Traktor od JiříSBS

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14665
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Traktor od JiříSBS

#451 Nový příspěvek od DanculSK »

Jiříku, :friends:
ja ťa sakra obdivujem
Si skrátka koumak
:red:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#452 Nový příspěvek od jiriSBS »

...něco z práci na traktoru
Obrázek
...jelikož jsem oral zahradu na dvakrát , tak jsem vyzkoušel vliv vzdáleností radlice od osy zadní nápravy traktoru . Radlici jsem posunul o 250mm do předu k nápravě traktoru , tah a trakce traktoru se výrazně zlepšila , posuzoval jsem to podle otisku vzorku na úhorovém kole . V prvém případě bylo vidět , že kolo lehce zub vytvořený v hlíně posunulo(prokluz) , v druhém případě prokluz byl téměř nepoznatelný , i když jsem hloubku orby zvýšil na 30cm(záběr radlice je 30 cm s předradličkou- na fotu je demontována).Z toho vyplývá , že čím blíže je první radlice k ose zadní nápravy traktoru , tím větší je přítlak na zadní nápravu vyvozovaný odporem pluhu , samozřejmě tažný bod traktoru musí být co nejblíže zadní osy traktoru . Na pluhu je vidět o kolik byla radlice posunutá , původně byla u hloubkového kola , připevněna těmi dvěma šrouby.

Obrázek
...jelikož používám elektrohydraulický rozváděč , který umí jenom otevřít a zavřít , nic mezi tím , to pro pluh a kombinátor vyhovovalo ,ale spouštění paletizačních vidli s těžším nákladem už je problém-ramena rychle padají dolů . Tak jsem byl přinucen si vyrobit omezovací ventil , který v jednom směru propouští olej bez omezení a v druhém omezuje průtok , tím snižuje rychlost padání ramen THZ.

Obrázek
...nejdůležitější části ventilu je pístek (uprostřed fota) , který kuželovou plochou uzavírá průtok oleje a propouští jej dírou ve středu pístku . V profi provedení je tento pístek zakalen a broušen rovněž dosedací plocha sedla ,ale pro moje účely stačí obyčejná ocel . Ventil bude pravděpodobně používán jen pár měsíců.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor od JiříSBS

#453 Nový příspěvek od Ondras83 »

Velmi rád to tady sleduju, ale jinak to jde mimo mě :) Jirko, seš na výši! :)

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor od JiříSBS

#454 Nový příspěvek od Atlan »

Obrázek
:D
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#455 Nový příspěvek od jiriSBS »

...Atlane , že existují tyto protipádové ventily to vím , ale problém je ve velikostí omezovací dírky , já potřeboval průměr 1,75 ,tem mi vyhovuje. Jinak výroba mi trvala něco přes hodinu , použil jsem starší prodloužení použité u rozvaděčů .
Chtěl jsem tady dát nějaké fota z úprav traktoru , ale odešel mi foťák ,momentálně pokračují na hydraulice , mám vyrobenou nádrž ,nyní upravují čerpadla . Elektročerpadlo použité z řízení Peugeota jsem potřeboval zkrátit , aby se vešlo , tam kde potřebují , takže akumulátor jsem zrušil a vyrábím nádržku s upevněním na velkou nádrž .Hlavní dvojité čerpadlo také upravují , mezi první a druhé čerpadlo dělám spojku na vypínaní druhého čerpadla , to budu využívat jen při použití hydromotoru(AM-12;AM-16).Do toho ještě drobné opravy a úpravy na traktoru .

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2592
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Traktor od JiříSBS

#456 Nový příspěvek od murár »

Tak to čo ty stváraš z tou hydraulikou je pre nás ostatných traktoristov vysoká škola alchýmie! :trik: Mať tak klobuk na hlave tak ho dám pred tebou dole z hlavy. :ano:

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor od JiříSBS

#457 Nový příspěvek od Ondras83 »

Když budu mít na traktoru zubové čerpadlo a tento pístový hydromotor (mám am16), bude to fungovat správně a normálně?

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#458 Nový příspěvek od jiriSBS »

...fungovat to bude , podle litráže čerpadla budou otáčky AMka , také počítám , že budu mít snížené otáčky AM-16 , protože obě čerpadla mi dají do 40lt/min a AM-16 potřebuje tuším přes 50lt/min

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor od JiříSBS

#459 Nový příspěvek od Atlan »

Ja som to vyrabal tiez, len ma zarazila ta podobnost konstrukcie :)
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#460 Nový příspěvek od jiriSBS »

...tato konstrukce protipádovych , příp . omezovacích a zpětných ventilů je běžná , jen jsem si to upravil pro své potřeby .

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#461 Nový příspěvek od jiriSBS »

...po delší době zase tady něco dám ,na traktoru se stále pracuje momentálně upravují trojité čerpadlo na dvojité s vypínaním druhého čerpadla.
nyní tady dávám úpravu elektrohydraulického čerpadla.

Obrázek
...úpravené čerpadlo ,protože toto čerpadlo bylo k řízení ,bylo vybaveno akumulační nádrži a přísavacim ventilem, aby zajistilo řízení i při poruše elektromotoru . Jenže musím šetřit s místem, proto jsem akumulační nádrž demontoval , nahradil ji novým víkem a převrtal kanálky v tělese čerpadla .
Touto úpravou se čerpadlo zkrátilo o 50mm.

Obrázek
...takto vypadalo čerpadlo původně.


Obrázek
...vyrobil jsem novou nádrž a upevnění elektročerpadla k hlavní nádrži , vstup oleje do čerpadla bude pod hladinou v hlavní nádrži , čerpadlo nebude namáháno sáním , sníží se odpor čerpadla .

Obrázek
...čerpadlo nasazené na nádrží , na něj bude namontován elektromotor , na trubku z pravé strany bude navařené koleno , aby se snížila výška , ze které bude olej nasáván v nádrži.

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#462 Nový příspěvek od jiriSBS »

...upravené čerpadla , čerpadlo bylo původně trojité , které mělo poškozený hnací hřídel ,těleso poškozené části jsem použil na výrobu spojkového dílu
na odpojovaní druhého čerpadla . Za čerpadly je konzola , která slouží k připojení čerpadel k olejové nádrži , čerpadla budou hnaná kloubovým
hřídelem od předlohy motoru

Obrázek
...zprava domeček s ložisky a hnací hřídel , uprostřed mezi čerpadly je ovládací páčka spojky

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#463 Nový příspěvek od jiriSBS »

Obrázek
...demontované čerpadla , zleva , druhé čerpadlo-odpojitelné , díl se spojkou , první čerpadlo , ve vysoustruženém prostoru je hnací díl spojky ,
ložiskový domeček s ložisky a hnací hřídelí čerpadel.

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#464 Nový příspěvek od jiriSBS »

Obrázek
...spojka mezi čerpadly , zleva , hřídel s ovládací páčkou , řádicí vidlička , posuvný díl spojky , hnaný díl spojky s kuličkou , která omezuje axiální posuv hnacího a hnaného dílu spojky , hnací díl spojky

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#465 Nový příspěvek od jiriSBS »

Obrázek
...tento díl dal nejvíce práce ,jelikož musel být zachován elipsovitý tvar otvoru z důvodu těsnění "O"kroužkem ,byl rozřezán na dva díly ,z vnitřní části
odfrézovany prostory nutné pro umístění a ovládání spojky , pak svařen a utěsněn "O" kroužky.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“