Traktor od Martina

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
peter bendr
Příspěvky: 2511
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: Traktor od Martina

#16 Nový příspěvek od peter bendr »

najlepši sposob aš ten teda ak nemaš pristup k strojom , ist do predajne hutneho materialu a najst dve hrubostenne trubky tak aby čo najtesnejšie pasovali do seba a stoho urobit čap vykivu , kym sa ti videre taka trubka to potrva, teda pokial tam nedaš 2cm široke kružky :tyty: ja mam teraz na svojom traktore tiež take trubky a dokopy cela vykyv ma 15cm a uplne v pohode bez najmenšich problemou , ale teraz som si dal na novu napravu urobiť do plneho stvorhranu 60x60mm urobiť dieru pre 30mm gulatinu a to ma dlžku 27cm , 15 cm na napravu a po 6 cm na privarenie k ramu , ked sa ti ulomi ta naprava boch vie kolko ti to škodi urobi popritom , radšej teraz dať 15-20e za material a urobit to dobre ako potom to budeš musieť tak či tak urobiť na novo a ešte aj poopravovať čo zniči popritom :friends:

martyn
Příspěvky: 508
Registrován: úte led 06, 2015 7:29 pm
Bydliště: Senica

Re: Traktor od Martina

#17 Nový příspěvek od martyn »

peter bendr píše:najlepši sposob aš ten teda ak nemaš pristup k strojom , ist do predajne hutneho materialu a najst dve hrubostenne trubky tak aby čo najtesnejšie pasovali do seba a stoho urobit čap vykivu , kym sa ti videre taka trubka to potrva, teda pokial tam nedaš 2cm široke kružky :tyty: ja mam teraz na svojom traktore tiež take trubky a dokopy cela vykyv ma 15cm a uplne v pohode bez najmenšich problemou , ale teraz som si dal na novu napravu urobiť do plneho stvorhranu 60x60mm urobiť dieru pre 30mm gulatinu a to ma dlžku 27cm , 15 cm na napravu a po 6 cm na privarenie k ramu , ked sa ti ulomi ta naprava boch vie kolko ti to škodi urobi popritom , radšej teraz dať 15-20e za material a urobit to dobre ako potom to budeš musieť tak či tak urobiť na novo a ešte aj poopravovať čo zniči popritom :friends:
Ok dakujem za pomoc
Je to ovela lepsie riesenie ako tie domce
Kazdy sme nejako zacinali.....

martyn
Příspěvky: 508
Registrován: úte led 06, 2015 7:29 pm
Bydliště: Senica

Re: Traktor od Martina

#18 Nový příspěvek od martyn »

Mozem este pouzit na ten ram jokel 40x60x2, zeby som to navaril na vrch toho ucka
Boli by to jokle zo starej konstrukcie
Pomohlo by to?
Dalsia otazka je mi treba pouzit dalsiu prevodovku s vyvodom na predok napr z ara(zatial mi ide o to ci to bude mat dost sily, vyvod na predok do buducna)
Rychosti som si pocital cez program tuna z fora
Casom by som chcel urobit prednu z diferencialu skoda 1202
Cerpadlo na posilovac: -stacilo by na hydrauliku keby bolo napojene aj na servo?
Nemate niekto foto ako na pedale(brzda a spojka)
Kazdy sme nejako zacinali.....

martyn
Příspěvky: 508
Registrován: úte led 06, 2015 7:29 pm
Bydliště: Senica

Re: Traktor od Martina

#19 Nový příspěvek od martyn »

Chlapi prosim vas poradite mi
Chcel by som sa do toho pustit
Dikes
Kazdy sme nejako zacinali.....

