišel bych také o prostor před motorem a vedle něj pro další srandy, co tam budu chtít namontovat....
Zatímco jedinou nevýhodu v mém současném plánu vidím jen v (o kousek) delším traktoru - celková délka by neměla být přes 230cm.

honzasl
Příspěvky: 666
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: Pajikův prcek 2x1m

#55 Nový příspěvek od honzasl »

Tak ona přední náprava před motorem není úplně špatný nápad - vždyť tak je udělaný každý zetor.

Plusmínus autobus je osa výkyvu přední (portálové) nápravy v ose klikové hřídele a motor je spuštěn co nejníž. Zároveň je motor co nejužší a pokud je kolem motoru rám (Crystal), je pěkně uzoučký, aby se vešel co největší rejd. Rozvor traktoru je co nejkratší, jen do dovolí poskládat převodovky za sebe.

Volant je zapíchnutý téměř do motoru, řízení je nad spojkou, sedí se vysoko.

Všechny "hezké" domaděly na foru ve výsledku ctí tyhle zásady. Kdo je nectí, vyjde mu dloooouhá neobratná kára.

Zetor 7211 má při svých rozměrech rozvor 2257 mm, pokud ty budeš na dvou metrech a nebudeš mít tak ostrý rejd (což s řízením a nápravou ze Saxa nebudeš), potřebuješ na otočení skoro stejný prostor jako velký traktor! (na druhou stranu, 7211 se otočí na pětníku, takže to nebude tak hrozné :)

Pajik_CZ
Příspěvky: 441
Registrován: čtv říj 19, 2017 10:06 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Pajikův prcek 2x1m

#56 Nový příspěvek od Pajik_CZ »

Honzo, to řízení je jen o přepákování. Nehleď na to, jak velký rejd má saxo, protože nejvetší omezení rejdu u předokolky vyplývá z homokinetického kloubu. V současné chvíli nemám kompletní přední nápravu abych to ukázal na fotkách bo čekám až mi Martin udělá horní čepy , ale můžu to provizorně polepit a ukázat. Rejd by mohl (měl) být HODNĚ slušný a ve spojení s rozdělenými brzdami na zadku si od toho slibuju dost :)

Já bych měl mít rozvor těch cca 160cm, 230cm je celková délka traktoru.

honzasl
Příspěvky: 666
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: Pajikův prcek 2x1m

#57 Nový příspěvek od honzasl »

Tak to pak jo, ty dva metry jsem jen odhadoval z fotek.

To řízení samozřejmě máš pradu, já jsem uvažoval, kdyby zůstalo ve stejné pozici.

No, budu se těšit na další díl seriálu. :)

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Pajikův prcek 2x1m

#58 Nový příspěvek od JardaCNC »

Vem si inspiraci u japoncu. Muj kubous 7000 ma na delku i se zavazim vpredu a zavesem v zadu cca.210cm. Rozvor 125cm. Sirka 100cm. A to ma vzadu kola o prum. 77cm a ve predu pr. 56cm. Nepisi jaky je rozmer pneu ci disku. Proc?
Ty tvoje predni nejspis 13" kola s auto-vzorkem budou cca. stejne - mozna i mensi nez mam ja a to mam 4x4.
Pak jeto pekny kompaktni traktorek. A vleze se i s rotavatorem na vozik 8)

Pajik_CZ
Příspěvky: 441
Registrován: čtv říj 19, 2017 10:06 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Pajikův prcek 2x1m

#59 Nový příspěvek od Pajik_CZ »

Řízení na papíře...

Obrázek

JardaCNC - jenže to je jiná liga. Na míru dělaný motor s převodovkou, krásně úzký... To nejde porovnávat. Při použití autového motoru se špajskou je to o kompromisech.

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Pajikův prcek 2x1m

#60 Nový příspěvek od JardaCNC »

Řadove motory ve spodni casti jsou skoro stejne - pokud to neni boxer ci do"vé". Rozsiruji se az sanim a vyfukem. To uz je ale nad pr. koly. Mel jsem 1202 s 6.50-16" prednimy koly sirky 105 cm. 4x4. A vlezli se. Osa napravy byla cca na urovni remenice vrtule chladice.
U kuboty je prevodovka az u zadni napravy. A jeste je mezi motor a prevodovku vlozen "jackel" cca 40cm co prodluzuje rozvor. Jinak by se tam clovek nevesel a kola by se snad i drala o sebe :vysmech:
Jo ktomu obrazku: ty kola (zvlaste to vnitrni) takto nikdy neotocis. No mozna jo, ale pak je "neutocis" zpet. Tu spojovacku uz mas temer v rovine a pokud na kolo bude pusobit vaha motoru a jeste treba odpor plochy na ktere bude stat (nebavim se o brazde pri orbe) tak stim nehnes. :-/

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“