Traktůreček Gery

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Gerhard
Příspěvky: 1704
Registrován: čtv zář 24, 2015 3:34 pm
Bydliště: Třinec

Re: Traktůreček Gery

#301 Nový příspěvek od Gerhard »

Pavliku na traktoriady special ne ale mnel by byt pevnejsi a rozmerove podobny nes bude trosku vody utece.Ocko samosfor co ja mam je scorpio2 nebo-li klaun, ;-)

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktůreček Gery

#302 Nový příspěvek od jiriSBS »

Gery,
nechci ti kecat do stavby traktoru,ale umístění baterie a nádrže je na nejmeně vhodném místě,neznám detailně tvůj traktor,abych ti mohl poradit,možná ho uvidím v Stínavě,kde se chystám.,

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15768
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Traktůreček Gery

#303 Nový příspěvek od oco13 »

A mohol by si mi vysvetliť využitie pri traktore? sila svornosti je tam nastavitelná? podla môjho chápania začne pri samosvore koleso šmýkať neskôr ako pri klasike ,ale uzávierku to celkom nenahradí,alebo sa mýlim?

Gerhard
Příspěvky: 1704
Registrován: čtv zář 24, 2015 3:34 pm
Bydliště: Třinec

Re: Traktůreček Gery

#304 Nový příspěvek od Gerhard »

Jirko na baterce sem sedel a nadrz je na strese tak ji spustim asi o 80cm nize nebude to moc esteticke ale neni problem ji vratit na strechu ;-)

Gerhard
Příspěvky: 1704
Registrován: čtv zář 24, 2015 3:34 pm
Bydliště: Třinec

Re: Traktůreček Gery

#305 Nový příspěvek od Gerhard »

podle toho jak jezdim tym fordanem tak i pri dost velke zatezi hrabaly pokazde oba kola tak myslim zeby to mohlo stacit ale to si zatim jenom myslim :-/

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktůreček Gery

#306 Nový příspěvek od jiriSBS »

S nádrží by neměl být problém,pro ní se vždy najde nějaké místo a nádrž se vytvaruje.To s baterii je trochu větší problém.Samosvorný dif do normalního traktoru na zadní nápravu není vhodný,u traktoru je vhodný na přední hnací nápravu,ale pokud to máš na zavoďáka,tak tam, je to vhodné.

Gerhard
Příspěvky: 1704
Registrován: čtv zář 24, 2015 3:34 pm
Bydliště: Třinec

Re: Traktůreček Gery

#307 Nový příspěvek od Gerhard »

Jirko ta nadrz je plynova 10pb tak moc moznosti neni,ten samosfor nebude plynule tahat oba kola ?:-/

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: Traktůreček Gery

#308 Nový příspěvek od Jarda-k »

Bude, ale u zadní nápravy traktoru potřebuješ aby uzávěrka nebyla aktivní třeba při otáčení - viz půlený brzdy.
Při horších adhezních podmínkách by se tomu nechtělo zatáčet.

Gerhard
Příspěvky: 1704
Registrován: čtv zář 24, 2015 3:34 pm
Bydliště: Třinec

Re: Traktůreček Gery

#309 Nový příspěvek od Gerhard »

Jardo :friends: na gerym nemam pulene brzdy,(primo mizerne), budou se prekopavat, ,a nepotreboval jsem je jeste pri me praci :-/

Gerhard
Příspěvky: 1704
Registrován: čtv zář 24, 2015 3:34 pm
Bydliště: Třinec

Re: Traktůreček Gery

#310 Nový příspěvek od Gerhard »

Dnes se lopatička zase hodila, převézt kompresor- můj nový úlovek. Jen dodělat chlazení a udělat filtr

Obrázek

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Traktůreček Gery

#311 Nový příspěvek od Daddy »

Máš dobrý lovecký rajón! 8) :)

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: Traktůreček Gery

#312 Nový příspěvek od Jarda-k »

Gerhard píše:Jardo :friends: na gerym nemam pulene brzdy,(primo mizerne), budou se prekopavat, ,a nepotreboval jsem je jeste pri me praci :-/
Já mám půlený brzdy řešený dvěma ručními brzdami na každý kolo zvlášť který mi částečně nahrazují uzávěrku a při sekání jsem je už použil mockrát když se otáčím a nechce se tomu zatočit.

U traktoru je vzhledem k většinou malému průměru otáčení velkej rozdíl otáček mezi levým a pravým kolem a samosvor se bude aktivovat i při otáčení což vadí zejména na kluzkým povrchu.

Gerhard
Příspěvky: 1704
Registrován: čtv zář 24, 2015 3:34 pm
Bydliště: Třinec

Re: Traktůreček Gery

#313 Nový příspěvek od Gerhard »

tak myslis, ze by to bylo nevhodne?jo na geryckovi mam- no jeto original brzda na diferaku :-/

Uživatelský avatar
Pavlajs
Příspěvky: 753
Registrován: ned bře 08, 2015 3:13 pm
Bydliště: Těškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktůreček Gery

#314 Nový příspěvek od Pavlajs »

Gertíku,co tam hodit nápravu z vejdy a máš pokoj... :)

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Traktůreček Gery

#315 Nový příspěvek od jiriSBS »

Myslel jsem tu nádrž za baterii,samosvor ti bude dělat problémy při zatáčení v otáčkách o malém radiusu,kdy se samosvor sepne a traktor bude mít snahu jet rovně(jak píše Jarda).Traktor bez dělených(polobrzdy) brzd není traktor,polobrzdy umožňují lepší manevrování traktoru v problémových situacích a částečně nahrazuje uzávěrku.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“