Elektrický traktor 1000W

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jurijgagarin
Příspěvky: 72
Registrován: stř led 20, 2010 7:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Elektrický traktor 1000W

#1 Nový příspěvek od jurijgagarin »

Tak po asi roku testovania som sa rozhodol dať to sem na forum. Mám tu síce aj iný stroj. Ale tento malý elektrický traktor je skôr ako pokus. No na využitie kolo domu je výborný. Motor je cca 1000Watt. Ale podľa meraní dá aj 1600W. Potom ho obmedzí kontroler. Prevodovka aj s kolesami asi škoda 1000. Otáčky motora max 390ot. stály prevod reťaze cca 1:1.5 plus prevod prevodovky. Tak dávam to sem nech máme zábavu :smich: :smich: :smich:
https://www.youtube.com/watch?v=VekH2s91Lvc
https://www.youtube.com/watch?v=q2Ykls6vgUo&t=3s

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Elektrický traktor 1000W

#2 Nový příspěvek od Britt »

K čemu je tam to kolo v zadu?
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
jurijgagarin
Příspěvky: 72
Registrován: stř led 20, 2010 7:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Elektrický traktor 1000W

#3 Nový příspěvek od jurijgagarin »

Britt píše:K čemu je tam to kolo v zadu?
Tak to je ten motor :D . Nechcel som demontovať ráfik, Však to budem mať na bicykel :smich:

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Elektrický traktor 1000W

#4 Nový příspěvek od Britt »

Jáj, ci boha. Dobrej samohyb. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2152
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Elektrický traktor 1000W

#5 Nový příspěvek od Deane7 »

Daj nejaké detaily. Je to zaujímavé.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
Ondra78
Příspěvky: 253
Registrován: stř kvě 05, 2010 8:28 pm
Bydliště: Bolehošť
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrický traktor 1000W

#6 Nový příspěvek od Ondra78 »

To je pecka. Jak je udělaný převod od motoru. Cyklořetězem? Nebo ráfek funguje jako řemenice? Palubní napětí 24V?
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCcMX0K ... rDbkfPxKjQ
Rovné právo všech lidí užívat zemi je stejně evidentní jako jejich rovné právo dýchat vzduch.
Je to právo nárokované samotným faktem jejich existence

Uživatelský avatar
Ondra78
Příspěvky: 253
Registrován: stř kvě 05, 2010 8:28 pm
Bydliště: Bolehošť
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrický traktor 1000W

#7 Nový příspěvek od Ondra78 »

A jak tě to prosímtě napadlo? To se ráno člověk vzbudí a řekne si "Kolo už mě nudí, jdu naroubovat elektromotor do traktůrku." Zajímá mě pozadí takových projektů. :wink:
Naposledy upravil(a) Ondra78 dne ned srp 27, 2017 7:28 pm, celkem upraveno 1 x.
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCcMX0K ... rDbkfPxKjQ
Rovné právo všech lidí užívat zemi je stejně evidentní jako jejich rovné právo dýchat vzduch.
Je to právo nárokované samotným faktem jejich existence

Uživatelský avatar
jurijgagarin
Příspěvky: 72
Registrován: stř led 20, 2010 7:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Elektrický traktor 1000W

#8 Nový příspěvek od jurijgagarin »

Tak určite dám aj nejaké fotky, ale zasa si musím naštudovať ako sa to robí. :( Napájanie je 48V. 4ks autobatérií. Je dna má 10 rokov, jedna 8 a dve sú nové, Ale v pohode stačia. Keď som meral spotrebu wattmetrom, tak som si uvedomil ako málo energie v skutočnosti treba aby som trebárs potiahol vlečku. Samozrejme treba myslieť, aby batéria nedošla počas práce. ale zatiaľ sa mi to nestalo. Napríklad vyoranie zemiakov cca 120m2 plochy , spotreba cca 15Ah čo je cca 750Wattov. A prečo takýto motor? No pôvodne som to chcel aj na bicykel. Ale lithiové batérie sú drahé, tak som si povedal, že autobatérie mám a traktoru váha neprekáža. Na začiatku som neveril, že sa to pohne. Ale motor ma cca 1000W a 27Nm. Tak keď som to prerátal, tak matika nepustí. :) Tak zatiaľ na prácu kolo domu stačí. A po záhrade sa aj deti vozia. :smich: Rýchlosť na 4 je cca 7km/h a na 1 cca 1,2 km/h. Spojku nepotrebujem. Spiatočku - stači stlačiť prepínač a motor sa točí naopak :) Proste treba isť s dobou :smich: :smich: :smich:

