šarkáň a ostatné ocove hračky

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14519
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5206 Nový příspěvek od DanculSK »

Toľko hádam nie....
:red:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5207 Nový příspěvek od oco13 »

86.5km z domu , podľa guugla :wink:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5208 Nový příspěvek od oco13 »

Chlapi 6. januara som tu riešil v inej téme puzdra a čapy do nakladača. Niečo mi poradili a tak som objednával z Číny. Dnes mi zvoní kurier a ja kukám jak puk, že nič nečakám :-/
Obrázek
Aha ho, to ako robia súdruhovia z číny, keď velké firmy zastavujú linky lebo nedošiel material???
Každopádne potešilo 8)

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5209 Nový příspěvek od Čárls »

Asi jako malej kšeft je taky kšeft a co s velkým když nechtěj platit dopředu a nemusej pak zaplatit Co vím tak Čiňan a Tajvan Indie korea a ostatní dodaj cokoliv ale nejdřív zaplať pak pošlem
No a že to trvá bože tak si počkám Ono i halíře dělají talíře a proč bych měl za stejnou věc a v nižší kvalitě u nás dávat 2x víc Co mohu to si objednám co nejde tak bohužel běhám po kamarádech jestli nevyrobí :-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5210 Nový příspěvek od oco13 »

Dnes som začal meniť prvé puzdra a čapy, vôla sa z milimetrov zredukovala na 2 - 3 desatiny. Niektoré čapy budú z pozinkovaných skrutiek M20, a niektoré zase z presnej 20mm gulatiny valcovanej za studena. Privarím im uši a zaistím proti pohybu - mám dojem že toto japonskí súdruhovia podcenili. Material na euroúchyt je objednaný a dopísal som tam aj nejaké železo na sklopné vidly. Predsa len 340 eur je dosť. :-/ . Zatial som objednal len jednu sadu hákov a keď prídu uvidím, ako ďalej. Ukazuje sa že aj starší nakladač z bazoša mi celkom dosť nakopne rozpočet, ak ho chcem dotiahnuť na nejaký vyšší level.
Ak sem nakukne niekto čo už má čelák, nemohli by ste mi odmerať hrúbku plechu na lopatu? Potrebujem ju 150cm širokú :zapomel: Mám doma slzičkový plech 6mm, len som v rozpakoch z váhy. :-/

Uživatelský avatar
fogeljet
Příspěvky: 189
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:08 pm
Bydliště: Nedaleko Trenčina

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5211 Nový příspěvek od fogeljet »

Oco tu slzičku tam nedavaj je to len tažke blato. Na teleso staci 11523 /3mm ohnut na ohranovaku ked daš blatovejši 11373 treba min 4mm. Boky aspon 5mm zo zadu pod upinaky 6 hardox 15cm široky zo spodu ako klzaky 5pasov 6 hardoxu sirky 8cm predny brit min 8-10 hardox 10cm šírky. Moja lopata 125cm široka ma teleso z 3mm 11523 už prežila kadečo zatial stale rovna. Nerob moc široku lopatu stači širka traktora +5cm.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5212 Nový příspěvek od oco13 »

Ohnúť to nemám ako, takže len narezať a zvarit. Lopata bude len na presnú šírku traktora, aj to už je dosť

Uživatelský avatar
fogeljet
Příspěvky: 189
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:08 pm
Bydliště: Nedaleko Trenčina

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5213 Nový příspěvek od fogeljet »

Hrube plechy 4mm narezat flexu do polovice z vnutornej strany na 2mm a ohnut na 2m ohybacke do 2mm potom rez zavarit. Ked to doneseš pripravene neni problem ohnut. Aj firma s plazmu a ohranovakom je v dosahu nebude to na počkanie a za love.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5214 Nový příspěvek od oco13 »

Díky za ponuku, ale lopata je na rade posledná prvé sú paletové vidly

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5215 Nový příspěvek od oco13 »

fogeljet píše: ned led 22, 2023 8:58 am upinaky 6 hardox 15cm široky zo spodu ako klzaky 5pasov 6 hardoxu sirky 8cm predny brit min 8-10 hardox 10cm šírky.
Hardox, hardox a zase hardox - ale kolkátku - ujo gúgl mi tvrdí že sa robí od 300 do 650 HWB :-/ Tak aký by bol použitelný a nemusel by som si na neho brať hypoteku. :typek:
Zajtra idem obvolávať železiarstva :pistol:

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5216 Nový příspěvek od Joe66 »

Srotoviska a zberne obehaj .Lebo sa v obchode nedoplatis :D

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5217 Nový příspěvek od oco13 »

