Ereso

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
lukin amater
Příspěvky: 246
Registrován: úte srp 23, 2011 12:12 am
Bydliště: Oldřichovice

Re: Ereso

#121 Nový příspěvek od lukin amater »

Vladimír2 píše::friends: ...podle mého , je to vcelku dobrý nápad , ale pokud to nebude hřídel na ložiscích , tak to není ono . Nejjednodušší máš použití některého z těchto ložisek . https://www.korbel-loziska.cz/sortiment ... omplety-10 Nemusí se nic soustružit , stačí hlazenka...
Na ložiska jsem se už ptal u nás v obchodě v Třinci ve Wafarexu. A bylo mi zděleno, že ložiska s průměrem 24 se nedělají, tak nevím no... Jinak včera jsem vyzkoušel první test je to roztočit a jeví se to v pohodě, zatím se nikde nic nehřeje ani nedře tak uvidíme co dál. Dneska budu dávat do hromady zapínání. Zatím je pouze vize v hlavě, tak ji hodím na papír a uvidím jak to půjde v reálu vyřešit

lukin amater
Příspěvky: 246
Registrován: úte srp 23, 2011 12:12 am
Bydliště: Oldřichovice

Re: Ereso

#122 Nový příspěvek od lukin amater »

Vladimíre, co si myslíš o tom, co psal tady radll? To o tom, že to může poškodit nebo strhat náhon u motoru? Dneska jsem se díval na kultivátor, co mám doma z mounfildu a je tam jen jeden šroub 13tka a jeden klínek a v pohodě to utáhne skulovačku, obacečku a dvou bubnovou sekačku, takže si myslím, že traktor by na to mohl taky stačit ne? :-/

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Ereso

#123 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...jakou sílu dokáže přenést řemenice na klice nevím , to budeš muset pohledat na fóru u někoho , kdo má tento motor . Myslím , že jich tu pár je...

lukin amater
Příspěvky: 246
Registrován: úte srp 23, 2011 12:12 am
Bydliště: Oldřichovice

Re: Ereso

#124 Nový příspěvek od lukin amater »

Vladimír2 píše:...jakou sílu dokáže přenést řemenice na klice nevím , to budeš muset pohledat na fóru u někoho , kdo má tento motor . Myslím , že jich tu pár je...

Tak jasné, ale už od pohledu, když se podívám na průměr vývodové hřídele na kultivátoru a na traktoru tak je to znatelný rozdíl. Zase na druhou stranu na kultivatoru je přímo klínek když to na traktoru je udajně závit a klínkem tak nevím. Včera jsem se na to díval a nic jsem tam nenašel.

lukin amater
Příspěvky: 246
Registrován: úte srp 23, 2011 12:12 am
Bydliště: Oldřichovice

Re: Ereso

#125 Nový příspěvek od lukin amater »

Tady je taková drobná skica napínáku na zapínání vývoďáku

Obrázek

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14716
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Ereso

#126 Nový příspěvek od DanculSK »

lukin amater píše:
Vladimír2 píše::friends: ...podle mého , je to vcelku dobrý nápad , ale pokud to nebude hřídel na ložiscích , tak to není ono . Nejjednodušší máš použití některého z těchto ložisek . https://www.korbel-loziska.cz/sortiment ... omplety-10 Nemusí se nic soustružit , stačí hlazenka...
Na ložiska jsem se už ptal u nás v obchodě v Třinci ve Wafarexu. A bylo mi zděleno, že ložiska s průměrem 24 se nedělají, tak nevím no... Jinak včera jsem vyzkoušel první test je to roztočit a jeví se to v pohodě, zatím se nikde nic nehřeje ani nedře tak uvidíme co dál. Dneska budu dávat do hromady zapínání. Zatím je pouze vize v hlavě, tak ji hodím na papír a uvidím jak to půjde v reálu vyřešit
Ložisko ložisko MR 2437-2RS daj do gugwla
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

lukin amater
Příspěvky: 246
Registrován: úte srp 23, 2011 12:12 am
Bydliště: Oldřichovice

Re: Ereso

#127 Nový příspěvek od lukin amater »

Tak tady další díl skládačky. Dneska jsem dodělal napínák řemenu. Tento patent se mi osvědčil už na bývalém stroji, tak doufám, že bude fungovat i teď.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Ereso

#128 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...jen malá technická poznámka . Ta napínací kladka by měla být z druhé strany , aby řemen přitláčela ...

Gerhard
Příspěvky: 1704
Registrován: čtv zář 24, 2015 3:34 pm
Bydliště: Třinec

Re: Ereso

#129 Nový příspěvek od Gerhard »

neni ten prevod moc do rychla?to bude mit brutalni odacky ta hridel :-/

Uživatelský avatar
radll
Příspěvky: 145
Registrován: stř led 18, 2012 11:23 am
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom

Re: Ereso

#130 Nový příspěvek od radll »

odhadujem pomer 1:2,5 tj 3000x2,5= 7500ot/min :shock:
kto nič nerobí,nič nepokazí

Gerhard
Příspěvky: 1704
Registrován: čtv zář 24, 2015 3:34 pm
Bydliště: Třinec

Re: Ereso

#131 Nový příspěvek od Gerhard »

dat dozadu vrtuli naten nahon, tak neni treba diferak :shock:

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Ereso

#132 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...ale Gery , klučina zkouší . Žádný učený z nebe nespadl...

Gerhard
Příspěvky: 1704
Registrován: čtv zář 24, 2015 3:34 pm
Bydliště: Třinec

Re: Ereso

#133 Nový příspěvek od Gerhard »

jen konstatuju :-/

lukin amater
Příspěvky: 246
Registrován: úte srp 23, 2011 12:12 am
Bydliště: Oldřichovice

Re: Ereso

#134 Nový příspěvek od lukin amater »

Vladimír2 píše:...jen malá technická poznámka . Ta napínací kladka by měla být z druhé strany , aby řemen přitláčela ...
Ano, měla by být naopak, jenže je tam málo místa, proto jsem jí musel otočit naopak

lukin amater
Příspěvky: 246
Registrován: úte srp 23, 2011 12:12 am
Bydliště: Oldřichovice

Re: Ereso

#135 Nový příspěvek od lukin amater »

Gerhard píše:jen konstatuju :-/
Co se týče rychlosti, vypadá to, že otáčky budou poněkud vyšší, proto to budu muset ještě předělat a upravit rychlost více do pomala

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“