Stavba malého LKT

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21519
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Stavba malého LKT

#46 Nový příspěvek od ota »

Ifa nápravy když by Jsi dával blbě se zkracují oproti V3sce. Pak nevím přesně jak ty prasátka v brzdách. Tam to bylo nějak vzduchokapalinové.
Další věc je, musel by Jsi sehnat obě nápravy identické. Bo existují 3 základní druhy a lze pak střídat ještě vnitřnosti mezi sebou. Problém je, že to nezjistíš od pohledu z venku. Jedině to zkusit točit a počítat. Nebo rozebrat. Mám doma dvě agro zadní po spočítání otáček stejné. Ta náprava má asi 550 kg! Přední je ježtě těžší o fous.

Ivan94
Příspěvky: 36
Registrován: pát pro 01, 2023 3:56 pm
Bydliště: Rožňava

Re: Stavba malého LKT

#47 Nový příspěvek od Ivan94 »

Ifa už je extra ťažká to radšej naozaj V3S len chcem vedieť keď tam dám motor z prevodovkou Nissan Terrano 2,7 treba ešte ďalšiu prevodovku pridať kôli rýchlosti či tie V3S nápravy sú tak zredukované že nie?

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21519
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Stavba malého LKT

#48 Nový příspěvek od ota »

No kdysi jsem uvažoval o stavbě velkého stroje, něco co uvažuješ Ty. Sehnal jsem si převodovku z V3sky. Že bych ji rozdělil a použil jen přídavnou převodovku. Tedy naftovej motor s převodovkou, jak říkal známej převodovka ,,ragulin". Tedy vstup a výstup v ose. Abych měl kompakt motor s převodovkou a za to bych rovnou teba na kousínek kardanu dal tu přídavku z Vejdy. Optimální tu přídavku rovnou namontovat na výstup z převodovky od motoru. Kvůli místu. Motor pustit co nejvíc dolů i ty převody kvůli těžišti. Tu přídavku bych využil na pohon náprav. Tam už je to vyřešené přímo.Vypinatelný předek. Dále je tam třeba i ruční brzda, dále vývod na navyják vypínatelný. No a pohon zadní nápravy. A z druhého vývodu pro další původně nápravu udělat třeba vývodový hřídel. Tam by se ale musela udělat potom nějaká spojka. Aby se vývod dal vypínat. No a nakonec možnost používat redukci v terénu, nebo při opravdu citlivém pojíždění. Velikostně a bytelností akorát k takovému stroji. 8)

Ivan94
Příspěvky: 36
Registrován: pát pro 01, 2023 3:56 pm
Bydliště: Rožňava

Re: Stavba malého LKT

#49 Nový příspěvek od Ivan94 »

Ota....a kde by si dal motor nad nápravu alebo až pred nápravu? A na tej fotke čo som pridal ten zelený Forester jemu sa naklápa zadná náprava nie predná ako na LKT je to možno lepšie na stabilitu ale zase nebude to robiť problém pri ťahaní dreva keď možno bude dvíhať na zadné respektíve pri ťahaní navijákom? Aký kompromis by si spravil ty

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21519
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Stavba malého LKT

#50 Nový příspěvek od ota »

Dal bych motor nad přední nápravu. Ale zase aby to nebyla ,,Dutra". To ne. Aby tam bylo trochu vidět a třeba rampovač měl prostor na zdvih třeba klády. Asi bych já dělal výkyvnou přední nápravu. Z toho důvodu jak popisuješ. Při bočním tahu navijákem, bych měl nejistotu, aby se to nepřevrátilo. Zadek bych udělal naviják a za něj klasicky ramena a závěs. Ramena třeba na čepy a zajistit cvrkama. Jak to mají traktory. Já třeba většinu času mám ramena sundaný. Používám je jen na zdvižku, nebo nesenou bránu. Moc tedy ne. No a zadek bych dotížil závažím. U toho prcka co mám ten malej traktůrek, tak mám pod sedačkou plotnu asi 60 kg a další desku mám našroubovanou na rám spojenej s nápravou a na té desce závěs uchycení ramen. Ta deska má kolem 50 kg taky. Jako závaží. Do kol mám asi 40kg závaží do každýho. Ale mám je teď sundaný. Na předku mám 3 závaži z traktoru. Tuším asi 25 kg má jedno. Ty závaží jsou dobrý. Dotíží to. Ty budeš mít těžší komponenty. Nápravy, motor převodovku. Já mám malej traktůrek a lehčí komponenty. Proto jsem dotížil.
Poskládal bych to tak, až by Jsi to vyzkoušel, projel, aby byla možnost třeba dotížit a nepřekáželo to. Já to mám tak, že nepřekáží mi závaží.

Ivan94
Příspěvky: 36
Registrován: pát pro 01, 2023 3:56 pm
Bydliště: Rožňava

Re: Stavba malého LKT

#51 Nový příspěvek od Ivan94 »

Ota a nechal by som to široké na zadnú nápravu a prednú by som rovno kúpil skrátenú na šírku zadnej, a na ten zadný kĺb by podľa mňa stačil kardanový kríž v osy s kĺbom ak by to nestačilo dal by som tam dvojkríž akurát by mi ešte pomohla fotka spojovacej tyče ktorá by spájala lámanie zadnej strany s prednou nápravou zatiaľ by som to asi tiež riešil len mechanicky do budúcna možno cez dve piesty a hydromagnetické ventily aby sa zadok dal zablokovať a keroval by len predok len neviem či tu nájdem niekoho kto to má takto prepojené spojovacou tyčou ten Forester to tak má ale fotku toho ako to má pri prednej náprave bohužiaľ nemá a rád by som išiel na istotu na prvý krát

Uživatelský avatar
LACO
Příspěvky: 192
Registrován: čtv led 29, 2009 3:32 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Stavba malého LKT

#52 Nový příspěvek od LACO »

Daj dve predné nápravy alebo predná náprava v3s a vzadu kĺb daj dva piesty stvorcestny ventil a max 3 rezimy
Krabi chod
Len predna
Alebo obidve
Mam to tak spravene

Ivan94
Příspěvky: 36
Registrován: pát pro 01, 2023 3:56 pm
Bydliště: Rožňava

Re: Stavba malého LKT

#53 Nový příspěvek od Ivan94 »

Laco... keď to máš tak spravené tak mi napíš čo k tomu potrebujem spravil by som v zadu kĺb a prednú nápravu v predu prípadne daj aj fotky ďakujem

Ivan94
Příspěvky: 36
Registrován: pát pro 01, 2023 3:56 pm
Bydliště: Rožňava

Re: Stavba malého LKT

#54 Nový příspěvek od Ivan94 »

A čo hovoríte na tento je podľa mňa veľmi dobre spravený a nemyslím si že je nestabilný
Obrázek

Obrázek

Zetor15
Příspěvky: 956
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Stavba malého LKT

#55 Nový příspěvek od Zetor15 »

8)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10047
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba malého LKT

#56 Nový příspěvek od Ondras83 »

To vypadá výborně 🙂

Ivan94
Příspěvky: 36
Registrován: pát pro 01, 2023 3:56 pm
Bydliště: Rožňava

Re: Stavba malého LKT

#57 Nový příspěvek od Ivan94 »

Páči sa mi že celý podvozok aj ťažisko spustili nízko akurát asi je výkivná zadná náprava, ja by som dal skôr prednú ako je na LKT

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“