Traktor od JiříSBS

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
jozik1
Příspěvky: 13
Registrován: čtv lis 04, 2021 11:12 pm
Bydliště: za

Re: Traktor od JiříSBS

#406 Nový příspěvek od jozik1 »

ked mas el. hyd rozvadzac to by slo vyrobit polohovu hydrauliku ako na japoskych traktoroch ?
inak pekna robota tu sa uvazuje nad kazdym milimetrom volneho miesta

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#407 Nový příspěvek od jiriSBS »

Po problémech se zdravím jsem se dostal po novém roce opět do dílny a začal něco dělat.Přes sezonu se přihodily dva podstatnější problémy,praskl držák předlohy na motoru,v podstatě jsem si to zavinil sám ,v kritickém pevnostním místě jsem navrtal díru pro připevnění el.kabelu a v zeslabeném místě to prasklo.Druhý problém je ,že občas něco zašramotí v levém reduktoru,musím to rozebrat a zkontrolovat.Motor jsem demontoval z traktoru,pro lepší přistup,demontáž mi trvá slabou hodinku a je motor na ponku a můžu udělat i pár vylepšení.


Obrázek

...při demontáži motoru je časově nejnaročnější demontáž elektroinstalace,upravil jsem držák spojkového pedálu,při sešlapnutí na doraz lehce péroval
na nosníku,přidal jsem ještě jeden šroub M8 a ten to vyřešil.


Obrázek

...motor na ponku,už je na něm vyrobena nová konzola předlohy druhý díl neni na fotu (natřena základem),vyrobil jsem také měrku na kontrolu oleje v převodovce(lesklý šroub v levo).
Málem jsem zapoměl odpovědět na předešlý dotaz,na nové hydraulice THZ se počítá s regulační hydraulikou,včetně polohové,častečnou polohovku jsem
měl už v roce 1985,kdy jsem měl mechanicky stavitelný doraz,který se dal nastavit od polovičního zdvihu ramenTHZ až do horní úvrati ramenTHZ
pomocí excentru a táhla ovladaného horními rameny THZ.Při použivaní nákladaci lopaty,kdy musí pístnice THZ dojít na doraz,aby se začala vysouvat pístnice ramene,došlo k deformací táhla a dorazu,jsem doraz demontoval,s tím,že to později opravím,ale k tomu už nedošlo.

Uživatelský avatar
DODOTRAK
Příspěvky: 1020
Registrován: ned lis 02, 2008 10:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktor od JiříSBS

#408 Nový příspěvek od DODOTRAK »

8) Vidím že tu sa zasa pracuje v plnom nasadení 8) Na tú regulačnú hydrauliku som velmi zvedavý to budem pozorne sledovať . Vieš že ja som chcel dávať komplet hydrauliku zo zetora UR 1 ale priestorovo mi to nevychádza a tá regulačná hydraulika mi vrtá v hlave rozpracovanú mám reguláciu cez elektroniku . A sice snímanie tlaku do tretieho bodu cez tenzomer ktorý by riadil doťažovanie zadnej nápravy , polohovú funkciu chcem riešiť cez snímač polohy ramien a všetko by išlo cez elektro ventily nejaké sú už doma a ak by sa podaril proporcionálny rozvadzač tak by to išlo cez ten. Ale som zvedavý ako to chceš riešiť ty.
:friends: tak nech sa ti darí 8)

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#409 Nový příspěvek od jiriSBS »

Ahoj Dodo,
já tu hydrauliku budu mít trochu složitější,bude tam kombinovane mechanické a elektrické ovládání,mechanika na ovladání nákladací lopaty-tady není nad mechaniku,a elektrické na regulační hydr.-jednoduchší snímání a převod signalů.

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#410 Nový příspěvek od jiriSBS »

Obrázek
...motor je připraven na montáž do rámu,vyrobeno uchycení rezonanční komory,hrnce filtru,hlukové a tepelné izolace.

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#411 Nový příspěvek od jiriSBS »

Jde tady na foru dát pouze jedno foto,tak to bude na více příspěvku.
Obrázek[url=https://thesawmillgrill.com/]best restaurants on topsail island[/url
...namontovany přední reflektory,jsou původní,měly tam přijít LED reflektory,ale musím je nějak spojit se směrovými světly,aby to vypadalo trochu vzhledově.

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#412 Nový příspěvek od jiriSBS »

Obrázek
...dodělal jsem odpérované přední blatníky,mají výkyv jak k traktoru ,tak od traktoru ,zdvih je na obě strany přes 50mm,to zajišťuje pružinový
drát o průměru 4,5mm(černá smyčky vedle kola).

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#413 Nový příspěvek od jiriSBS »

Obrázek
...spodní výstup z chladiče(v přední části fota)je upraven z důvodu nedostatku místa před motorem,původně tam místo hadice byla hliniková trubka
s hadicovými spojkami a gumovým kolenem.Toto bylo velmi tuhé, neumožňovalo to pohyb při vibracích motoru a tím pádem docházelo k uvolňování spodní komory chladiče-unik kapaliny.Nahrada za gumovou hadici by to měla odstranit.

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#414 Nový příspěvek od jiriSBS »

Výroba nádrže na palivo,stará nádrž musela uvolnit místo hydr.nádrží a hydr.čerpadlu.
Obrázek
..tvarovaná nádrž,přes kterou prochází rám traktoru

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#415 Nový příspěvek od jiriSBS »

Obrázek
...hotvá nádrž v základu

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#416 Nový příspěvek od jiriSBS »

Obrázek
...nádrž namontováná v traktoru,motor traktoru je namontován,bylo na něm provedeno hodně úprav,mimo jiné olejova vana
je tepelně izolováná další vanou vyrobenou z 5mm gumy,která udržuje déle motor teplý v přerušovaném provozu.

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#417 Nový příspěvek od jiriSBS »

Obrázek

...vyrobený dotlumovač sáni motoru(šedý váleček),mezi sacím potrubím(v pravo dole) je na vodním potrubí přivařený závit pro spínací teplotní čídlo (modrožluté), nyní bude spínaní chladicího ventilatoru pracovat automaticky,čídlo má nastavenou provozní teplotu cca 92°C a plný výkon
ventilatoru se zapíná při 102°C.

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#418 Nový příspěvek od jiriSBS »

Obrázek

...traktor dostal nový palivový filtr s čerpadlem.

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#419 Nový příspěvek od jiriSBS »

Obrázekscreen shot windows

...montáží nové nádrže na naftu,vznikl velký prostor na hydraulickou nádrž a hydr.čerpadlo(před zadní nápravou).

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#420 Nový příspěvek od jiriSBS »

Obrázek

....v pátek jsem navštívil vrakoviště,z něho jsem si donesl spínací a přepínaci relátka,některé na 12V/80A,dále rychlospojky na palivové potrubí,hodně věcí z toho bude použito na traktoru.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“