Traktor od JiříSBS

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#436 Nový příspěvek od jiriSBS »

...při zkoušení čídla na spínaní el.ventilatoru chladiče,jsem přišel na to,proč na předešlém motoru vypadlo ventilové sedlo z hlavy motoru.Na vině byl teploměr, který špatně ukazuje,teploměr ukazuje 85°C ,ale motor má 100°C,takže když jsem motor udržoval mezi 85-95°C byl neustále přehřátý.Kontroloval jsem to speciálním kalibrovaným teploměrem,na kontrolu teploty ložisek.Nově namontované čídlo funguje perfektně,první stupěň zapíná při 90-93°C a vypíná při 88-85°C.Druhý stupěň zapíná při 99-96°C a vypíná při 92-89°C,takže udržuje dobře provozní teplotu,manuální zapínaní jsem pro jistotu ponechal.Po těch to zkušenostech doporučují zkontrolovat teploměr motoru ,buď nějakým kalibrovaným teploměrem a nebo jej "uvařit",
když začíná voda vařit,tak má 100°C,přibližně,záleží na nadmořské výšce(vyšší nadmořská výška,voda vře při nižší teplotě)takto zkoušené čídlo bude mít minimální rozdíl oproti skutečné teplotě a ještě k tomu do mínusu,ale určitě tam nebude rozdíl více než 15°C jako v mém případě.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor od JiříSBS

#437 Nový příspěvek od Atlan »

A je zle cidlo? Ci nekompaktibilne cidlo s budikom? Cinan predava budik s cidlom
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#438 Nový příspěvek od jiriSBS »

...je to kapalinový,čídlo je propojeno s budíkem trubičkou,nerozebiratelné.

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#439 Nový příspěvek od jiriSBS »

...konečně mi došly dlouho očekavané elektročerpadla,staré jsem si odpálil ,když jsem použival nakladaci lopatu,přičina odpálení byla silna pojistka a zablokovaný pojistny ventil.
Obrázek

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#440 Nový příspěvek od jiriSBS »

...nouzově na vyoravaní brambor jsem použil 12V naviják,je to řešení,ale není praktické.

Obrázek

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#441 Nový příspěvek od jiriSBS »

...takový malý zlepšovak na zalivaní,použivám na zalivaní fekálek o objemu 750 lt a hadici zalivám přímo k rostlinkám,člověk musí být neustále ohlý a za chvili bolí záda.Tak jsem použil starou berlu,ke které jsem připevnil hadici,nyní stojím vzpřimeně a hadice se lépe směřuje k rostlinám,okruh dosahu hadice je podstatně větší,na konci hadice je nasazena větši hadice,aby se snižila rychlost proudu vody.

Obrázek

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#442 Nový příspěvek od jiriSBS »

...z fota je zřejmé ,že manipulace a směřovaní hadice při zalivaní je mnohem komfortnější než bez berly.

Obrázek

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Traktor od JiříSBS

#443 Nový příspěvek od Vladimír2 »

... já jsem si myslel , jak nemám velké brambory a normálně je tahám ze země vyoravačem . Ty Tvoje tedy musí být , když používáš navyják ! :D :D :D

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#444 Nový příspěvek od jiriSBS »

...jo Vláďo ,kdo umí ,tomu narostou .

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14521
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Traktor od JiříSBS

#445 Nový příspěvek od DanculSK »

:shock:
8)
Najbližšie príde 🍐 niekomu na návštevu že aký zlepšovák....
Ukradne ti nápad Jirko
:red:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Traktor od JiříSBS

#446 Nový příspěvek od vitex »

A já se prvně lekl,že jsi měl úraz.Tohle mě Jirko nedělej. :smich:

Uživatelský avatar
Pavlajs
Příspěvky: 753
Registrován: ned bře 08, 2015 3:13 pm
Bydliště: Těškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor od JiříSBS

#447 Nový příspěvek od Pavlajs »

Taky jsem nad tím přemýšlel,jestli už to potřebuje...nějaký čas jsme se neviděli....😉😁😁😁

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#448 Nový příspěvek od jiriSBS »

...Pavle ,berlu prozatím jen k zalivání.

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#449 Nový příspěvek od jiriSBS »

....tak jsem se pustil do opravy elektrohydraulického čerpadla,které jsem si odpálil vlivem zablokovaného pojistného ventilu

Obrázek
...malý váleček v pravo od tělesa čerpadla je ten pojistný ventil,který se zablokova a čerpadlo šlo na tvrdo,což elektro motor nezvladl,vinutí motoru je dobré ,jen uhlíky se vylomily

Obrázek
...u tohoto hydr.systému použivám misto filtru běžný magnet,uvnitř nádrže jsou vidět dvě kolečka nečistot,které magnet zachytil.Nejsou to jen kovové špony,ale také kal ,který obaluje špony,dvě kolečka jsou proto,že během provozu došlo k posunutí magnetu.Nečistot je poměrně hodně ,na to že čerpadlo běží pouze při zvedání THZ,takže čistění je celkem na dobré úrovni.

Obrázek
...čerpadlo je složeno,může se namotovat mezi nádrž a el.motor.

Obrázek
...kompletní elektročerpadlo připravené na montáž do traktoru,na nádrži v pravo, je vidět magnet,který slouží jako filtr hydr.soustavy.

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#450 Nový příspěvek od jiriSBS »

...tak jsem se pustil do výroby regulační hydrauliky ,prozatím jen polohovou ,používám elektrohydraulický rozváděč ,takže je to jednoduché ,je použit spínač na táhle ,které má variabilní délku ,stavitelný doraz pomocí páčky ,celé to ovládají ramena THZ. Je to jen funkční vzorek pro odzkoušení.


Obrázek
-základ polohovky je táhlo s variabilní délkou a el. spinačem ,k tomu se výtečně hodila vadná plynokapalinová vzpěra


Obrázek
-další díl je páka ,kterou se nastavuje poloha ,v níž se mají ramena THZ zastavit . Nastavit se dá poloha zastavení v celém rozsahu zdvihu
ramen THZ od dolní úvrati do horní úvrati.



Obrázek
-impulz zastavení ramen THZ je pomoci páčky přivařené na ramenech THZ ,je to nejjednoduchší řešení ,později bude nahrazeno vačkou.



Obrázek
-poloha ramen THZ se nastavuje pomocí páčky s válečkem ,každá poloha této páčky odpovídá určité poloze ramen THZ,
funguje to stejně jako polohovka u Zetormaticu .Odzkoušel jsem to při orbě, obsluha je velmi jednoduchá , nastavim polohu ramen ,do které
chci ,aby se zvedala(páčka s válečkem) ,pak jen přepínám (červený přepínač),do předu ,při orbě(plovoucí poloha), nebo přepínač do zadu ,kdy potřebuji pluh zvednout nebo při přepravě(vypínač zůstavá přepnutý stále do zadu) ,jen při orbě je zapnutá plovoucí poloha.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“