Malotrakto s nakladačem 4x2

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Malotrakto s nakladačem 4x2

#46 Nový příspěvek od oco13 »

Každopádne držím palce a budem sledovať, len sa neboj napísať aj zlú skúsenosť, pomôže to ďalším po tebe. 8)
Priznám sa hodne chodím po traktoriadach ale ešte som nevidel radiť na druhej prevodovke. :hm:
Čo som ani nechcel veriť vlastným očiam, tak Medveď team Klieština má agregáty Mercedes s automatom a naozaj aj jazdia v automatickom režime.

marakozlik
Příspěvky: 24
Registrován: úte dub 09, 2019 10:36 am
Bydliště: Horní Kozolupy

Re: Malotrakto s nakladačem 4x2

#47 Nový příspěvek od marakozlik »

oco13 píše:Každopádne držím palce a budem sledovať, len sa neboj napísať aj zlú skúsenosť, pomôže to ďalším po tebe. 8)
Priznám sa hodne chodím po traktoriadach ale ešte som nevidel radiť na druhej prevodovke. :hm:
Čo som ani nechcel veriť vlastným očiam, tak Medveď team Klieština má agregáty Mercedes s automatom a naozaj aj jazdia v automatickom režime.
Tak o ten převodovka už přemýšlím měl jsem tuhle ve starém trakturku a chodilo to dobře proto jsem ji chtěl dát i sem .zkusím se podívat po nějaké variantě a uvidime. Samozřejmě když se něco píšete napíšu to taky ať někdo nedělá stejnou blbost od toho ty fóra jsou. Ale nebaví mi někomu vysvětlovat že chci velkej traktor a on mi tvrdí že to mám moc velký :)

peter bendr
Příspěvky: 2511
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: Malotrakto s nakladačem 4x2

#48 Nový příspěvek od peter bendr »

Kazdopadne velkost si zvol podla seba ty presne virs ako a kde to budes pouzivat 8) ci ti to vyhovuje alebo nie zistis az pri praci ;-) tu prevodovku si urob tiez podla seba islo iba oto ti poradit az nemas zbytocnu robotu , ja mam tiez zadnu napravu v3s motor ford fiesta 1.6D a druhu prevodovku mam redukcnu gaz 69 a redukciu som ani nepotreboval ba skorej by som potreboval nieco do rychla :rally: koli comu tam chces mat dve prevodovky? Pomale dost to bude aj len stou prvou a aj sily to bude mat dost

marakozlik
Příspěvky: 24
Registrován: úte dub 09, 2019 10:36 am
Bydliště: Horní Kozolupy

Re: Malotrakto s nakladačem 4x2

#49 Nový příspěvek od marakozlik »

peter bendr píše:Kazdopadne velkost si zvol podla seba ty presne virs ako a kde to budes pouzivat 8) ci ti to vyhovuje alebo nie zistis az pri praci ;-) tu prevodovku si urob tiez podla seba islo iba oto ti poradit az nemas zbytocnu robotu , ja mam tiez zadnu napravu v3s motor ford fiesta 1.6D a druhu prevodovku mam redukcnu gaz 69 a redukciu som ani nepotreboval ba skorej by som potreboval nieco do rychla :rally: koli comu tam chces mat dve prevodovky? Pomale dost to bude aj len stou prvou a aj sily to bude mat dost

Dobře co by jsi mi poradil z vlastní zkušenosti? Dát to nepřímo motor pro to převodovka náprava. ? Bojím se rychlosti aby to nebylo moc rychlé radši bych to zredukoval a pojedu na pětku 30 než abych jel na jedničku moc rychle.

peter bendr
Příspěvky: 2511
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: Malotrakto s nakladačem 4x2

#50 Nový příspěvek od peter bendr »

Drohy traktor ktory ktory som robil ma zadnu napravu 1203 a motor tiez ten ford a priamo stej fordovej prevodovky na napravu a uplne parada a ty mas v3s napracu co ma vacsi prevod sice 20" kolesa tak by som to dal tiez priamo na tu napravu tiez som to tak mal rychlost a zj sila mi vyhovovalo a tu redukcnu som tam daval koli prednemu nahonu a vyvodu na navijak inak mi tam je zbytocna , z miesta s prazdnou vleckou sa rozbehnem v pohode j na 5 tke ;-)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Malotrakto s nakladačem 4x2

#51 Nový příspěvek od oco13 »

Ja mám s jednou prevodovkou min 0,82 a max 17,2 km/h, a perspektívne to budem zrychlovať. Pôjde tam redukčná z Nivy ale opačne do rychla. Že prečo?? Sice jednotka je na naberanie a triafanie sa lopatou super pomalá , ale pri robote potrebuješ hodne cúvať a to radšej rýchlejšie, lebo cúvaš naprázdno. No a spiatočka a jednotka majú skoro rovnaký pomer. :typek:

