Traktor od JiříSBS

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14515
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Traktor od JiříSBS

#376 Nový příspěvek od DanculSK »

:friends:
...máme sa čo učiť, veru 8) 8) 8)
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#377 Nový příspěvek od jiriSBS »

Tak jsem se zase trochu bavil,něco jsem dělal na traktoru a něco na zahradě.


Obrázek
...namontoval jsem vzduchový filtr.


Obrázek
...dělal jsem soustružníka,lépe řečeno jsem se snažil dělat soustružníka,vyráběl jsem předlohu na hydr.čerpadlo,
včetně přírub na kardán,ještě musím vyrobit kardán a změnit směr otační hydr.čerpadla,toto je levotočivé a
potřebují pravotočivé.Takže,demontáž čerpadla otočit segment s gumičku a zpětná montáž.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14515
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Traktor od JiříSBS

#378 Nový příspěvek od DanculSK »

jiriSBS píše: úte kvě 07, 2019 10:47 pm
Obrázek
Pohled ze předu, na upevnění k rámu a přepážky v přední části tlumiče
Ahoj Jiřiku ,
Ten ovládací člen otáčok ventilátora je aký veľký?
Je to originál, či to si dorábal.
Ďakujem :friends:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#379 Nový příspěvek od jiriSBS »

pro Danka-regulaci otáček ventilátoru jsem řešil původně pro benzínový motor fiat,ale nyní jej využijí více protože
naftový motor má rád vyšší teplotu a nižší otáčky ventilatoru budou výhodné pro udržování provozní teploty motoru,
hlavně v přerušovaném provozu,kdy je problém udržet provozní teplotu.Ovládání je použito z ventilatoru topení,
odporová část je použitá z Citroenu ZX a přepínač z Hondy Suttle,ovládání má čtyří stupně 1/4,1/2,3/4,1,převážně
použivám 1/2,3/4 výkonu,v horkých dnech a při odběru velkého výkonu 3/4,plný výkon běžně neužívám.


Obrázek


Obrázek
Odporová část je upravena(odřezaná),museli jsme zkrátit nástavbu ventilatoru před chladičem,pro
porovnání velikostí je přiložen metr,ještě musím utěsnit díru v krytu ventilatoru pod metrem,aby se
co nejvíce omezily uniky vzduchu mimo průchod chladičem.

Obrázekfacebook photos hosting
Výkon ventilátoru nastavuji na tomto přepínači podle momentální teploty,pro případ přehřátí mám
možnost zapnutí plného výkonu vypínačem na přístrojové desce traktoru,při zapnutí plného výkonu
ventilátoru cítím proudění vzduchu na sedadle traktoru,takže řeči ,že chlazení pomocí el.ventilátoru
není učinné není pravdivé,jen musí být použitý chladič na to vyrobený(není vhodný chladič ze staré
octavie,má velký odpor proti průtoku vzduchu-velká síla-tloušťka),u mého traktoru je použitý chladič
z Peugeotu 206.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14515
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Traktor od JiříSBS

#380 Nový příspěvek od DanculSK »

8)
No, tak na toto potrebujem vysoké učení technické :smich:
Išlo mi o ten odporovy bazmeg.
Ty vlastne výkon prepinas ,predvoliš si tou pačkou na chladiči, a keď potrebuješ tak plný výkon zapnes pri volante?
Ale ďakujem za podrobnosti :friends:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#381 Nový příspěvek od jiriSBS »

Danku,pochopeno správně.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14515
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Traktor od JiříSBS

#382 Nový příspěvek od DanculSK »

jiriSBS píše: úte bře 16, 2021 4:03 pm
........,ještě musím vyrobit kardán a změnit směr otační hydr.čerpadla,toto je levotočivé a
potřebují pravotočivé.Takže,demontáž čerpadla otočit segment s gumičku a zpětná montáž.
Ahoj Jiřiku
Dá sa aj toto prešupačit na opačné otáčky?
Ďakujem
Obrázek Obrázek
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#383 Nový příspěvek od jiriSBS »

Ahoj Danku,
změnit směr otáčení čerpadla jde na většině čerpadel,hledal jsem schéma bulharského čerpadla.ale nenašel jsem.
Zhoď zadní čelo a vyfoť jak čerpadlo ,tak zadní čelo(čerpadlo vyfoť s hnací hřídeli do zadu, na horu),podívam se na to a něco vymyslíme.

