Traktor od JiříSBS

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#481 Nový příspěvek od jiriSBS »

...dávám fota adaptéru pro připojení bran k nosiči UN-150 , je to už 6 nářadí jež připojují pomocí UN-150 k traktoru

Obrázek
...horní díl adaptéru je vsunut do držáku radličky a ze spodu je nasunut dolní díl . Oba díly jsou zajištěny pomocí šroubu M12


Obrázek
...brány ve zvednuté poloze , na bočních držacích radliček jsou navařeny plocháče na které se pomocí oka řetězu zavěsí brány a zajistí se proti vypadnutí oka řetězu z plocháče čepem s pojistkou.


Obrázek
...demontované držáky.

pro Vladimíra2
-čídlo plohy tam je , bez něj by polohovka nefungovala (viz fota výše na vlákně) , ořu samozřejmě na plovoucí polohu (páčka ovládání při orbě trvale na spouštění) umožňuje to kostka pod elektrorozvaděčem . Snimač impulzu tam ještě není , protože silovku ještě nemám . To , že jsem použil jak název tlakovka , tak protiskluz je záměrné , protože systém , který chci použit obsahuje části obou systému , k vůli jednoduchostí výroby.Oba systémy fungují stejně -řízený tlak oleje přizvedává ramena THZ , ale každý systém má řízení tlaku provedeno jinak.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Traktor od JiříSBS

#482 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...až se zase zastavíš na kus řeči , ukážu Ti jak Japonci před 50 lety elegantně vyřešili polohovku . Sice nemá protikluz , ale nastavený parametr polohy funguje na milimetr !

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#483 Nový příspěvek od jiriSBS »

...byl jsem na návštěvě u švagra a ten mi ukázal tento mini secí stroj . Řekl chceš ho , když ne , tak ho odvezu do kovošrotu , ihned mě zaujal , tak jsem řekl , že ho beru , když pro něho nenajdu u sebe uplatnění , tak ho nabídnu na tomto fóru , ale bude u mě využity po menších úpravách.

Obrázek
...je vyroben z adaptéru na výsev jetele , vojtěšky ,má celkem solidní zpracování , pracovní záběr 1metr



Obrázek
...nelíbí se mi konstrukce znamenáků



Obrázekcapture screen
...je třeba vyrobit ještě nějaké závláčovače

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#484 Nový příspěvek od jiriSBS »

...tak jsem dnes dooral své pozemky , sotva jsem skončil začalo pršet a prší stále . Podařilo se mi odzkoušet tlakovku , sice je to udělané provizorně , ale osvědčila se , i když jsem musel použit nevhodný škrtící ventil , protože původně zamyšlený škrtící ventil se mi nepodařilo rozchodit . Vyzkoušel jsem ji v fekálku v kopci (svah více jak 12%)-klíňák pod oje konce na ramena THZ a na škrťáku jsem nastavil cca 100 kg zvedací sílu , což představuje přítlak zadní nápravy okolo 200kg v nádrži cca 500 lt , celý objem je 750 lt , menší množství proto , aby se voda v kopci přelila do zadu a odlehčila zadní nápravu traktoru .Bez tlakovky jsem nevyjel ani polovinu kopce , po zapnutí tlakovky kola sice prohrabovala , ale kopec jsem vyjel.
Cestu mám vydlážděnou cihlami , takže pneumatika se nemá oco zachytit . Přední náprava dobře kopírovala terén , dalo se traktor řídit ,kola se nezvedala do vzduchu. V pluhu jsem nastavil na přítlak nápravy na cca 150kg , pro citlivost škrtícího ventilu jsem musel používat jen uzavřený ventil nebo tlak nastavený na 150kg dorazem ovládání ventilu . Traktor měl lepší
tah , i když mám sundané závaží z kol z každého cca 50kg . Takže tlakovku na tomto traktoru mohu hodnotit kladně i když je to jen provizorka


Obrázekkeyboard checker tool
...toto je celé na montáž tlakovky , chybí jen odpadní hadice mezi škrtícím ventilem a nádrží . Škrtící ventil na fotu je ten , který jsem nerozchodil , kostka vlevo od ventilu bude použitá na nové hydraulice , jen v ní přibude zpětný ventil .

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#485 Nový příspěvek od jiriSBS »

...podařilo se mi rozchodit původně plánovaný škrticí ventil , reaguje už na 5 dílku stupnice(z 10 dílků) , náhradní reagoval až na prvním dílků z 10 díků . Dá se s ním krásně regulovat tlak v THZ , musel jsem jej rozebrat , abych pochopil jak pracuje , dotahováním ovládacího šroubu se škrtič otvírá a povolováním se ventil uzavírá . Momentálně se bavím vrtáním kostek k hydr. rozváděči THZ - vyrábím ementál.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20403
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Traktor od JiříSBS

#486 Nový příspěvek od vitex »

Ahoj Jirko,nějakej kyblík těchto nových škrťáků mám.Kdybys potřeboval,máš je zdarma.

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#487 Nový příspěvek od jiriSBS »

Ahoj Víťo,
o nějaký ten škrťák zájem mám ,mám asi 10 RSEH a pokud s tímto rozvaděčem něco těžšího zvedáš , tak potřebuješ řídit rychlost klesání a k tomu je škrťák ideální .Chystáme se do Rousínova a Drysic za rodinou ,ale termín ještě není znám . Tak by si mohl k tobě odskočit , pokud ti to nezavazí . Napiš číslo na mobil do SZ ,ať tě mohu kontaktovat.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20403
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Traktor od JiříSBS

#488 Nový příspěvek od vitex »

Mám světlost DN 06.