Uživatelský avatar
jurijgagarin
Příspěvky: 72
Registrován: stř led 20, 2010 7:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Elektrický traktor 1000W

#9 Nový příspěvek od jurijgagarin »

Ondra78 píše:To je pecka. Jak je udělaný převod od motoru. Cyklořetězem? Nebo ráfek funguje jako řemenice? Palubní napětí 24V?
Prenos s kolesa je reťazou zo skladačky ESKA, je pevnejšia. Na kolese je klasický pastorok TZ20. Samozrejme rýchlosť nemením prehadzovaním reťaze. Pastorok je zavarený, aby sa koleso mohlo točiť aj dozadu a ťahať aj naopak.

Uživatelský avatar
jurijgagarin
Příspěvky: 72
Registrován: stř led 20, 2010 7:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Elektrický traktor 1000W

#10 Nový příspěvek od jurijgagarin »

Ondra78 píše:A jak tě to prosímtě napadlo? To se ráno člověk vzbudí a řekne si "Kolo už mě nudí, jdu naroubovat elektromotor do traktůrku." Zajímá mě pozadí takových projektů. :wink:
Bol som asi pred rokom v Budapešti na činskom trhu a videl som tam elektrické rikše na ktorých v areály vozia tovar. Tak som začal kukať na nete videa a zistil som, že v Číne maju aj elektromobily s výkonom 1000W :D A tak som si povedal, prečo by som si také vozítko nepostavil. Samozrejme mal som po ruke tento malý traktorček a tak som dal dole benziňák a dal elektromotor sem. Prečo som volil takýto motor 390ot ? No aby som nemusel napríklad k 3000 otáčkovemu dávať ďalšiu mechanickú prevodovku. Však je to len 1000Watt , tak treba šetriť kde sa dá- straty sú neprípustné :smich: Dokonca aj brzdy som porobil aby nezadrhávali.

Auta 1000 Watové, niektore aj silnejšie https://www.youtube.com/watch?v=JeVei-d ... e=youtu.be :vysmech: :vysmech: :vysmech: :vysmech:

Uživatelský avatar
jurijgagarin
Příspěvky: 72
Registrován: stř led 20, 2010 7:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Elektrický traktor 1000W

#11 Nový příspěvek od jurijgagarin »


Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrický traktor 1000W

#12 Nový příspěvek od kenybz »

to je srandovní když je to i s ráfkem :)
maká to dobře jak je vidět no taky jsem o nějakém elektropostrku kdysi uvažoval teď mám i 24V 3kw motor nachystaný
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Ondra78
Příspěvky: 253
Registrován: stř kvě 05, 2010 8:28 pm
Bydliště: Bolehošť
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrický traktor 1000W

#13 Nový příspěvek od Ondra78 »

To pětikolo je zavařené? Jak je zajištěné? Při změně směru otáčení motoru by se mělo přeci povolit. Nebo je to montáž na ořech?
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCcMX0K ... rDbkfPxKjQ
Rovné právo všech lidí užívat zemi je stejně evidentní jako jejich rovné právo dýchat vzduch.
Je to právo nárokované samotným faktem jejich existence

Uživatelský avatar
jurijgagarin
Příspěvky: 72
Registrován: stř led 20, 2010 7:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Elektrický traktor 1000W

#14 Nový příspěvek od jurijgagarin »

Ondra78 píše:To pětikolo je zavařené? Jak je zajištěné? Při změně směru otáčení motoru by se mělo přeci povolit. Nebo je to montáž na ořech?
shimano TZ20. S kolesa sa nepovolí ani keď ide v protismere. Samozrejme Pastorok je blokovany zvarom.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrický traktor 1000W

#15 Nový příspěvek od Atlan »

Sikovne, kolko krat treba nieco male prenies presunut. Take elktricke vozitko by sa siklo. Obcas som nad rtm rozmyslal pouzit staryer na pohon, ale ten tvoj motor je efektivnejsi v vyuziti energie.
Kolko krat treba potiahnut vlecku traktorom o 1m a treba koli tomu nastartovat motor.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“