Isuzetor 2108

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#961 Nový příspěvek od BohousSPE »

Teda né, že by autogen měl takové účinky, že bych se podle něj opálil, to né - na to je spíš jakékoliv obloukové svařování....ale včera tak pálilo sluníčko a za těch pár hodin jsem znatelně ztmavnul - proto jsem měl strach, aby nebyly znát ty brejle :smich: Autogen má spíš depilační účinky....kdybych dal čumák blíž, začaly by mě mizet vousy :D Jinak proužky podle sandálků znám, to je dobrý módní doplněk 8)

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Isuzetor 2108

#962 Nový příspěvek od pawka »

citim pach redidla:-)
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#963 Nový příspěvek od BohousSPE »

Kdepak kamaráde :smich: Tenkrát, když si cejtil v kostech ten výjezd, tak si měl pravdu, ale teď.....no holt máš lepší kosti, než nos :friends: Teď bohužel není tolik času, tak dělám jen po kouskách. V práci si připravuji drobnosti a na traktoru bývám jen chvilku - ani o víkendu se tam pořádně nedostanu :-/ Ale abyste byli aspoň v obraze....primárně teď pracuji na předělávání řadícího mechanizmu první převodovky. Bylo to vidět i ve videích, že to není ono (velká vůle/chod), tak jsem to minulý týden celý vykuchal a postupně dělám na novém mechanizmu :) Můj cíl je mít forklacek ve stejných místech jako předtím (jako má Zetor), ale háčko potřebuji zmenšit, aby se řadilo snadno a přesně 8) Pár fotek z průběhu montáže mám, ale rád bych to zveřejnil až to bude hotové :) Tak teď aspoň malá ukázka :) (ty jekly představují přepážky na kabině, abych neudělal něco, co by vadilo kabině)
Obrázek

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#964 Nový příspěvek od BohousSPE »

Ach jo, tak pořád mi nepřeje čas a když už se dostanu na traktor (třeba jako včera), tak začne chcát :'( Už aby byla dovolená :hm: Včera jsem se nechtěl pouštět do ničeho "vážného", tak jsem si řekl, že udělám aspoň něco málo na kabině. V rohu blatníku chci mít boční blinkry, jako to některé Zetory mívají (mám doma ty svítilny). Zetor tam má udělaný takový prolis v plechu, kam se ten blinkr přišroubuje. Pod světlem je takový plast, který světlo vyrovná do roviny (ty jsem si už kdysi objednal). Prolis jsem vyřešil tak, že jsem vzal trubku se světlostí, kam se mi vejde 19 ořech (světlo má šroub M12), na trubku jsem TIGem navařil podložky a plech jsem provrtal bimetalovou korunkou 35mm, trubku k plechu přivařím a to celé bude zakryté blinkrem 8) Takže to bylo mých včerejších pár minut slávy na traktoru a s kapkama deště ve vlasech jsem si to celé zase uklidil a šel :vztek:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Isuzetor 2108

#965 Nový příspěvek od Daddy »

BohousSPE píše:Ach jo, tak pořád mi nepřeje čas a když už se dostanu na traktor (třeba jako včera), tak začne chcát :'( Už aby byla dovolená :hm: , .... plech jsem provrtal bimetalovou korunkou 35mm .... Takže to bylo mých včerejších pár minut slávy na traktoru a s kapkama deště ve vlasech jsem si to celé zase uklidil a šel :vztek:
Myslel jsem, že už máš sbaleno a užíváš dovolenou :-/ . No nevadí... blíží se nám "sněhulákové datum 8.8." , kdy se konečně také potkáme :) :friends: .
A jak jdou dělat díry tou korunkou? Zdolalo by to díru i do U profilu (síla stěny 8 - 10 mm)?

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#966 Nový příspěvek od BohousSPE »

Ne ne, dovča mi začíná až tenhle víkend :) Už se taky těším na 8.8. :friends: Co se týče těch korunek, tak to jde dobře, ale musí to být opravdu bimetalové korunky - né taková ta černá sada z Bau Bau :nene: Mám několik průměrů od 22mm až po 48mm a všechno dělám ve stojanové vrtačce, musí být správné otáčky dle vrtaného materiálu, musí se hodně mazat a stlačeným vzduchem vyfoukávat spáru, aby byla co nejvíce čistá :) Vyvrtal jsem tímto způsobem už tucty děr a zalomil jsem asi jen jeden zoubek 8) Dělám to na stojanovce s výkonem 550W, takže na to člověk musí jemně, jinak snadno proklouznou řemeny. Teď jsem poprvé vrtal ruční vrtačkou. Je to jen 3mm plech, takže se to dalo. Být to ale tlustší, nešel bych do toho ruční vrtačkou... Nejvíc jsem si zavrtal na tý přírubě výfukového svodu - 4x 20mm 8)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: Isuzetor 2108

#967 Nový příspěvek od peny »

BohousSPE píše:Ach jo, tak pořád mi nepřeje čas a když už se dostanu na traktor (třeba jako včera), tak začne chcát :'( Už aby byla dovolená :hm: Včera jsem se nechtěl pouštět do ničeho "vážného", tak jsem si řekl, že udělám aspoň něco málo na kabině. V rohu blatníku chci mít boční blinkry, jako to některé Zetory mívají (mám doma ty svítilny). Zetor tam má udělaný takový prolis v plechu, kam se ten blinkr přišroubuje. Pod světlem je takový plast, který světlo vyrovná do roviny (ty jsem si už kdysi objednal). Prolis jsem vyřešil tak, že jsem vzal trubku se světlostí, kam se mi vejde 19 ořech (světlo má šroub M12), na trubku jsem TIGem navařil podložky a plech jsem provrtal bimetalovou korunkou 35mm, trubku k plechu přivařím a to celé bude zakryté blinkrem 8) Takže to bylo mých včerejších pár minut slávy na traktoru a s kapkama deště ve vlasech jsem si to celé zase uklidil a šel :vztek:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

jeeeej :) hejze ta prva fotka je moja ? :friends:

