Traktor od JiříSBS

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#196 Nový příspěvek od jiriSBS »

Úprava motoru ještě pokračuje,momentelně se vyrábí výfukové potrubí a tlumič,ovládání plynu,brzdové pedály.Mám rozdělané ovládání řazení,tam se nakopilo několik problému,vlivem nedostatku místa se musela otočit páka řazení a zrušit předvolič řazení,páka řazení včetně přepakování je hotová,ale pro předvolič jsem nenašel vhodné řešení a tak jsem začal dělat brzdy.Řazení necham chvilí uležet,než najdu vyhovující řešení.Myšlenka na tento systém pohonu je stará přes 3 roky,ale to bylo plánovano do nového traktoru,tady je přenos výkonu pozměněn ,ale vypadá to ,že se vrátime k původní variantě,k vůli další úpravě,by nám scházelo místo.

Uživatelský avatar
petrak
Příspěvky: 545
Registrován: úte zář 28, 2010 2:53 pm
Bydliště: Prostějovsko

Re: Traktor od JiříSBS

#197 Nový příspěvek od petrak »

Tak před timto počinem smekám a obdivuji PANA KONSTRUNTERA tohoto traktoru. Už dříve jsem pročítal tohle vlákno a obdivoval um a nápady Jiřího ale tohle je lahůdka. Až mi připadá, že schválně vyhledáváš tech. problémy, abys je mohl s mistrovským umem elegantně vyřešit. Podle mě není umění postavit traktor nový za pomocí všemožných výpalků, které si nechám vypálit a potom jen poskládat, ale právě poprat se s každým milimetrem a ještě využít neotřelá řešení. O původním upraveném motoru nemluvě... Prostě jeden z nejlepších konstruktérů, ne-li nejlepší. 8) 8) 8)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor od JiříSBS

#198 Nový příspěvek od Ondras83 »

Výpalky si musíš vymyslet, změřit, vymodelovat...jestli si to pak necháš vypálit nebo to kutas doma flexou je na uvážení každého soudruha...nemyslim si, že výpalky na CNC plazmě nejak znehodnocují um a kreativitu domácí konstrukce potažmo kutila :)

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#199 Nový příspěvek od jiriSBS »

Děkují všem za pochvalu,od Petraka to byla elegantně vyseknutá poklona-dík,ale to nepatří pouze mi,od roku 2010 mi pomáhá syn a začína být hodně dobrý,jsem rád ,že mám komu předat své zkušeností.
Ondro co píšeš je pravda ,jen v jednom podstatném s tebou nesouhlasím a to, že používání výpalku neznehodnocují um.Vymyslet a nakreslit to musí oba,jeden si to necha vypálit,ale druhý si to vyrábí, převážně na koleně doma,musí uvažovat jak to vyrobit,na tom co má k dispozici a tak se rodí mistři.Tento názor si můžu dovolit tady napsát,jelikož mám za sebou 40 let praxe v dílnách zem. podniku,které byly na úrovni bývalých STS.Začínal jsem jako učeň-opravař zem. strojů,tovaryš,mistr a na konec jako vedoucí střediska.Příklad z mého traktoru,na fotech je držák motoru,někdo by si jej nechal vypálit,ale já vzal pasovinu,kladivo a vyklepal jej-je to jednoduché,jen klepeš do pásoviny,ale ono "záleží jak do toho praštíš"(citát z filmu)To jak do toho praštit, se učíš při výrobě těch dílů,a ne ,že je jen svaříš.V práci jsem měl chlapa,který doma,na zahradě,do hlíny vyklepal z tabule 2 mm plechu přední blatník na tatru 11 nebo 12 (už si přesně nepamatují) a ten musel sakra dobře vědět jak a kam třísknout.Věděl to proto,že celou dobu vyráběl z železa vše,co potřeboval zemědělský provoz.Myslíš,že by to uměl,kdyby jen svařoval díly do sebe?

pesvi
Příspěvky: 194
Registrován: ned lis 08, 2015 12:14 pm
Bydliště: PD

Re: Traktor od JiříSBS

#200 Nový příspěvek od pesvi »

Vediet si poradit je k nezaplateniu.Si sikovny a toto riesenie je zas nieco nove.Budem sledovat.

Uživatelský avatar
petrak
Příspěvky: 545
Registrován: úte zář 28, 2010 2:53 pm
Bydliště: Prostějovsko

Re: Traktor od JiříSBS

#201 Nový příspěvek od petrak »

