PRCEK

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1868
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: PRCEK

#211 Nový příspěvek od filip »

Výsledek drbání za uchem je obvyklá miss kompromis mezi možností,materialem, cenou a časem. Ještě to chce dodělat.

Obrázek
4011, 25 A, Zebra, Prcek
Padá chlápek z mrakodrapu a v každém patře říká - Ještě je to dobrý..

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: PRCEK

#212 Nový příspěvek od Ondras83 »

Nepřispívám, obdivuji a sleduji, píšu k sobě. Dělám na svém stroji. To, že spousta lidí zalezla kdoví kam kdoví proč fóru samozřejmě nepřispívá, ale co my s tím, zejo... buďme rádi za každý obrázek. Detaily jsou k dobru, ne ke špionáži!! (Nemyslím rusa, myslím kutily)

Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1868
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: PRCEK

#213 Nový příspěvek od filip »

Vyfotím to až to bude hotové, je to takové provizorní, musím zkusit co to zvedne,je tam asi metr dlouhá pístnice ale pod špatným úhlem. na podvozek asi půjdou dorazy, je to moc měkké. Korba je asi 200 na 110, trochu jako ty malé co nabízejí za kubotky. Poskládal jsem to z toho co bylo zrovna k mání nebo doma, náklady budou někde kolem 4t. Za málo peněz málo muziky. Vlastně ani žádnou fotku ze stavby nemám, nějak mne to nenapadlo.

Obrázek
4011, 25 A, Zebra, Prcek
Padá chlápek z mrakodrapu a v každém patře říká - Ještě je to dobrý..

Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1868
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: PRCEK

#214 Nový příspěvek od filip »

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

trochu jsem to naštětkoval, je to takové malé.
4011, 25 A, Zebra, Prcek
Padá chlápek z mrakodrapu a v každém patře říká - Ještě je to dobrý..

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: PRCEK

#215 Nový příspěvek od oco13 »

Klobúk dolu :friends: máš to na 8)

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: PRCEK

#216 Nový příspěvek od Vladimír2 »

Pořád mi vrtalo hlavou , jak se vlastě otevírá to zadní čelo . Z obrázků to moc vidět není , ale vypadá to , že se vysunuje nahoru . Podle mého by to chtělo pant . Ať už nahoře , nebo dole . Ono totiž , když se nálad (písek , hlína , hnůj ) o něj opře , půjde to velice těžko .

Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1868
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: PRCEK

#217 Nový příspěvek od filip »

Je to jen takové jednoduché, složité byly jen ty plechové sajtny, jsou z nějakého dopravníku a byly naohýbané do víc než Učka, nějakých 270 stupňů. Něco jsem se na kovadlině naklepal než jsem je vyklepal do plochy. Ty dvě vlnky co tam zbyly jsou jako výstuha, tam to bylo ohnuté na 90 stupňů. Podlaha je z kousků, zbytky z podlahy vozu 3mm. Vlastně jsem koupil jen padvozek a pár vinglů ze šrotu a nějakou tu odrazku. Ostatní tu tak nějak skoro bylo.
4011, 25 A, Zebra, Prcek
Padá chlápek z mrakodrapu a v každém patře říká - Ještě je to dobrý..

Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1868
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: PRCEK

#218 Nový příspěvek od filip »

Jo čelo je jen na vysunutí, mám to tak i na druhém vozíku a jde to. Musí se to vysunout dřív než to půjdu vyklopit. Ale když to bude zlobit tak to předělám, stejně asi budu upravovat nápravu. Až se to vyzkouší.
4011, 25 A, Zebra, Prcek
Padá chlápek z mrakodrapu a v každém patře říká - Ještě je to dobrý..

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: PRCEK

#219 Nový příspěvek od Ondras83 »

Hele vždyť to je parádní. Dodělat čelo na houpačku a máš krásnou sklopku :)

JardaCNC
Příspěvky: 2354
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: PRCEK

#220 Nový příspěvek od JardaCNC »

Mám taky zadní (vlastně i přední ) čelo vysouvací, ale mám bočnice trochu do V a tak stačí pozdvihnout o cca 10 -12 cm a je venku. Míval jsem to ze dřeva a stalo se mi že jsem je po nerovnosti dokázal ztratit. Pak jsem objevil v kovošrotu použité hliníkové bočnice a předělal jsem to. Od té doby jsem žádné čelo neztratil. Má to stálý rozměr - před tím stačilo aby byla deska vyschlá a nedržela. :vztek:

Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1868
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: PRCEK

#221 Nový příspěvek od filip »

Musel jsem o kousek nastavit vidle na balíky, balík měl snahu se vyklánět dozadu, teď už lepší.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
4011, 25 A, Zebra, Prcek
Padá chlápek z mrakodrapu a v každém patře říká - Ještě je to dobrý..

Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1868
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: PRCEK

#222 Nový příspěvek od filip »

Tak dnes sázení, vím že jiným už to dávno roste a protahují ale tady je čas na sázení až tak k 1 máji. Včera jsem nahonem předělával uchycení sazečky ze zetoru 25 na malého, no moc se nedařilo. Takhle řádky nakřivo jsem ještě neměl. Je to na stráni a ještě do kopce, i s 25 to nebylo nic moc. Trochu mě v tom hrabe a stahuje ho to dolů. Nějak to dopadlo ale do příště bude asi pár změn. Před koncem mi ještě úplně vyplivla hydraulika, zahrabal, lopata spadla ne zem a musel udělat rozborku pojišťováku v řádku. Pak se to chytlo.
Tu sazečku jsem dělal nahonem asi před 25 lety a vlastně ji ani nikdy pořádně nedodělal. Tak nějak to funguje.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
4011, 25 A, Zebra, Prcek
Padá chlápek z mrakodrapu a v každém patře říká - Ještě je to dobrý..

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: PRCEK

#223 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...no teda nezávidím Ti ty podmínky ! A nezkoušel jsi třeba si to políčko předem načárovat tím , čím ohrnuješ a pak při sázení jezdit v těch rýhách ?

Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1868
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: PRCEK

#224 Nový příspěvek od filip »

To me nenapadlo. S 25 jsem jezdil mimo řádek nebo V něm a držel horní brzdou, sazečku skoro vedle traktoru, doufal jsem že s novým to půjde líp. Zatím jsem udělal větší zuby na kole, nechtělo se točit a tak jsem to musel tahat víc do hloubky než bylo nutné, pak to šlo tíž a hrabalo. A musím předělat ty radličky vzadu až někde v kovošrotu vyplavou. Jinak to trakturek zvládá dobře, i s tatíkem na stupátku to zvedne. Prohrnoval jsem takovou jednokolkou z pionýra, tam mi odešel motor a ted používám disky co to stahují jen na jednom řádku. Ty řádky nikdy nebyly moc rovnoběžné, jen je to letos trohu horší než jindy. Jako když pes ...
4011, 25 A, Zebra, Prcek
Padá chlápek z mrakodrapu a v každém patře říká - Ještě je to dobrý..

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: PRCEK

#225 Nový příspěvek od Ondras83 »

ja pouzivam radlicky z VARI a nedam na ne dopustit, na sazeci mame zahrnovaci kotouce, je to trosku vochmatyka to vsechno seridit, aby to netahalo do strany, ale kdyz to je, tak to sazi krasne, loni jsem se setkal s tim, ze jsem mel brambory sem tam z hrobku venku, tak jsme letos dali o kousek hloub a uvidime letos...

jaky prumer tech brzdovych kotoucu tak pekne pasuje jako zavazi do kol? :)

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“