trakrůrek od xxmm

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
xxmm
Příspěvky: 995
Registrován: úte bře 10, 2009 5:23 pm

Re: trakrůrek od xxmm

#16 Nový příspěvek od xxmm »

Tak vyměnil jsem dynamo za altík a natáh kousek nový elektriky

Dostala se mi nabídka nového nepoužitého oktávkovýho chladiče

v neposlední řadě jsem si pořídil spojkový lanko z felicie a budu muset vymyslet jak ho tam natáhnout místo upravenýho originál mechanizmu (tvůrce traktoru zkrátil páku originál pedálu pod heslem: "Po menší dráze, zato větší silou")

plán na červenec: ventily, spojka, výměna karburátoru(pokus s EDSR)

xxmm
Příspěvky: 995
Registrován: úte bře 10, 2009 5:23 pm

Re: trakrůrek od xxmm

#17 Nový příspěvek od xxmm »

a je listopad a zase jezdíme :)
karb je nakonec SEDR ze 120ci, sání 1203ka a výfukové svody oktávka se zavařenou dírou
ještě teda musím pořešit filtrbox (120cový nevychází na výšku) a ovládání sytiče

xxmm
Příspěvky: 995
Registrován: úte bře 10, 2009 5:23 pm

Re: trakrůrek od xxmm

#18 Nový příspěvek od xxmm »

Tak trochu pokračování
vyrobil jsem opěrné kolečko na vozík z heveru ze 120ci

a zjistil že šroub, který držel trubku s podtlakem k rozdělovači je naskrz dovnitř bloku takže traktor přišel o část oleje.

xxmm
Příspěvky: 995
Registrován: úte bře 10, 2009 5:23 pm

Re: trakrůrek od xxmm

#19 Nový příspěvek od xxmm »

Včera super akce
nejdřív jsme zapadli a při vytahování křupnul klínek na poloose. Jako na potvoru jsme sebou neměli mobil. Takže krásná procházka k zachránci :)

Uživatelský avatar
caja008
Příspěvky: 2723
Registrován: ned čer 13, 2010 7:03 pm
Bydliště: Nová Paka

Re: trakrůrek od xxmm

#20 Nový příspěvek od caja008 »

takovýhle akce už mooc dobře taky znám.. od určitý doby se bez telefonu nehnu ani když vezu prázdnou káru.......
Když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo aneb když nestačí kladivo jistota je ještě větší kladivo.

xxmm
Příspěvky: 995
Registrován: úte bře 10, 2009 5:23 pm

Re: trakrůrek od xxmm

#21 Nový příspěvek od xxmm »

trochu update
vyměnil jsem sedačku za favoritovou jednak není roztrhlá a druhak na ní funguje posunování
sytič jsem pořešil
umřela mi jedna svíčka
filtr box pořád není ideálně ani vymyšlený
a vyřešil jsem záhadu proč to nedrželo volnoběh - z karburátoru vypadnul drát k elektrovetylu a to už jsem měl všechny trysky pročištění a chystal jsem se na štelování hladiny v karburátoru a začínal přemýšlet na zásobou karburátorů co mám, který použiji. Nakonec taková blbost.

plány do budoucna
Koupil jsem si 22mm prasátka tak je někdy prohodím s těma 19mm co tam jsou.
Výměna nápravy na vozíku za brzděnou
Začínám uvažovat o hydraulice - Jakmile někde splaším dost levný rozvaděč tak se do ní pustím :)

xxmm
Příspěvky: 995
Registrován: úte bře 10, 2009 5:23 pm

Re: trakrůrek od xxmm

#22 Nový příspěvek od xxmm »

Jedna fotka
aktuální stav
Obrázek

nějak nic nestíhám (práce je v plným proudu)
jediný co jsem zvládnul je pohledat díly na předělávku brzd na 22mm a odmastit je

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: trakrůrek od xxmm

#23 Nový příspěvek od Nelinář »

pěkné to máš, je vidět, že nezahálíš 8) taky bojuju co výjezd tak oprava, ale už mám toho povyměňované co se dá tak už bude snad pokoj. Neuvažuješ nad uzávěrkou na zadek?

xxmm
Příspěvky: 995
Registrován: úte bře 10, 2009 5:23 pm

Re: trakrůrek od xxmm

#24 Nový příspěvek od xxmm »

No nad uzávěrkou sice uvažuju ale nechci nijak zasahovat do tý škodovácký nápravy spíš čekám až se někde naskytne nějaká už s uzávěrou a vyměním jí.
A hlavně není pořád čas.

