tatra805 valník

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: tatra805 valník

#31 Nový příspěvek od pawka »

hodne pekne vozidlo
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
Ad Peter
Příspěvky: 431
Registrován: pon led 04, 2016 7:43 pm
Bydliště: Brežany

Re: tatra805 valník

#32 Nový příspěvek od Ad Peter »

zil navyjak stoji 400 € a viac. v3s 250€ a viac. a hotove sice použivane ale to su jaj v3s zil sa predavaju s vykonom 6 tony zabudovany v zpere za 600€. No kupil by som hotovy. ale ty robis valnik a nie traktor a chces ho zabudovat do sasi. Dalej ja si mozem preradit medzi 1 a 5 prevodovm stupnom podla toho tak rychlo navijat ale i ked mam 80 koni a 210 Nm i tak sa niekedy rychlo neda. u hydromotora je vyhoda ze sa nevylagruje prevod. Da sa umiestnit do remenov. relaticne lacna alternativa pokial nepride k hadiciam nadrzi a koncovkam a dalšim potrebnym veciam ako redukcny prevod. Najprv si stav nejake parametre že kolko mas miesta. dalej ako rychlo chces navijat, kolko chces do toho dat, kolko kg chces aby si navijal. Ja tatru nemam a neviem kolko vykonu mozes z nej tahať ale viem že aj tatra mala navijak. zisti si o nom tiež niečo a neznamena že ked dnes nikto nepredava že za tyžden nebude. treba mat trpezlivost.

Uživatelský avatar
jozefulrich
Příspěvky: 186
Registrován: pát úno 15, 2019 8:25 pm
Bydliště: Tvrdošín

Re: tatra805 valník

#33 Nový příspěvek od jozefulrich »

ma vyvod medzi hlavnou a pridavnou prevodovkou. seriovo nemali navijak iba kompresor popripade nejaky elektricky generator. tiez sa da zaradit cestna neutral alebo teren takze tiez mozem radit stupne 1-4 a stat na mieste. to s tym bubnom mas pravdu cim mensi priemer tym vacsia sila. na prazdnom bubne utiahne viac ako na navitom. navijaky som pozeral este predtym ako som mal tatru. :D len ma trapi trocha ten priestor na kardany musim napisat mirovi ten ma na kacene navijak mechanicky. ale ja tam chcem aj majler s koliskou osadit tak uvidim ci sa to tam vsetko pomesti.

Uživatelský avatar
Ad Peter
Příspěvky: 431
Registrován: pon led 04, 2016 7:43 pm
Bydliště: Brežany

Re: tatra805 valník

#34 Nový příspěvek od Ad Peter »

pomesti len treba potom zalomit kardan a vodiace lozisko a dalsie veci. moznosti je vela. A všetky niečo stoja.

Vladislav Šebeň
Příspěvky: 800
Registrován: úte čer 19, 2018 3:29 pm
Bydliště: Trenčín

Re: tatra805 valník

#35 Nový příspěvek od Vladislav Šebeň »

Keby mam cas tak ti to viem vyrobit, dve z tych fotiek su moje, robil som to na dva nahony tak povediac na kolene..
Akurat uz nemam sustruh. Kolecka mam, ak by si chcel..
Každý robí ako vie..
Niekto vie a niekto nie..

Uživatelský avatar
jozefulrich
Příspěvky: 186
Registrován: pát úno 15, 2019 8:25 pm
Bydliště: Tvrdošín

Re: tatra805 valník

#36 Nový příspěvek od jozefulrich »

Vlado mne to nesuri len hladam moznosti do buducnosti a najlepsiu variantu. kym by som nad tym dumal ako to spravit tak to radsej niekde zozeniem. miro mi tvrdi ze hriadelka pasuje z prevodovky 1203 ale to mi stale zostava prst zapinania vidlicky, vidlicka a domcek zapinania takze stale kopec roboty a kopec dumania. mne by stacil nakres dal by som si to do polska spravit alebo keby si mal pristup k stroju niekde by si mi to mohol zbuchat snad by sme sa dohodli

Uživatelský avatar
jozefulrich
Příspěvky: 186
Registrován: pát úno 15, 2019 8:25 pm
Bydliště: Tvrdošín

