šarkáň a ostatné ocove hračky

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Marián
Příspěvky: 1315
Registrován: čtv říj 23, 2008 10:19 pm
Bydliště: Nové Mesto n.V.

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5026 Nový příspěvek od Marián »

Daj vediet ako to dopedne. Obzvlast ma zaujima ako sa to bude spravat pri tvrdych chlpovych polenach a este ak su aj suche. Lebo cerstve a hladke drevo porubem aj sekerou, alebo rychlejsou kalackou.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5027 Nový příspěvek od oco13 »

Tak som sa dnes zase vybral trocha prevetrať Chroustala
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Nakoniec ma ešte odchytila seseda že Romanko máme tu troška haluziny , nezoberieš si to? :typek: Troška bola dva prívesné vozíky za auto naložené do metrovej výšky a to ma ešte ukecala, že o dva týždne si zoberiem aj zvyšok toho smreku. :pistol: Takže hromadu čo som zomlel som tam zase navozil :pohlavek: a džungla sa mi smeje :smich:

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5028 Nový příspěvek od mihi »

Tak to je super...
Všetci strašia nie je drevo, je drahé......
A My ,,špalíkovači,, sa nevieme zastaviť so špalíkovaním..... 8)
Mihi

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5029 Nový příspěvek od Čárls »

Záleží co člověk chce a čím bude topit a hlavně v čem bude topit Kamarad z vesnice štěpkuje větve a má je za uklid ale pokud by chtěl klády už musí zaplatit
navíc pokud máš krbovky jako já tak štěpkou a bordelem v bytě topit nebudeš
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5030 Nový příspěvek od Tomas6 »

Kámoš špalíkama normálně topí v bytě. Má krbovky, já mu brávám z práce krabice od kotoučů, bubnů, on do toho nasype na kopec špalíky, zalepí maskovací páskou a pak tu krabici položí na tři polínka, dvě dá ještě navrch a má na večer vystaráno.
Jinak já tím topím v kotli rojek, dám tři polena, na to tak 3/4 pytle špalíků, na to dvě polena, za hodinu musím sice přiložit znovu, ale kotel valí na 90 a krásně nabije Aku nádrže. Lepší jak dřevem. Když jsou opravdu mrazy tak přidávám trochu uhlí.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5031 Nový příspěvek od oco13 »

Tomaši - ja kúrim rovnako - velký kýbel špalíkov (35L) do toho tri kocky z paliet a malý kýbel 12L pilín od hoblovky. Mladý blbne v dielni, tak mi pribudajú piliny. Na jednej strane som rád, že kúrim skoro zadarmo a na druhej, vždy keď prídem do džungle tak ma štve že som ju zase nepotlačil ani o meter dozadu. :-/ Ale ono tie kilowaty tam stále sú , čakajú na koreni. :typek:

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5032 Nový příspěvek od Peter768 »

A navyše sa Ti tie kilowaty v gžungy zhodnocujú. 8) Fakticky si porazil infláciu chráštím :vysmech:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5033 Nový příspěvek od oco13 »

Tak po velmi dlhej dobe som ho dorazil :pohlavek: kolečko je k nemu ale je ešte statočne hrdzavé. :typek:
Obrázek Obrázek
Som zvedavý či bude aj orať. Nastavovacie prvky som okopčil z wiraxu, pluh je 3x20 neznámeho pôvodu a určenia.
Aj keď som sa motal v dielni okolo pluhu stále ma ťahalo do džungle, tak som poobede zobral psicu a vyvenčili sme sa :typek:
Obrázek Obrázek

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5034 Nový příspěvek od Tomas6 »

oco13 píše: sob říj 08, 2022 5:15 pm Tak som sa dnes zase vybral trocha prevetrať Chroustala
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Nakoniec ma ešte odchytila seseda že Romanko máme tu troška haluziny , nezoberieš si to? :typek: Troška bola dva prívesné vozíky za auto naložené do metrovej výšky a to ma ešte ukecala, že o dva týždne si zoberiem aj zvyšok toho smreku. :pistol: Takže hromadu čo som zomlel som tam zase navozil :pohlavek: a džungla sa mi smeje :smich:
Oco neklade sa ti ta šopa trochu?
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5035 Nový příspěvek od oco13 »

