Isuzetor 2108

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1801 Nový příspěvek od BohousSPE »

Tak kryt už je konečně na dvě půlky :wink: Ve středu jsem vlítnul na frézku a kryt se pilkou rozříznul kam až to dovolil frézovací trn. Zbytek jsme dořízli pilkou.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Z těsnícího papíru jsem vyříznul podložky, které vymezí materiál odebraný pilovým kotoučkem. Původně jsem chtěl půlky sešroubovat tak, že šrouby by byly zašroubované přímo do plastu, ale pak jsem od toho upustil, protože by se po pár rozebrání snadno strhly závity. Namísto toho jsem vyvrtal větší díry a zalisoval do plastu závitové vložky.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Včera proběhla montáž krytu na řetězovou spojku, tak jsem trnul, aby se tam vešla a naštěstí jsem to vyměřil dobře :vysmech: Bohužel se ale ukázalo, že závitové vložky nebudou stačit, poněvadž při šroubování půlek k sobě se na jedné straně obě vložky vytáhly - holt mačkání o-kroužků je docela špona a vložky nemají takové vroubky aby to vydržely. Náprava naštěstí bude velice snadná. Díry na šrouby provrtám i skrz druhou půlku a stopkovou frézou udělám rovnou dosedací plochu na matku a bude to sešroubované skrz na skrz - to už bude 100% spolehlivé 8)
ObrázekObrázekObrázekObrázek


Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7444
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Isuzetor 2108

#1802 Nový příspěvek od mihi »

Čo dodať... 8)
Mihi

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1803 Nový příspěvek od BohousSPE »

Nič, veď už sa s tým seriem od marca a furt nie je hotový :smich: :smich: Ale snaď už čoskoro..... :friends:

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1804 Nový příspěvek od BohousSPE »

Tak už se ke mě donesly nějaké výtky, že jsem o víkendu nic nepřidal :D Abych objasnil situaci - máme teď dovolenou a zatím jsem (spíš než dovolenkoval) makal jako ďas :prace: Mám spoustu fotek i videí, tak Vám to sem budu postupně hrnout :friends: Jako první bych měl zmínit, že kryt řetězové spojky už je vyřešen a namontován na traktoru :wink: Někdy minulý týden jsem si byl zase zamakat na frézce a upravil kryt tak, že jdou skrz něj šrouby M6 a půlky jsou sešroubované dohromady - to už nepovolí :nene: 8)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Než vrátím víko hydrauliky zpět na traktor, chci do něj zabudovat elmg. ventil, který bude pouštět vzduch do sedačky....to víte již z nedávné minulosti, kdy jsem vyráběl ten třmen z černého plastu. Donutilo mě to dokonce vysoustružit si svoje vlastní šroubení, protože já mám na sedačce 6mm trubičky (PA6), které jsou na šroubení M12x1,5mm. Ventil má ale vývody M14x1,5 a M16x1,5 a než tam kombinovat nějaké redukce, vzal jsem radši 14mm mosazný šestihran (větší bohužel nemám) a vysoustružil jsem si vlastní koncovky, kde jedny konce pasují do ventilu (M10x1 a M14x1mm) a druhé jsou předělané na mých M12x1,5mm 8) Ventil s třmenem jsou již zabudované ve víku a dokonce jsem tam narouboval i plastové průchodky - na dvě trubičky + kabel. Když jsem to vrtal v radiálce, dokonce jsem musel i otočit kostku o 180°, jinak by to bylo moc blízko sloupu a vřeteníkem bych se nedostal tak blízko....
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

No a v neposlední řadě jsem ještě pracoval na úpravě řemenice klikové hřídele. Změna spočívá v tom, že jsem na ni narouboval ještě jednu malinkatou řemeničku, která bude přes řemínek hnát tachodynamo, abych mohl měřit otáčky motoru včetně motohodin. Při výrobě jsem nenašel vhodný "kulatý" materiál, tak jsem si vyříznul čtverec z plechu a udělal to z "hranantýho" :vysmech: Vzniklé mezikruží jsem nalepil na řemenici klikové hřídele (podobně jako její střed). Drážky jsem soustružil tvarovým nožem vybroušeným z radeca. Protože bylo nutné soustružit v těsném prostoru, nůž jsem volil malinký (8x8mm) a taky jsem si na něj musel vyrobit vlastní nožový držák. Ten vzniknul z 20mm plechu, do kterýho jsem na soustruhu vyfrézoval drážku (poprvé jsem frézoval na soustruhu :potlesk: :potlesk: ) a nůž v něm držel za pomoci 3ks červíků M4. Když jsem poprvé upnul řemenici do mého čtyřpaknového, nesousledného sklíčidla málo jsem to utáhnul a tak při vyrovnávání hodinkami řemenice vylítla za soustruh :smich: (je to vidět i na videu). Samotné soustružení jsem ani nenatáčel, protože to byl docela porod a hodně jsem se na to soustředil. Vřeteno jelo 80ot/min (úzký nůž), přísuv jsem jel ručně - vždy jen pár setinek na otáčku a valil tam hodně chladící kapaliny. Všechno šlo pěkně a když jsem byl 2,5 desetiny od finální hloubky, nůž si najednou nabral větší šponu (podle mě vada materiálu) a protože řemenice držela jen za kousek, opět vylítla ven :shock: Nůž to naštěstí přežil, jen ho to vyhnulo z držáku (poslední tři fotky). Další den mě osvítil duch svatej a napadlo mě použít jednu z mých lícních desek - tu bez paken, univerzální (do tý lze vrtat díry dle libosti 8) ). Protože jsem ji měl na soustruhu poprvé, docela házela....tak jsem ji musel nejdřív srovnat :) S tímto nastavením už se zadařilo :wink: :wink: Ještě musím poladit řemínek, protože nemá konstantní šířku.....popisuju to i ve videu
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek


