Stavba nestavba - Pajikův Samík

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
mirage
Příspěvky: 119
Registrován: pát úno 08, 2013 1:36 am
Bydliště: Košice

Re: Stavba nestavba - Pajikův Samík

#16 Nový příspěvek od mirage »

Súhlas s mufíkom :)

Pajik_CZ
Příspěvky: 441
Registrován: čtv říj 19, 2017 10:06 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Stavba nestavba - Pajikův Samík

#17 Nový příspěvek od Pajik_CZ »

udělám nějakou trubičku , aby to přisávalo 8)

dodělal jsem lemování korby pro zpěvnění a jako kotevní body pro případné zachycení kurty
Obrázek

Obrázek




dnes se mi konečně podařilo "dodělat" korbu, položil jsme ji na rám, přikurtoval a najel do improvizované garáže

Obrázek

Obrázek

Zítra se mi to snad podaří přivařit k rámu, protože každým dnem budu muset začít vozit dříví ze stromu, který musím pokácet, dokud je klid, teprve po tomhle kšeftu začnu vymýšlet sklápění, barvičky a podobné fičuriny.

Pajik_CZ
Příspěvky: 441
Registrován: čtv říj 19, 2017 10:06 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Stavba nestavba - Pajikův Samík

#18 Nový příspěvek od Pajik_CZ »

Korbu jsem přivařil zatím napevno k rámu, ale další na řadě budou panty a nějaké vyklápění :)

Obrázek


No a do toho už přišla nějaká práce, korba samotná ale slouží zatím jako transportní prostor pro potěr :)
Obrázek

Pajik_CZ
Příspěvky: 441
Registrován: čtv říj 19, 2017 10:06 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Stavba nestavba - Pajikův Samík

#19 Nový příspěvek od Pajik_CZ »

Konečně jsem se dostal zase k práci na traktoru a nejen k práci s traktorem... 8)
Vytvořil jsem sklápění korby a zvenku ji dal barvu, aby to nechytalo tolik lišku jako surový plech :nos:

Začal jsem odříznutím přivařené korby
Obrázek

a vyřešil nedodělek z minulosti - stále původní nádrž na palivo, která už je k ničemu.... Tak pryč s ní
Obrázek

další krok bylo vytvořit panty
Obrázek

úhel sklopení mi přijde dostatečný - korba se opře o kouli a tím je doraz daný :smich:
Obrázek

Obrázek

no a pak následovala návštěva zahradního stříkacího boxu :smich:
3 vrstvy základu a 3 vrchní barvy. Místama mi to steklo, protože mě tlačil čas, ale není to na výstavku, tak mě to netrápí... :nos:
Obrázek

Obrázek


Ano, rám je orezlý fest, trubky a příčky místama i durch, ale v místě přivaření pantů je masíčka dost a nemám obavy z kolapsu. Neošetřoval jsem rám úmyslně - až nebude práce a bude čas (asi utopie) , tak budu rám v místě sedačky řidiče odřezávat komplet a bude se dělat nový, užší, protože dozadu plánuju jinou nápravu, ale to zase někdy příště :) Přeju hezký zbytek neděle, a kadla kadla přátelé :)

Pajik_CZ
Příspěvky: 441
Registrován: čtv říj 19, 2017 10:06 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Stavba nestavba - Pajikův Samík

#20 Nový příspěvek od Pajik_CZ »

Další drobnost - jezdit bez vzduchového filtru nebylo to pravé ořechové, tak jsem si objednal jednoho krasavce, vyrobil přechodku a voaláááá :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Až udělám nějakou další blbůstku, zase se vrátím :co?:

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“