Tá škridla je tam len ako núdzové riešenie , mal by tam ísť plech. :-/ Teraz kukám fotku :shock: asi som zapol niečo v telefone :pohlavek: . Šopa je rovno len na jednej strane mám prehnuté strešné laty asi 2cm. :typek:

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5036 Nový příspěvek od Tomas6 »

No je možné že už jsme o tom debatovali, ale protože si moc nepamatuju , tak se tě zeptám. Jak ty špalíky v tom bigbagu schnou? Neplesniví to? Já teď řeším jak skladovat. Koupil jsem biboše s dopravníkem. Doteď jsem to pytloval, ale teď už to postrádá smysl. Udělá by byly nějaké palety na způsob gitterboxu, ale to je finančně nesmysl. Mám doma dvě ibc od nafty, ty se na vodu nehodí, tak odříznu vrch a navrtám díry do boků. Ale kupovat další, to vyjdou cenově nastejno ty gitterboxy. Ale ještě je varianta zkusit bag. Ale nerad bych aby to v tom místo schnutí jen plesnivělo.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5037 Nový příspěvek od oco13 »

Ak aj niečo je chytené plesňou tak aj tak to uschne, zajtra dám foto čím teraz prikladám. Myslím si ale, že ja nie som najvhodnejší príklad, ja totiž sa nezameriavam na kvalitu špalíkov, ale doslova likvidujem odpad. Takže aj teraz mám v bagu kopu lístia - velmi dobre sa s tým zakuruje. Potom to presypem kýblom pilín (zase odpad) a hodím tam pár kociek z paliet. Džungla to sú hlavne tenké stromčeky často aj len 2 - 3 cm, aj dnes som to strihal nožnicami z Lídla. Takže u mňa to nie je príprava kuriva na zimu, ale čistenie pozemkov a niečo už s tým bordelom v zime spravím. :typek:
Inak už z princípu to v bagu musí vyschnúť, lebo ten nie je vzduchotesný a špalíky vytvárajú dosť velké medzery na prudenie vzduchu.
Edit behol som ku kotlu a odfotil to moje palivo
Obrázek Obrázek Obrázek
odpad z dielne , štiepka a piliny. Tá štiepka je cca z apríla, neskúmal som či je plesnivá alebo či je suchá - vzblkne jak slama tak hadam ano.
Ale ak si to zväčšíte tak je vidieť že je to kua pichlavé kúrenie.
Vrecia budú asi lepšie v tom že z vreca sa to sype rovno do kotla (asi) ja musím mať "medzinádoby" :hm:

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5038 Nový příspěvek od Tomas6 »

No já mám přikládání z boku, tak to stejně z pytle sypu do bedny a přikládám lopatou. Pytel je pohodlný, donesu ho až ke kotli a vysypu do bedny, tak to budu muset v kýblu nanosit z venku. Pytle venku skladují v buňce, z tama přivezu a uložíme do sklepa cca 30 pytlů a mám na 4 týdny pokoj. Jen přinesu kousek ke kotli a topím. Ale zas na poli to musím pytlovat, pak posvážet a uložit, tak bych to měl buď v tom ibc nebo v bagu a bobkem nebo čelňákem naložil, složil a uložil pod střechu. Nemusel bych to vzít do ruk. No zkusím asi ze dva bagy udělat jak se to bude tvářit.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5039 Nový příspěvek od oco13 »

S IBC kontajnermi by som bol opatrnejší - mám ich rozrezaných niekolko na skladovanie piesku a štrku. Napriek tomu že majú vyvrtané diery aj tak je ten material v nich mokrý. Druhá vec je naberanie - bag sa ti uberaním materialu roluje dolu ale ibcčko ostáva stále cez meter vysoké. No a aj cena - tu na slovensku stojí ibcčko 60 eur a bigbag max 5 eur.
Bagy využívam už od 2016teho a zatial dobré.
Ešte ma napadlo - raz už dávno sa mi podarilo kúpiť 5ks malých bigbagov. Rozmer 80x80x80cm. Tie sú super lebo ho na rudle zoberiem až ku kotlu , prejde cez 90ky dvere. Len odvtedy som ich už na bazoši nevidel. :'(

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5040 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tak do toho ibc bych si samozřejmě udělal vybírací okénko. No štěrk ti na hromadě nikdy neproschne.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“