Traktor od JiříSBS

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Traktor od JiříSBS

#226 Nový příspěvek od oco13 »

Diky, chodím sem čerpať inšpiráciu tak prepáč že sa vypytujem. :friends:

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#227 Nový příspěvek od jiriSBS »

Nic se neděje,když vím,tak poradím.

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3448
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Traktor od JiříSBS

#228 Nový příspěvek od harijaro »

jiriSBS píše:U traktoru 4x2 je poměr váh 35%-65%(předek-zadek) z celk.váhy ,u traktoru 4x4 je poměr váh 45%-55%,u traktoru 4x4 použivající regulační hydr.TBZ 50%-45%.Pokud použiješ čelní nákladač,pak váha nákladače plus náklad-tuto váhu přidáš v poměru( dvojzvratná páka, střed přední náprava)na zadní nápravu,příp do TBZ,zase v poměru,tím pádem máš zaručenou podélnou stabilitu traktoru ,při svahové dostupností max.do 5°.
A u traktorov 4x4 so všetkými kolami stejnými je to tiež pomer 45%-55% ?! Predek-zadek

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Traktor od JiříSBS

#229 Nový příspěvek od Britt »

Jo, Jiřík to má v malíčku. Dost jsem vejral, když jsem viděl v jakém rozsahu jsou jeho znalosti. 8)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#230 Nový příspěvek od jiriSBS »

Pro harijaro-rozložení váh je shodné s klasickými traktory 4x4,pro rozložení váh není určující velikost kol,ale to ,že zavěsy jsou téměř vždy vztaženy k zadní nápravě,proto,by měla převážnou část tahu přenášet zadní náprava,u ní je také možnost dotížení
pomocí regulační hydrauliky.

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3448
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Traktor od JiříSBS

#231 Nový příspěvek od harijaro »

To jo, ale na šplhanie do kopca bude asi lepšie, keď je ťažší predok, alebo sa mýlim?!

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#232 Nový příspěvek od jiriSBS »

Na to by jsi měl lepší traktor s posuvným těžištěm,který jsem zkoušel v 90tých létech na podniku.Z-16145,měla hydraulicky posuvné přední závaží(400kg,posuv 1m do předu oproti originálu),podle potřeby si vysouval nebo stahoval závaží,tak aby měl neustále požadovaný přítlak přední nápravy-přeprava secí kombinace,lepší otáčení na úvratníku na polobrzdě, lepší podélná stabilita při jízdě v kopcích, atd.

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#233 Nový příspěvek od jiriSBS »

Dávám nějaké fota z úpravy traktora z dřívější doby,momentálně toho moc nedělám,odrazují mě nějak ty vedra a jiné důležité práce okolo zahrady a domu.


Obrázek
Vyměřování tahel ovládání plynu.

Obrázekwhich is better fallout 3 or fallout new vegas
Pákový převáděč směru ovl. táhel plynu.

Obrázek
Uložení hřídele a páka ovl. plynu.

Obrázekwoodforest bank sunday hours
Ovládání plynu ve finální podobě.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Traktor od JiříSBS

#234 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...vedra dávno pominula , tak potěš oko novinkami .

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#235 Nový příspěvek od jiriSBS »

Dokončujeme výměnu vodovodního potrubí v celém domě,už pracujeme v koupelně poslední místo.Něco už je na traktoru uděláno ,tak to budu pomalu dávat.Traktor už má za sebou několik hodin práce-testy.

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#236 Nový příspěvek od jiriSBS »

Chtěl jsem dát nějaké fota,ale postimage se nějak brání,tak alespoň shrnu dosavadní práci,jak se traktor jevil při zkušebních jízdách:
-rozložení váh na nápravy
změny:-prodloužení rozvoru o 75mm
-použití větších předních kol(pův, 10x5 nyní 12x155)
-motor těžší o cca 35kg
Tlaky na nápravy:-- jsem neměřil,ale zkoušel v provozu a ukazuje se,že přítlak na přední nápravu je dobrý,ale vlivem většiho točivého momentu motoru bude třeba dát na předek ještě asi 10-15 kg závaží.

Řízení:
-výměna šnekového řízení za hřebenové

-rejd kol se zvětšíl
-klesla ovladací sila o polovinu
-vnější průměr otáčení je okolo 5m(zkoušeno na silnici)

Převody:
-sestupný převod je hlučnější,ale stím se počitalo,protože převodovka má rovné zuby
-řazení převodu se celkem povedlo,jen se musí ještě doladit(chod řadicí páky)

Spojka:
-má přiliš ostrý záběr,stím se počítalo,protože jsme nestihli předělat a snížit pedál spojky

Rám traktoru: -byl vyztužen vzpěrou pod sloupkem volantu,jelikož je použit motor s větším krouticí momentem a větší váhou.

Musím končít přišla mi návšteva,pokračování příště.

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#237 Nový příspěvek od jiriSBS »

Dávám Vláďovi něco na"potěšení oka"

Obrázek
..-systém řazení na motoru,svislá trubička s ovládací tyčkou je předvolič,původní jsme museli odstranit -nevešel se do rámu traktoru.Pákový mechanismus mění pohyb řadicí páky tak,aby 1,3,5 se řadily do předu a 2,4,R do zadu.

Obrázek
...tvarování řadicí tyče v přední části je nutné,aby obcházela nosník motoru a v celé dráze pohybu se nikde neopítala a tím neomezovala pohyb řazení.Před řad.tyčí je přivařeno pouzdro,v níž je hřídel,která ovládá předvolič.v části na levo ještě není navařená ovladací páka přes,kterou se natáčí řadicí tyč a tím se posouvá předvolič na převodovce.

Obrázekpictures upload
...namontované táhlo v traktoru, v pravo od převodovky,zadní část řazení se momentálně předělává,dráha řadicí páky při řazení "R" se mi nelíbíla.

Obrázek
...pohled na přední část řazení,páka u prostřed s fandy kloubem je ovládání plynu motoru.Tento uzel mě hodně potrápil,do prostoru 10x6cm umístit nosník motoru se siletblokem,předvolič ,řazení, ovl. plynu přívod paliva, dva svazky el.instalace a nic nesmí omezovat pohyb jednotlivých ovládání.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Traktor od JiříSBS

#238 Nový příspěvek od Vladimír2 »

8) ...každý díl malé umělecké dílo , mnoho věcí mi hlava nebere . 8)

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Traktor od JiříSBS

#239 Nový příspěvek od ITS »

Já jsem čekal, že Vladimír napíše toto :
" Jak těžké je dopracovat se ke Kubotě"
( Ale to už by bylo hodně ) :smich:

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#240 Nový příspěvek od jiriSBS »

Obrázek
...montáží těžšího a silnějšího motoru si vyžadlo výztuhu rámu,za vystuhou vpravo je páka na nožní plyn((učko).


Obrázek
...pod výztuhou je vidět hadičku,která maže hřídel hlavní převodovky,přes dutou hřídel sestupné převodovky,ve které je vložena trubička,jenž olej přivádí do hřídele hlavní převodovky.


Obrázek
...podlaha byla upravena,aby dosedala na spodní doraz výztuhy,byl udělan výřez pro přečnivající část sestupné převodovky.Dole na fotu je vidět páka ruční brzdy v poloze zabržděno,pedál plynu ovládá přes fandy kloub a tyčinku,která tlačí do učka, hřídel plynu.


Obrázek
...pohled na podlahu z pravé strany.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“