Traktor od JiříSBS

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#391 Nový příspěvek od jiriSBS »

Podzimní práce jsou v plném proudu,podrýval jsem zbytek pozemku a pooral část pozemku,pod česnek.

Obrázek

...pluh mě trochu potrápil,nechtěl jít do země,tak jsem seřizoval ,přidal závaží,ale pořád nic,až mě
napadlo zkontrolovat ostří pluhu,2,5mm silné ostří je na tento lehký pluh strašně moc ,po zbroušení
vběhl na požadovanou hloubku.


Obrázek

...jelikož váha nákladu na kolečkách se stále zvyšuje,i když množství je pořád stejné a hlavně do
kopce,rozhodl jsem se vyrobit paletizační vidle do THZ traktoru,vidle jsou hotové už 14 dnů,
ale čekal jsem na ekonomické účko 60,tento týden jsem jej dovezl ,tak jsem to mohl dokončit.


Obrázek

...lyžiny jsou vyrobeny z jeklu,ještě chybí aretace lyžin proti posuvu na rámu a nátěr,ale to nebrání
v použivání.


Obrázek

...a palety už se přepravují,trochu problematické je spouštění těžších nákladu dolů,protože použivám
momentálně elektrorozváděč, tento umí jen otevřít a zavřít,takže ,tam chybí škrticí ventil,ten je
plánu na novém rozváděči.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Traktor od JiříSBS

#392 Nový příspěvek od oco13 »

8) Jirko , u mňa sú vidle asi najpoužívanejšie náradie.

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#393 Nový příspěvek od jiriSBS »

Ahoj Roman,
s těmi vidlemi máš pravdu,velkou výhodou je,že se připojují pomocí rychlozávěsu,připojení nebo odpojení trvá do 5 vteřín,když se loudám.

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#394 Nový příspěvek od jiriSBS »

Přibylo mi nějaké nařadí za traktor,dodělal jsem palet.vidle a dokončují válec.

Obrázek
...vidle po nátěru a dodělaní aretací na jedntlivých lyžích

Obrázek


Obrázek
..válec je vyroben ze dvou podavacích válců z řezačky SKPU-220,jelikož válce byly z řezačky vypáleny,
byly konce hřídelí krátke,musel jsem je nadstavit

Obrázek
...nastavce,pouzdra z pertinaxu, držáky a víčka

Obrázek
...nastavec na svém místě,jen ho přivařit

Obrázek
...válec je konstruován tak,aby byl použitelný jak pro ruční tahání(černé madlo),tak připojit za traktor,
pomocí nosiče nařadí UN-150.Jekle navařené na horní straně nosníku válce se nasunou do držáků
nosiče misto slupic radliček hrobkovače.Válec se da naplnit 2x60 litrů vody,čímž se značně zvyší
váha válce.Ještě chybí výrobit škrabák válce a manipulační kolečka pro usnadnění manipulace
s válcem při uskladnění(válec bude skladován ve stojaté poloze-úspora místa).

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Traktor od JiříSBS

#395 Nový příspěvek od oco13 »

Jirko z čoho sú tie klzné puzdra na valci?

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#396 Nový příspěvek od jiriSBS »

Roman,je třeba lépe číst,pišu výše ,že jsou z pertinaxu.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Traktor od JiříSBS

#397 Nový příspěvek od oco13 »

Sorry stratilo sa mi to medzi fotkami :friends: Tvrdé drevo vyvarené v oleji ? bolo by ok?

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#398 Nový příspěvek od jiriSBS »

Tvrdé dřevo vyvařené v oleji se běžně využivalo,jako ložisko do prašného prostředí.

palobobo
Příspěvky: 1903
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Traktor od JiříSBS

#399 Nový příspěvek od palobobo »

prepáčte že vám tu do toho vstupujem. Tiež mam pripravený materiál na valec. Viete stručne napísať ako sa to drevo vyvára v tom oleji?

Ďakujem

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#400 Nový příspěvek od jiriSBS »

Vyrobit pouzdro -nejlépe na el.vařič nadobu s olejem (pokud možno venku,ne v uzavřeném prostoru -páchne oleji),pouzdro ponořit do oleje(zatížit,aby bylo celé ponořené) a vařit 1/2 až 1hod,čim déle ,tím olej prosákne hlouběji do dřeva.Na typu oleje moc nezaleží-motorák,převoďák.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20218
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Traktor od JiříSBS

#401 Nový příspěvek od vitex »

Klidně se může vařit i déle.Na vytřásadlech kombajnů Class běhají ty špalíčky dodnes.

palobobo
Příspěvky: 1903
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Traktor od JiříSBS

#402 Nový příspěvek od palobobo »

dakujem a to ten olej ma normalne bublat ako ked vrie voda? Pojde aj agatove drevo napustit?

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20218
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Traktor od JiříSBS

#403 Nový příspěvek od vitex »

Raději buk,nebo dub.A vřít by neměl.

fikejz
Příspěvky: 5989
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Traktor od JiříSBS

#404 Nový příspěvek od fikejz »

A pokud je k dispozici starý papiňák je proces napouštění ještě o kus jinde.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#405 Nový příspěvek od jiriSBS »

V létě jsem navštívil Vladimíra v H.Moštěnicích,podebatovali jsme o věcech,pro nás zajímavých,při odjezdu mi Vláďa daroval dvě trojita hydraulická
čerpadla,jedno čerpadlo má ulomenou hnací hřídel,ale je téměř nejeté,někdo špatně namontoval hnací oz.kolo a to vlivem kmitů(šmajdaní) ulomilo hnací hřídel.Použitelné jsou zadní dvě čerpadla,s litraží 10-20lt/min(velikost musím změřit a vypočíst)Jelikož dělám na svém traktoru hyrd.systémTHZ,tak mám dilemajestli použít planované jedno 15lt čerpadlo,nebo to dvojité od Vládě,rozváděč by zůstal bezezměny,jen by musel změnit nádrž ,pohon čerpadel a musel by přibýt jeden elektromagnetický ventil na připojovaní druhého čerpadla,do hydr.okruhu


Obrázek
...systém dvou čerpadel v jednom hydr.okruhu,mám již odzkoušený na traktoru ŠT-180,kde druhé čerpadlo,bylo připojovano pomocí elektrického
rozvaděče,při rychlozdvihu THZ na úvratnicích při zvedání nařadí.

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“