PINGU 4X4

Moderátoři: rezis, Toreto

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pingu
Příspěvky: 304
Registrován: ned zář 16, 2007 9:07 pm
Bydliště: Rovensko pod Troskam

PINGU 4X4

#1 Nový příspěvek od pingu »

Pro začátek nečekejte žádné zázraky a už vůbec né že to tu bude přibejvat jako po másle.... když budu mít trochu času tak máknu, ale jinak ....
takže díly:
motro:................favorit + LPG
zadní náprava:.....V3S zkrácená na 1250 na středy gumy šíp 8,3/20 tz13 barum(poloosa z prostřední nápravy)
přední náprava:....těhlice trabant, dif 1203, tělo nápravy samo domo, gumy zatím 6,7013C později snad šíp 15"
převodovky:........1)favorit - zavařený dif
.........................2)přídavná převodvka V3S s vývodem
délka:................. cca 3000mm
šířka:.................. cca 1400mm
váha:.................. odhaduju že se dostanu na 1500kg
nářadí:................ (ve vývoji) radlice na sníh, vidle z ještěrky do 3. bodu, kára, naviják... no a uvidíme co ještě zvládnu postavit.
v plánu je zydní hydraulika, vývod. hřídel, posilovač řízení a kompresor.... no a pokud se bude trochu dařit tak i uzávěrka přední nápravy.
Přílohy
vymejšlení rámu, tyk aby se všechno funkčně vešlo
vymejšlení rámu, tyk aby se všechno funkčně vešlo
pr napr 2_resize.JPG
rám přední nápravy
rám přední nápravy
takhle to vypadá když se vám toho v jednu chvíli sejde víc než dost :)
takhle to vypadá když se vám toho v jednu chvíli sejde víc než dost :)
P1040068_resize.JPG
P1040092_resize.JPG
P1040086_resize.JPG
Naposledy upravil(a) pingu dne pát srp 07, 2009 2:32 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
majky_boy
Příspěvky: 370
Registrován: pon led 26, 2009 4:04 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: PINGU 4X4

#2 Nový příspěvek od majky_boy »

predna hnana naprava vlastnej konstrukcie ? :pohar: :pohar: :pohar: to sa ceni 8) 8) 8)
SLIVOVICA...connecting people :)

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: PINGU 4X4

#3 Nový příspěvek od Toreto »

Na tento traktor sa hodne tešim . :)

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: PINGU 4X4

#4 Nový příspěvek od jirik610 »

Kluci já se taky těším vypadá to dost dobře ,ale sem rád že sem se vyhnul vyrobě přední nápravy a sehnal sem to aro do tohodle bych se asi nepustil na to bych neměl trpělivost a asi ani vitamíny ,máš můj obdiv

Uživatelský avatar
pingu
Příspěvky: 304
Registrován: ned zář 16, 2007 9:07 pm
Bydliště: Rovensko pod Troskam

Re: PINGU 4X4

#5 Nový příspěvek od pingu »

takže... trošičku sem zatím pokročil, už to je alespon všechno v rámu. Občas se sice něco nepovede, ale to je holt vývoj....
Přílohy
P1050663_resize.JPG
P1050660_resize.JPG
P1050662_resize.JPG
P1050665_resize.JPG

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: PINGU 4X4

#6 Nový příspěvek od jirik610 »

nechal sis tam pěknou možnost vrazit tam i disel motor např. VW nebo forda jako mám já popř. opel třeba vecra ta by tam slušela 17td i s převodovkou a jojo, tak uvidíš až se jednou favorit odporoučí tak máš možností milion pěkná práce 8)

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: PINGU 4X4

#7 Nový příspěvek od Toreto »

jirik610 píše:nechal sis tam pěknou možnost vrazit tam i disel motor např. VW nebo forda jako mám já popř. opel třeba vecra ta by tam slušela 17td i s převodovkou a jojo, tak uvidíš až se jednou favorit odporoučí tak máš možností milion pěkná práce 8)
Prečo mylsiš že by sa mu mal odporučet ja osobne si mylsim že je to dobry motor do trakotra teda aspom pre moju buducu potrebu. :-/ :-/

Uživatelský avatar
Lars
Příspěvky: 1095
Registrován: úte črc 03, 2007 10:58 pm
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: PINGU 4X4

#8 Nový příspěvek od Lars »

proč máš přivařený ten rám k té zadní nápravě?
kurva už dvakrát jsem to uřizl a furt je to krátký!!!!!

