Isuzetor 2108

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4663
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Isuzetor 2108

#1471 Nový příspěvek od pawka »

kolik platíte měsíčně pojistku na blbost,teda jestli to tam mate povinny
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1472 Nový příspěvek od BohousSPE »

:D No pojistku si platit nemusíme, ale já si jí platím, ale kolik to teď z hlavy nevím :zapomel:

Teď o víkendu jsme nic nedělali...akorát jsme dnes nalili 10l nafty do nádrže, zapumpovali ruční pumpou a traktor chytnul i bez odvzdušňování 8) Měli jsme strach, jestli nebudeme mít problém s podáváním nafty až zespodu z nádrže, ale jde to parádně :) Přišli jsme ale na jeden problém a nevím, čím přesně to může být způsobený :( Když už jsem to měl natočený, vlítnul jsem za volant, že tam hodim kvalty a roztočím pravou stranu, kde stále není kolo....šlapalo to normálně, ale všiml jsem si řadící páka na Garantu se hýbe v rytmu otáček - sice drobet, ale hýbe! S vyššími vstupními otáčkami se to zhoršuje. Sundal jsem víko převodovky, protože naposledy jsme na něj vařili pouzdro nové řadící páky, tak jestli je tam vše OK. Po rozborce jsme na nic nepřišli, tak jsem vrátil víko s vidličkama na převodovku (kulisu jsem nedával, aby bylo vidět dovnitř) a pokus opakovali. Tím že jsem měl sundaný středový tunel a viděl na celou převodovku včetně řetězových disků zjistil jsem, že se hýbe celá garanťácká převodovka!!! :shock: Je to pohyb tak necelý milimetr, ale když si uvědomím, že to hýbe i s tím 12mm plechem, ke kterému je převodovka vepředu přišroubovaná, tak je to síla :( Podle mě je zdroj problémů V3S náprava, protože drobet šmajdá i ten řetězový disk mezi garantem a vstupem diferenciálu. Jediné co se změnilo od té doby co jsme s tím jezdili je to, že levá poloosa je zablokovaná (traktor stojí na levém kole) a pravá poloosa je ve vzduchu, takže se točí jen pravá strana. Tím pádem se neotáčí s talířovým kolem jen klec diferenciálu (jako je tomu při jízdě dopředu, respektive oběma koly na zemi), ale otáčí se i satelity v kleci. Říkám si, jestli třeba není mezi talířovým kolem a hruškou vůle a ta se nepřenáší přes řetězovou spojku až na garanťáckou převodovku. Dál se to už nepřenáší, protože garant má na vstupu drážkovanou hřídel s nábojem. Myslíte, že by vůle v hrušce mohla způsobit tento jev? :zapomel: Vsadím se, že kdybych zvednul celý traktor do vzduchu a nechal protáčet obě poloosy, nedělalo by to :-/ Hrušku (respektive celý diferák) jsme jako jedinou věc neměli rozebranou. Natočil jsem i krátké video, kde jsem se snažil zachytit pohyb celé převodovky. Sice je to nekvalitní video z telefonu, ale když se zaměříte na přední nebo zadní hranu převodovky, uvidíte že se to hýbe :zly: Co si o tom myslíte?

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2446
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Isuzetor 2108

#1473 Nový příspěvek od kopr »

Jestli jsem to dobře pochopil, tak řetězová kola se o sebe opírají? malinko utočit a bylo by :) Další věc co by to mohlo dělat je matka na hrušce V3S která se mi taky povolovala. Dobrá zpráva pro tebe že hrušku vyndáš bez demontáže nápravy. a další věc co jsem dělal na každý nápravě V3S je, že jsem utahoval hlavní ložiska uložení diferenciálu vždy o polovinu na každé straně ale to musí dif ven :) Další věc co to bude dělat v zátěži :-/

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1474 Nový příspěvek od BohousSPE »

Ne řetězový kola se přímo o sebe neopírají...je mezi nima řetěz a i tak je tam ještě drobet vůle
Obrázek
Spíš je mi divný, že předtím to nedělalo, teď to půl roku stálo a najednou tohle :-/ Když jedno kolo stojí, tak druhá poloosa se otáčí dvojnásobnými otáčkami a právě satelity mezi planetovými koly se otáčejí, tak jestli tam nedochází k nějakým rázům a nepřenáší se to ven z nápravy? :zapomel: Nejsnazší by bylo sundat řetěz z poslední řetězový spojky a zkusit to znova. Pokud se výstup garanta bude otáčet normálně a nic se nebude třepat, může za to náprava. Ta matka je dobrý nápad, jestli se nepovolil ten unášeč a neběhá na tý drážkovaný hřídeli :hm:

