Isuzetor 2108

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vlk25
Příspěvky: 43
Registrován: stř zář 10, 2014 10:48 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#2041 Nový příspěvek od vlk25 »

Ahoj,loni jsem takle zateploval vrata od kotelny obyčejnou montážní pěnou+sololit...Je to sakra hodně znát,idkyž vrata protahujou po celým obvodě.Je fakt že sem to přehnal a sololit se pak luxusně nafouk.Ale hlavní je funkčnost a ta se osvědčila.Ty by si měl,ale myslet nato,že tam může snadno vzniknout požár třeba od svařování a je to tvá jediná uniková cesta.Řešení bych nasměroval timhle směrem...je fakt,že mám v dílně dřevěný vrata,polysteren překrytý překližkou a vždycky když tám lítaj jiskry od flexy,tak mi běhá mráz po zádech. :pohlavek: Koukám na heuréce,že nějaká "protipožární"pěna se tů nechá koupit...

Obrázek

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#2042 Nový příspěvek od BohousSPE »

vitex: Tak trochu nechápu, jak přesně to myslíte :zapomel: Nedovedu si představit zateplovat vrata zvenku.....maximálně tak, že bych si pořídil stroj na počasí a nakroutil tam výhradně vysoké teploty :vysmech: Vzhledem ke konstrukci vrat bych chtěl izolaci umístit na zadní stranu, protože rám vrat je tvořen z vinglů a je tam krásných 40mm...akorát na ten polystyren....

vlk25: Jardo, díky za ukázku vrat, věřím, že Ti to funguje dobře. Jak už jsem ale psal, sololit se jednak nacucá vodou (pokud s ní přijde do styku) nebo se časem prověsí, což je známé z letitých dílenských vrat (pamatuji, dokud taťka dělal na statku). Když tak nad tím přemýšlím....ono by se to neposralo, i kdybych tam měl ten polystyren jen tak nalepený a nechal ho úplně holý. Jinak co se týče "rizika ze svařování"....za normálních okolností se v Aťasu vůbec nesvařuje, to akorát teď během rekonstrukce a budování se sem tam něco zavaří, ale jinak ne. Dokonce si poslední měsíc pohrávám s myšlenkou, že v jednom rohu (vedle vrat) postavím příčku a udělám si uzavíratelnou místnost (jen takovou nudličku - 4 x 1,5m) a v ní bych právě svařoval a brousil (byla by tam i ta "nová" dílenská bruska od Lubána). Všude okolo by byla jen zeď, takže riziko požáru minimální. Taky by byla tahle místnost vybavená průmyslovým odsávání s odtahem zplodin ven z Aťasu. Jak říkám, pár neděl si s touhle myšlenkou pohrávám a už jsem i rozhodnutý, protože mi to vyřeší hned několik problémů - nebudu "špinit" Aťas a riskovat usazování abrazivního prachu na vodících plochách strojů, získám místo, kde budu moct s klidným svědomím i sem tam něco zavařit a v neposlední řadě získám i "nový kus zdi", kam bych umístil další drobné věci....nástěnku, obrázky, atd. 8)

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#2043 Nový příspěvek od BohousSPE »

Tady jsem jenom zakreslil pomyslnou konturu místnosti, aby bylo zřejmé, kde přesně by se nacházela.... ;-)
Obrázek

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Isuzetor 2108

#2044 Nový příspěvek od Veteranista! »

K vratům řeším něco podobného.
Vrata mám, jackel+plech+okna lexan.Okna úplně zruším, ne jednu stranuu škoda, ale jak udělat do vrat tepelně dobrá okna, navíc aby byli váhově ok a nejlépe nerozbitná nevím.
Chci použít na ně PUR panely, jen ještě nevím, jestli použít původní vrata a jen zvenku dát PUR panely, nebo novou konstrukci :zapomel:
Jinak co s polystyrenem na vratech.Dal bych dnes už jen tvrzený, už jen, že má zámky.
Pro ochranu ho lze natřít barvou na fasády třeba.

Ke svářecí místnosti.
Určitě to není zlý nápad, ale za mě.
Vykašlal bych se na stavění zdi, svařil bych tam konstrukci ze železa a obložil to cetris deskami(nebo sadrošem). Výztuhy uděláš dle potřeby, kde budeš chtít dát police.
Dveře 80 se mi zadjí malé, nevjedeš tam paleťákem nebo třeba rudlem. Já bych tam udělal posuvné dveře do boku, třeba na dva díly 2x500mm.
Jen taková rychlá myšlenka.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#2045 Nový příspěvek od BohousSPE »

Ano, přesně....tvrzený polystyren, ten bych tam dal rád 8) Vzhledem k tomu, že plech na vratech není rovný (jsou tam dopisnice) polystyren bych lepil nejspíš na pěnu, ta vymezí ty různé mezírky. Buď ho nechat opravdu holý nebo mě ještě napadl umakart, ten je relativně lehký, slabounký a voda mu nevadí....otázka je, jak dobře se dá v dnešní době sehnat... :-/ Samozřejmě přemýšlím tak, kde ho TADY u nás nejblíž sehnat....do Prahy bych kvůli tomu nejel...