liba23
Příspěvky: 1215
Registrován: úte led 08, 2013 9:57 pm
Bydliště: Hluk

Re: Traktor od Martina

#20 Nový příspěvek od liba23 »

martyn píše:Mozem este pouzit na ten ram jokel 40x60x2, zeby som to navaril na vrch toho ucka
Boli by to jokle zo starej konstrukcie
Pomohlo by to?
Dalsia otazka je mi treba pouzit dalsiu prevodovku s vyvodom na predok napr z ara(zatial mi ide o to ci to bude mat dost sily, vyvod na predok do buducna)
Rychosti som si pocital cez program tuna z fora
Casom by som chcel urobit prednu z diferencialu skoda 1202
Cerpadlo na posilovac: -stacilo by na hydrauliku keby bolo napojene aj na servo?
Nemate niekto foto ako na pedale(brzda a spojka)

Sa zrovna zeptaj jestli by ti nekdo nedojél postavit, ha ha
ten jekl určitě pomůže, otázkou zůstává jestli to bude stačit, já bych to nedělal, trojka matroš je dle mně slabý na tuto váhovou kategorii. Měl si rovnou použít pořádné účko, tak to potupluj tím samým, dvě účka na sebe stejně otočená a pak tu prázdnou boční stranu uzavřít aspoň 5 plechem. To čerpadlo si dohledej tady, budeš mít problém když budeš hydraulikovat a ještě k tomu potřebovat zatočit. A jestli chceš někdy dělat předek tak si tam určitě dej převodovku s vývodem na předek, nebo pak můžeš celé překopávat.

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Traktor od Martina

#21 Nový příspěvek od Toreto »

Ten rám zahod a sprav nový ja mam dve 80mm učka zvarene dojokla ajeto tak nahrane, keby som to robil znova dam dve 100ky alebo hrubostennu joklovinu 120x80x8 alebo niečo hrubšieho ...
Pozri moj traktor .. odkaz v podpise mam ford 1.6 a zadok tiež z v3s :friends:
toto ti začne pružit popripade može prasknut alebo sa zlomit ono sato nezda ale ked zato niečo zapneš ten motor a ta naprava stim bude cvičit 8)

martyn
Příspěvky: 508
Registrován: úte led 06, 2015 7:29 pm
Bydliště: Senica

Re: Traktor od Martina

#22 Nový příspěvek od martyn »

liba23 píše:
martyn píše:Mozem este pouzit na ten ram jokel 40x60x2, zeby som to navaril na vrch toho ucka
Boli by to jokle zo starej konstrukcie
Pomohlo by to?
Dalsia otazka je mi treba pouzit dalsiu prevodovku s vyvodom na predok napr z ara(zatial mi ide o to ci to bude mat dost sily, vyvod na predok do buducna)
Rychosti som si pocital cez program tuna z fora
Casom by som chcel urobit prednu z diferencialu skoda 1202
Cerpadlo na posilovac: -stacilo by na hydrauliku keby bolo napojene aj na servo?
Nemate niekto foto ako na pedale(brzda a spojka)

Sa zrovna zeptaj jestli by ti nekdo nedojél postavit, ha ha
ten jekl určitě pomůže, otázkou zůstává jestli to bude stačit, já bych to nedělal, trojka matroš je dle mně slabý na tuto váhovou kategorii. Měl si rovnou použít pořádné účko, tak to potupluj tím samým, dvě účka na sebe stejně otočená a pak tu prázdnou boční stranu uzavřít aspoň 5 plechem. To čerpadlo si dohledej tady, budeš mít problém když budeš hydraulikovat a ještě k tomu potřebovat zatočit. A jestli chceš někdy dělat předek tak si tam určitě dej převodovku s vývodem na předek, nebo pak můžeš celé překopávat.
To nie. Zase taky lajk niesom. Nemyslel som si ze to bude az tak velmi poddimenzovane. Vies staviam prvy traktor.
Radsej som sa mal najskor zaregistrovat a poradit sa s vami. Tu na fore je vela machrov. Je to moja chyba. Zatuplujem to tym istym uckom a zatvorim to s tym plechom
Kazdy sme nejako zacinali.....

martyn
Příspěvky: 508
Registrován: úte led 06, 2015 7:29 pm
Bydliště: Senica

Re: Traktor od Martina

#23 Nový příspěvek od martyn »