Re: tatra805 valník

#37 Nový příspěvek od jozefulrich »

totizto aby sme sa nechapali zle. nie ze by sa mi nechcelo dumat. zboznujem tie chvile v dielni pri tatre. dokazem tam stravit cele dni castokrat o jednom jedle. lenze robim v nemecku tri tyzdne v praci a tri doma treba sa aj rodine povenovat a som aj rybar vasnivy tak co sa da zjednodusit si zjednodusujem. este mi stale zostava kopec roboty s elektrikou montazou kabiny takze aby sme boli v obraze :'(

Vladislav Šebeň
Příspěvky: 800
Registrován: úte čer 19, 2018 3:29 pm
Bydliště: Trenčín

Re: tatra805 valník

#38 Nový příspěvek od Vladislav Šebeň »

Mam na to neake vykresy, pozrem to v dielni, ja som robil podla nich.. Skusim ti to aspom nafotit a poslat, ak by pomohlo..
Každý robí ako vie..
Niekto vie a niekto nie..

Uživatelský avatar
jozefulrich
Příspěvky: 186
Registrován: pát úno 15, 2019 8:25 pm
Bydliště: Tvrdošín

Re: tatra805 valník

#39 Nový příspěvek od jozefulrich »

Vlado tie kolieska mi rozhodne odloz za dva tyzdne pridem domov. co by si za ne chcel?

Uživatelský avatar
jozefulrich
Příspěvky: 186
Registrován: pát úno 15, 2019 8:25 pm
Bydliště: Tvrdošín

Re: tatra805 valník

#40 Nový příspěvek od jozefulrich »

a za tie vykresy ti budem nesmierne vdacny

Uživatelský avatar
pištabáger
Příspěvky: 393
Registrován: pát led 08, 2010 9:35 pm
Bydliště: Nitra

Re: tatra805 valník

#41 Nový příspěvek od pištabáger »

Ahoj Jozef celkom dobre si sa tu rozbehol ,viem že teraz máš horúcu tému naviják ale chcel by som Ťa upozorniť na
dve veci. Mazanie prevodovky (ktoré sme už v rýchlosti prebrali osobne,pozorne prečítaj Mirove vlákno.)
Ďalšia dôležitá vec vôla hrušky a tanierového kola v nápravách.Pred rokmi som to zanedbal a veru sa mi to
vypomstilo a musel som meniť celok obidve kolesá lebo sú spárované. Mám niekde aj fotky vlákno Tatra 23.
Popros Mira Fábika že čo všetko máš prekontrolovať,pokiaĺ to celé nemáš v kope potom sa to bude horšie rozoberať.
Dúfam že na Habovský Kardan 2019 už budeš pojazdný. Veĺa pracovnej energie praje Štefan....

Uživatelský avatar
jozefulrich
Příspěvky: 186
Registrován: pát úno 15, 2019 8:25 pm
Bydliště: Tvrdošín

Re: tatra805 valník

#42 Nový příspěvek od jozefulrich »

zdravim chlapi tak este raz. objednal som to ale odpisali mi ze uz to nemaju tak ak sa to niekomu povaluje v dielni dajte vediet
Obrázek :red:

Uživatelský avatar
jozefulrich
Příspěvky: 186
Registrován: pát úno 15, 2019 8:25 pm
Bydliště: Tvrdošín

Re: tatra805 valník

#43 Nový příspěvek od jozefulrich »

Vlado servus dostal si sa k tym vykresom prosim ta?

slimak
Příspěvky: 569
Registrován: čtv pro 31, 2009 6:06 pm
Bydliště: Kysuce

Re: tatra805 valník

#44 Nový příspěvek od slimak »

jozefulrich píše:zdravim chlapi tak este raz. objednal som to ale odpisali mi ze uz to nemaju tak ak sa to niekomu povaluje v dielni dajte vediet
Obrázek :red:
mam to niekde doma,aj s rucnou brzdou :friends:

Vladislav Šebeň
Příspěvky: 800
Registrován: úte čer 19, 2018 3:29 pm
Bydliště: Trenčín

Re: tatra805 valník

#45 Nový příspěvek od Vladislav Šebeň »

jozefulrich píše:Vlado servus dostal si sa k tym vykresom prosim ta?
Ano dostal, su trochu upatlane, ale citattelne..
Poobede nafotim a poslem..
Nasiel som aj tie kolecka a neake hridelky to poslem tiez..
Každý robí ako vie..
Niekto vie a niekto nie..

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“