Traktor od JiříSBS

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#271 Nový příspěvek od jiriSBS »

Tak jsem zase něco udělal na traktoru.

Obrázekfind cheap diesel fuel near me
Na nosné desce byly upraveny spodní závěsy pro tažná ramena,zesilený nosník závěsu,upravený držák rámu a horních ramen.Dále byly vyrobený nové nosníky pro ochranný rám ,příp.kabinu,třetí bod je připevněn otočně a bude stabilizován pružinou-listovým pérem.

Obrázek
Byly upraveny konzoly nápravy,dále byly zhotoveny nové stabilizatory nápravy z "L"profilu,těmito úpravami vznikly dva prostory,pravý pro hydr.nádrž a levý pro elektrohydraulické čerpadlo THZ.

Obrázek
Levý nosník pro ochranný rám.

Obrázekbritish baby names
Levý prostor pro čerpadlo,kaslík na baterii doznal také změny,po přepracování převodovky se obtížně demontovala baterie.

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#272 Nový příspěvek od jiriSBS »

Dávám fota z dalších prací na traktoru,tentokrát jsem se věnoval úpravě sacího potrubí,které se stáčelo mimo motor a branilo motáží kapoty.

Obrázek
Origo sací potrubí značně rozšiřovalo motor v horní části.

Obrázekupload a photo
Rozřezal jsem dvě sací potrubí,použil krajní trubky,které jsou otočeny o 180°a ještě směrem vzhůru.Po menších úpravach jsem docílil požadovaný tvar.

Obrázek
Potrubí po svaření,v pravo na potrubí je navařena plotna pro připevnění další části sacího potrubí.

Obrázek
Sací potrubí je prodlouženo o 70mm,za plotnou bude prodlouženo ještě o 30mm,čímž dojde k lepšímu plnění v nízších otáčkách motoru a posunutí vyššího krouticího momentu do nizších otáček motoru.Motor bude mít nastaveny maximální otáčky na 2700-2800 ot/min,převážně bude pracovat v otáčkách okolo 1500ot/min.

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#273 Nový příspěvek od jiriSBS »

Konečně má traktor přední kapotu na místě,"zavřít kapotu" dalo více práce než motor umístit do rámu,každých pár cm kapoty .níže,bylo několik demontáží kapoty,úprav kapoty i motoru
Obrázek
Chybí ještě podložit kapotu jeklem .

Obrázek
Se sacím potrubím jsem se hrál 3 dny,něž se mi líbilo,musel jsem vyrobit nové držáky chladiče,jelikož chladíč musel jít o 15mm níže.
Obrázek
Vyrobena rezonanční komora a propojení k filtru,to byl také boj s milimetry,hrnec filtru tam sedl na knap.Nejvíce mě potrápila teplotní korekce volnoběžných otáček motoru,myslel jsem ,že jí budu muset zrušit ,ale po posunutí motoru do leva a dolů o 5mm a po úpravě kapoty vše sedlo.

Obrázek
Pohled na sací potrubí a hrnec filtru.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14521
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Traktor od JiříSBS

#274 Nový příspěvek od DanculSK »

jiŕí,,,, 8)
si macher jednoducho...
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 905
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: Traktor od JiříSBS

#275 Nový příspěvek od pepanek »

Na samoděly moc nekoukám, ale tady by se člověk něco přiučil i pro tovární verky 8)

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#276 Nový příspěvek od jiriSBS »

Tentokrát jsem toho moc neudělal,věnoval jsem se zahradě,střihal jsem stromy a po chvílich odpočinku,jsem dělal něco na traktoru.

Obrázek
...rezonanční komora vyrobena z plechu,byla skutečně rezonanční,takže jsem ji musel polepit 3mm silnou gumou.

Obrázek
...odlučovač oleje na odvětravání motoru jsem musel vyrobit,protože origo tam měl problémy se svou velikostí,v silnější části je natlačena ocelová drátěnka na mytí nádobí,propouští vzduch,ale zachycuje olej obsažený v něm.

Obrázek
...po chvílích jsem se pustil do nátěru opravených a úpravených dílů.

Obrázek
...gumou jsem také polepil plech pod pedály.

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#277 Nový příspěvek od jiriSBS »

Dávám nějaké fota z práci na traktoru,výroba a umístění expanzní nádržky,výroba nosníku kapoty.


Obrázekpost image online
...do prostoru mezi sací potrubí a filtr vzduch se musí vejít expanzní nádržka,lepší místo pro umistění jsem nenašel.

Obrázekupload an image and get a url
...musel jsem vyrobit tvarovanou nádržku.


Obrázek
...nádržka na svém místě,ještě barva a může jít na své misto na stalo,včetně propojení hadicemi.