Co se týče té "špinavé místnosti", tak ta by byla primárně určená na broušení a potom když je potřeba občas sprsknout nějaký malý svařenec, tak i na to. Dveře 80cm proto, protože je mám k dispozici a paleťákem bych tam stejně nejezdil.....nezapomeň, že vnitřní šířka bude jen 150cm! Příčku jako takovou bych samozřejmě nezdil, tu bych udělal ze sádroše (UW a CW profily)....pro jistotu z toho růžového (zvýšená protipožární odolnost). Na této příčce by nevyselo nic těžkého, naopak by se s výhodou v sádroši tahaly kabely + stlačený vzduch... :)

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Isuzetor 2108

#2046 Nový příspěvek od Veteranista! »

Já vycházím z vlastní zkušenosti.
Každý prostor navíc, dobrý prostor se hodí.
např ten paleťák tam můžeš parkovat, nebo něco dovezeš na paletě a můžeš jsi to tam schovat, ať ti to jinde nazavadí, když tam zrovna nebudeš pracovat, já jsem zastánce univerzálnosti.

Na ty vrata by šel dát i nějaký tenký plast, něco jak používají v reklamkách.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#2047 Nový příspěvek od BohousSPE »

Jasně, snažíš se vymyslet co nejlepší, nejuniverzálnější řešení, to je v pořádku :friends: Každopádně věř mi, že ta místnost bude využitá až až....i bez paleťáku ;-) Jinak ten plast co používají reklamky, tak na ten jsme s tchánem taky mysleli, ale opět....nevím kde bych ho tady sháněl :-/


Tak zase malinký posun....vrata jsou už zavařená, taťka ve chvílích volna bude pokračovat s broušením, tmelením spár a natíráním. Pak už je to jen o tom fláknout tam ten polystyren 8) Pokud ten tvrzený (extrudovaný) bude drahý, tak se na něj vybodnu a fláknul bych tam obyčejný. Už jsem smířený, že ho tam nalepím a prozatím ho nechám volně bez krytí, uvidíme jak se to bude jevit...
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Konečně jsem si vyrobil držák strojních lampiček pro nástrojovou brusku, válely se tam už od března :vztek:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

A KONEČNĚ SE TAKY ZAČALO DĚLAT NA TRAKTORU!!! Tlačí mě čas.....letos mě čeká ještě spoustu jiné práce, ale chci tohle vyřešit, dokud je dobré počasí. Potřebuji dát traktor do kupy, vyjet s ním a do zimy vyřešit nějaká vrata....ty lina by asi mráz nepřežily...nevím...nechci to riskovat. To je ale asi tak všechno, co se bude letos s traktorem dělat :hm: Potřebuju spíš dodělat věci v Aťasu, ať už se tam dá normálně dělat....teď je tam takovej mrdník, že to není možný :rohy:

Včera jsem zajel ke kamarádovi a vymyl si u něho všechny ložiska na mycím stole a potom mi je ještě protáhnul ultrazvukovou myčkou, takže jsem ušetřil čas a nervy od ručního proplachování naftou a technickým benzínem 8) Upozornil mě, že po takovém vymytí věci rádi reznou, pokud se hned nezamontujou, tak jsem je nakonzervoval silikonovým olejem, aby nechytly lišku než dojedu domů a doma jsem je ponořil do lázně s PP90 :) V týdnu připravím skříň reduktoru, dokoupím ještě jedno ložisko (takže u malého kola budou obě nová) a simerinky a budu to moc dát konečně zpátky dohromady :wink:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#2048 Nový příspěvek od BohousSPE »

Tak sága "vrata" už je konečně u konce 8) Opraveno, vytmeleno, natřeno....už zbývá jen to zateplení, ale to je jen taková třešnička na dortu :)
ObrázekObrázekObrázek

Taky jsem stihnul udělat v Aťasu další drobnost, která mi pomůže v organizaci příslušenství k soustruhu....
ObrázekObrázekObrázekObrázek

