Výpočet rychlosti

převodové poměry, spárovaní převodovek s motory, řetězové a další převody, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Jaryn.11
Příspěvky: 3
Registrován: stř srp 07, 2019 8:45 pm
Bydliště: Jicin

Výpočet rychlosti

#1 Nový příspěvek od Jaryn.11 »

Uměl by někdo započítat rychlost mám motor 1.5 d citrón i s origo převodovkou kardanem na převodovku aro 461 pak dozadu na zadní nápravu aro 461 mužů zaslat i fotky díky za radu

sustodp
Příspěvky: 363
Registrován: stř pro 10, 2014 7:55 pm
Bydliště: velky krtis

Re: Výpočet rychlosti

#2 Nový příspěvek od sustodp »

asi chces vediet ake to bude rychle. ak zaradis na prvej prevodovke najvyssi prevodovy stupen, tak to bude dost rychle aj na cestu a ak jednotku tak rychlosti budu uplne plazive. tento koncept je pouzity na drvivej vacsine domarobenych traktorov. urcite by sa o tom dalo nieco najst v tejto sekcii. urcite je takato zostava pouzitelna. jazdilo u nas jedno aro 461 do ktoreho dali motor z fordu siera a na ked dal na obidvoch prevodovkach jednotku tak to malo silu ze na volnobehu hrabali vsetky styri kolesa a motor nezdochol. rychlost si vies vypocitat aj sam, tocit prevodovkami, zapisovat si pomer, tiez diferak a nakoniec obvod kolesa.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Výpočet rychlosti

#3 Nový příspěvek od oco13 »

Pri kolesách 6,0x16 min rychlosť 0,3 a maximalna 36,5km/h

Jaryn.11
Příspěvky: 3
Registrován: stř srp 07, 2019 8:45 pm
Bydliště: Jicin

Re: Výpočet rychlosti

#4 Nový příspěvek od Jaryn.11 »

Fajn moc dekuju za radu, traktor je ještě ve vývojovém procesu takže nemůžu započítat ten poměr ale i tak velké díky těch 36km/h není zadnej hit ale to bude stacit

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Výpočet rychlosti

#5 Nový příspěvek od oco13 »

těch 36km/h není zadnej hit
Si sa zbláznil???? ja mám maximálku možno niekde okolo 20km/h a ešte nikdy som ju nepoužil :typek: zato redukovanú jednotku používam vždy keď vytiahnem traktor z dvora.
Ani väčšina továrenských Zetorov nechodí 40km/h.
Mám dojem , že si ešte nikdy takou rýchlosťou na traktore nešiel, a hlavne nie na malotraktore. :typek: 40 za volantom auta na asfalte a 40 za volantom malého traktora na polnej ceste je kua rozdiel.

Jaryn.11
Příspěvky: 3
Registrován: stř srp 07, 2019 8:45 pm
Bydliště: Jicin

Re: Výpočet rychlosti

#6 Nový příspěvek od Jaryn.11 »

To byl spis takovej vtípek :D ,určitě to bude stačit ..vše to bude poháněné kardanem ,byla tam 1203 i sprevodovkou přes řetěz na aro převodovku a to se me moc nepačilo tak to predelavám na tu naftu a napřímo přes kardan..a hlavně z arove převodovky na dif. To bylo naprimo bez kardanu či hardy spojky a rozkázala to hrušky a unasec na diferaku :vztek:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Výpočet rychlosti

#7 Nový příspěvek od oco13 »

Ver tomu ,že japonci vedia prečo majú maximalku 15km/h. :ano:

Odpovědět

Zpět na „Převodovky“