Elektrický traktor 1000W

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jurijgagarin
Příspěvky: 72
Registrován: stř led 20, 2010 7:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Elektrický traktor 1000W

#16 Nový příspěvek od jurijgagarin »

Atlan píše:Sikovne, kolko krat treba nieco male prenies presunut. Take elktricke vozitko by sa siklo. Obcas som nad rtm rozmyslal pouzit staryer na pohon, ale ten tvoj motor je efektivnejsi v vyuziti energie.
Kolko krat treba potiahnut vlecku traktorom o 1m a treba koli tomu nastartovat motor.
Presne takto je to myslené. Určite nie orať od rána do večera. Video s pluhom som zvolil preto, aby som ukázal čo taký motor dokáže. Na oranie mám druhý traktor. Ale zasa na prevezenie pokosenej trávy, alebo konárov keď strihám stromky je škoda štartovať veľký. V pozdnú jeseň, alebo skoro na jar dolievať vodu do chladiča len na to aby som previezol niečo ľahké. A potom je to zábava aj pre deti. Vyštartuješ aj keď je mráz a najmä v nedeľu nikoho nerušíš na dedine. :smich:

Uživatelský avatar
vrkáč125
Příspěvky: 57
Registrován: úte črc 26, 2011 10:16 pm
Bydliště: Horovce pri Púchove

Re: Elektrický traktor 1000W

#17 Nový příspěvek od vrkáč125 »

no Bomba pekcka mašinka a ten motorček je s elektor bicykla hej ak tomu dobre rozumiem. :rally:

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Elektrický traktor 1000W

#18 Nový příspěvek od imaginaro »

taky by se doma něco takovyho užilo, super 8)
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

milanhb1
Příspěvky: 399
Registrován: stř úno 06, 2008 7:10 pm
Bydliště: vedle Štoků

Re: Elektrický traktor 1000W

#19 Nový příspěvek od milanhb1 »

Kde se nechá sehnat ten motor 1000W?
Mě se zdá že na kolech je vidět ukolo 250W,
Milan

oshurty
Příspěvky: 1343
Registrován: čtv led 15, 2015 10:05 am
Bydliště: Praha 6

Re: Elektrický traktor 1000W

#20 Nový příspěvek od oshurty »


Uživatelský avatar
jurijgagarin
Příspěvky: 72
Registrován: stř led 20, 2010 7:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Elektrický traktor 1000W

#21 Nový příspěvek od jurijgagarin »

Ja konkrétne som bral z www.e-pohon.cz . Komplet sadu aj s riadiacou jednotkou. Tak ako som spomínal, pôvodne som to chcel na bicykel, ale batérie sú drahé, tak skončil na traktorčeku :) Momentálne už mám do jednotky kúpené výkonnejšie tranzistory podľa návodu zo stránky teslabike.sk . Teraz to dá max 1600W plus mínus nejaké drobné. :smich: Po výmene tranzistorov by to malo dať aj 2500W, ale to už budem musieť dávať pozor na motor. Ale zasa pri rozbehu na krátku chvíľu preťaženie znesie :) Tak ako som písal, neplánujem s ním orať celú záhradu. To skôr nejaké malé hriadky, alebo sadiť zemiaky :) Mám to na vozenie kolo domu a na výlety po poľných cestách. Momentálne som už doplnil wattmeter, tak vidím spotrebu energie. No a na jar dostane strechu zo solárneho článku. Takže od jari do jesene sa bude dobíjať sám na slnku :smich: Keď bude hotový tak dám sem fotky. Dúfam, že ma tu neukameňujú členovia s malotraktormi so spaľovacím motorom. :shock: Ja sám mám aj taký malotraktorček. Je aj tu na fóre. Toto je skôr na prácu každodenú, keď na dedine nechcem v nedeľu rušiť susedov :smich:
Tak prajem pekný večer :)
https://www.youtube.com/watch?v=zLp4EnLoLGs Skúška do strmého brehu. Skoro som vypadov, keby som sa nedržav :D

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Elektrický traktor 1000W

#22 Nový příspěvek od JARDY »

Edisoni nevymřeli,to je dobře.Jen tak dál chlape.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

milanhb1
Příspěvky: 399
Registrován: stř úno 06, 2008 7:10 pm
Bydliště: vedle Štoků

Re: Elektrický traktor 1000W

#23 Nový příspěvek od milanhb1 »

