Ziguliacik 3 4x4

Moderátoři: rezis, Toreto

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Ziguliacik 3 4x4

#1 Nový příspěvek od Atlan »

Predstava je vtesnať sa do rozmerov starého traktora Ziguliacik2.

Názov Žiguliačik 3 s pohonom 4x4 :).

Dĺžka: 210cm.
Šírka na kraj kolies: 122cm (Na stred 104cm).
Vzdialenosť medzi nápravami: 140cm.
Motor BERLAN 13ps, vzduchom chladený, elektrický štartér.
Alternátor: favorit.
Spojka: favorit-felicia odľahčená.
Prevodovka: favorit-felicia 5Q, prevod diferenciálu momentálne mám 3,8 (ak sa podari zohnať 3,579 nebo 3,350 budem rád).
Medzinápravová prevodovka: LADA Niva.
Diferenciál zadný: skrátená LADA Niva 4,1.
predný: Upravený obal zadného diferenciálu, polosi a náboje LADA Niva, náprava doma robená.

Brzdy kvapalinové: vpredu a v zadu, v zadu ručná na lanko.
Kolesá: 14palcove v predu a vzadu.

Hydraulika: Elektro-hydraulika upravený štartér LADA + čerpadlo zo servoriadenia WV.
Dvojpákový rozvádzač s jednou plávajúcou polohou.

Zadný vývodový hriadeľ: výkon odoberaný priamo z kľuky motora cez elektromagnetickú spojku.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Ziguliacik 3 4x4

#2 Nový příspěvek od Atlan »

ASpon nejake fotky ako sa maka na naprave.

Obrázek
a
Obrázek
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Mikro
Příspěvky: 2318
Registrován: stř črc 04, 2007 11:36 am
Bydliště: Dětmarovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ziguliacik 3 4x4

#3 Nový příspěvek od Mikro »

Co tak trochu větší motor ? :red:

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Ziguliacik 3 4x4

#4 Nový příspěvek od Atlan »

Nejaky 22 konovy by mozno prevody zvladly zatial ostavam u tohoto, TK tiez nema silnejsi a jazdi.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Ziguliacik 3 4x4

#5 Nový příspěvek od Atlan »

Tak ono tie zadne diferenicaly niesu celkom presne opracovane, tak ze ten co som pekne namaloval a pripravil a dal gufero vodne len na predok je ehm nepouzitelny :( :box: , tak ze som musel doniest ten na ktorom to bolo robene, v tom to chodi krasne, ale ma par chyb je udrety tam kde ide gufero hrusky, tak to budem musiet troska zabrusit, a znova ho namalovať :( ale zase som sapon nieco urobil
Obrázek

Inak poloosi su povrchovo kalene v strede je to blato.... je zaujimave ze na tej novsej polosi je to zakalene do mensej hrubky,,,,hold setri sa aj v rusku. Tie nove diely niesu co byvali :(
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Ziguliacik 3 4x4

#6 Nový příspěvek od Atlan »

Takže pomaličky na tom robim, prkotiny priprava na malovanie, niečo som vystužil a tak. Vratil som sa k uzavierke zadneho diferencialu, chcel som pouzit diferencial z medzinapravovej prevodovky lebo ten ma uzavierku, satelity a planetove kolesa su take iste, aj ozubenie by bolo mozne namontovat, ale idu tam loziska s dierou 45mm co je vela oproti povodnych 33mm proste tam nieje miesto na nieco take, Tak ze som medzinapravovu prevodovku pekne poskladal späť. A oprasil povodny zamer uzavierky ako ma Samuraj.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Ziguliacik 3 4x4

#7 Nový příspěvek od Atlan »

TAk som dnes osustružil puzdra pre loziska predneho vykyvu, islo to nad očakavanie dobre :D nejak sa mi zapacili tie noze s vymenimy dostičkami ide to ako do masla stym :) A privarit to k naprave, viac som nestihol skladali sme hydrovalce otoca na bieloruse :)

Difik pripraveny na malovanie
Obrázek
Predna naprava s navarenimi puzdrami pre loziska
Obrázek
a medzinapravova s ktorej som chcel vyuzit diferak, koli uzavierke do zadnej napravy ale nedasa.
Obrázek
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Ziguliacik 3 4x4

#8 Nový příspěvek od Atlan »

Tu medzinapravovku chcem upravit aby sa dal vypnut predok zvlasť :) Tak ako je to tuto http://www.ladaworld.com/product_info.p ... ucts_id=45
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
microhummer
Příspěvky: 737
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:34 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Ziguliacik 3 4x4

#9 Nový příspěvek od microhummer »

Pěkně pokračuješ 8)
Na začátku bylo jen slovo boží a pár svařených trubek, to ostatní pochopí každý trouba!

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ziguliacik 3 4x4

#10 Nový příspěvek od Ondras83 »

z ceho chces dat do favo prevodovky prevod 3,35 nebo 3,5?

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Ziguliacik 3 4x4

#11 Nový příspěvek od Atlan »

Dizlove felicie maju take diferaky, tak ze najskor celu prevodovku z naftovej feldy. Keby mi motor tocil viac ako 3600 ot, tak by stacil aj 3,8
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ziguliacik 3 4x4

#12 Nový příspěvek od Ondras83 »

Atlan píše:Dizlove felicie maju take diferaky, tak ze najskor celu prevodovku z naftovej feldy. Keby mi motor tocil viac ako 3600 ot, tak by stacil aj 3,8
1,9D z felicie ma stejnej prevod jako benzinova 1,3 40kw...nejrychlejsi prevod ma favorit 136l 43kw (kvuli hlucnosti, aby motor nejel v otackach) pak uz je to vsechno kratsi :) (ale z hlavy si uz nepamatuju prevody, je to uz par let, co jsem se o tozajimal vic - nejkratsi je tusim 136B 4,11 prevod a nejdelsi 136 3,9 :) )

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: Ziguliacik 3 4x4

#13 Nový příspěvek od Jarda-k »

Ondras83 píše:1,9D z felicie ma stejnej prevod jako benzinova 1,3 40kw...
To není pravda.....

1,3 MPi 40 kW má 3,833 ten samej převod platí i pro 1,6 MPi (1,6 měla dvě varianty pátého stupně)

1,9 D měla buď 3,350 nebo 3,579

Všechny ostatní motorizace měly 4,118 kromě karbecových favoritů š 136 kde bylo 3,895 a š 135 kde bylo 4,167

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Ziguliacik 3 4x4

#14 Nový příspěvek od Atlan »

Jj nechcel som sa k tomu venovat, mam doma pdf,kde su uvedene typy prevodoviek ich odlisnosti prevedenia skrine a oznacenie podla prevodovych pomerov. Ked budem doma pozriem na to.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ziguliacik 3 4x4

#15 Nový příspěvek od Ondras83 »

omlouvam se...je to uztak5 let, co jsem dostavel posledni favo :)

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“