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2446
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Isuzetor 2108

#1475 Nový příspěvek od kopr »

Hlavně ta matka stahuje kuželové ložisko na hrušce. a když se povolí litá to i do stran a to pak dělá věci. Většinou je to ložisko už volný a musí se sundat a pod ním jsou vymezovací podložky. To jde vyndat bez demontáže koncáků :) :obchod: . Jedna z možností zajistit matku lehkým bodnutím :-/

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1476 Nový příspěvek od BohousSPE »

Je to fakt, že by to mohla dělat ta povolená matka, protože jsem koukal do dílenské příručky a je to jak píšeš.
Obrázek
Pokud dojde k povolení matky, unašeč popojede na drážkování hřídelky kuželového pastorku a klidně se můžou rozjet kuželíková ložiska a způsobovat ten radiální pohyb celé druhé převodovky :hm: Ono když jsme to tenkrát povolovali, tak to samozřejmě nešlo dolů, protože 41 ořech je moc tlustý, aby dosedl...tuším, že jsme to povolili obyčejným klíčem. Když jsme to osazovali zpět, nepoužili jsme žádný zajišťovač závitů, tak je možný, že se to prostě povolilo. Je fakt, že jednou při našich popojížďkách po zahradě začalo něco trošičku "vrzat" u hrušky, ale myslel jsem si, že to je ta řetězová spojka, tak jsem jí akorát namazal.....dneska to zkusíme omrknout, jestli to fakt není jenom povolený 8) Pokud ano, nechám to teď být a až s tím v létě vyjedu na zahradu, zkusil bych tam mrknout....
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2446
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Isuzetor 2108

#1477 Nový příspěvek od kopr »

jestl ienní zajištěná je to na 90% ono :)

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1478 Nový příspěvek od BohousSPE »

Tak chlapci, dnes jsme provedli analýzu problému...půjčil jsem si videokameru, takže jsem to pořádně zdokumentoval a je tam vidět co to všechno dělá. Nakonec jsme rozpojili řetězovou spojku mezi druhou převodovkou a nápravou a zjistili jsme, že řetězová kola nejsou rovnoběžné, ale dole je větší mezera a nahoře menší :( Unášeč nápravy má skutečně vůli - asi to bude vůle v drážkování, což by znamenalo, že je skutečně povolená matka nebo ložiska v řiti :-/ Matky je vidět jenom kousek, ale má normálně pod sebou plech, který ji zajišťuje (je i ohnutý přes ni). Leda, že bychom to tenkrát neutáhli na krev a zajistili ji neutaženou. Při rozpojené řetězové spojce jsme roztočil soustavu a naštěstí výstup z garantu běží dobře :) No ale když jsme roztočili nápravu přes kolo, zjistili jsme, že celé řetězové kolo šmajdá jako prase :'( Nejsem si jistý, jak k tomu mohlo dojít :-/ Buď se fakt povolila matka a vzniklá vůle v záběru ohnula celý řetězový disk nebo se to udělalo na prd, ale když se dívám na videa ještě v garáži, běží to tam pěkně rovně. No mrkněte se na dnešní video, jestli Vás něco nenapadne :friends:

Tady to máte ve velkým - DOPORUČUJU!

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1479 Nový příspěvek od BohousSPE »

