"kačena 4x4 (MT8 050)"

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#91 Nový příspěvek od tomas.rentka »

tak zkoušky opět zamnou a mužů se pustit do práce sice jen přes víkend ale přes týden můžu nato vymýšlet blbosti jako je třeba lopata 20 cm a svahovka a právě na svahovou lžíci mám dotaz zkusil jsem udělat model a jak to bude vypadat…
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Mám ji metr velkou není to moc ?? mám ji zmenšit ?jinak hloubka a výška samotné lopaty bez naklápění je cca 38cm první když jsem ji dělal od stolu :pc: tak se mi metr zdál malí ale ted to je bych řek moc velké rozměr 134 je skutečný na tomto modelu je o 10 cm menší ale i tak se mi zdá obří…. Vaše rady a připomínky jsou vítáni … :-/ :hm:
print screen windows xp
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#92 Nový příspěvek od tomas.rentka »

Tak po dlouhý době zas trochu aktualizuji téma ….zatím lžíce je pořád ne na papíře 
Kopat s bagrem jsem kopal u kamaráda bazén škoda že jsem si nevyfotil finální fotku…kdy bylo vykopáno, teda traktor si šáhl na dno když z díry jsem nemohl vyjet….
Obrázek Obrázek
Cestou necestou když jsem jel kopat na kšeft do sklepa…
Obrázek Obrázek Obrázek
Mezitím jsem konečně dodělal krb…už aby byla zima aby se mohl pořádně vyzkoušet….
Obrázek
Generálka prvního vozíku
Obrázek Obrázek
Když se to sere tak ve velkým….praskla mi hadice teda spíš jsem ji roztrhl….a přitom mi odešlo i čerpadlo…při odmontování jsem zůstal čumět jak jsem si se spojkou pohrál ale to jsem zjistil že stačí jen povolit 4 šrouby a nemusím rozebrat traktor nejhorší bylo na tom když jsem to zjistil a půlka traktoru byla rozebraná…
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Našel jsem levné čerpadla ale mám strach protože jeto podezřele levné z polska se dá sehnat za 820kč máte s těmito zkušenost „nsz16“
https://www.google.cz/search?q=nsz+16&s ... 20&bih=915
jinak jsem se dále pustil do vozíku číslo dvě…trochu změna rozměru a nápravy abych se lépe vešel s traktorem….:)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#93 Nový příspěvek od tomas.rentka »

co si myslíte o upevnění motoru na pevno...? mám tam silembloky ale moc se motor houpe a musím kolem motoru mít hodně prostoru aby měl vuli a nenarážel do něčeho. ale místa je všude málo a musím snim šetřit.... takže přemýšlím že motor upevnim na pevno....
jinak jsem upravil olejovou nádrž aby mi neodešlo nové čerpadlo udělal novou nasávačku filtr je na nasávačce filtr je z desty
Obrázek
Obrázek
Obrázek
a už vymíšlím prevodovku pro čerpadlo na podkop pro vývodový hřídel
Obrázek
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#94 Nový příspěvek od tomas.rentka »

na závodech
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#95 Nový příspěvek od tomas.rentka »

Dále jsem už pořídil nové čerpadlo konečně 24l/min. udělal jsem nové příruby pro hadice aby pasovaly pěkně a musel jsem upravit držák celého čerpadla vyvrtáním větší díry do středu starého čerpadla
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Už namontované
Obrázek
Zkouška vozíku zdali traktor s podkopem uvezu na závod nakonec jsem jel po svých, na vozík musím sehnat ještě přídavný pružiny
Obrázek Obrázek
Dále jsem začal si hrát s blatníky vyze je taková aby to do budoucna připomínalo mt8 doufám že i kabina bude….:) Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Dále chystám na viják do lesa kdysi jsem tu zmínil dálkové ovládání tak doufám že příště bude i video skoro vše funguje jen čas na dokumentaci nebyl….malé připomenutí vysílačky hydraulického agregátu a samotného navijáku
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
vysílač je arduino nano s modulem anténním vysílačem 433MHz RF Transmitter s anténou horizontální, z měděného drátu o délce λ/2 cca 17,3*2 mm
Přijímač arduino uno s anténním přijímačem 433MHz RF Transmitter opět s anténou o délce λ/2 cca 17,3*2 mm (Drát z koaxiálů) a 4x rélé modul.
Bude to umět startování chcípání motoru pro povel navíjení a zvukoví signál do budoucna také pro přidávání plynu.
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#96 Nový příspěvek od tomas.rentka »