Dík za rady
v tom traktůrku máš jen diferák s řetězovým kolem nebo i převodovku?
S převodovkou by se možná nechal lepší využít kroutící moment motoru.
Objednat tohlr-Konverzní kit 750W/36V - 1000W/48V zadní kolo - ?
A nechat to nastavit na 48V?
Jěště musím sehnat nějaké torzo traktůrku bez motoru,
abych se s tím nemusel dělat za rozumnou cenu asi nejlépe po motocyklovém motoru.
Úplně nejlehčí to nemusí být.
Milan

oshurty
Příspěvky: 1343
Registrován: čtv led 15, 2015 10:05 am
Bydliště: Praha 6

Re: Elektrický traktor 1000W

#24 Nový příspěvek od oshurty »

Na Ebay.de je občas k mání za cca 100 € zahradní traktůrek (torzo) bez motoru
Tohle je asi nějakej obchodník nebo servis, ale určitě bych si tam když něco vybral

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-bes ... Id=7728891

Uživatelský avatar
jurijgagarin
Příspěvky: 72
Registrován: stř led 20, 2010 7:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Elektrický traktor 1000W

#25 Nový příspěvek od jurijgagarin »

Je tam komplet prevodovka aj s diferákom z nejakej škody 1000, alebo 100, možná aj 105 :) No presne veru neviem. Takže to sily má dosť, tak ako sa dá pozrieť aj na videách, ktoré som sem dal. Kit mám presne ten 750W -1000W zadné koleso. Pastorok som zavaril, aby spiatočka fungovala len prepnutím tlačítka, takže môžem cúvať aj na štvorke, čo niekedy je dosť divoké :smich: Rýchlosť max 7km/h . Asi kolo domu viacej ani nepotrebujem. Maximálne idem cca 1km keď veziem konáre zo stromov na obecné kompostovisko. No a riadiacu jednotku mám nastavenú na 48V. Používam tam 4ks autobatérie.No ja som si kúpil aj ten prepojovací kábel k tej jednotke, tak si môžem nastavovať nejaké tie parametre. Trebárs odpych elektromotora. Keď to dám na 100% tak to ma taký záber z miesta na štvorke, že keď dcéra pridá plyn (ma 30kg) tak naskočia predné kolesa aj 10cm :smich: No mám to nastavené tak na 20%. Vtedy elektromotor sa do otáčok rozbieha aj pri zošlápnutí plynu naplno len pozvoľna. Aj dnes som sa vozil a ani nikto nevedel :D

lojzek123
Příspěvky: 588
Registrován: ned pro 18, 2011 5:46 pm
Bydliště: okr. Vsetín

Re: Elektrický traktor 1000W

#26 Nový příspěvek od lojzek123 »

pěkné, zajímavé, zkoušel jsi měřit motohodiny s těma klasickýma bateriema?nedíval jsem se přesně na kolik vyjde ten tvůj set ale kdyby se k tomu daly klasické BP trakční baterie tak by to bylo mnohem lepší.
Nikdy není dost času,aby se to udělalo dobře. Ale pak je dost času, aby se to udělalo znovu

Teorie=vše víme ale nic nefunguje
Praxe=vše funguje a nevíme proč
Teorie spojena s praxí=nic nefunguje a nikdo neví proč

Uživatelský avatar
jurijgagarin
Příspěvky: 72
Registrován: stř led 20, 2010 7:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Elektrický traktor 1000W

#27 Nový příspěvek od jurijgagarin »

Zatiaľ tam mám 4ks autobaterie. 12V 45Ah. 2ks z tesca po 29,-€ v akcií :) A 2 ks sú staré ( 8-10) ročné. Maximálne cca 10Ah som spotreboval keď som vyorával zemiaky na záhradke cca 100m2. Ale to už je nejaká záťaž. Záhradu som pooral postupne asi na 3 krát. Ale to už bol aj na motor záber a celkom sa hrial. Pri normálnej jazde po trávnatej ceste to bere na štvorke cca 10-13 Amperov. Ale to jednou stranou idem stredom cesty po tráve, keďže je úzky. Trakčné batérie olovo už neplánujem. Skôr kúpim LiFePo4 akumulátory, ale to až potom keď nainštalujem na traktorček ten solárny článok a keď odídu tieto autobatérie. No si myslím že vydržia. Však max odber mám 30 Ampérov, čo nie je na autobatériu veľa a po použití vždy hneď nabíjam nech nestoja dlho vybite :) Však uvidím. Ono to vzniklo ako pokus a ja som neveril keď som to koleso tam namontoval, že to pôjde. Preto som aj batérie vtedy riešil čo najlacnejšie. Ale vidím, že je to v pohode použiteľné a minulý rok som naftový traktor štartoval, len keď som šiel na jeseň orať, na ostatné mi tento elektricky stačil. Samozrejme ja behám len kolo domu a niekedy na výlety po poľných cestách kolo dediny s dcérou :) No už mám aj inštalovaný wattmeter, tak budem vedieť sledovať spotrebu :)

lojzek123
Příspěvky: 588
Registrován: ned pro 18, 2011 5:46 pm
Bydliště: okr. Vsetín