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#489 Nový příspěvek od jiriSBS »

...RSEH mám také Dn 06.

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#490 Nový příspěvek od jiriSBS »

...tak jsem pomalu doskládal rozvaděč ,nyní jej zabudovat do traktoru

Obrázek
...kostky potřebné k připojení el rozvaděčů jsem konečně dovrtal

Obrázek
...celý poskládaný rozváděč , kombinace mechanického a elektrického ovládání , včetně pohonu hydromotoru
pro pohon závěsného nářadí rychlospojka vpravo je výstup pro pohon hydromotoru .

Obrázek
...vpravo je rychlospojka , za ní je ventil VPe-20 pro ovládání pohonu hydromotoru , spínaný elektricky , elektrické rozváděče , horní je pro THZ , dolní je pro vývod do rychlospojek .Mezi el rozvaděči a ventilem VPe-20 je škrtící ventil pro nastavování rychlostí padání ramen THZ , na něm chybí zadní víko, které je momentálně na škrticím ventilu na traktoru .

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#491 Nový příspěvek od jiriSBS »

...tak jsem zase něco udělal na traktorku . pustil jsem se do hydr. nádrže a čerpadel

Obrázek
...vyrobil a přivařil nálevací hrdlo a měrku hladiny oleje . Otvor vlevo je pro upevnění dvojitého čerpadla,
otvor vpravo je pro upevnění elektrického čerpadla . Čerpadla budou upevněna na nádrži.

Obrázek
...držaky čerpadel (šedé) jsou přišroubované na nádrži ,po demontáží se dá dno nádrže vyčistit od kalu


Obrázek
...na nasávací potrubí jsou navařeny kolena , aby při náklonu traktoru nebyl čerpadly nasáván vzduch


Obrázek
... na zadní část nádrže přijde přišroubovat komora pro zpátečky hydr. systému a filtr oleje

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14773
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Traktor od JiříSBS

#492 Nový příspěvek od DanculSK »

Jiříku, já len čomím.... 8) 8) 8) 8) 8)
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#493 Nový příspěvek od jiriSBS »

...pár věci , čím se bavím

Obrázek
...udělal jsem si malou úpravu na soustruhu , jelikož nemám na podélném posuvu nonius , tak jsem si
pomohl starým svinovacím metrem , který jsem na soustruh připevnil

Obrázek
...před vánocemi jsem navštívil kovošrot a donesl jsem si tyto kolečka s záběrovými véčky .Byly ze stroje
vypáleny autogenem , musel jsem disky povařit a upravit na soustruhu.

Obrázek
...dávam foto ovládání ramen THZ , je to jen provizorka - páčka vpravo u sedadla je ruční plyn , váleček
za ním(stříbrný) je škrtící ventil na ovládání tlakové hydrauliky(protiskluz).Páčka před ručním plynem
(červený váleček) je na nastavování polohy ramen THZ(polohovka) , vlevo od ní je ovládání ramen THZ,
dozadu ramena se zvedají , do předu se spouštějí a když přepínač nechám v poloze na spouštění je
zapnutá plovoucí poloha , THZ má samozřejmě jednočinnou hydrauliku , to umožňuje kostka pod
elektrohydraulickým rozvaděčem . Vzadu je el. vypínač , kterým se vypíná elektrohydraulika,
včetně elektrického čerpadla.

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#494 Nový příspěvek od jiriSBS »

...pokračují dále v kompletaci hydraulické nádrže a hydraulických čerpadel


Obrázek
...výroba držáků dvojitého čerpadla

Obrázek
...dost dlouho jsem přemýšlel jak udělat , aby mohl vypouštět olej z nádrže zvlášť "čistý olej" a zvlášť
kaly a vodu nakonec vyhrál nejjednoduchší a nejlépe proveditelný systém . Zprava kroužek , který se
přivaří na dno nádrže , dutý šroub , výška šroubu určuje spodní hladinu vypouštěného "čistého oleje"
uzavěrny šroub vypouštění "čistého oleje.

Obrázek
...pohled na zabudovaný vypouštěcí ventil
U strojů které nemají stálý provoz (sezonní stroje a naše traktůrky) je důležité pro provoz hydr. systému , alespoň jednou za
2 roky "odkalit" nádrž od kalů a vody , ty se v nádrži shromažďují , i když je soustava osazena kvalitním filtrem.
Když se olej z nádrže vypouští , tak se kaly smíchají i s relativně čistým olejem , abychom olej mohli znovu použít
je jej třeba odkalit. Tento vypouštěcí ventil nám umožní v první fázi vypustit "čistý olej" (vyšroubováním spodního
šroubu, v nádrži zůstane olej znečistěný , kaly a voda, vyšroubováním druhého šroubu vypustíme nádrž celou.
Olej vypuštěný v prvé fázi můžeme opět použit, olej z druhého vypouštění se dá ještě z části odkalit.
Výška hladiny oleje , která zůstane v nádrži po prvním vypouštění a tím pádem i výška dutého šroubu v nádrži
by měla být cca 1/10výšky nádrže . Ideální je olej vypouštět po 4-5 dnech klidu stroje. Kvalita oleje byla po
5 létech provozu vyhovující (dle rozboru)jednalo se o kombajn E-517 , kde tlaky oleje se pohybují běžně (při rozjezdu )
přes 35 MPa.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15867
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Traktor od JiříSBS

#495 Nový příspěvek od oco13 »

Jirko tento patent by som mohol aplikovať aj na japonca na prevodovku a nemuselo by ísť 40L do kotla? Alebo sa mýlim?

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“