NO A KONEČNĚ UŽ JSEM SE TAKY PUSTIL DO TRAKTORU!!!! :wink: :wink: :wink: Včera jsem na něj vlítnul a dnes to dorazil, takže už stojím na čtyřech kolech :potlesk: Na jednu stranu to byl pěkný pocit makat zase na traktoru, na druhé straně mi hrozně scházel pomocník.....no trochu jsem si pořval a pokračoval dál :'( Dokonce jsem si s tchánem i povídal...aby věděl, co přesně dělám, na co myslím :)
Ze skříně reduktoru jsem vydobyl válečkové ložisko (preventivně - přeci jenom u malého kola byl docela štos)....zničil jsem klec a na vnější kroužek navařil housenku, ložisko se scvrklo a vyndal jsem jej. Skříň jsem zbavil bordelu, vymyl ho a osadil nové ložisko. Původní je akorát to velké válečkové a ty dvě kuželíkové...ostatní ložiska a gufera jsou nové:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Dosedací plochy jsem očistil kartáčem ve flexe + smirkovým papírem, skříň jsem lepil jen na tmel - původní těsnění nevydrželo demontáž. Před vsunutím náboje skrz ložiska jsem je zase nahřával 30min 500W halogenem a poté zajistil KM maticí - při demontáži se poškodil i zajišťovací kroužek KM matic, takže objednám nový a až dorazí, fouknu ho tam, zvíčkuju a naliju olej 8)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Dnes odpoledne byli rodičové na návštěvě, tak jsem hned využil taťku, aby mi pomohl nasadit pneumatiku :svaly:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

simpatak195
Příspěvky: 1868
Registrován: úte pro 27, 2011 7:38 pm
Bydliště: Sobotka
Kontaktovat uživatele:

Re: Isuzetor 2108

#2049 Nový příspěvek od simpatak195 »

pekne jako vzdy.. 8) Jinak presne vim ,stim povidanim.. atd mel sem to same :'( hold jak rikam hodni a dobri lide by tu meli bejt dele.. bohuzel to my neovlivnime :vztek:

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#2050 Nový příspěvek od BohousSPE »

Ano, bohužel je to tak :(


Takže v pondělí jsem objednal součástky, v úterý dorazily a včera jsem to dal dohromady 8) KM matice zajištěny, víčko jsem utěsnil tmelem a do reduktoru nalil olej. U jednoho excentru už jsem dokonce vymezil vůli pakny, ještě zbývá druhá strana.....poté musím odvzdušnit brzdový okruh, protože jsem při zpětné montáži paken musel povolit hadici - prasátko bylo roztažené.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

V jeden moment už jsem chtěl vyndat hever z pod traktoru a pak jsem si vzpomněl, že by bylo dobré vyštelovat právě ty excentry, což je ideální dělat při zvednutém kole, otáčet s ním a ladit excentr do momentu, kdy se znatelně zvětší odpor otáčení (a pak trošku couvnout). Tak jsem to tedy tak udělal....zvednu traktor, koukám na pneu....šípy už se nedotýkají země, zkusím s tím otočit.....a ono nic!!! :shock: Pohlo se sotva 1° a víc ani prd!!! Už mě napadaly myšlenky, že jsem něco posral nebo to prostě blbě zkompletoval a že mě čeká opětovná rozborka :des: :sok: :nee: :pistol: Naštěstí se ukázalo, že pneumatika nebyla zcela zdvihlá do vzduchu, takže stačilo jen připumpovat hever a kolo se točí, jak má :wink: :wink: :wink: To byla ale úleva :friends:
Obrázek

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20340
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Isuzetor 2108

#2051 Nový příspěvek od vitex »

Jsi neustále sledován :friends:

radim.strnad
Příspěvky: 1088
Registrován: úte čer 15, 2010 7:46 pm
Bydliště: Letohrad

Re: Isuzetor 2108

#2052 Nový příspěvek od radim.strnad »

BohousSPE píše:Ano, bohužel je to tak :(


Takže v p...... To byla ale úleva :friends:
Obrázek
tohle je live přenos??? :D :D to budeš mít ruce jako schwarzenegger :friends:
To se musí kalit co to dá....

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#2053 Nový příspěvek od BohousSPE »

Jo jo, před chvílí jsem měl zrovna pauzu na snídani.....ale teď mě omluv, jdu zase točit :smich: :friends:

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Isuzetor 2108

#2054 Nový příspěvek od Daddy »

8) :smich: - prdelky, prdelky a žádné náboženství :( . Je pátek a třináctého k tomu :shock: , aby ses nám Péťo neutavil :tyty: :friends: . Já si pro jistotu vzal dovolenou ;-)

simpatak195
Příspěvky: 1868
Registrován: úte pro 27, 2011 7:38 pm
Bydliště: Sobotka
Kontaktovat uživatele:

Re: Isuzetor 2108

#2055 Nový příspěvek od simpatak195 »

ja se patek 13 narodil, v tom roce byl jedinej a musim stim zit celej zivot :jazyk:

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“