Traktorik 1-valec diessel 1KVD 8SL

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
blahos
Příspěvky: 224
Registrován: ned pro 28, 2008 10:56 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Traktorik 1-valec diessel 1KVD 8SL

#1 Nový příspěvek od blahos »

Zdravim všetkych foristov.Sme tu noví ja a moj syn.Kupili sme maly traktorik s motorom a prevodovkou s vibracneho valca.
Vzhladom k tomu ze s tymto motorom nemam skusenosti chcem poprosit tych co ho maju a maju skusenost o radu.
Poprecital som tu všetko o tomto motore čo sa dalo.
Ja mam problem s prvym nastartovanim aby chytil.Ked uz chyti ide pekne mame to na dvor tak viacmenenj som chlapcovi chcel spravit radost a len s tym mam problem.

zhrnutie co sme zatial odstranili:::
bola zasrata nadrz s naftou takisto sitko vycistili nanovo
starter tam mam z 1203,zrepasovany netocil dobre
zhavic je tam spraveny uz z osobaku žhavi krasne

mpzno to neviem sparvne startovat studene::: ale.....
ako vlastne sa ma spravne pouzivat ten čudlik na predvstrek??? mne to raz citim že zaskoči potom uz nie,ma sa to stlacat pri plnom plyne???alebo ako to funguje????

zatial som nemal kde dat zmerat kompresny tlak ani nenastavoval ventili,cital som ze vola mam byt 0,15

A objavil som pri cisteni motoru dve akokeby diery na motore medzi vyfukovym a sacim potrubim...prikladam foto,tak neviem ci to mam nejaky vpolyv pri starte.


Tak pekne prosim o rady ako vlastne postupovat pri studenom starte??? čo pripadne mam este pozriet???,dakujem pekne
Přílohy
diera.jpg
blah.traktorik.jpg

blahos
Příspěvky: 224
Registrován: ned pro 28, 2008 10:56 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktorik 1-valec diessel 1KVD 8SL

#2 Nový příspěvek od blahos »

parametre::
zadna naprava w115 zuzena na 95cm
predna doma robena
prevodovka automat
2 ryxhlosti,vpred vzad+pomala,rychla
brzdy-ziadne
motor 1KVD 8SL
ele.starter š 1203
spojenie prevodovky so zadnou napravou rezatovym kolesom

Uživatelský avatar
Badyn
Příspěvky: 711
Registrován: ned srp 08, 2010 6:47 pm
Bydliště: Horní Čermná

Re: Traktorik 1-valec diessel 1KVD 8SL

#3 Nový příspěvek od Badyn »

Ahoj, motor je dá se říct jeden válec z multikáry, zde jsou nějaké návody :) :
na 1KVD 8SL: http://ulozto.cz/xCNkzRU8/rs-09-dilensk ... &_fid=rb3p
na 1VD 8SL 2: http://ulozto.cz/x1TJyB4/udrzovaci-prir ... -2-svl-pdf
snad ti to k něčemu bude :) , jinak ten motor má tady někde i vlákno pod označením IFA jednoválec nebo tak 8)

blahos
Příspěvky: 224
Registrován: ned pro 28, 2008 10:56 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktorik 1-valec diessel 1KVD 8SL

#4 Nový příspěvek od blahos »

toto som uz vsetko pocital preto by som potreboval aj nekoho kto ma ten motor a s tym skusenost a ako presne s tym predvstreko startovat a ako by mal fungovat.ale dakujem pekne

blahos
Příspěvky: 224
Registrován: ned pro 28, 2008 10:56 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktorik 1-valec diessel 1KVD 8SL

#5 Nový příspěvek od blahos »

Asi vela ludi tento motor nepozna cakal som vacsiu reakciu ze mi niekto povie skusenostii tak sa budeme nafalej nejak trapit

Uživatelský avatar
Badyn
Příspěvky: 711
Registrován: ned srp 08, 2010 6:47 pm
Bydliště: Horní Čermná

Re: Traktorik 1-valec diessel 1KVD 8SL

#6 Nový příspěvek od Badyn »


Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktorik 1-valec diessel 1KVD 8SL

#7 Nový příspěvek od jirka_holub »

Zkus tenhle postup: nažhavit ( nevim jakou mas svicku, ja mam tyckovou, zhavim 10-20sekund), pak plny plyn ( ten cudl neresim) a startuje se .... a chytne.
Driv nechytal, byla praskla hlava u komurky (jen smrdela nafta z vyfuku). Sehnal jsem jinou hlavu a je to OK.
Dej prosim nejaka videa a fotky.