jiriSBS píše:Děkují všem za pochvalu,od Petraka to byla elegantně vyseknutá poklona-dík,ale to nepatří pouze mi,od roku 2010 mi pomáhá syn a začína být hodně dobrý,jsem rád ,že mám komu předat své zkušeností.
Ondro co píšeš je pravda ,jen v jednom podstatném s tebou nesouhlasím a to, že používání výpalku neznehodnocují um.Vymyslet a nakreslit to musí oba,jeden si to necha vypálit,ale druhý si to vyrábí, převážně na koleně doma,musí uvažovat jak to vyrobit,na tom co má k dispozici a tak se rodí mistři.Tento názor si můžu dovolit tady napsát,jelikož mám za sebou 40 let praxe v dílnách zem. podniku,které byly na úrovni bývalých STS.Začínal jsem jako učeň-opravař zem. strojů,tovaryš,mistr a na konec jako vedoucí střediska.Příklad z mého traktoru,na fotech je držák motoru,někdo by si jej nechal vypálit,ale já vzal pasovinu,kladivo a vyklepal jej-je to jednoduché,jen klepeš do pásoviny,ale ono "záleží jak do toho praštíš"(citát z filmu)To jak do toho praštit, se učíš při výrobě těch dílů,a ne ,že je jen svaříš.V práci jsem měl chlapa,který doma,na zahradě,do hlíny vyklepal z tabule 2 mm plechu přední blatník na tatru 11 nebo 12 (už si přesně nepamatují) a ten musel sakra dobře vědět jak a kam třísknout.Věděl to proto,že celou dobu vyráběl z železa vše,co potřeboval zemědělský provoz.Myslíš,že by to uměl,kdyby jen svařoval díly do sebe?
Přesně tak a o tom to je. Chtěl jsem jen říct, že na tvém díle je vidět právě to mistrovství a zkušenosti.

cenda.t
Příspěvky: 1548
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: Traktor od JiříSBS

#202 Nový příspěvek od cenda.t »

Jirku (díky mému otci) znám poměrně dlouho a mohu říct, že tam, kde by každý druhý už couvl, tak jde za svým jak buldok a výsledná řešení jsou vždy exkluzivní... 8) 8) . A právě díky takovým vznikají ty nejkrásnější mašinky, které majitelům nejen spolehlivě slouží, ale i bezvadně vypadají... :pohar:

Uživatelský avatar
DODOTRAK
Příspěvky: 1020
Registrován: ned lis 02, 2008 10:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktor od JiříSBS

#203 Nový příspěvek od DODOTRAK »

8) Jiří palec hore sledujem a čumím zase jedno pekné riešenie 8)

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14515
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Traktor od JiříSBS

#204 Nový příspěvek od DanculSK »

Však Dodo ....
Super riešenie. 8)
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#205 Nový příspěvek od jiriSBS »

Kluci díky za chválu-potěší a dá další elán do práce.
Dávám další fota z přestavby.

Obrázekpnc bank open near me
Na fotu je skříň,která je mezi převodovkou a sestupným převodem,zajišťuje souosost mezi těmito převodovkami.Je to prakticky roura se dvěma přírubami.Stejný systém používám mezi difem a převodovkou už od roku 1983(viz fota výše),momentálně je převodovka demontováná,ale je planována zpět, jiná převodovka.V levo je trubka mazání převodovky.




Obrázek
Sestupná převodovka s přírubou a spojkou(spojovací kolíky jsou hlavy imbusových šroubu M8),hřídel sestup.převodovky je vrtaná a v ní je vsunutá trubička,pro mazání převodovky(hlavní).Do otvoru vpravo,se zasouvá hřídel kardánu,spojujicí diferenciál se sestup.převodovkou.Příruba je přišroubováná pomocí válečku, přivařených k převodovce.




Obrázekwhere is the nearest fuel station
Převodovka ze zadní částí,druhý díl spojky přivařený k synchronizační spojce.Na skříni jsou přivařeny dva uchyty se závitem a jeden uchyt je na držáku převodovky,pro zvyšení pevností spoje mezi převodovkou a skříni.




Obrázek
Pohled do skříně s přišroubovaným sestupným převodem,je vidět díl spojky s kolíky(imbus šrouby),vrtanou hřídel pro mazání předodovky, na hoře je otvor pro mazací trubičku.

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor od JiříSBS

#206 Nový příspěvek od pinkygsx »

Je na co se koukat :shock: 8)

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#207 Nový příspěvek od jiriSBS »

Obrázek
Původní řízení bylo nahrazeno hřebenovým řízením,které bylo umístěno pod motor do spodní části rámu.Řízení bylo upraveno,aby se vešlo do rámu,tak,aby nebylo níže než přední náprava.



Obrázek
Pohled na hřídel s klouby a držák hřídele.

Obrázekcriminal anthropology jobs
Přenos pohybu z řízení na táhla řízení byl upraven,tak,aby při vykyvu nápravy nedocházelo k vychylování kol ze směru.Zavěs tyčí byl posunut do středu nápravy,tím pádem jsou obě tyče stejné a mají maximální možnou délku,to zabezpečuje stabilní řízení i při výkyvu přední nápravy.

Obrázek
Pohled na úpravu řízení, ovládací tyč řízení je propojená pomocí pásoviny s tyčemi řízení ,pásovina je pevnostní materiál.
Naposledy upravil(a) jiriSBS dne stř dub 24, 2019 10:53 pm, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Traktor od JiříSBS

#208 Nový příspěvek od oco13 »

Tá úprava riadenia je 8) , ak sa autor neurazí tak si to uložím ako inšpiráciu. :friends:

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor od JiříSBS

#209 Nový příspěvek od Ondras83 »

Pouzivam stejný a jsem spokojen, je to převodka z malých Francouzů (106, Saxo)

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktor od JiříSBS

#210 Nový příspěvek od jiriSBS »

Toto řízení bylo poháněno elektrickým čerpadlem,to bylo zrušeno-neni třeba.Čerpadlo bude použito na TBZ traktoru,jako druhé .

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“