PETRAKtor

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
petrak
Příspěvky: 545
Registrován: úte zář 28, 2010 2:53 pm
Bydliště: Prostějovsko

Re: PETRAKtor

#46 Nový příspěvek od petrak »

Dnes jsem cvičně odzkoušel pluh a mám z toho smíšené pocity. Zkoušel jsem na sousedově pozemku poorat trávu a byl to kousek docela tvrdý a kamenitý což si myslím, že je příčina toho že pluh nešel prvních pět metrů do země ale potom se zaoral a tlačil traktor do zoraného- zde si myslím že je malý asi krátký splaz. :-/ Nevím třeba nějaký mistr oráč napoví. :-/
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Gerhard
Příspěvky: 1704
Registrován: čtv zář 24, 2015 3:34 pm
Bydliště: Třinec

Re: PETRAKtor

#47 Nový příspěvek od Gerhard »

Na tom 1.obrázku, možná je to klamné, ale pluh ti nejde souběžně s přední a zadní nápravou, jde bokem, proto tě vytáčí. Na poslední fotce, pokud to máš seřízené jak si to vytáh ze země, tak ho máš špicou strašně zvednutý. Kluzák od toho pluhu by měl jít celou plochou rovně po zemi. Jinak odborník přes pluhy je určitě Vladimír :ano:

Uživatelský avatar
petrak
Příspěvky: 545
Registrován: úte zář 28, 2010 2:53 pm
Bydliště: Prostějovsko

Re: PETRAKtor

#48 Nový příspěvek od petrak »

Na té poslední fotce to asi klame ale plaz je vodorovně se zemí a je to tak jak byl v zemi. Ale mě se zdá, že je ten plaz krátký, u koňského to trčí ještě kus dozadu tak min. 10 cm.

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: PETRAKtor

#49 Nový příspěvek od Toreto »

Zdravím ta kolego :friends:
Plúžok pekný určite to doladíš, všimol som si tie zadné ramená zdajú sa mi nejaké "pochabé" myslím materiál na nich, čo je to zač - rozmer.

To ja som chcel zadné ramená zvárat z dvoch U profilou dokopy :evil: vidím že je to asi zbytočné 8)

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: PETRAKtor

#50 Nový příspěvek od Atlan »

Podla mna mas pluh velmi v strede rraktora. Tj velky zaber pluhu. Ono urobit prvu rovnu brazdu na nezoranom poli je troska problem. Urob ju na dvakrat. Potom uz budes mat kolesa v brazde a pojde to.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
petrak
Příspěvky: 545
Registrován: úte zář 28, 2010 2:53 pm
Bydliště: Prostějovsko

Re: PETRAKtor

#51 Nový příspěvek od petrak »

Toreto píše:Zdravím ta kolego :friends:
Plúžok pekný určite to doladíš, všimol som si tie zadné ramená zdajú sa mi nejaké "pochabé" myslím materiál na nich, čo je to zač - rozmer.

To ja som chcel zadné ramená zvárat z dvoch U profilou dokopy :evil: vidím že je to asi zbytočné 8)
No "pochablé"...jsou to dvě pásoviny 10x50 svařené do T délka cca 90 cm a k velikosti traktoru to vyhovuje ještě jsem to neohnul i když naviják tlačím do země hydraulikou.

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: PETRAKtor

#52 Nový příspěvek od Toreto »

Tak potom to spravím tiež tak 8) 8)

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: PETRAKtor

#53 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...moc bych se divil , kdyby Ti to oralo . Ono postavit pluh ke konkrétnímu traktoru chce o tom něco vědět . V zásadě Ti tam chybí dva , a v případě , že nemáš seřiditelná svislá táhla , tak tři seřizovací prvky ...

Uživatelský avatar
petrak
Příspěvky: 545
Registrován: úte zář 28, 2010 2:53 pm
Bydliště: Prostějovsko

Re: PETRAKtor

#54 Nový příspěvek od petrak »

Svislá táhla seřiditelná mám. Tak sem s tím, které prvky tam chybí.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: PETRAKtor

#55 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...chybí Ti možnost posunu celého pluhu a natáčení v podélné rovině ...

Obrázek

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: PETRAKtor

#56 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...a ještě by nebylo na škodu prodloužit splaz...

Obrázek

Uživatelský avatar
petrak
Příspěvky: 545
Registrován: úte zář 28, 2010 2:53 pm
Bydliště: Prostějovsko

Re: PETRAKtor

#57 Nový příspěvek od petrak »

podélné posunutí pluhu bych řešil výkyvem na šavlích- na té mé druhé fotce jsou vidět překřížené řetězy na šavlích těmi to celé můžu štelovat do strany. A natáčení v podélné rovině má asi vliv na to tlačení traktoru do zoraného ne? Vladimíre co říkáš na ten plaz?-mě se zdá malý. Jinak díky za rady.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: PETRAKtor

#58 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...řetízky vidím , ale těmi se záběr pluhu neseřizuje . Právě při orbě mají být volné ....

Jar.Ka
Příspěvky: 442
Registrován: pát led 17, 2014 9:51 am
Bydliště: Jičín

Re: PETRAKtor

#59 Nový příspěvek od Jar.Ka »

...a navíc je ten pluh nakloněný na druhou stranu. Pravé rameno by mělo být výše.

Uživatelský avatar
petrak
Příspěvky: 545
Registrován: úte zář 28, 2010 2:53 pm
Bydliště: Prostějovsko

Re: PETRAKtor

#60 Nový příspěvek od petrak »

Jak na druhou stranu? Tak jak je na fotce tak jedu po trávě a břit ostří je vodorovně (pro první brázdu). Když vjedu do brázdy tak povolím levé táhlo a břit srovnám zase vodorovně. Tím se srovná i ta konzole nenech se mást tím že je nakloněná doprava.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“