šarkáň a ostatné ocove hračky

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

šarkáň a ostatné ocove hračky

#1 Nový příspěvek od oco13 »

Skúsim aj ja prispieť jedným strojčekom z juhu Slovenska .Kamaráti sa mi smejú že je to traktor do kvetináča , ale pomôcť pomôže.

rok výroby ??? mám ho už dlho , len stál asi 5 rokov zabudnutý opustený
ako vlečku používam príves pongratz brzdený

Teraz s ním vozím drevo a laborujem lebo nechce orať , len ryje ako sviňa :pistol: :pistol: :pistol:
Malo to dakedy aj dynamo z moskviča , aj zadné svetlá , proste komplet ako z fabriky , ale nejako ked to odpadlo tak sa išlo ďalej aj bez toho, momentálne to skoro nebrzdí a hlavne nechce orať, nepomohlo ani študovanie tunajších rád . Neskôr dám fotky s pluhom a možno niekto poradí

Rozmery : rozchod 80cm
rozvor 95cm
celková šírka 88cm dlžka 170cm
motor jawa 250
prevodovka - moskvič
zadná náprava 1203 + uzávierka
hydraulika -bude
príslušenstvo je - vyfotím - rotavátor pluh sejačka na kukuricu kultivátor fekál brány

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň

#2 Nový příspěvek od oco13 »

ako som slúbil pridávam aj fotky náradia , len tiež už dlhšiu dobu bolo odstavené tak bude treba čo to opraviť.



Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
zdeněk 1
Příspěvky: 2915
Registrován: úte črc 17, 2007 2:46 pm
Bydliště: Velká nad Veličkou

Re: šarkáň

#3 Nový příspěvek od zdeněk 1 »

pěkný traktůrek a toho příslušenství k němu 8) a ještě ke všemu to má vývodový hřídel 8) Když je teď zima a není tolik práce tak by si zasloužil trochu opucovat aď zase vypadá jak píšeš jako z fabriky.
Schopný autor tvoří,neschopný poučuje

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň

#4 Nový příspěvek od oco13 »

To asi tak lahko nebude , na rozdiel od iných , môj je používaný celoročne .Tri dni dozadu priviezol z vinohradov drevo na drtenie a v tomto počasí nič moc. Do dielne sa dostal len preto že potrebujem vyriešiť nejaké závažie dozadu , pri brzdení ma príves tlačí šmykom dolu kopcom.

Uživatelský avatar
petrak
Příspěvky: 545
Registrován: úte zář 28, 2010 2:53 pm
Bydliště: Prostějovsko

Re: šarkáň

#5 Nový příspěvek od petrak »

Ahoj koukám stroj samý řetěz. Jedním tím řetězem poháníš vývoďák? Ten se točí stále nebo má nějakou spojku?

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň

#6 Nový příspěvek od oco13 »

Najskôr to dlho jazdilo len s tým samotným predlohovým hriadelom , ale ked som poskladal rotavátor , tak bolo treba odniekadial vytiahnuť vývod na pohon . Najvhodnejšie miesto bolo práve ten predlohový hriadel, netočí sa stále , len keď je zapojený rotavátor tak sa vpredu dá kolík ,ktorý spojí reťazové kolo a unášač.ešte mi ho nestrihlo. Je to vlastne 8mm nastrelovací šroub, čiže dosť pevný material.
Reťaze nejako k motorkovým motorom patria a pomocou reťazových kôl sa aj celkom dobre menia prevodové pomery.
Mal som traktor 4x4 s jawou 350 a rozdiel v otáčkach diferákov sa mi celkom dobre podarilo vyrovnať práve reťazovými kolesami. Bohužial nešťastnou súhrou náhod skončil v šrote a je nenávratne preč. :'( :'( :'( :'(

hindour
Příspěvky: 202
Registrován: stř dub 27, 2011 11:06 pm
Bydliště: Rakovník

Re: šarkáň

#7 Nový příspěvek od hindour »

ahoj, prosimtě jak jsi udělal do diferenciálu uzávěrku? :)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň

#8 Nový příspěvek od oco13 »

Návod bol v niektorom staršom čísle urob si sám, ale je to velmi slabučká uzávierka , už raz rozdrapila celý diferák na polovicu. Bolo to pri ťahaní tej cisterny čo je aj na foto , má 1500l a vtedy mala ešte vpredu benzínové čerpadlo na vodu.V kopci začal hrabať a po zošliapnutí uzávierky sa ozvala rana a z diferáku boli cucky. Takže jej použitie je naozaj len na blate aby sa človek pohol ked sa mu šmýka , nie na pomoc s nadmernou záťažou.
Princíp tej uzávierky spočíva v tom že spojí natvrdo jeden satelit s košom diferáku v mieste kameňov poloosi.(dúfam že som to napísal zrozumitelne)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň

#9 Nový příspěvek od oco13 »

Ukazuje sa celkom dobrý čas tak som skúšal trocha voziť drevo. Bolo pritom celkom veselo



A ešte pár foto to bolo pri prvej várke.


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

valsorim
Příspěvky: 106
Registrován: čtv bře 31, 2011 9:30 am
Bydliště: Prešov

Re: šarkáň

#10 Nový příspěvek od valsorim »

škoda, že nemáš delené brzdy

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň

#11 Nový příspěvek od oco13 »

Že by som s tým zatáčal ako s tankom?? to nie , tá klietka už tú druhú jazdu nevydržala , tak som vyrobil verziu č.2 a tá už má pomocné koliesko .

Uživatelský avatar
Mirdošiak
Příspěvky: 253
Registrován: ned říj 27, 2013 6:53 pm
Bydliště: Sverepec

Re: šarkáň

#12 Nový příspěvek od Mirdošiak »

Pekné video :smich: čo z toho robíš dragstera :vysmech:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň

#13 Nový příspěvek od oco13 »

Neodhadol som váhu dreva , a keď už to bolo na korbe , hádam to nevyložím.? :) :) :) :)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň

#14 Nový příspěvek od oco13 »

Tak po dlhšom čase som tu znova .Šarkan dostal brata . Je sice značne poničený a jeden život má už za sebou , ale verím že bude ako mačka a čaká ho ešte pekných pár rokov.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Bude aj viac fotiek , len ešte zápasím s počítačom

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň

#15 Nový příspěvek od oco13 »

Takže nejaké podrobnosti k novému traktorčeku : š- 100cmm , dlžka 200cm , zadok 1202 s uzávierkou, predok asi fiat 125p , prevody 1202 + reťazový 1:6 , trvalý 4x4 ,motor 1202 starší typ. K traktoru boli dva náhradné motory , 1 pneumatika a rotavátor , pre ktorý pôjdem neskôr lebo som sa bál že zlomím vozík.Starší pán čo mi ho predal vravel že motor po zahriatí zdochýňa , takisto sú po smrti skoro všetky manžety.
Vidím to na kompletnú rozborku a postupne skladať a reparovať.Na dvore sa ešte dal presvedčiť a motor chytil.(vraj stál na dvore dva roky bez pohnutia) Má to aj kardanový vývod , ale je funkčný len za jazdy , takže to bude chcieť tiež prerábku.


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek




A tu je tých pár slúbených fotografií.
Ťahal som ho na vozíku 50km za C AX 1,4D a veru mal čo robiť , navečer som bol rád že som doma a citron určite tiež. :smich: :smich: :smich: :smich:

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“