ZDE VE VELKÉM ROZLIŠENÍ (DOPORUČUJI)

Jinak mám připraveno ještě spousty foto a video dokumentace, ale to zveřejním až to bude hotové jako celek ;-) Ale určitě je na co se těšit - dělal jsem dokonce (mimo jiné) ze soustruhu horizontální vyvrtávačku 8) :typek:

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2446
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Isuzetor 2108

#1805 Nový příspěvek od kopr »

Máš to super. 8) Jen k sedačce např liaz je ventyl v sedačce ,který při propružení dofoukne a při odlehčení odfoukne. Jinak si činnost předtavuju jako hopik :). A jen taková zkušenost. Ten elmg. ventil rád zlobí. Když jsem jezdil s T 815 měnilo se to každou chvíli. Ale vozil se repas jestli máš novej tak vydrží. A připravíš se o ruční ovládání. Ale to bych jako problem neviděl. :friends:

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1806 Nový příspěvek od BohousSPE »

Ahoj :friends: No ta moje sedačka Klepp to má udělaný tak trochu zvláštně. Ona má taky zabudovaný ventil, ale jen na odpouštění. Co se týče přifouknutí měchu, tak má vyvedený kabel ven, takže ventil je právě externí - nevím proč to tak je :-/
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Jo tyhle magnetky z tater jsou tím známe.....no já to tak neprožívám, je to jenom na sedačku :) No a až odejde....aspoň bude další důvod se rochat v traktoru :smich: :smich: Díky za reakci :friends:

P.S.: Všiml jsem si, že videa nejdou spustit (ukazuje se jen černý náhled). Nevím jestli to je jen u mě nebo je to globální problém :hm: Možná je to Youtubem nebo fórem, protože se neukazují náhledy ani u starších videí. Snad se to brzy samo zpraví - pro jistotu dávám přímý odkaz na video.

peyrak
Příspěvky: 1243
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Isuzetor 2108

#1807 Nový příspěvek od peyrak »

s těma videama potvrzuju, dělá mi to asi 3 dny, ale je to jen tady na traktorech, jinde mi to funguje

jinak tu Tvou sedačku mám v práci v kloubovým nakladači a ty područky jsou silně návykový, už je mám dodělaný i v autě :)

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1808 Nový příspěvek od BohousSPE »

Dnes nechám promluvit fotky a video......je to vlastně výroba přípravku na výrobu dalšího přípravku (a možná ještě pár dalších).....ale někde na konci bude hotový produkt - výfukové svody 8)

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek


ZDE VE VELKÉM ROZLIŠENÍ (DOPORUČUJI)

P.S.: a protože se ještě nevyřešil problém s videi tady na fóru, přikládám přímý odkaz na video

radim.strnad
Příspěvky: 1088
Registrován: úte čer 15, 2010 7:46 pm
Bydliště: Letohrad

Re: Isuzetor 2108

#1809 Nový příspěvek od radim.strnad »

úžasná videa, na vide jsem koukal se zatajeným dechem až do konce ....... no je vidět že tě to baví......za chvíli budeš mít stejný počet odběrů jako ABOM79 :-))
jen by mě zajímalo kde na to bereš tolik času, ono jen to video postříhat musí zabrat hafo času :shock:
Čím jsi mazal ten závit při řezání? Máš něco vyzkoušenýho co dobře funguje?? Já používám řepkový olej.....
Tu sadu důlčiků do díry si musím také obstarat.........
přeji mnoho sil do další práce.....už se těším na další videa.. 8)
To se musí kalit co to dá....