další aktualitou je asi poloosa člověk se těší do lesa až přijede dom že vyzkouší naviják a rodina mě předběhne ale nevyplatilo se jim to, zlámali znovu poloosu když pominulo nasrání že nevydržela, tak když jsem to rozhodil zjistil že praskla vedle sváru takže jsem uřízl oba konce a nahradil jsem to homokinetickým kloubem z fiesty celkovou fotku nemám to už nebyl čas fotit ...
Obrázek
Obrázek
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#97 Nový příspěvek od tomas.rentka »

dnes je to 6 dnu co jsme začly dělat dřevo a už jsou dva kontejnery plný s čepic doma:) jinak takle vozíme traktor, naviják parádně funguje jen nebyl čas natočit vydeo v lese tak jsem udělal záběr doma jen to musím sestříhat.... v čem mi doporučíte ?
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#98 Nový příspěvek od Ondras83 »

odkud mas prosimte tazenej nahon? na novej traktor ho chci taky udelat...

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#99 Nový příspěvek od tomas.rentka »

Ondras83 píše:odkud mas prosimte tazenej nahon? na novej traktor ho chci taky udelat...
mám tam upravenou redukční převodovku z lady nivy. Udělal jsem tam prodloužení hlavní hřídele (co vstupuje do převodovky od motoru) se spojkou zubovou a na druhé straně vystupuje a pomocí kardanu jsem to vytáhl za traktor
http://www.nasetraktory.eu/forum/downlo ... &mode=view
jinak na první straně jsou obrázky
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#100 Nový příspěvek od Ondras83 »

pekny...nejak to jeste vymyslim :)

to cepradlo je polsky? kde jsi kupoval? celkem me to zajima :)

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#101 Nový příspěvek od tomas.rentka »

kupoval jsem z aukra ale je to poslký prodejce a na polském allego.pl je cca za 800 kč zhruba o 4 stovky levnější příště bych ho koupil tam a nechal si ho zaslat na poštu v polsku co je poblíž...od té doby už mám s polským allegrem zkušenosti tak bych se už nebál...:D jinak zatím funguje bez problému....
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#102 Nový příspěvek od tomas.rentka »

podařil se mi kup století, musel jsem proto teda přes pul rebubliky ale je doma to je důležitý:) severní korea sice ale je to starší o 3 roky než já jenom...1989 je to styl su 50 a sn40 dohromady ale takže slušný ještě jde vydet zaškrabované lože 5 let byl odstaven a zakonzervován rez je jen povrchová... jde vše pěkně vyčistit... teď ho dostat ještě do sklepa
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2715
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: traktor 4x4 (kačena)

#103 Nový příspěvek od zde »

8)

Uživatelský avatar
feki
Příspěvky: 2802
Registrován: sob črc 10, 2010 8:35 pm
Bydliště: Košice

Re: traktor 4x4 (kačena)

#104 Nový příspěvek od feki »

ahoj pozeram ze si riesil dialkove ovladanie k navijaku... ja som jedno objednal, ale povedal by som ze to ma dost slaby signal, prijimac ma len nakruteny drotik... vedel by si poradit jak zlepsit prijem? vysielac ma vysuvnu antenku, ale zas vysuvat tu antenku v lese je trosku na hlavu :-/ ale aj s vysunutou antenkou je to naprd

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#105 Nový příspěvek od tomas.rentka »

záleží na jaké frekvenci to ovládání běží. já mám 433mhz a anténu 17mm já nato použil taky koaxiál ale zezačátku jsem měl obyčejný kabel Obrázek
co bych zkusil změřit přesnou míru tvé antény a zdelšit ji dvojnásobně jak na vysílači tak na přímači melo by to být o 50 procent lepší ( ale pozor nemužeš zdelšovat do nekonečna záleží jak silný vysílač máš )
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“