Prskavec od olina

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
olin
Příspěvky: 989
Registrován: ned črc 08, 2007 11:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Prskavec od olina

#31 Nový příspěvek od olin »

Tak budu muset udělat ochranej rám!!! Včera jsem byl s prskavcem v lese na houbách a traktůrek mě málem zabil, když jsem si chtěl zkrátit cestu. Vzal jsem to do docela prudkýho krpálu (majorek to projede), ale co čert nechtěl, v trávě byl schovanej šutr a já i když jsem jel pomalinku, tak mi bylo ouvej. Schovanej kámen, kopec a ty malinkatý kolečka vepředu = vražedná kombinace. Jak jsem najel na ten valoun, tak mi to vystřelilo přední nápravu nahoru a já zůstal v sedačce ležíc na opěradle, prskavec dělal stojku na prdeli s předkem k nebi a hrabal. Když se mi povedlo asi po půl minutě nějakým záhadným způsobem se z toho dostat a odkutálet se stranou, tak prskavec poskočil a svalil se na bok a ještě kolama nahoru proti svahu. Nejdřív jsem se pořádně zapotil představou, co by se dělo, kdybych se z toho nedostal a prskavec by mě zaleh a pak jsem se znovu zapotil, když jsem ho stavěl zpátky na kola.
Doufám, že mi zuzu a ostatní ekologové odpustěj únik asi 1l benzínu do přírody (jak byl smraďoch nožkama nahoru). :)
Dejte mi na to pár lidí a já to udělám.....
PRSKAVEC

martyny
Příspěvky: 142
Registrován: sob led 24, 2009 4:49 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Prskavec od olina

#32 Nový příspěvek od martyny »

hlavní je že tobě se nic nestalo :)

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Prskavec od olina

#33 Nový příspěvek od bastardtraktor »

olin píše:Tak budu muset udělat ochranej rám!!! Včera jsem byl s prskavcem v lese na houbách a traktůrek mě málem zabil, když jsem si chtěl zkrátit cestu. Vzal jsem to do docela prudkýho krpálu (majorek to projede), ale co čert nechtěl, v trávě byl schovanej šutr a já i když jsem jel pomalinku, tak mi bylo ouvej. Schovanej kámen, kopec a ty malinkatý kolečka vepředu = vražedná kombinace. Jak jsem najel na ten valoun, tak mi to vystřelilo přední nápravu nahoru a já zůstal v sedačce ležíc na opěradle, prskavec dělal stojku na prdeli s předkem k nebi a hrabal. Když se mi povedlo asi po půl minutě nějakým záhadným způsobem se z toho dostat a odkutálet se stranou, tak prskavec poskočil a svalil se na bok a ještě kolama nahoru proti svahu. Nejdřív jsem se pořádně zapotil představou, co by se dělo, kdybych se z toho nedostal a prskavec by mě zaleh a pak jsem se znovu zapotil, když jsem ho stavěl zpátky na kola.
Doufám, že mi zuzu a ostatní ekologové odpustěj únik asi 1l benzínu do přírody (jak byl smraďoch nožkama nahoru). :)
Tak to gratuluju, že jsi se znova narodil !!!
Kdy se koná oslava ?
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
Malboro
Příspěvky: 975
Registrován: ned lis 11, 2007 5:44 pm
Bydliště: 39801
Kontaktovat uživatele:

Re: Prskavec od olina

#34 Nový příspěvek od Malboro »

olin píše:Tak budu muset udělat ochranej rám!!! Včera jsem byl s prskavcem v lese na houbách a traktůrek mě málem zabil, když jsem si chtěl zkrátit cestu. Vzal jsem to do docela prudkýho krpálu (majorek to projede), ale co čert nechtěl, v trávě byl schovanej šutr a já i když jsem jel pomalinku, tak mi bylo ouvej. Schovanej kámen, kopec a ty malinkatý kolečka vepředu = vražedná kombinace. Jak jsem najel na ten valoun, tak mi to vystřelilo přední nápravu nahoru a já zůstal v sedačce ležíc na opěradle, prskavec dělal stojku na prdeli s předkem k nebi a hrabal. Když se mi povedlo asi po půl minutě nějakým záhadným způsobem se z toho dostat a odkutálet se stranou, tak prskavec poskočil a svalil se na bok a ještě kolama nahoru proti svahu. Nejdřív jsem se pořádně zapotil představou, co by se dělo, kdybych se z toho nedostal a prskavec by mě zaleh a pak jsem se znovu zapotil, když jsem ho stavěl zpátky na kola.
Doufám, že mi zuzu a ostatní ekologové odpustěj únik asi 1l benzínu do přírody (jak byl smraďoch nožkama nahoru). :)

Tak to s tim koukej něco udělat ať se zas ve zdraví někde sejdeme.
Něco tam klepe. To víte, nemažete! Klepe to!
Fotky a videa Rajče
Videa Stream
Moje stránky

Uživatelský avatar
olin
Příspěvky: 989
Registrován: ned črc 08, 2007 11:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Prskavec od olina

#35 Nový příspěvek od olin »