Obrázek
...jelikož sloupek řízení byl zvednut o 40mm,jeklem,který je nosníkem motoru,musela se kapota podložit jeklem,aby sedla po
celé délce,nosník byl vyroben z upraveného jeklu.

Obrázek
...ještě barevný nátěr,ať to vypadá.

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#278 Nový příspěvek od jiriSBS »

Tak jsme zase něco málo udělali na traktoru.


Obrázek

... začalo se montovat THZ a byl namontován nový nosník blatníků,jelikož jsme potřebovali upevnit blatniky ze vnitř blatníků,tak se musela demontovat zadní kola.

Obrázek

...při demontáží kol jsme zjistili, proč nebrzdilo na podzim levé kolo,na vině byla prasklá trubka u brzdy,na štěstí prask byl kousek za matici,takže jsme trubku znovu zapertlovali a upevnili.Když už jsme měli kola dolů ,tak se odvzdušnily brzdy a zkontrolovali olej v reduktorech.

Obrázek

...natřená expanzka se namontovala a připojily se všechny hadičky chladicí soustavy.


Obrázek

...namontoval se natřený jekl pod kapotu,ještě chybí mřížka do masky a plynokapalinová vzpěra.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor od JiříSBS

#279 Nový příspěvek od Ondras83 »

Paráda, jen tak dál :)

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#280 Nový příspěvek od jiriSBS »

Zase něco z práci na traktoru.


Obrázek
Přepracovaný zadní plech,nejdříve jsem ho musel upravit,aby pasoval na své místo . Potom vyrobit kapsy ,pravá na hydraulické spojky a levá na elektro zásuvky,tyto přípojky budu postupně montovat,

Obrázek
Prostor pro elektrohydraulické čerpadlo,které tam musím namontovat.

Obrázek
Upravené el.čerpadlo,původní nádržka je v předu a zásoba oleje v ní je pouze 0,4lt, což je pro moje účely málo.Proto jsem vyrobil novou větší mádržku,která má využitelný objem 1,6lt.Trochu jsem se s ní pohrál protože jsem chtěl zachovat původní systém spojení,el.motor,čerpadlo ,nádrž, jsou spojeny čtyřmi šrouby,u origo nádrže byly šrouby po obvodě nádrže,ale u větší nádrže jsem musel vyrobit specielní šrouby a na přírubě spec. zámky,aby spojení bylo jako u originálu.

Obrázek
Čerpadlo má litráž pouze 4lt/min,což je pro normální ovládání THZ málo,ale bude pracovat v hydr.systému ještě s jedním vykonějším čerpadlem.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Traktor od JiříSBS

#281 Nový příspěvek od Vladimír2 »

:friends: ...už vytáhni ten raketoplán do polí a ukaž , co umí ! :smich:

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor od JiříSBS

#282 Nový příspěvek od Ondras83 »

Zajímal by mě video s kombinátorem.

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor od JiříSBS

#283 Nový příspěvek od pinkygsx »

Stale nevim na co budou ty dve hydraulicke cerpadla. To pomocne elektricke bude pomahat v cem? :)

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#284 Nový příspěvek od jiriSBS »

Vláďo-vše má svůj čas.
Ondro-pokud bude kameraman.
pinkygsx-postupně to tady budu dávat.

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#285 Nový příspěvek od jiriSBS »

Zase něco málo z práci na traktoru.

Obrázek
...výfuk dostal novou koncovku,ta byla nutností ,jelikož při jízdě docházelo k nasávaní výfuk.plynů do chladiče motoru.

Obrázek
...montáž elektrohydraulického čerpadla na ovládání TBZ,v budoucnu bude plinit regulační hydrauliku,na běžnou hydrauliku bude namotrováno 15ti litrové čerpadlo,momentálně pohání TBZ toto malé elhydr.čerpadlo,z malého francouze.Někdo tady na foru řešil použití elhydr.čerpadla na TBZ ,toto čerpadlo je schopno jej plnit,zaleží na konstrukci TBZ,v mém případě,pístnice TBZ jsou 2x(kusy) 40(průměr)x 160(zdvih)mm ,el.čerp. má litráž okolo 4lt/min a tlak k 5 MPa,se spotřebou to není tak strašné, jak někteří uvádějí ,omylem jsem na čerpadlo dal pojistku 15A,běžný provoz snášela,nevydržela,až když jsem páku rozváděče podržel déle v dorazu TBZ.Nyní jsem tam dal 25A pojistku a ta snaší i delší čas při max tlaku-přes pojistný ventil.Zdvih trvá trochu déle,pro toho kdo nehoní čas,je to přijatelné.

Obrázekbeach road chicken dinner menu
...trochu jsem se inspiroval,jak bude vypadat nápis, proveden profesionálně

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“