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#384 Nový příspěvek od jiriSBS »

Jelikož je jaro a já přes zimu moc toho neudělal(nemoc),tak jsem musel změnit plán prácí,tak,aby mohl dále pracovat na hydr.rozvaděči,
ale abych mohl traktor použivat bez omezení,použijí stavajíci elčerpadlo a páčkový rozváděč nahradím rozváděčem elektromagnetickým,
pod který jsem vyrobil rozváděcí kostku.

Obrázek

Kostka má vyrtany kanály tak,že rozváděč bude pracovat jako jednočinný,včetně plovoucí polohy.

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#385 Nový příspěvek od jiriSBS »

Práce na traktoru zase pokročily,i když jsem moc času na něj neměl,dokončil jsem třetí bod THZ,sklopil horní ramena THZ,pro lepší průběh síly v horní polovině zdvihu THZ,vyráběl šroubení k kostce el.rozváděče.

Obrázek

...odpérovany třetí bod THZ,příprava pro regulační hydrauliku,sklopení hornich ramen,snížení dolní polohy ramen(vyžadal si to rychlozávěs lepší odpojování) a zvětšení zvedací síly v oblasti horní úvrati THZ.

Obrázek

...předělany kryt řadicí páky a nová kulisa řad. páky.

Obrázek

...schéma kanálu v kostce,umožňující jednočinnou hydrauliku a plovoucí polohu THZ,vyrobené šroubení je už namontováno na kostce.

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#386 Nový příspěvek od jiriSBS »

Traktor je zprovozněn,hydraulika THZ je na ponku,prozatím mechanicky rozvaděč nahradil elektrohydraulický rozváděč.

Obrázek
...upravil jsem uchyt pro mechanické zajištění ramen THZ v horní úvratí,zajišťování a odjišťování je jednoduchší.

Obrázek
...elektrohydraulický rozváděč THZ, namontován v traktoru,je to rozváděč o světlostí Js6.Rychlost spouštění THZ
je dost vysoká,proto je výhodné mezi rozváděč a pístnice vložit škrtící ventil pro regulací rychlostí spouštění THZ.

Obrázek
...páčku rozváděče nahradil přepínač(červený vršek),ještě chybí namontovat vypínač na horní úvratí
THZ,který při změně polohy se dá využit jako polohová hydraulika,plovoucí hyrd.se nastavuje trvalou
polohou spínače na spouštění.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14515
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Traktor od JiříSBS

#387 Nový příspěvek od DanculSK »

Jiříku,,, 8)
ja len čumím :shock:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#388 Nový příspěvek od jiriSBS »

Ahoj Danku,
ještě není na co ,už tam měl být namontovaný plánovaný nový hydr.rozváděč a částečně regulační hydraulika(polohovka).Hold, člověk miní ,
ale život mění.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2543
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Traktor od JiříSBS

#389 Nový příspěvek od murár »

To čo ty vymýšľaš z tou hydraulikou je pre nás ostatných vysoká škola hydrauliky! 8)

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#390 Nový příspěvek od jiriSBS »

...po delší době tady něco přidám ,na traktoru se prováděly drobnější opravy,jako např : přetěsnění
pístnic THZ,příprava na výrobu válce a paletizačních vidli.

Obrázek
...připravil jsem si podrývak a podrýval zahradu,na fotu je traktor s podrývakem ve zvednuté transportní
poloze,při které se podrývací nůž zvedne pomocí lanka,vždy při zvednutí do horní polohy ramen THZ.
To umožňuje bezproblémový průjezd přes terénní nerovností.


Obrázek
...porývak při spustění dolů,v pracovní poloze se podrývací nůž natočí a opře o pojistku proti přetížení
např. při najetí na kámen v půdě,přičemž dojde k utržení pojistných šroubu M6(2ks).


Obrázek
...na tomto fotu je podrývak zvednut do poloviny zdvihu THZ,lanko je natažené,ale nůž je ještě v prac.
poloze.

Obrázek
... tady je již nůž sklopen do přepravní polohy.


Obrázekimg host
...podrývak v pracovní poloze,momentálně je sklopen,zadní části podrýváku níže než přední,aby
bylo dosaženo co největší hloubky podrývání,cca 40cm.Opěrná kola nejsou vhodná pro podrývak
musí se předělat,aby se dala nastavit potřebná výška.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“