Malboro píše:
Tak to s tim koukej něco udělat ať se zas ve zdraví někde sejdeme.
A že jsi nepřijel včera do Žebnice?
Dejte mi na to pár lidí a já to udělám.....
PRSKAVEC

Uživatelský avatar
Malboro
Příspěvky: 975
Registrován: ned lis 11, 2007 5:44 pm
Bydliště: 39801
Kontaktovat uživatele:

Re: Prskavec od olina

#36 Nový příspěvek od Malboro »

olin píše:
Malboro píše:
Tak to s tim koukej něco udělat ať se zas ve zdraví někde sejdeme.
A že jsi nepřijel včera do Žebnice?
Holt jiné povinnosti. V Sobotu jedu do Mlázov.
Něco tam klepe. To víte, nemažete! Klepe to!
Fotky a videa Rajče
Videa Stream
Moje stránky

rudla.0002
Příspěvky: 18
Registrován: pon črc 13, 2009 4:33 pm

Re: Prskavec od olina

#37 Nový příspěvek od rudla.0002 »

Prosim jak jsou velké ty zadní gumy?Zháním na zadek šípy,ale mám asi smůlu,že mám ráfky 15".V té velikosti snad ani šípy nejsou.Nevím.Dík za informaci.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Prskavec od olina

#38 Nový příspěvek od Tom »

rudla.0002 píše:Prosim jak jsou velké ty zadní gumy?Zháním na zadek šípy,ale mám asi smůlu,že mám ráfky 15".V té velikosti snad ani šípy nejsou.Nevím.Dík za informaci.
A jakou máte rozteč šroubů na discích? Jestli škodováckou, tak máte jednodušší sehnat 16" disky (sedí ze skoro všeho, staré škodovky, přední kola ze Zetorů 25, 3011,...), na to už pneu seženete líp. Jestli je to jiná rozteč, tak už je to problém. Co vím, tak se kdysi protektorovaly 15" pneu na šíp, ale dneska už jde koupit i nové. Viz. http://www.barum-pneu.cz/pneumatiky.php ... =&x=59&y=4
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Mikro
Příspěvky: 2318
Registrován: stř črc 04, 2007 11:36 am
Bydliště: Dětmarovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prskavec od olina

#39 Nový příspěvek od Mikro »

rudla.0002 píše:Prosim jak jsou velké ty zadní gumy?Zháním na zadek šípy,ale mám asi smůlu,že mám ráfky 15".V té velikosti snad ani šípy nejsou.Nevím.Dík za informaci.
Šípáky se dají sehnat, rozměry 15" a 16" jsou naprosto běžné, jediné co se nedá sehnat jsou 13" šípáky.

Uživatelský avatar
olin
Příspěvky: 989
Registrován: ned črc 08, 2007 11:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Prskavec od olina

#40 Nový příspěvek od olin »

Tak dneska jsme vyorali brambory a po příjezdu domů jsem začal dělat na rozšíření. Na zadku jsem jen otočil disky. Na předek přijdou zadní náboje z golfa, zvětšil jsem výkyv nápravy a celou jsem ji rozšířil. Už mi chybí jen prodloužit spojovačky a navařit levej náboj. Ještě mi ale chybí jedna fauvéčková dojezdovka z rezervy, takže zatím použiju 12´z fiata 850.
Přílohy
Obraz175.jpg
Dejte mi na to pár lidí a já to udělám.....
PRSKAVEC

Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 295
Registrován: ned črc 08, 2007 11:18 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Prskavec od olina

#41 Nový příspěvek od Honza »

To Prskavec prožívá pěkné překopávky :shock: 8) 8) 8)
Do Dožic budou dobré :pohar:
HAJÍ. Říkají, že jsem flegmatik, ale mně je to stejně jedno.

Uživatelský avatar
olin
Příspěvky: 989
Registrován: ned črc 08, 2007 11:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Prskavec od olina

#42 Nový příspěvek od olin »

Tak rozšíření dokončeno. Pokračovat se bude ještě blatníkama, kapotou ochraným rámem a možná jednoduchou ručně zvedanou (přez páku jako nu zahradních traktůrků) radlicí na sníh. Zatím ale není čas a jsou potřeba dělat jiný věci.
Přílohy
Obraz187.jpg
Obraz190.jpg
Obraz176.jpg
Obraz177.jpg
Dejte mi na to pár lidí a já to udělám.....
PRSKAVEC

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Prskavec od olina

#43 Nový příspěvek od bastardtraktor »

No hned je to o něčem jiném, než když jsi to koupil. 8)
Bude to makáč

Přčední kola budou fajn ty užší dojezdovky - tak to má být - lépe to bude držet směr
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
Skoda130Rs
Příspěvky: 746
Registrován: pon říj 27, 2008 8:33 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Prskavec od olina

#44 Nový příspěvek od Skoda130Rs »

teď to vypadá fakt dobře 8) a bude to určitě lepší než pidikola
Obluda
PF-62
MZ ETZ 250
Škoda Favorit 136L
ČZ 175/470 Sport

Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 295
Registrován: ned črc 08, 2007 11:18 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Prskavec od olina

#45 Nový příspěvek od Honza »

Úplně jinej stroj 8) 8) 8)
HAJÍ. Říkají, že jsem flegmatik, ale mně je to stejně jedno.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“