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Malotrakto s nakladačem 4x2

#52 Nový příspěvek od imaginaro »

Zpátečka je většinou rychlejší než jednička ;-)
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Malotrakto s nakladačem 4x2

#53 Nový příspěvek od oco13 »

oco13 píše: spiatočka a jednotka majú skoro rovnaký pomer. :typek:
Ak by 4ka a spiatočka boli rovnaké tak je to ok :-/
Môj prípad max 1ka 3,6km/h, max spiatočka 3,8 km/h
S otočenou redukčkou z Nivy max spiatočka 9,12 to už by sa asi dalo. :hm:
Ale to je len na ilustráciu zadávatelovi aby radšej viac počítal dopredu,ako potom prerábal.

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Malotrakto s nakladačem 4x2

#54 Nový příspěvek od JardaCNC »

Musim nesouhlasit. U prevodovek osob. aut to tak neni.
U prevodovek traktoru s redukci je to 2 = zpatecka.
Tady je to ale prev. z auta :-/

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Malotrakto s nakladačem 4x2

#55 Nový příspěvek od oco13 »

Jardo - čo tak nie je? Tie pomery mám v programe ktorý je tuto z fora. 1ka pomer 5,2 a spiatočka pomer 5 :-/

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Malotrakto s nakladačem 4x2

#56 Nový příspěvek od Atlan »

Neviem kde si videl tie velke stroje ale jcb traktor bager ma este aj natacaciu zadnu napravu aby sa vedel otocit co nna najmensom polomere. A ty postavis 3m stroj. No snad si yo nebudes vycitat pri kazdom cuvani a otacani.
Kazdy sa tu snazi to urobit na co najmensi rozvor co sa da.

2 prevodovky za sebou nemaju velmi zmysel, lebo 1 a5 a 5 a 1 bude skoro to iste.
Preto ti radime redukcnu prevodovku je kratsia, a plni ucel.
Okrem toho nakladac je spevif8cka vec tam to chce pomalu 1 a rychlu spiatocku ved uvidis.

A dufam ze mas v plane predne brzdy, pac z nalozenym nakladacom to velmi v zadu nebrzi.
Tym padom sa fostaneme k otazke 4x4, pru uzavierke medzinapravoveho difika ti bude brzdit aj predok, a navyse sa lepsie nabera ked taha aj predok.
A ked niekto tvrdi ze na kardane netreba mat kruzi v spravnej pozicie a navyse vyriesenu axialnu volu, ma pravdu ale to tak maximalne na volante. A nie niecom co sa stale toci. Navyse ram sa ohyba natahuje a krizuje, to vsetko z zlym pevnym kardanom namaha loziska a hriadele a logicky nieco povoli.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Malotrakto s nakladačem 4x2

#57 Nový příspěvek od Ondras83 »

Tu oktávku vyhod, bude hned v háji

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Malotrakto s nakladačem 4x2

#58 Nový příspěvek od imaginaro »

co se týká toho natočení křížů kardanů - tohle je myslím to nejlepší video co jsem kdy viděl :ano:

https://www.youtube.com/watch?v=gmV4qwLfOMY
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Malotrakto s nakladačem 4x2

#59 Nový příspěvek od Ondras83 »

no jasne, nelze to obhajovat, ze to ma maly tocky nebo ze je to rovne, proste to ma byt tak, jak to ma byt a hotovo

dokonce se to tady i na jednom traktoru resilo, ze mu nevychazi predek a ze to pri zarazeni predku cuka....laborace jako krava no a nakonec to byl samozrejme blbe poskladanej kardan

marakozlik
Příspěvky: 24
Registrován: úte dub 09, 2019 10:36 am
Bydliště: Horní Kozolupy

Re: Malotrakto s nakladačem 4x2

#60 Nový příspěvek od marakozlik »

Tak jsme včera ještě počítali a došel jsem k tomu že s tou převodovkou máte pravdu byla by to zbytečnost. Ta rychlost by měla vyhovovat i když to bude naprimo.

Teď teda jaké řešení cpát tam ještě nějakou redukcí nebo naprimo motor s převodovkou na nápravu.

S tou velikosti to tady řeknu naposled takže už to prosím nereste CHCI VELKEJ TRAKROR místa na něj mám dost. Jestli je tu podmínka že traktor musí být co nejmenší nebo je nějaké velikostni omezení tak se omlouvám a vlákno můžeme odstranit. Diky

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“