A myslíš že oni budú vedieť čo je to Hardox? a nejaký mať? Tu dolu na juhu velmi predávať nechcú. :-/
Pre mňa nie je nič drahé, len si to nekúpim hneď, ale za pol roka :typek: A keď si zoberieš že za bežnú lopatu pýtajú 500 a viac eur, za klapačku aj 1500 :shock: tak stále to bude lacné.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5218 Nový příspěvek od ota »

Oco já mám u minibagru svahovku. Sice je malá oproti lžíci co potřebuješ Ty. Není vůbec Hardoxová. Na doma nesmysl. Musel by Jsi k němu přijít třeba za flašku. Mám na jedné lžíci Hardoxovej břit ze 400 Hardoxu. Ta plotna mě vyšla na pulitr rumu. Chtěl jsem jen 400 abych si to mohl obrobit a vyvrtat díry. To šlo vcelku normálně. Ale k té svahovce. Je to svařenec z plocháčů. Někdo vzal 800 mm dlouhé plocháče třeba 120 mm široké a 5 mm tlusté. Z nich složil ,,záda" lžíce. A předek břit našel nevím, nikdy jsem to neměřil asi 8- 10 mm silnej kus pasoviny. Ze stran jsou boky z 6 mm plechu. Vyřezaný karbikem. Prostě položil klasickou uzkou lžíci na karton papíru, fixem obtáhl tu lžíci. Pak nůžkama vystříhal papírovou šablonu. Tu obkreslil na plech a karbikem vymodeloval. Pak poheftoval na rovném stole z těch pásovin ty záda a dopředu břit. A celé to všelijak povařil. To vaření by chtělo myslím aplikovat chvíli z venku, chvíli ze vnitř. Aby se to nezkroutilo. No a lžíce je na světě. Nic v tom nehledat. Hardoxovej břit by měl vydržet min 2x tolik. Ale řekni mi, za jak dlouho ty ubrousíš klasickej kus tlustšího plechu na břitu? Myslím že Ti 40 let vydrží jako nic. Tohle bych řešil v kovošrotu. Mám tedy jiné možnosti. Ve schánění materiálu. Ale kdybych neměl tu možnost seženu v kovošrotě. Ve spolupráci se sousedem. To by bylo, aby se nesehnal matroš v kovošrotě. Zrovna mi v pátek 165 kg matroše přivezl. Bude z toho rám na špalíkovač a ještě zbyde. A on že co to učko co je ve vozíku? Šikne se ti taky na něco? Sem s ním a mělo 19 kg. To se nestratí. Už je doma.
Obýbaný kus plechu, ty záda počítám-li: 2000 Kč matroš. 1500 Kč ohnutí. Dál břit Hardox 2000 Kč. Boky lžíce do 700Kč. Pak sestavit a zavařit. Musel bych se podívat do ceníku, abych to dal přesně. Tohle je jen fakt orientační nástřel.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5219 Nový příspěvek od oco13 »

Chlapci tie kovošroty vám závidím, neviem prečo, ale tu je to uplne mimo - do "velkého" kovošrotu len s zamestnancom ktorý dozeral kým sme vyhádzali vozík a strážil aby sme nešli ani meter od auta. No a v malom nemajú skoro nič, len to čo vláčia bezdomovci. :-/
Bývalé autovrakovisko , kam som chodil kupovať nejaké veci dostalo poriadnu pokutu od úradu životného prostredia a odvtedy ani ťuk. Auto ti zoberú ale za bránu ani krok.
Ten plech 11523 má Ferona v NR - uvidím aké tabule a hardox tiež zistím kde sa dá zohnať. Myslím že mne by stačil aj 5mm nejaká 300.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5220 Nový příspěvek od ota »

No teď jsem Ti jen tak kouknul na plechy. Tak 5 mm tabulka plechu 1000x2000x5 mm vyjde na 2280 Kč bez daně. Tak jsem v propočtu počítal míň. :( Ten Hardox co koukám tak je viceméně na objkednávku ceník. Nemají ho v základním náhledu. Ale tabule Hardoxu když by nebyl odstřižek by Tě zrujnovala! 8) Musel by Jsi někam, kde s tím dělají a našli by odstřižek. Jinak musíš koupit celou tabuly. No a teď nevím, jestli ten Hardox někdo střihá, nebo jen pálí. O to pálení by to bylo ještě dražší. Jedině fakt sehnat kámoše kterej s tím dělá a mohl by třeba odkoupit za cenu šrotu zbytek. A z toho to skutit.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“