šarkáň a ostatné ocove hračky

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1891 Nový příspěvek od oco13 »

Ešte k uskladneniu a kúreniu štiepkou. Moje príspevky ohladom tejto témy berte v tom kontexte, že ja nemám štiepku ako hlavný zdroj tepla. Ak by prišla naozajstná zima, tak asi potočím gombíkom a spolahnem sa na plyn (možno) Moje kúrenie štiepkou je preto lebo čistím džunglu a nechcem páliť kríky po roli. Toto pálim aktualne
Obrázek Obrázek
K paletovaniu - takto oddelujem bagy aby som ich neroztrhal vidlami pri naberaní
Obrázek

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1892 Nový příspěvek od Toreto »

Koľko radiátorov tahas? Aj boler?

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1893 Nový příspěvek od oco13 »

8 radiatorov bez bojlera. Moje kúrenie bolo už tolkokrát prerábané, že si netrúfnem ešte aj na ohrev TUV ťahať dva okruhy. Beží to na samospád, a ak sa pripojí aj plynový kotol tak to má nútený obeh. :typek: Mal som šťastie na kúrenára výmyselníka , pánboh mu daj lahkú zem. :'(

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1894 Nový příspěvek od Britt »

Já dělám štěpku z ořezaných stromů na drobno a proženu jí v automatu na uhlí.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1895 Nový příspěvek od oco13 »

Jardo na slovensku už uhlie velmi neuvidíš, plyn alebo drevo. Ja to kombinujem. Tá moja štiepka je taká že niekedy je problém ten kýbel napchať aj rukami, tu by žiaden automat neuspel, len poctivá ručná práca.
Práve dnes som debatoval so susedom o kúrení. Má podobný kotol ako ja a nadáva ako "špaček", vraj to dymí a stále sa mu zasekáva drevo. Keď naloží plnú komoru ,tak vždy mu horná polovica ostane nezhorená. Lenže to je práve o filozofii kúrenia. Ja dám kýbel štiepky a dve polienka a ešte kým horia tak ich idem aj tri krát skontrolovať ako to tam horí. :typek: AK by som chcel naládovať kotol a prísť na druhý deň, tak to rovno môžem zapnúť plyn. A nemusím ísť do pivnice pol roka. Mňa proste baví počúvať ten kotol ako praská nadýchnuť sa dymu z dreva, trocha pohrkať roštami , pozrieť tlak , teplotu a pol hodinku som spokojný. :typek:

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1896 Nový příspěvek od Toreto »

Oco presne moja reč. Ja vykurujem chalupu krbovovvlozkov mam ju v garáži a najradšej by som sa tam presťahoval :smich:

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1897 Nový příspěvek od vitex »

Pěkné video.Neměl bys podlahu snížit,abys nechytal za střechu?Koukám,že ty špalíky máš taky dlouhé jak já.Nejraděli bych přidal ještě jednou tolik nožů aby byly menší,jenže mě to konstrukce válců nedovolí.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1898 Nový příspěvek od oco13 »

Už nemám kam znižovať podlahu, som na zemi. Bojím sa že ak by som vykopal jamu, tak mi tam bude stáť voda. Takto je to len o cviku, dá sa na to zvyknúť.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1899 Nový příspěvek od Britt »

Oco, plyn mám taky, ale dokud bude uhlí a budu schopný ho dostat do kotle, jedu na uhlí. Dřevo mě vyjde stejně jako uhlí, akorát se u toho nadřu jako vůl a zaberu si hromadu místa na zahradě. Kdyby bylo nejhůř, mohu přejít bez úprav na pelety nebo obilí, ale to už je také jiná cenová liga.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1900 Nový příspěvek od oco13 »

Hej každý máme svoje pohnútky k voľbe paliva. Kúsok za hranicami v Maďarsku zase bežne kúria obilím alebo kukuricou. :typek:

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1901 Nový příspěvek od Britt »

Poláci, Němci a Rakušáci zase jedou na vyjetý olej. Když máš kvalitní kotel, tak jsou emise menší než z plynového.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1902 Nový příspěvek od oco13 »

Teraz som zachytil Sniperovu támu "rekultivace louky" ja s džunglou robím niečo podobné len viac amatersky. :-/ Vlani na jeseň mi to hore na kopci kamarát omylom pobehal kultivátorom a zosmykoval. Takže tam kde bol porast a jamy je rovina a nič. Už mi prišlo semeno lúčnej dateliny a facelie. Dám to tak pol na pol a uvidíme ako sa to bude tváriť. Faceliou by som rád prilákal včielky nech sa snažia a opelujú. Ešte sa musím dohodnúť s tou pani čo u nej bývam a džungla jej tiež patrí aké stromy tam vysadíme. Ja by som pre seba a pre kotol chcel dva rady pawlovnie - na skúšku. :typek:

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2605
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1903 Nový příspěvek od krajan »

zasad slivky , alebo marhule a mozes kurit kôskami :-) a zvysok ta moze zohrievat vnutorne .....
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1904 Nový příspěvek od oco13 »

Slivky ešte by aj išli , marhule bez šance. Sused má asi 30 stromov a pooberané kmínmi a haluze polámané , len každý rok nadáva. :pistol: pokial to nevieš strážiť tak je so sadmi dosť problém. S gazdinou rozmýšlame nad jedlým gaštanom , lieskou alebo ešte doplniť orechy. To nie je až tak atraktívne pre zlodejov. Snažím sa vymyslieť niečo ,čo by prežilo najbližších 15 rokov s minimálnou starostlivosťou. Nečakám z toho úžitok, stačí mi zachovanie udržiavaného stavu. Je možné že to vyjde aj na to palivové drevo a medzi radmi budem len mulčovať.

JardaCNC
Příspěvky: 2354
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#1905 Nový příspěvek od JardaCNC »

Co je? - pooberané kmínmi
To neznam :-/

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“