Kámen

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Kámen

#1 Nový příspěvek od Chose11 »

Tak je doma další úlovek pro volný zimní čas :) Když tady dal Pinkygsx odkaz na Bazoš a já viděl ten 4-válec Slavia, což je můj srdeční motor a byl to dvacet minut ode mě, tak jsem ho tam prostě nemohl nechat. Jo a jméno Kámen mu bylo přiděleno synovcem (RRR)

Motor Slavia 4-válec
Spojkový zvon nejspíš DH112
Převodovka nějakej němec, nevím
Redukční stálý převod ozubenými koly
Zadní náprava V3S, uzávěrka, rozchod 120cm, otočené reduktory vpřed, kola 8,25-20 šípy
Přední domácí výroba, stejný rozchod, kola 6,50-15
Rozvor náprav 145cm
Váha kolem tuny
Řízení bez posilovače, klasika převodka řízení
Zadní brzdy mechanicky pedálem a táhly
Dvousekční hydraulika
Zadní ramena

Tak po prvním velkém umytí horkou vapkou a nastartování doma shrnu nedostatky. Motor už má něco za sebou, ale krásně chytil, neklepe, jde pravidelně, nekouří, je potřeba vyměnit podávací pumpu, z přepadu čerpadla kape nafta. Teče olej víkem ventilů a je potřeba řádně vyčistit žebra. Vyměnit olej a dekarbonizaci, je tam M6A, chci přejít na M7ADSIII.
Spojka ok, ale v převodovce nějak nejde řadit ( na to mě majitel upozorňoval), brzdy budou chtít poladit (dlouho to stálo, možná jsou orezlé bubny). Řízení K.O., to jsem taky věděl od majitele, dostane řízení z multikáry co je doma, přední náprava je obráceně (nefunguje Ackermanův trojúhelník) a je potřeba ji malinko posunout vpřed. Elektrika vyhořená, funguje jen startování-bude nová . Hydrauliku jsem ani nezkusil, ale zadní ramena jsou tragicky rovnoběžně, nutno kompletně předělat, v neposlední řadě komplet nátěr a kapotáž, blatníky. Uvažuji nad výměnou všech kol za větší co mž mám doma.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


dokážete prosím identifikovat z čeho je převodovka, to bude zásadní problém zda půjde vůbec opravit skrze náhradní díly
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

kutil tim
Příspěvky: 1301
Registrován: pát srp 28, 2009 5:00 pm

Re: Kámen

#2 Nový příspěvek od kutil tim »

Ta převodovka je robur , velice povedené, velký rozsah převodů 5 kvalt !

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Kámen

#3 Nový příspěvek od Chose11 »

Díky, dá se ještě někde převodovka robur sehnat, nebo případně díly do ní?
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Kámen

#4 Nový příspěvek od Daddy »

Psal jsem Ti SZ.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14515
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Kámen

#5 Nový příspěvek od DanculSK »

8)
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Kámen

#6 Nový příspěvek od pinkygsx »

Dobry stroj 8)

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Kámen

#7 Nový příspěvek od Chose11 »

Děkuji kluci, bude na tom hodně práce aby to bylo podle mého gusta, ale mám z toho dobrý pocit.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

kutil tim
Příspěvky: 1301
Registrován: pát srp 28, 2009 5:00 pm

Re: Kámen

#8 Nový příspěvek od kutil tim »

Jen ten motor, pokud trochu jede má cenu celého traktoru!

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Kámen

#9 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Šikovný traktor, páči sa mi tá kombinácia motor slávia+prevodovka robur+náprava V3S 8) Akurát ten vzduchom chladený motor je trošku hlučnejší :ano:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kámen

#10 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Choze - výborně . Moc pěknej samodomo traktorek skutečně na práci, tedy aby práci vykonával a né aby s ním bylo příliš práce. Na vše snad seženěš díly. A tohle půjde perspektivně někdy předělat i na pohon předních kol. Motor je výborněj, že na něj dycky všechno seženěš, i díly ze Z 4011

A tebe bych chtěl poprosit - koupim od tebe ten zadek z traktoru cos chtěl hodit do šrotu za cenu cos tam napsal. Kolik to asi váží ?

Přední náprava z těch fotek NEVIM PŘESNĚ , ale vypadá jako z dvousedadlový Multikáry. Jednu tu nápravu tu mam, je mi na nic, tu bych Ti dal navíc. + jeden disk. Ty disky na tvé fotce jsou ale asi nejaký převařovaný, né ? Ráfky vapadaj jak z Táboše.
A fakt dej dopřevu větší kola. Ale abys mohl dát dopředu větší kola, tak asi budeš musetz zvětšit rozchod, aby při plnym rejdu nedřekla kola o rám. Ale to stejně budeš muset udělat, když chceš dát nápravu vzhůru nohama jak patří , kvuli tomu trojúhelníku. A i tak podle fotek je vepředu menší rozchod, jak vzadu.. Má to dost neobvyklou rozteč šroubů a málo co na to pasuje. Abys nemusel převařovat disky. Pasovat by tam na tu celkem zvláštní rozteč měly disky z DDRonský řezačky Fortschritt E 280.

V převodovce jsou třeba jen nějak pohádaný vidličky. Ale kdybyněco, tak na Ebay typřevodovky furt nějaký jsou, Nejlevnější je tam teď jedna za 50E. Jsou typy s různým ovládáním ale.
Hledej ROBUR GETRIEBE
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-robur-getriebe/k0
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Kámen

#11 Nový příspěvek od Chose11 »

přemýšlím na řízením, mám doma řízení z Multikáry 22, to by mohlo pasovat, ale netuším jestli nebude potřeba posilovač řízení, jak to s tak těžkým motorem vpředu půjde řídit, co myslíte?
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
sferos
Příspěvky: 1635
Registrován: stř říj 22, 2008 11:54 am
Bydliště: H.Srnie

Re: Kámen

#12 Nový příspěvek od sferos »

Pozri sa sem na skrinky riadenia s posilovačom, cena je perfektná, Fotografie su presne tovaru ktorý si vyberieš, nie ilustračné https://www.ekodiely.sk/vyhladavanie/?q ... 1kov%C3%A1

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Kámen

#13 Nový příspěvek od Chose11 »

Protože jsem pořídil Zetor 25A a mám jen jeden zadek, budu dávat do inzerce tento stroj, je ve stejném stavu jako jsem jej dovezl, u mě to jen stojí. Mám k němu navíc převodovku, teoreticky přídavku z V3S z vývodem a přední hnanou nápravu, kola 24" , plánoval jsem to přestavět na 4x4, to už asi nedopadne.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Kámen

#14 Nový příspěvek od Chose11 »

Tak traktor zítra odjede k novému majiteli, tak jsem ho musel vytáhnout na světlo boží a po několika letech chytil na druhé otočení

https://youtu.be/p7K9NX5gllE
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Kámen

#15 Nový příspěvek od Chose11 »

tak už odfičel na vozíku k novému majiteli, tak ať věrně slouží a dělá radost
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“