Toreto píše:Ten rám zahod a sprav nový ja mam dve 80mm učka zvarene dojokla ajeto tak nahrane, keby som to robil znova dam dve 100ky alebo hrubostennu joklovinu 120x80x8 alebo niečo hrubšieho ...
Pozri moj traktor .. odkaz v podpise mam ford 1.6 a zadok tiež z v3s :friends:
toto ti začne pružit popripade može prasknut alebo sa zlomit ono sato nezda ale ked zato niečo zapneš ten motor a ta naprava stim bude cvičit 8)
Nemozem ho zahodit. Je mi to luto. Urobim to tak ako mi napisal liba23. Na vysku to uz si myslim ze bude dost. Uz to nebude pruzit. Vdaka za vase nazory
Inak traktor super 8)
Kazdy sme nejako zacinali.....

liba23
Příspěvky: 1215
Registrován: úte led 08, 2013 9:57 pm
Bydliště: Hluk

Re: Traktor od Martina

#24 Nový příspěvek od liba23 »

a taky to budeš muset nějak " přeplátovat " v té části zůžení protože tam ten profil bude namáhán i na krut

martyn
Příspěvky: 508
Registrován: úte led 06, 2015 7:29 pm
Bydliště: Senica

Re: Traktor od Martina

#25 Nový příspěvek od martyn »

liba23 píše:a taky to budeš muset nějak " přeplátovat " v té části zůžení protože tam ten profil bude namáhán i na krut
Jasne to urobim tiez
Vdaka
Kazdy sme nejako zacinali.....

martyn
Příspěvky: 508
Registrován: úte led 06, 2015 7:29 pm
Bydliště: Senica

Re: Traktor od Martina

#26 Nový příspěvek od martyn »

Chlapi bolo by mozne pouzit ako druhu prevodovku z favorita so zavarenym diferencialom. Mal by som hned aj vyvod na predok. Vydrzala by to ta prevodovka alebo by sa rozipala? Mam doma nejake diely na favorita tak ma to napadlo
Nebolo by to zase velmi pomale?
Dikes
Kazdy sme nejako zacinali.....

peter bendr
Příspěvky: 2511
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: Traktor od Martina

#27 Nový příspěvek od peter bendr »

Aki druhu prevodovku to istotne nedavaj ,radsej popozeraj po inzeratoch na internete a zozen si rozvodovku z v3s to budes mat nesmrtelne a ak sa ti dobre podari tak kupis aj z vivodom na navijak :friends: alebo si zozen redukcnu prevodovku z gaza 69 len za tu pytaju viac ako za tu z v3s , radsej obetuj viac casu hladaniu a budes to mat dobre ako datnieco na prd :tyty:

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Traktor od Martina

#28 Nový příspěvek od imaginaro »

na tuhle stavbu jsemm zvědav, hlavně jak se ti osvědčí ty prořezany V3S gumy - budu je mít taky. Tak ať se daří :prace:
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

martyn
Příspěvky: 508
Registrován: úte led 06, 2015 7:29 pm
Bydliště: Senica

Re: Traktor od Martina

#29 Nový příspěvek od martyn »

imaginaro píše:na tuhle stavbu jsemm zvědav, hlavně jak se ti osvědčí ty prořezany V3S gumy - budu je mít taky. Tak ať se daří :prace:
Diky
Uvidime co sa osvedcia
Sam som na to zvedavy. Len uz by bolo lepsie keby som jazdil ale to je este dlha pesnicka. Casu malo..... :'(
Kazdy sme nejako zacinali.....

martyn
Příspěvky: 508
Registrován: úte led 06, 2015 7:29 pm
Bydliště: Senica

Re: Traktor od Martina

#30 Nový příspěvek od martyn »

No rysuje sa mi prevodovka z ara 240
Len ako ju napojit?
Diferak je v strede, poloos mam v pravo a nechcem retazovy prevod. Kardany velmi lamat nemozem. Bez tej prevodovky by to bolo jednoduche. Spojil by som poloos priamo na diferak. Ale co teraz? Ako by som docielil prevodovku aro v rovine diferencialu
Ocenil by som vase rady popripade nejake foto
Vdaka za nazory
Kazdy sme nejako zacinali.....

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“