Re: Elektrický traktor 1000W

#28 Nový příspěvek od lojzek123 »

ano to jsem četl že tam máš dvě staré baterky. pokud ty baterky jsou ve slušné kondici tak v pohodě ale pokud jsou na pokraji smrti zasufátované tak ti stahujou minimálně 50% z kapacity těch nových baterek :(
Myslím si, že ty elektrokravinky nebudou uplně budoucnost ale na popojížďky, krátké trasy to mnoho vyřeší v autech :)
Těm elektrokolům se vždy směju. Ono je to pěkné ale za 20 - 25K kupovat kolo a počítat s tím že za 2 - 5let to vyhodíš protože baterie budou KO. no nevím. Možná s tím mnozí nepočítají.
Nicméně vlastně o tom taky píšeš.
Nikdy není dost času,aby se to udělalo dobře. Ale pak je dost času, aby se to udělalo znovu

Teorie=vše víme ale nic nefunguje
Praxe=vše funguje a nevíme proč
Teorie spojena s praxí=nic nefunguje a nikdo neví proč

Uživatelský avatar
jurijgagarin
Příspěvky: 72
Registrován: stř led 20, 2010 7:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Elektrický traktor 1000W

#29 Nový příspěvek od jurijgagarin »

lojzek123 píše:ano to jsem četl že tam máš dvě staré baterky. pokud ty baterky jsou ve slušné kondici tak v pohodě ale pokud jsou na pokraji smrti zasufátované tak ti stahujou minimálně 50% z kapacity těch nových baterek :(
Myslím si, že ty elektrokravinky nebudou uplně budoucnost ale na popojížďky, krátké trasy to mnoho vyřeší v autech :)
Těm elektrokolům se vždy směju. Ono je to pěkné ale za 20 - 25K kupovat kolo a počítat s tím že za 2 - 5let to vyhodíš protože baterie budou KO. no nevím. Možná s tím mnozí nepočítají.
Nicméně vlastně o tom taky píšeš.
Presne tak, preto som ten elektrobicykel zatiaľ neriešil, lebo akumulátor líthiový je drahý a možná tak na 5 rokov vydrží pri dobrej starostlivosti. :( Však čas ukáže ako sa bude doprava vyvíjať. Elektromotory aj regulátory sú už OK, dajme tomu, že aj akumulátory, ale ako sa bude riešiť to dobíjanie pre veľke množstvo vozidiel, tak to si neviem predstaviť ako budú horieť trafostanice keď sa večer všetci pripojíme na nabíjanie :smich:

Uživatelský avatar
jurijgagarin
Příspěvky: 72
Registrován: stř led 20, 2010 7:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Elektrický traktor 1000W

#30 Nový příspěvek od jurijgagarin »

jurijgagarin píše:
lojzek123 píše:ano to jsem četl že tam máš dvě staré baterky. pokud ty baterky jsou ve slušné kondici tak v pohodě ale pokud jsou na pokraji smrti zasufátované tak ti stahujou minimálně 50% z kapacity těch nových baterek :(
Myslím si, že ty elektrokravinky nebudou uplně budoucnost ale na popojížďky, krátké trasy to mnoho vyřeší v autech :)
Těm elektrokolům se vždy směju. Ono je to pěkné ale za 20 - 25K kupovat kolo a počítat s tím že za 2 - 5let to vyhodíš protože baterie budou KO. no nevím. Možná s tím mnozí nepočítají.
Nicméně vlastně o tom taky píšeš.
Presne tak, preto som ten elektrobicykel zatiaľ neriešil, lebo akumulátor líthiový je drahý a možná tak na 5 rokov vydrží pri dobrej starostlivosti. :( Však čas ukáže ako sa bude doprava vyvíjať. Elektromotory aj regulátory sú už OK, dajme tomu, že aj akumulátory, ale ako sa bude riešiť to dobíjanie pre veľke množstvo vozidiel, tak to si neviem predstaviť ako budú horieť trafostanice keď sa večer všetci pripojíme na nabíjanie :smich:
Vlastne ja som si ten motor kúpil pre zábavu a na pokusy :smich:

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“