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10044
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Isuzetor 2108

#1810 Nový příspěvek od Ondras83 »

na radu myho dedy pouzivam na rezani zavitu normalni veprovy sadlo :) a zavity se netrhaji :)

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1811 Nový příspěvek od BohousSPE »

Ale jdi....s Adamem (Abom79) mě nemůžeš vůbec srovnávat ;-) No a co se týče toho střihání videa - teď to samozřejmě šlo snáž, když mám dovolenou. Tohle video (i další díl) jsou docela pestrá a hodně členitá, takže videa střihám postupně. Prostě když jeden den něco natočím, hned to večer v rychlosti připravým, jinak bych se pak z toho zvencnul :) No a na závity používám neředěný Katol PP :friends:

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1812 Nový příspěvek od BohousSPE »

Tak zítřkem mi končí dovolená a jdu zase do rachoty :prace: Sice jsme původně s tchánem měli v úmyslu vyjet s traktorem ven a dělat trochu jiné práce, ale nakonec to nedopadlo.....nicméně jsem udělal dost práce na výfukových svodech a jiných věcech + jsem stihnul ještě jeden soustružnický melouch pro kamaráda :) Svody nejsou ještě úplně hotové, ale pořádně jsem s nimi pohnul - posuďte sami :friends:

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Ještě musím vymyslet něco s tou měrkou oleje....asi ji zkrátím, ale mám strach, aby to nebylo pod úrovní oleje a nehrnul se mi olej ven :zapomel: Taky chci tu přírubu na pár místech naříznout, protože se bude mít tendence roztahovat a smršťovat (vzhledem ke změnám teplot - na rozdíl od původní litinové). Ten hranatý komín je poměrně těžký, takže koleno s přírubou hodlám podepřít - s výhodou využiji závit v bloku motoru, který je přímo pod kolenem 8) Aby se mi ten výfuk při jeho váze vibracema neutrhl :vysmech:


ZDE VE VELKÉM ROZLIŠENÍ (DOPORUČUJI)

Uživatelský avatar
Míša Bourák
Příspěvky: 605
Registrován: úte črc 17, 2012 7:58 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Isuzetor 2108

#1813 Nový příspěvek od Míša Bourák »

... pěkná práce, akorát mi uniká podstata proč tak silný a těžký ty svody jsou? A to na ně jdeš s TIGem? :-/
Běžně dělám svody s trubky o síle stěny 1,5mm max. 2mm (podle toho na co to je; benzín, diesel popř. turbo benzín) a příruby 8mm plechu a je to OK 8)

Ale je vidět že tě to baví, jen tak dál :friends:
ZETOR TRACTORS a.s. Brno-Líšeň

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1814 Nový příspěvek od BohousSPE »

No je to dělaný jako do tanku přece :smich: Jak jsem psal, ten komín je pořádně těžkej a když se má traktor trmácet někde v terénu, je lepší, když i ten svod je pořádně udělanej, ne? ;-) Originální svod je v místě příruby tlustý skoro 40mm (proto z bloku trčí tak dlouhý štefty) a tenkrát před 2 roky, když jsem vyráběl přírubu sáhnul jsem po matroši, co byl po ruce - 20mm pásovina. Světlost kolen jsem přizpůsobil otvorům v bloku motoru - jsou to varná kolena vnější průměr 48,3mm (síla stěny 2,6mm), sběrné potrubí má průměr 60mm (síla stěny 4mm - jiná nebyla) a výstupní koleno jdoucí ze sběrného potrubí do příruby výfuku je taky varné koleno průměr 60,3mm (síla stěny 2,9mm). Svod pár kilo mít bude a aspoň pomůže dotížit traktor :321: :friends: A proč TIGem? No protože můžu a chci :) Nikde není psané pravidlo, že metoda TIG je jenom na slabé věci nebo jo? Vždyť TIGem se vaří i kořenové vrstvy na ropovodech a jiných potrubích větších tlouštěk a proč? No ze stejného důvodu, proč i já si zvolil tuto metodu - je to krásně pomalý proces, mám obrovskou kontrolu nad svarovou lázní a průvarem :ano: Vždyť těch 2,6mm je dost málo i na "dvojku elektrodu", tam by se člověk po pár cm sváru propadnul...ze začátku to jde, ale jak se teplo akumuluje..... :hm: To radši šáhnu po TIGu a úspěch je předem zaručen 8) Autogen mám sice taky, ale to je proces zase moc pomalý a vnesl by tam příliš tepla, že by se ta příruba prohnula mnohem víc. Navíc při ceně acetylenu....to radši obětuji ten argon :) Každopádně díky za reakci :friends:



Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: Isuzetor 2108

#1815 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

Ondras83 píše:na radu myho dedy pouzivam na rezani zavitu normalni veprovy sadlo :) a zavity se netrhaji :)
To raci sezeru s chlebem :D nez to davat na kov :D

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“