Pořád si lámu hlavu, jak mohlo dojít k ohnutí toho řetězového disku :zapomel: Tím, že je ohnutý není mezera mezi koly konstantní, ale periodicky se zvětšuje a zmenšuje, takže v momentě kdy se zmenšuje, tak to skřípává řetěz mezi sebe (na videu je to vidět, že řetěz zdánlivě zpomalí) a tlačí to na převodovku Garant. Budu muset natočit unášeč nápravy tak, aby byla mezera zhruba stejná, nasadíme zpátky řetěz a až bude počasí vyjedeme s traktorem ven, shodím kabinu, vytáhnu Garanta a shodíme hrušku z diferenciálu. Podle mě to už muselo dělat, když jsem s tím popojížděl na zahradě, akorát si toho člověk za provozu nevšimne :pistol: Podle mě se něco stalo loni koncem srpna, jak tam začalo něco trošičku vrzat...je možné, že od té doby se to zhoršovalo až do tohodle stádia :( Ještě jsem si říkal, jestli se nespasoval ten unášeč s řetězovým diskem špatně. Kolega mi to udělal na soustruhu a přinesl mi to v sobě zalícované a já si to vezl domů a zavařil to....ale to by se snad nehnulo :-/ Tenkrát jsem soustruh neměl, abych to roztočil a skouknul.....nicméně tady je video ještě když byl traktor v garáži a tam to vypadá, že to běží parádně - MRKNĚTE
No uvidíme v tý hrušce, jestli tam nejsou třeba ložiska pryč nebo jestli fakt nebyla povolená ta matka...každopádně budu muset koupit nový řetězový disk. Roztočím to v soustruhu a jestli bude unášeč dobrej, použiju ho znova a jen vyměním disk za nový :typek:

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10044
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Isuzetor 2108

#1480 Nový příspěvek od Ondras83 »

spsi se to zkroutilo pri tom svareni...ja jsem tohle udelal sroubovaci, aby se to prave nekroutilo

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1481 Nový příspěvek od BohousSPE »

Samozřejmě i to je možné :-/ No uvidíme....počítám, že přespříští víkend bychom na to mohli vlítnout, protože manželka bude celý víkend pryč, no ale záleží taky na počasí. Každopádně nebudu sundavat celou nápravu, ale vyndám druhou převodovku a tak mi vznikne dost místa na vyndání celé hrušky. Pokud se vevnitř nic nepojebalo (i když ložiska a gufero asi vyměním preventivně) a pokud je skutečně jenom ohnutý ten disk, tak bych ho možná mohl zkusit narovnat :zapomel: Hodím ho do soustruhu a uvidím, jestli opravit lisem/autogenem nebo budu muset obstarat nový kolo a možná i náboj a spasovat je nanovo. Když už jsem u toho, nemáte náhodou doma někdo plonkový náboj V3S? (unášeč pro kardanový kříž).....když by náhodou došlo na obměnu všech součástí....
Obrázek

zambro
Příspěvky: 259
Registrován: pát čer 22, 2012 6:31 pm
Bydliště: chrudim

Re: Isuzetor 2108

#1482 Nový příspěvek od zambro »

Zdravím, já jsem to řešil tak, že jsem na náboj nejprve privařil surový, vyhrubovaný výpalek s přídavky. Poté jsem to na trnu v hrotech vše přetočil a nechal udělat zuby. Právě tyto detaily které nejsou vidět tak ty stavbu prodražují.

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1483 Nový příspěvek od BohousSPE »

No já jsem zrovna před chvílí přemýšlel, že bych si spíš mohl vyrobit celý náboj nový a neroubovat tam ten z V3S....že bych prostě udělal něco na způsob tohoto drážkovaného pouzdra s přírubou, která by dosedla na řetězový disk třeba do malého osazení a že by to mohlo být přišroubované a nemusel bych to vařit vůbec:
Obrázek
Výhodu vidím v tom, že spoj bude pevnější, protože díly budou dosedat plochou na plochu a né jenom ve "dvou místech" jako u náboje z véesky a mohu to udělat i o něco robustnější. Prostě bych vytočil náboj a uprostřed nechal jen vystruženou díru a drážkování bych si u někoho nechal udělat 8)

Bohužel tenkrát jsem to udělal tak jak jsem to udělal a nebylo to to pravé ořechové, no :( Dnes už mám soustruh, takže i kdybych to teď dělal úplně stejným způsobem věřím, že bych si to dokázal ohlídat a vyjít s lepším výsledkem.

zambro
Příspěvky: 259
Registrován: pát čer 22, 2012 6:31 pm
Bydliště: chrudim

Re: Isuzetor 2108

#1484 Nový příspěvek od zambro »

Taky dobrý řešení, ale dej tam více šroubů po obvodě, čtyři je málo, jinak se to vycuká,je to dost namáhané.

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1485 Nový příspěvek od BohousSPE »

Jasný, tohle byl jen ilustrační obrázek ;-)

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“