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#968 Nový příspěvek od BohousSPE »

Doufám, že to neva :red: Vzhledem k tomu, že stavím repliku Zetoru, tak u Vás v sekci sériováků brouzdám velice často a stahuji tuny potřebného materiálu :D :D Už v minulosti to mohl někdo zaregistrovat, že na nástěnce v garáži visí spousty fotek (většinou je to ale rozmazané...) nebo když jsem dělal tu konzoli palubní desky, tam bylo taky vidět hodně fotek....a shodou okolností zrovna i od Vás :friends:
ObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: Isuzetor 2108

#969 Nový příspěvek od peny »

jasne ze nevadi, prave naopak :) som rad ak niekomu pomozu :friends:

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Isuzetor 2108

#970 Nový příspěvek od pawka »

v TV:M: a jak ste vlastne ten traktor vyrobil?
B: no..podle fotek!
B: čemu se divíte?cc pohoda..
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: Isuzetor 2108

#971 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

ale nejvic na celem traktoru se my liby prave kabina tak precizni prace to nedelaj ani v zetoru .fakt bych ji bral hned .nebo si asi udelam .nebo ty brzdy a ovladani to by se taky hodilo na zetora treba nasobic nebo uzaverka .no proste bohousi si borec :potlesk:
jeste na tu kabinu dat strechu ale urcite ji budes dealt s plechu jak ma zetor ? to se necham prekvapit :)

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#972 Nový příspěvek od BohousSPE »

Díky kluci :friends: Jinak ano střecha bude z plechu :ano: Isuzetor by měl mít tak nějak všechno, jako má Zetor...teda kromě násobiče a vývodového hřídele (funkčního - atrapa tam bude) a taky vyklápěcí skla na dveřích (jako má Z72xx) dělat nebudu. Naopak by měl mít oproti Zetoru ještě několik věcí navíc nebo vylepšených, tak uvidíme, jak to dopadne :) V sobotu mě čeká ještě jedno vystoupení s kapelou a pak mám 14 dní dovolenou, tak by se to mělo zase pohnout 8) Už aby zase zavrčel :vztek:

Uživatelský avatar
pitrsss
Příspěvky: 634
Registrován: pon říj 19, 2009 7:39 pm
Bydliště: klášterec n o

Re: Isuzetor 2108

#973 Nový příspěvek od pitrsss »

co ten vývod pohánět hydraulikou,nepřemýšlel jsi o tom

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#974 Nový příspěvek od BohousSPE »

Ale tak samozřejmě mě to kdysi napadlo, ale přináší to svoje úskalí. To bych musel shánět zase jiné čerpadlo s větším geometrickým objemem a na to bych musel mít i větší nádrž na hydraulický olej (na kterou už by taky nebylo místo), navíc nejsem si jistý, jestli by mohl být náhon poháněný přímo hydromotorem...spíš by tam musela být ještě nějaká převodovka, jako má třeba "traktorfanda" na Václavovi a to zabere spoustu místa, které v té maketě rozvodovky nemám :nene: Možná by to tam nějak šlo napáchat, ale by to narušilo zetorácké proporce a to já nechci :321: :friends: Navíc při výběru hydraulického rozvaděče jsem už s tim nepočítal, takže čtvrtou sekci na to nemám :) Stejně s rotačním nářadím ani nepočítam.....

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Isuzetor 2108

#975 Nový příspěvek od Terablick »

Tak tak, hydropohon hřídele pro nářadí je fajn myšlenka, ale realizace je kapku složitější. V podstatě jsem nenašel hydromotor co by vyhovoval na přímé použití, tedy aby měl rozumný výkon a přitom měl právě těch potřebných cca 550 otáček (natož víc). Hydromotory s výkonem přes 15kW bývají pomaloběžné nebo naopak vysokootáčkové s vyšším tlakem (nejčastěji pístkové). Pro přenos nějakých 20kW na hřídel hydromotoru je potřeba asi 100 litrů průtoku od čerpadla (počítáme-li nějaké ty ztráty atd), při "běžném" pracovním tlaku okolo 160 barů. ALE hydromotor kterej by při průtoku 100 litrů měl 550 otáček a snesl 160 barů je právě trochu problém... Takže bez převodu asi ne :( Orbitální hydromotory větších velikostí tolik otáček nesnesou (až na vzácné a drahé vyjímky), a pístkové zase mají mnohem víc otáček. Zubový hydromotor by asi použít šel, ale při takhle nízkých otáčkách bude mít mizernou účinnost, čili velké ztráty výkonu. Pro 1000 otáček už by asi použít šel :) Pokud tedy hydropohon nářadí, pak asi spíš přímo, tedy hydromotor na nářadí a převod na potřebné konečné otáčky rovnou, bez nutnosti nejprve otáčky měnit na těch 550, a na nářadí pak znova na konečné otáčky konkrétního stroje. Nádrž by opravdu musely být poměrně velká, a bez chlazení by se to taky asi neobešlo, nemluvě o tom, že tak velké čerpadlo nejde hnát od řemenice, čili vyřešit pohon od převodovky, vypínání atd... :(
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“