Ketor

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
LSPetras
Příspěvky: 121
Registrován: pon bře 10, 2014 5:55 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Ketor

#106 Nový příspěvek od LSPetras »

Po delší odmlce sem zase něčím přispěji

Asi před 2 týdny jsme měli vstřikovací čerpadlo na repasu, Ketor šlape jako švýcarské hodinky :shock:

Obrázek

Včera jsem byl pro dřevo aby nebyla rodičům zima když jsem celej týden pryč :D

ObrázekObrázek

Potom jsem si dodělal pedál na zápínání uzávěrky a samozřejmě barva nesmí chybět :)
v týdnu ho asi táta nasadí a mezi svátky se pustíme do přestavby Ketora ne Velkej traktor :prace: 8)
Obrázek

Uživatelský avatar
LSPetras
Příspěvky: 121
Registrován: pon bře 10, 2014 5:55 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Ketor

#107 Nový příspěvek od LSPetras »

Po dlouhé době jsme zase vyjeli, "bohužel" do lesa :/ zlatý pole, nemám rád když musím traktor tahat do lesa, i když to žádný těžký teren nebyl tak už se mi tam nelíbilo

Abych měl aspoň nějakej ten trojúhelník :D
Obrázek
a tady už PRO fotky :D
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
LSPetras
Příspěvky: 121
Registrován: pon bře 10, 2014 5:55 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Ketor

#108 Nový příspěvek od LSPetras »

Minulý týden jsem byl vyvážet slepičí hnůj protože my už ho na zahrádku dávat nechtěli tak jsem ho vezl na soukromníkovo hnojiště...
Obrázek

Protože jsme potřebovali uvolnit prostor pro manipulaci se stavebníma buňkama tak jsem jen tak narychlo svařil vidle abych se nemusel tahat se sloupky co zavazeli v prostoru
Obrázek

o víkendu jsem si konečně udělal rám na brány, zatím tam mám jen dvě po 75cm ale v plánu mám ještě další dvě po 100cm, rám bude skládací, zatim ručně později možná hydraulicky
Obrázek

A dnes už jsme konečně převezli buňky! začal jsem je vyklízet protože v jedné bylo hodně bordela, zítra musím trochu popravit střechy protože jsou pomačkaný plechy a někdy napatlám silikon aby tam neteklo a později asi na jednu dáme ipu, a taky musíme v té zelené zpevnit podlahu protože to je budoucí garáž pro Ketora, už i vrata máme nachystaný už je jen navařit :)
Obrázek

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ketor

#109 Nový příspěvek od Ondras83 »

co ty vetsi kola?

Uživatelský avatar
LSPetras
Příspěvky: 121
Registrován: pon bře 10, 2014 5:55 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Ketor

#110 Nový příspěvek od LSPetras »

Zatím na ně není čas, teď když je pěkně lítáme kolem těch buněk atd. ale jak se udělají vrata do té plechové buňky napravo tak už mu je nasadím :)

Dnes jsem uklízel hlavně tu plechovou buňku napravo protože v ní byl hroznej bordel a vytáhl jsem desky z podlahy aby se mohla podsypat a udělat nějaká pevnější aby udržela Ketora a popř. i něco těžšího :D
Obrázek
Zítra chci asi něco upravit na bránách a v buňkách zase trochu uklízet atd. k pískovně pro prosívku na podsypání se nedostanu protože tam dělají novou cestu a polňačkama je to na dlouho a moc klepání :/ takže jen pouklízím ,trochu si srovnám pozemek a pak se uvidí, v pátek budeme dávat na plechovou vrata

Uživatelský avatar
LSPetras
Příspěvky: 121
Registrován: pon bře 10, 2014 5:55 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Ketor

#111 Nový příspěvek od LSPetras »

Někdy před dvěma týdny(přibližně) jsem musel zase vytáhnout vály a jet dědovi na hektar ječmenu
Obrázek

postupně jsem dělal na buňkách v mezičase, měl jsem poměrně dost zakázek tak jsem na svojem neměl čas dělat
Obrázek

jedna fotka z přípravy pole pod brambory a asi řepu, foceno hodně z dálky takže horší kvalita :/
Obrázek

Přidělal jsem na pluh krojidlo a "zalétoval" tak doufám že už nikdo nebude chtít orat abych ho nemusel zase umývat a mazat..
Obrázek

Dnes jsem si přidělal zásuvku abych si mohl připojit repráky na pozemku když tam zatím nemam elektriku, z mobilu se to poslouchá blbě, a samozřejmě už jsem i při práci dobíjel mobil :D
Obrázek


image hosting without registration

Uživatelský avatar
LSPetras
Příspěvky: 121
Registrován: pon bře 10, 2014 5:55 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Ketor

#112 Nový příspěvek od LSPetras »

Včera jak jsem přijel ze školy jsme jeli posekat trávu na pozemek ať ti tam trochu vypadá
Chtělo by to nějak srovnat ale když tam pustím na podzim pluh tak asi vytáhnu základy bývalých kravínů nebo čeho :D
Obrázek

Trávu jsme odvezli domů slepičkám :D myslím že z pozemku budou mít radost i ony :D
Obrázek

Uživatelský avatar
LSPetras
Příspěvky: 121
Registrován: pon bře 10, 2014 5:55 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Ketor

#113 Nový příspěvek od LSPetras »

Já uplně zapomněl dát fotky po předělání Ketoru na větší kola a pár dalších uprav
Přidaná rampa na světla a upravené blatniky
Obrázek
Teď už má i přední blatníky
Obrázek
a závaží i dopředu
Obrázek

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Ketor

#114 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...tak jak to jezdí na větších kolech..?

Uživatelský avatar
LSPetras
Příspěvky: 121
Registrován: pon bře 10, 2014 5:55 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Ketor

#115 Nový příspěvek od LSPetras »

neměl jsem moc možností ho vyzkoušet protože si nerozumíme s otcem tak s Ketorem jedu tak jednou za půl roku
Hlavně otec si myslel že se to hodně zrychlí tak dal zpomalovací převodovku místo 1:3 - 1:4 (asi) a traktor teď jede na nejvyšší rychlost a plný plyn sotva 20km/h (předtím jezdil cca 30km/h)
a protože jezdí většinou se sklopkou do pískovny, pro dřevo apod. tak je ta pomalejší rychlost jen nevýhoda podle mě.. a to otec nechápe, takže si chci do budoucna postavit svůj, ale protože nemám prostor kde bych si ho postavil tak zatím jen chodím do práce

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“