xxmm
Příspěvky: 995
Registrován: úte bře 10, 2009 5:23 pm

Re: trakrůrek od xxmm

#25 Nový příspěvek od xxmm »

Dnešní víkendový update:
Vyrobil jsem zpětné zrcátko: ze zrcátka ze š120 v plastové nohe se skrývá pěkně ohnutá tyčka stačilo k ní navařit delší tyčku a udělat otočný úchyt na rám. Překvapivě se zrcátko moc nechvěje a drží polohu na první pokus dost dobrý.
Trošku se mi pochroumalo 3. kolečko na vozíku. Hever ze škodovky se rozhodl že nebude kolečko zvedat. Tyčka co se uvnitř točí projela skrz vrchní část dovnitř takže jsem ji vytočil nahoru vyříznul mezeru na podložku a navařil na ní odvrtanou matici. Ani po opravě se ale nechtěla točit, pomohla až větší dávka oleje nalitá dovnitř.

xxmm
Příspěvky: 995
Registrován: úte bře 10, 2009 5:23 pm

Re: trakrůrek od xxmm

#26 Nový příspěvek od xxmm »

Další malý update
nejdřív při návštěvě lesa křupla "žehlička" na vozíku naštěstí jde sundat takže jsem se autem s ní projel dom zavařil a zase zpátky

pak jsem vozíku přezul gumy původní 5.9 x 15 za 195/65R15 dunlop fast response :) (byly doma připravený na vyhození), přezutí pomocí 2 montpák a kladiva šlo překvapivě lehce. Na disk by se vešla i širší guma. Pro porovnání jsem ty gumy vyfotil vedle sebe nová je o něco nižší a o dost širší než ta původní (což byl hlavní důvod výměny - měla tendenci dost rozrývat měkčí podklad)

vyměnil jsem vzduchový filtr a upravil 120cový filtrbox tak aby sendnul na karburátor a nekolidoval s víkem ventilů (flexa 4šrouby a silikon a bylo). Po výměně filtru se lehce zvednul volnoběh.

Obrázek
Obrázek

xxmm
Příspěvky: 995
Registrován: úte bře 10, 2009 5:23 pm

Re: trakrůrek od xxmm

#27 Nový příspěvek od xxmm »

Tak udělal jsem ochranný rám na traktůrek (je to z 50mm trubky 2 topenářských kolen, přišroubované k rámu traktoru pomocí 4x M10 šroubů a 2x M12)
Obrázek
a jedna fotka celé soupravy
Obrázek

xxmm
Příspěvky: 995
Registrován: úte bře 10, 2009 5:23 pm

Re: trakrůrek od xxmm

#28 Nový příspěvek od xxmm »

Tak dneska zase úspěšný den. Byli jsme v lese pokácet nějaké soušky a smrk rozštíplý bleskem.
A vcelku v pohodě až kousek před barákem bouchla hadice chlazení, tak traktor jel domů na laně.
Hadice byla dobře zákeřná z venku vypadala naprosto v pohodě ale vevnitř byla totálně zpuchřelá.
Každopádně tím jsem vyřešil i záhadu odkuď z vodní pumpy teče voda :)

xxmm
Příspěvky: 995
Registrován: úte bře 10, 2009 5:23 pm

Re: trakrůrek od xxmm

#29 Nový příspěvek od xxmm »

tak dneska jsem byl v lese pro jeden kmen

naložil jsem ho pomocí kladkostroje

Obrázek

xxmm
Příspěvky: 995
Registrován: úte bře 10, 2009 5:23 pm

Re: trakrůrek od xxmm

#30 Nový příspěvek od xxmm »

poté co jsem před 14dny zjistil že mám místo oleje benzín tak jsem vyměnil palivové čerpadlo za nové co jsem koupil za 79kč na aukru (prodávané jako na favorita :) ) původní pumpa neměla podložku tak tu jsem si vyrobil. Taky jsem neměl oko a průtkový šroub (z původní pumpy to nešlo použít tam byly jen kusy šroubů)
průtokový šroub jsem koupil v agrozetu za 10 kč (je na zetora) a oko použil z brzodvé hadice z oktávky
taky jsem vyměnil olej za M6AD

ještě jsem měnil svíčky za Champion (26kč kus)
a píchnul jsem zadní kolo (naštěstí jsem měl na půdě jedno kolo 16" plonkový vyndal jsem z něj duši a kupodivu držela)

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“