blahos
Příspěvky: 224
Registrován: ned pro 28, 2008 10:56 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktorik 1-valec diessel 1KVD 8SL

#8 Nový příspěvek od blahos »

dakujem zatial.Fotky ani nestiham ale dam.Co nove.Vytiahol som trisku dal som ju pozriet a striekala pri 115.Pokila som sa docital mala by medzi 120-130.nakolko sme nemali podlozki aby sme zvysili tlak tak mi kamos pozical celu koplet rysku z drziakom j 2valcovej mulinu a nahodil som to sebe odvzdusnil a skusali.
Dlho sme to startovali mozno aj 15-20 startovani nakoniec sme to natocili ako pisete len s plnym plynom.
Zajtra uvidim ked schladne ci su tie ventili nastavene na 0,15 a opet budem startovat.
Este sa chcem opytat kto ma tento motor na ten cudlik predvstrek ked bezi motor a mackate ho ci je pocut nejaku reakciu zvysenie otacok a podobne,lebo mne to nic nerobi.skusal som to aj vytiahnut von ale nejde to tak neviem.

Takze vyskusame ako to bude startovat dalej s novou tryskou ,ale ked aj to neviem .je mozne aby to chytilo az po toceni minimalne 30sekund straterom????tito motory nechytaju na otocenei???

blahos
Příspěvky: 224
Registrován: ned pro 28, 2008 10:56 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktorik 1-valec diessel 1KVD 8SL

#9 Nový příspěvek od blahos »

este jedna vec ma napadla.Je mozne aby som s tym motorom kdyz chytim za remenicu kliky nepotocil???? ale podotykam ze tam mam tu originalnu automaticku prevodovku

blahos
Příspěvky: 224
Registrován: ned pro 28, 2008 10:56 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktorik 1-valec diessel 1KVD 8SL

#10 Nový příspěvek od blahos »

Dnes sme nastavili ventili a skusili natocit.Nic nove znovu velky problem natocit ho ked je studeny ani bohovi sa schytit.Akonahle je teply chyta krasne bez zhavenia.
Ja uz neviem co s tym mam robit.Tlaky urcite ma lebo je to citit na remenici na kluke ze de stuha,ale este pre istotu premeram. :vztek: :vztek: :vztek:

blahos
Příspěvky: 224
Registrován: ned pro 28, 2008 10:56 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktorik 1-valec diessel 1KVD 8SL

#11 Nový příspěvek od blahos »

Chlapi toto som objavil dnes na oske kompresora nanieco to posobi pri ventiloch je take perko jakou to ma funkciii????
Přílohy
oprava 2.JPG
oprava 1.JPG

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4632
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktorik 1-valec diessel 1KVD 8SL

#12 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Nemá to pro startrování dekompresní ventil , nebo dekompresní ovládání ventilů ?
ooooooooooooo

blahos
Příspěvky: 224
Registrován: ned pro 28, 2008 10:56 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktorik 1-valec diessel 1KVD 8SL

#13 Nový příspěvek od blahos »

ma ved to je vidiet na obrazku ioska pritlaci na ventili ale na osce je dalsi plisek co se da packou pritlacit na tu pruzinu pri ventilech

blahos
Příspěvky: 224
Registrován: ned pro 28, 2008 10:56 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktorik 1-valec diessel 1KVD 8SL

#14 Nový příspěvek od blahos »

dalsia nove vec:::prave sme domerali tlaky a vysledek je taky ze raz to tlakuje raz ne a kdyz tlakovalo tlaky boli 30

takze asi sa pojde rozobrat motor jestli neni praskly kruzek nebo co inak neviem preco to raz tlakuje raz nie :shock:

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktorik 1-valec diessel 1KVD 8SL

#15 Nový příspěvek od jirka_holub »

blahos píše:Chlapi toto som objavil dnes na oske kompresora nanieco to posobi pri ventiloch je take perko jakou to ma funkciii????
Uz to bylo zmineno v tom odkazu co tu výše dával Badyn, tam se ten dekompresor diskutoval :friends: . A tohle perko a plisek.. to zakryva dirku, které vede nad saci ventil. Když se pohne pakou dekompresoru, tak ta tlaci nejen na ventil (dekomprese), ale i timhle perkem zdivhe plisek a olej nahromadeny v tom bazenku v hlave stece dírkou dolu a otevrenym sacim ventilem do prostoru nad pistem a tim to lepe utesni krouzky a mas vetsi kompres při startu...

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“