Danov DM-200

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2161
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Danov DM-200

#1 Nový příspěvek od Deane7 »

Tak som si zadovážil malého pomocníka na zahradu. Nechcem nič veľké, nepotrebujem aby ma niekto otravoval. Neviem z čoho je poskladaný, motor je tam z centrály 200ccm. Ten pán čo mi ho predal ho už nepotrebuje lebo ide do mesta bývať a keď sme sa lúčili som povedal kde bývam a on že kupuje byt hneď 100 metrov odo mňa. Takže budeme susedia a to mi ešte niečo povie čo bude vedieť. On ho nevyrobil, dal si ho niekomu urobiť.
Takže motor som uviedol,
šírka ceková 98 cm, dĺžka 150 cm, redukcia, hydraulika, smerové brzdy. Zadné kolesá 15".

Obrábať potrebujem len toto:

Obrázekimage upload
Obrázekupload pictures online
Naposledy upravil(a) Deane7 dne sob dub 08, 2017 6:28 pm, celkem upraveno 3 x.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14710
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Danov DM-200

#2 Nový příspěvek od DanculSK »

8) super,,,
ale skus davať trosku mensie fotky :friends:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Danov DM-200

#3 Nový příspěvek od Vladimír2 »

8) ...parádní kousek , pro tuhle velikost mám slabost . Tak ať Ti dělá jenom radost ! 8)

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2161
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Danov DM-200

#4 Nový příspěvek od Deane7 »

Vladimír2 píše:8) ...parádní kousek , pro tuhle velikost mám slabost . Tak ať Ti dělá jenom radost ! 8)
Díky. Teraz nejaké náradie k nemu prispôsobiť.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2161
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Danov DM-200

#5 Nový příspěvek od Deane7 »

Pokúšam sa prispôsobiť nejaké náradie.

Obrázek

Obrázek
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
sferos
Příspěvky: 1635
Registrován: stř říj 22, 2008 11:54 am
Bydliště: H.Srnie

Re: Danov DM-200

#6 Nový příspěvek od sferos »

8) paráda. Mnoho rokov som zápasil s pluhom až pokiaľ mi neporadil "Marián" a príspevky "dastly" http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 30#p240454 . Z môjho pohľadu potrebuješ jednu stranu uchytenia pluhu k ramenám nastaviteľnú, aby si mohol vyrovnať pluh do roviny s kolesami traktora. Lepšie je sa teraz pohrať, ako desať rokov sa trápiť. Asi ty bude nadľahčovať traktor, uchytenie na ramená malo byť zo spodnej strany pluhu. Keď tak spoj sa s Mariánom.

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2161
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Danov DM-200

#7 Nový příspěvek od Deane7 »

Veď nastavenie tam je na to vyrovnanie sklonu. Mariána mám po ceste, mám záhradu v obci kde býva. Takže ak mi bude chcieť poradiť budem rád. Ten pluh som kúpil za 50€, len ho skúšam prispôsobiť. Nikdy som to ešte nerobil, takže počítam s tým že budem ešte prerábať. Orať budem len na tej rovine na hornej fotke a to nie celé, kus bude zatrávnený. A dík za radu. (Hlavne ma nekritizujte za tie neodborné zvary.)
Obrázek
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
sferos
Příspěvky: 1635
Registrován: stř říj 22, 2008 11:54 am
Bydliště: H.Srnie

Re: Danov DM-200

#8 Nový příspěvek od sferos »

To je v poriadku, ale potrebuješ nastavovať jedno uchytenie na ramene, aby si vyrovnal pluh s traktorom. zvýraznil som Ti to v obrázku. Je to jedno či budeš nastavovať ľavú, alebo pravú stranu. Možno to máš zvarené tak, že nepotrebuješ nastavovať nič. Napíš Mariánovi nech sa nato pozrie. Obrázek

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2161
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Danov DM-200

#9 Nový příspěvek od Deane7 »

Aha, chápem. Keď ho poveziem sa môžem pri Mariánovi aj zastaviť.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2161
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Danov DM-200

#10 Nový příspěvek od Deane7 »

Obrázek
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
petrak
Příspěvky: 545
Registrován: úte zář 28, 2010 2:53 pm
Bydliště: Prostějovsko

Re: Danov DM-200

#11 Nový příspěvek od petrak »

Ahoj, stroj vypadá šikovně! Prosím tě z čeho jsou ty přední disky? není to z Desty? A jaký máš rozměr předních pneu, Díky.

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2161
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Danov DM-200

#12 Nový příspěvek od Deane7 »

Ja so to kúpil od pána ktorý predal dom a presťahoval sa do mesta. Myslím že predné kolesá sú z tej desty, rozmer je 5,0 - 8.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2161
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Danov DM-200

#13 Nový příspěvek od Deane7 »

Vlani som prakticky nič nerobil, nič ma nebavilo. Tá nechuť do ničoho asi z problémov zo štítnou žľazou. Včera som vymenil motor za rovnaký ale novší ktorý som lacno zohnal od pána ktorému sused odpálil niečo na centrále, takže mu nebol k ničomu. Teraz musím opraviť hydrauliku a dúfam že bude šlapať.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2161
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Danov DM-200

#14 Nový příspěvek od Deane7 »

Nefungovala mi hydraulika, trochu som sa s tým hral ale nádržka tam bola taká malá, vývody mala prispájkované mosadzou a jeden sa mi ulomil, zohnal som nádržku z Liazky, boli na nej dve hadice, jedna tenšia, tá je v strede a druhá na boku hrubšia. Ktorá ide na čerpadlo a ktorá na spiatočku? Je tam asi filter, tak sa radšej spýtam než zapojiť opačne. Musím to aj zredukovať lebo mám tenšie hadice.
Obrázek
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
ROSS
Příspěvky: 668
Registrován: ned zář 09, 2007 6:08 pm
Bydliště: Sušice

Re: Danov DM-200

#15 Nový příspěvek od ROSS »

Myslím, že tlustá na boku je přívod do čerpadla a tenká je zpátečka. Dyžtak mi opravte, nejsem si uplně jist :zapomel:
.... Když nemáš mozek, nebolí tě hlava ....

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“