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: PINGU 4X4

#9 Nový příspěvek od jirik610 »

Toreto píše:
jirik610 píše:nechal sis tam pěknou možnost vrazit tam i disel motor např. VW nebo forda jako mám já popř. opel třeba vecra ta by tam slušela 17td i s převodovkou a jojo, tak uvidíš až se jednou favorit odporoučí tak máš možností milion pěkná práce 8)
Prečo mylsiš že by sa mu mal odporučet ja osobne si mylsim že je to dobry motor do trakotra teda aspom pre moju buducu potrebu. :-/ :-/

není to špatný motor je mám rád naftu kvůli spotřebě a spodku ("velký" krouťák a výkon i v malích točkách) toho se u bevzínu nedočkáš musíš ho víc honit no to je vše 8) 8) 8)

Uživatelský avatar
kuta
Příspěvky: 2177
Registrován: stř lis 21, 2007 2:16 pm
Bydliště: doma

Re: PINGU 4X4

#10 Nový příspěvek od kuta »

máš nejaké podrobnejší fotky,té přední nápravY??jak si spojil poloosy??atd?? mužeš mi to nafotit??díky moc :)

Uživatelský avatar
pingu
Příspěvky: 304
Registrován: ned zář 16, 2007 9:07 pm
Bydliště: Rovensko pod Troskam

Re: PINGU 4X4

#11 Nový příspěvek od pingu »

No co se týče zadní nápravy.... přišlo mi nejjednoduší to přivařit, pokud se něco vychruje holt to budu muset sparvovat na traktoru, jinak vše stavím jako lego abych to jen vyndal a vyměnil a nemusel nic řezat.
přední náprava.... fotky moc nemám ale postupně udělám, náprava je stále ve vývoji- výstuhy a další blbosti jinak polosy zatím svařené nemám, jinak je v plánu udělat trubku 100mm dlouhou s průměrem poloosy trabant(21mm) v délce50mm a s půměrem poloosy 1203 (28mm) také 50 mm vyvrtat díry pro bodové sváry a pořádně provařit zvrchu.
pokud bych měl suprově udělaný napojení poloosy tak mi zas v plným záběru nevydržej homokinetický klouby...
a dneska koupit něco nového na tráboše je velmi drahé... ložisko do těhlice stojí něco přes 800kč spodní a vrchní čep s pouzdry (svislák) něco přes 700kč, 300 za prasátko (v jednom kole jsou 2 ks) na homokineták sem se radši ani neptal. HRŮZA!!!!!!!!!!
Přílohy
P1050464_resize.JPG
P1050453_resize.jpg
P1050454_resize.JPG
P1050455_resize.JPG

Uživatelský avatar
jirkaaro244
Příspěvky: 682
Registrován: sob led 03, 2009 7:03 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: PINGU 4X4

#12 Nový příspěvek od jirkaaro244 »

jo jo to je penez ale mas to pekny takze dobra invetice 8) :)

carlos
Příspěvky: 1427
Registrován: ned lis 25, 2007 4:44 pm
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: PINGU 4X4

#13 Nový příspěvek od carlos »

Tak konecne se neco deje od te doby co jsi mi rikal ze zacias stavet je uz dyl jsem zvedavy na tvuj vytvor vypada to dost dobre jen tak dal jen ten cas to je co kdo ho brat
Přeprava do 1,3t a rozměru vozíku 2,5x1,3m 11Kč/km Písek,kámen nebo co potřebute převezt Jičín,Boleslav,Turnov dál po dohodě
http://www.teamfofr.estranky.cz

Jiřin
Příspěvky: 1281
Registrován: úte zář 11, 2007 9:29 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: PINGU 4X4

#14 Nový příspěvek od Jiřin »

pingu píše: na homokineták sem se radši ani neptal. HRŮZA!!!!!!!!!!
Z vlastin zkusenosti muzu rict, ze ten kvicht, co pouziva Trabant temer nic nevydrzi. Kamarad to ma na trakturku na predni naprave a tuhle mu to prasklo ve chvili, kdy predek jako na potvoru zrovna nejvic potreboval. Na takhle velky trakturek jako stavis bych nic z Trabanta nedaval :tyty:

Uživatelský avatar
pingu
Příspěvky: 304
Registrován: ned zář 16, 2007 9:07 pm
Bydliště: Rovensko pod Troskam

Re: PINGU 4X4

#15 Nový příspěvek od pingu »

no sám z toho taky nejsem moc nadšenej, cpát někam tráboše, ale nevím o žádné jiné snadno sehnatelné přední nápravě, která by byla hnaná, zatáčecí a musí tam jít dif z 1203 kvůli převodu. kdybis o něčem věděl, dej mi vědět :friends:

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“